» »

[VC++] Šumniki v dialogih

[VC++] Šumniki v dialogih

madonch ::

Živjo!

Zanima me kako v VC++ 6 na dialog izpišeš nek text (static), ki bo vseboval šumnike. Nekatere se še da izpisati ampak črke č pa nikakor ne morem izpisati.

V WindowsXP imam izbran slovenski jezik, dialog, ki ga kreiram, je tudi "slovenian language" ampak namesto črke č, se mi vedno izpiše e s krativcem.

Ali ima mogoče kdo kako rešitev za ta problem?

Hvala.

losnah ::

A š pa ž se pa da izpisati?

madonch ::

Da. Š pa ž dela brez problema.

Sicer pa sem ugotovil, da če celo aplikacijo prevedeš v UNICODE načinu in uporabljaš unicode metode in stringe deluje vse OK. Vendar jaz si ne morem privoščiti prevajati celega projekta v UNICODE načinu, ker je projekt ogromen in bi bilo sprememb preveč, jaz pa rabim šumnike samo v enem dialogu.
leposemejte :-)

Zvedavec ::

Ali v Control Panel / Regional and Language Options / Advanced / Language for non-Unicode programs imaš nastavljeno Slovenian?

Alec999 ::

madonch >> ne poznam tvojega problema v celoti toda nekako takle gre

ce mas ta static text direkt napisan v dialogu (Vc++ Resource) potem samo zamenjaj font dialoga na Arial ali katerega drugega, ki ima cp1250
ce pa ti iz kode sendas text v gumbe/static text/... potem ti UNICODE ne uide

lahko pa probas nardit poseben .cpp, kjer bos mel samo ta dialog in ga potem preko hederja includas v glavni .c/.cpp
potem ti bo mogoce treba uporabiti UNICODE samo v .cpp kjer bos imel ukaze za ta dolocen dialog.

Lp,
Alec999

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

madonch ::

Mislim, da tudi ta rešitev ne bo dobra. UNICODE moraš uporabljati na celem projektu. (po mojih zaključkih)

Naredil sem en dll, ki skrbi samo za vizualizacijo. Ta dll je v celoti v UNICODu. Potem pa iz mojega programa samo kličem funkcije tega dll-a, ki na ekranu prikažejo, kar želim.
Kot parameter vzamejo te funkcije char*. V dll-u pa ta niz najprej pretvorim v UNICODE niz in ga potem uporabim.

Za pretvorbo uporabim funkcijo MultiByteToWideChar.

Hvala.

SFfreak ::

meni pri Dev-C++ (mingw prevajalnik) delajo vsi šumniki brez težav, prav tako pri Borland 5.5....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG 55UF680V Šumniki pri predvajanju iz USB in dolgo nalaganje diska

Oddelek: Zvok in slika
102164 (1954) avisnar0
»

Unicode 8.0.0 prinaša več kot sedem tisoč novih znakov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3834266 (28745) johnnyyy
»

Winamp in č

Oddelek: Programska oprema
141191 (822) MrStein
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252843 (2347) jerneju
»

BSOD malo drugače

Oddelek: Operacijski sistemi
202133 (1875) CaqKa

Več podobnih tem