» »

Winamp in č

Winamp in č

CyberPunk ::

Winamp na Windows 7 mi ne sprejme komadov, ki imajo v imenu črko Č oz. č. Pozna kdo kakšno rešitev? Začuda mu ž in š ne povzročata problemov.

Ozric ::

Poizkusi z Winamp Essentials Packom, morda ti pa tudi tole pomaga http://forums.winamp.com/showthread.php...

Načeloma bi ti verzija winamp5666 morala brati vse datoteke. Meni jih, tudi WIN 7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ozric ()

kixs ::

CyberPunk je izjavil:

Winamp na Windows 7 mi ne sprejme komadov, ki imajo v imenu črko Č oz. č. Pozna kdo kakšno rešitev? Začuda mu ž in š ne povzročata problemov.


Sem na hitro sprobal pri sebi - Win 8.1 in Winamp 5.64 in normalno odpira datoteke s Č-jem.

harvey ::

CyberPunk je izjavil:

Winamp na Windows 7 mi ne sprejme komadov, ki imajo v imenu črko Č oz. č. Pozna kdo kakšno rešitev? Začuda mu ž in š ne povzročata problemov.

Enostavna rešitev je kak multi rename tool -> Č > c, ali pa Total Commander in ctr+M

Sicer pa, kdor poimenuje datoteke z "vejevjem" si je povsem sam kriv....vejevje in ostali čudni znaki v datotekah so mimo in so večkrat lahko vzrok za neznane težave.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

CyberPunk ::

Ja, saj CTRL+M v TC sem potem tudi uporabil...
Cudno, da mu samo en od treh sumnikov dela tezave, pri drugih, se kompleksnejsih zapisih (npr. kitajske ali hebrejske), pa normalno prebere, samo v playlisti so potem sami vprasaji.
Ima pa s taisto crko tezave tudi (ena stara, 3.1) verzija ACDSee.

MrStein ::

č ni del "angleške" oz "western" kodne tabele, medtem kot š in ž so, zato tile delajo, č pa ne.

Vzrok je to, da je WinAMP 8 bitni oziroma ASCII program, ki imajo take omejitve.

Delno pomaga, če sistemsko 8 bitno (ali legacy ali kak se že imenuje. V Control panel, pod Regional je na neki Advanced/extra strani) kodno tabelo spremeniš v kako takšno, ki podpira č. Recimo Win-1250 ali nekaj kot central/eastern europe.

Ali pa uporabiš za muziko kaki drugi Unicode program, ki dela z vsemi znaki in hieroglifi.


PS: Google sicer najde nekaj navodil, kaki WinAMP "naučiti" Unicode, mogoče bo ti pomagalo. Recimo: http://www.thefreewindows.com/3005/unic...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

s6c-gEL ::

Imam w7/xp in zadnji winamp 5.66, delajo vsi šumniki (čšž).

Raje preveri kaj imaš vpisano v ID3v1 tagu (desni klik v winamp playlist editorju na določen mp3 fajl, view file info).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

CyberPunk ::

V ID3v1 je namesto č-ja "Ä", namesto Č pa je "ÄOE". ID3v2 ima pravilno č. A niso IDji samo za izpis na Winampovem "displayu"?
(EDIT: OE zgoraj je kot ena črka v Winampu; vidim, da se je po submitanju spremenila v dve.)

To glede Control Panela - je mogoče to nastavitev v Region and language - Administrative - Language for non-Unicode programs, Change system locale?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

s6c-gEL ::

Da, tam nastavi na Slovenian.

CyberPunk ::

Tisto sem nastavil na Slovenian (prej je bilo US). Po rebootu tako Winamp kot ACDSee vidita in predvajata tudi fajle, ki imajo č. Potem je bilo to to.

MrStein ::

Unicode API je bil uveden nekje leta 1996... pred skoraj dvema desetletjema. :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CyberPunk ::

Kaj zdaj, pisemo Winampovim novim lastnikom, da vzamejo to v postev pri naslednjih posodobitvah? :D

MrStein ::

Pred leti so napisali, da ne, ni šans. ;)

Mimogrede, to sistemsko nastavitev je možno nastaviti tudi za vsak program posebej. Za primer, če bi en program deloval z eno, drug pa z drugo nastavitvijo. Od Microsoft-a, točno pa bo google našel.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

CyberPunk ::

Ni šans zaradi backward compatibility? A to za posamezne je z AppLocale?
Ni mi pa jasno, kako je lahko s prejšnjimi (US) nastavitvami pa brez problema bral in predvajal mp3 v hebrejskih in kitajskih črkah...

MrStein ::

- Ne vem, tako so v enem forum postu napisali. Lahko pa se premislijo...
- Ja, AppLocale se imenuje, če me spomin ne vara.
- no idea...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrača se WinAmp (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10221741 (4036) zavajon
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526268 (17245) Hayabusa
»

Adijo, Winamp! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
577013 (7013) Dragi
»

Winamp 2 + Winamp 3 = Winamp 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
597185 (7185) Avalonis
»

mp3 id3 v2 tag v winXP

Oddelek: Zvok in slika
7776 (710) mangaldar

Več podobnih tem