» »

BSOD malo drugače

BSOD malo drugače

ender ::

Ste siti modro-belih BSODov v Windowsih? Potem imamo za vas rešitev :)
Barve se da poljubno spreminjati, le v datoteko system.ini, v oddelek [386Enh] dodajte teli dve vrstici:

MessageTextColor=C
MessageBackColor=0


Po ponovnem zagonu Windowsov (deluje le v 9x/ME, v NT/2k/XP žal ne) bodo 'modri zasloni' drugačni. (s temi nastavitvami dobite rdeč text na črnem ozadju, nastavite pa si lahko kakršno koli kombinacijo - barve so: 0-črna,1-modra,2-zelena,3-cyan,4-rdeča,5-vijolična,6-rjava,7-svetlo siva,8-temno siva,9-sv. modra,A-sv. zelena,B-sv. cyan,C-sv. rdeča,D-sv. vijolična,E-rumena,F-bela)
  • spremenilo: ender ()

McHregec ::

Če je drugačne barve potem to ni več blue screen of death :D
Destroyer Of The Worlds.

Spajky ::

Ne, lahko je pa red screen of hell... RSOH.. :-))) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

andrej ::

za NT/w2k/XP sisteme velja, da je potrebno spremeniti en registry kljuc in dobite iste.

BSOD lahko celo naredis s pomocjo kombinacije tipk -:D

CaqKa ::

kakšna pa je kombinacija ? :)

andrej ::

mislim, da je Ctrl+Break. Seveda moras prej v registryju to vklopit:D Fajn je koga za prestrasit:P

ender ::

naštimal sem si rumen text na krvavo rdečem ozadju - izgleda noro :)

pecorin ::

ender: torej si ze imel priloznost preikusiti? :P

ender ::

ja, beta testiram en newsreader, pa so tam BSODi dokaj pogosti (zanimivo je, da po BSODu lahko znova zaženem newsreader in delam naprej - na ostale programe pa sploh ne vpliva)

andrej ::

to mas ziher win9x winse, kar:D

Pa newsreader tudi ne more bit ne vem kaj, ce ti sesuje cel PC. To ziher ni bil Agent, kaj;)

ender ::

sej ti pravim, da beta testiram en newsreader (pred katerim se Agent in Gravity lahko skrijeta). poleg tega tudi pravim, da po BSODu lahko normalno nadaljujem z delom - edino kar moram narest je, da newsreader še enkrat zaženem (ker se ob BSOD-u zapre)

andrej ::

no te pa povej kateri newsreader je boljsi od Agenta?8-)

ender ::

40tude Dialog (lahko objavim screenshot, gre za zaprto beta-testiranje)

andrej ::

hm, dokaj cudno ime. Lahko pa das kak screenshot...

In, v cem bi naj po tvoje bil boljsi od agenta?

ender ::

Ok, tole je predzadnja verzija, ki je skoraj povsem funkcionalna, vendar se je avtor odločil, da bo začel na novo, tokrat s Unicode podporo (ta verzija zna za enkrat le prikazovati sporočila, pisanje še ni mogoče)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

andrej ::

zanimivo, res zanimivo.

Mene najbolj zanima kako se zadeva obnese performancno. Agenta sem vzljubil ravno zato, ker je hitrejsi od ostalih pri vecjih arhivih. OE je tak uporaben samo za hitro gledanje, Gravity pa je svinsko pocasen pri arhivih vecjih od par sto MB.

ender ::

tole je sicer že zelo OT, pa vseeno: glede arhivov ne vem (trenutno zasede moj 39 MB), je pa predzadnja verzija nekoliko počasnejša pri lovljenju novih headerjev (vendar pa je zato v Unicode verzija hitrejša od Agenta; gre seveda za lovljenje headerjev iz lokalnega strežnika - Hamster)

andrej ::

Pri meni je tak, da mam za 4 GB arhivov na prenosniku in Agent pici brez problema. Recimo Gravity je bil jako pocasen ze pri kaksnih 100 - 200 MB.

kaj se da kje kaksen demo dobit? Sem naso na netu sajt, kjer ga lahko kao downloadas, samo bi mogo kao 1 USD nekam donirat, pa mi ni ravno za 1 USD dat stevilko kreditne kartice, nekomu, za katerega se slisal nisem...

ender ::

ne, ne da se ga downloadat, tudi če plačaš tisti dolar :)

andrej ::

ja ka pa je potem fora tistega?

CaqKa ::

ok pejta na privat al pa v novo temo ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši rss/xml reader

Oddelek: Programska oprema
262264 (1861) Yeznick
»

Klepetalnik

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
91902 (1902) msmiha
»

WinXP upočasnijo sistem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
132356 (2356) slycer
»

Mail reader

Oddelek: Programska oprema
131289 (1187) andrej
»

VELIKOSTI MONITORJEV (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835464 (2936) element

Več podobnih tem