» »

[divxvid] Kiton predvajalniki

[divxvid] Kiton predvajalniki

OSA ::

A je ze kdo kupoval tale dvd player: kiton kx300 divx predvajalnik? Sicer podpira srt, sub, smi, txt, ampak ko sem ga preizkusil, ni delal pilot, potem pa je cez cas ko sem zalaufal film, kr ugasnil... to se zdaj naredi za vsako ko zalaufam film, pilot pa se vedno ne dela? Je mel kdo kake podobne ali drugacne tezave? Se mi pa zdi da je zlo podoben Philipsom. Namrec ne podpira QPAL, medtem ko z PB nima tezav... ostalo pa nisem mogu stestirat.... ker.... crkno...

lp

CaqKa ::

kaj pa je na tem playerju (za katerega tukaj prvič slišimo), tako posebnega da ga želiš kupit?
a ti niso razne yamade, yakumoti in xoroji bolj privlačni?

All ::

tut jest en tazga nabavu, prebavla use zgoraj napisano, z šumniki ni nobenih problemov, ma slovenske menije, predpogled filma med brskanjem, kaže polno ime mp3-jev, men se za 15 k sit zdi ok, pa še v primerjavi z ostalimi low cost predvajalniki ma presenetljivo soliden dizajn.

Je pa res da se mi je parkrat naključno reseteru oz ugasnu.

OSA ::

nic ni tako posebnega na njem, sicer podpira txt, sub, srt, smi, pa se ime podnapisov ni potrebno da je isto... pravzaprav ga je sestra kupla pa me sam zanima kake mate kaj izkusnje z njim... ja je pa res slovenski meni, š,č,ž delajo brez problema, podnapisi so sicer malo premajhni, imajo pa sivo ozadje...

all1971si kako dolgo ga pa ze mas?

All ::

od vikenda
bi pa rabu predvajalnik še mal doteravanja....recimo ja izbira velikosti podnapisov, pa predpogled dela šele pol k enkat že zalaufaš film in se vrneš v meni, pa znakec za dts ne sveti na panelu....sam to ni tak hudič proti ostalim problemom drugih predvajalnikov..zmeri bi neki več ane :-))

ne najdem pa nikjer na netu nič o tem predvajalniku

All ::

evo najdu en predvajalnik za katerga bi reku da je enak, sam pač druga znamka



še stran
Matrix dvd 2600

dom doma prečekiru koko je z ostalimi podatki w FW...pol pa sam pogum pa nadgradnja :-))

Še stran z nadgradnjo

Nadgradnja

smrkecXY ::

tema je že drugač mal stara, sem pa danes dubu reklamo od spar-a in je noter ta player za 13.980sit.
čist tko iz firbca me zanima, če ga ima še kdo drug in kak je zadovoljne z njem. pa če res prime firmware od matrix-a?
sej dizajn je res isti in po moje je tut not cist isti, sam drugo ime je gor nalimano, se kak gorenje bi tut znau bit isti.
če ne najdeš, še ne pomeni, da ne obstaja

All ::

No tole piše v mojem kiton-u

CHIP ID: 25 CHIP ID: 25
SW VERSION:4.1.41.4/B 1.991 REGION: 0

Update File Name:P6M1AW__
Macrovision F/W:1.0

razlika je samo v par cifraf...zdej nej pa kdo ki se malo bolj spozna v tole pove a je to ena in ista stvar?

clownfish ::

Pozdravljeni ! Vceraj sem tudi sam potal lastnik omenjenega Kitona. Nisem ga se razpakiral niti prikljucil. Zanima me odklenjenost na regije - je odklenjen oziroma kje bi dobil programje za odklep...lp CF

DamoskinoS ::

Dobr dan

Imam tudi ta predvajalnik pa mi predvaja vse kar das noter samo zvok mi dela probleme.
V navodilih piše da ne moreš priklopiti zvočnikov direktno na enoto, kar se mi zdi vredu...omenjajo ojačevalec.
Seveda imam zvočnike za hišni kino in zadeva ne dela tako kot more.
Ali mi znate povedati kako ste komponento pripravili v nastavitvah da mi dela 5.1 zvok.
Ko preverjam izhode mi dela samo front L,R ostala dva izhoda sta mrtva.
Pa sem probaval na vse mogoče načine pa mi ju ni ratalo usposobiti.

Ali je kakšna finta ali ne znam?!? 8-O

Lp vsem
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

clownfish ::

Pozdravljen. Sam sem koncno razpakiral, prikljucil, pogledal dvdje vseh regijev b.p., poslusal zvok 5.1 b.p. Imam tezave s podnapisi na dvdjih, zvok dela kot se sika. Predvidevam (prijatelj ima identicnega matrixa in identicno napako le da mu ne delata sprednja zvocnika), da je problem v kontaktih - loti. Jaz ga ne bi razdiral (garancija), ampak bi sel po novega in zamenjal za "pokvarjenega". LP CF

mimixtz ::

lp,
no tudi sam imam Kitona, vendar sem ga po enem tednu reklamiral.
Dokler je delal, je delal b.p. kar si hotel, začele pa so se pojavljati težave pri vklopu. Treba ga je bilo kar nekajkrat vlopit, da je zasvetila zelena lučka, na koncu mi skoraj ni več uspelo. Pred tem se je 1x zgodilo, da je med predvajanjem ugasnil. In če mi ga je proti koncu že uspelo vklopiti, mi je ponavadi, ko sem izbral željeni film in pritisnil select crknil. Skratka preveč problemov in sem ga nesel nazaj v Spar in zdaj čakam...so mi začeli nekaj da je bilo dosti primerov, ko ljudje niso znali uporabljati zadeve in nosili reklamirat brez veze itd. pa sem jim komaj razložil, kako je z mojim.
V glavnem, upam da ga bom čim prej dobil nazaj delujočega.

Bi pa izkoristil priložnost in vas vprašal, kako svoje predvajalnike priključujete na 5.1 zvočnike? Imam že tolikokrat omenjene Geniuse Home theater.
Ali vsi uporabljate optični izhod? Zakaj je to boljše? Koliko stane kabel in kakšen mora bit?

Do sedaj sem si DivX-e vrtel preko PC-ja, priklj. na TV, samo imam PC v zgornjem štuku, TV pa v dnevni spodaj in mi je presedlo tekanje gor in dol za vsako figo, daljinska miška (nobena) ni delala, prevelika razdalja plus armiran beton. No sedaj sem spet na istem, dokler ne dobim nazaj mojega Kitona.
Hvala va naprej za koristne odgovore/nasvete.

DamoskinoS ::

Tudi pri mojem zadeva s prižiganjem ne deluje najbolje. Pritisnem tipko za vklop na dalincu se mi prižge zelena lučka na komponenti, nato pa napiše OFF (izkloplen). To moram ponoviti kar nekajkrat da mi uspe zadevo aktivirati. Vendar pa to še ni vse, ko enkrat deluje se po nekaj časa sam ugasne.

Ali naj v mojem primeru enoto reklamiram. Še to, ali je kakšen fireware za ta predvajalnik?

LP
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

Alec999 ::

Za vse, ki ne sledite temi o Gorenje predvajalniku.

Na www.alec999.tk dobite neuradni firmware za doticni predvajalnik ( Kiton kx-300 ).

Trenutna v1.1 prinasa:
+ Windows CP1250 (fixed)
+ white Tahoma fonts on transparent background
+ character size 32px
+ supports srt, sub, smi and txt subtitles
+ fw ver: 4.1.41.4/B1.211

Lp,
Alec999

red_baby ::

Živjo. Mene zanima, če bi se dalo dobiti kakšne kodeke za Kitona? Veliko filmov mi noče predvajati, ker piše, da kodeki niso podprti.
Ines

Alec999 ::

red_baby >> katero verzijo FW pa imaš?

Pogledaš takole:
How to:
1. Turn on the player.
2. Check if tray is empty and closed
3. Go to MENU
4. Press 1, 3, 5, 7 on remote control

Načeloma bi ti morali delati vsi codeci razen QPEL in pa z GMC in PBITS so lahko problemi (odvisno od formata).

red_baby ::

Alec999, hvala za odgovor.
No jaz sem kar vse prepisala :)
SW VERSION: 4.1.41.4/B1.191
REGION: 0
Update file name: P6M1AW__
Bo to dovolj? Kaj naj zdaj naredim? Ne vem no ampak res na vsakem drugem cd-ju piše, da kodeki niso podprti in noče predvajati, nekatere pa predvaja pa so brez glasa-na računalniku pa vse dela v redu.

LP
Ines

Alec999 ::

Če ti na ekranu poleg tistega piše tudi:
CHIP ID: 25 CHIP ID: 25

Potem bi jaz odjadral na www.alec999.tk Pod "Firmwares" kliknil na Veste & clones
s strani snel novejši firmware Vestel 4250 & clones v1.2 (30.08.2005).

Firmware je modificiran in temelji na novejši verziji "4.1.41.4/B1.211".

Opozarjam vse, ki bodo nadgrajevali na previdnost. Med nadgradnjo se nesme predvajalnika ugasniti ali pritiskati na tipke pa tudi električnega toka ne sme zmanjkat.

Če se odločiš za ta korak poročaj o rezultatu.

Lp,
Alec999

red_baby ::

Ja piše CHIP ID:25 CHIP ID:25. Sedaj dam to na cd in potem vstavim v dvd komponento? Koliko časa približno traja cel ta proces? Ali na koncu samo izvrže cd? Ko sem na enem drugem dvd-ju stavila program za podnapise gor, vem, da ga je samo izvrglo. Ok, bom to zdaj probala, pa ti poročam.

Hvala.
Ines

red_baby ::

Aja pa še nekaj. Ta mapa, ki sem jo zlowdala ima samo 1 MB. Ali je važno, če posnamem na CD-RW ali na CD-R?
Ines

Alec999 ::

Datoteka je v .rar formatu .. prvo treba odarhivirat z WinRAR programom, tako da dobiš nekaj kar se konča na ".rom".

Nevem točno kako se flashanje konča na Kitonu bo mogu kdo drug povedat. Ponavadi pa na ekranu napiše "Open"
in se predvajalnik ugasne. Potem ga prižgeš in hitro pritisneš "Open" na predvajalniku.

Proces traja cca.1 minuto.

Ali je važno, če posnamem na CD-RW ali na CD-R?
Načeloma je to odvisno od kvalitete medija in pogona v predvajalniku.
Če datoteke predvajalnik nebo našel probaj na drugi vrsti medija.

red_baby ::

Ja ja, to sem že naredila. Imam dve ikoni. Na eni piše about (to tudi posnamem?), na drugi pa P6M1AW__.ROM_Alec999_v1_2 . Ali zbrišem tisto kar je od .ROM naprej ali to ni važno? Sam še to, potem pa grem na delo :D

Hvala

LP
Ines

Alec999 ::

about.txt ni treba presneti, lahko si ga pa prebereš kakšne so modifikacije. ;)

P6M1AW__.ROM_Alec999_v1_2

Zaradi varnosti najbolje da izbrišeš "_Alec999_v1_2" ta del, ostane ti potem samo "P6M1AW__.ROM".

red_baby ::

Ok, zdej sem to naložila. Je naložilo, k se vidi. Piše tud link v zgornjem desnem robu. Ampak jaz še vedno ne morem tistih filmov gledat, ker piše, da kodeki niso podprti. Vse je isto. Se da še kaj narediti?
Ines

Alec999 ::

Zgleda, da imaš vse tiste filme zakodirane s Qpel ali GMC. Ostane ti samo še da vse tiste filme na računalku pretvoriš z Dr. divx ali kakšnim drugim programom v ustrezni format. Za QPEL sigurno nebo novejšega firmware-a, ker je to strojna omejitev procesorja v predvajalniku.

Me pa vseeno preseneča, da imaš tako veliko takšnih filmov. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

red_baby ::

No bom jaz vseeno pretvorila kakšen film v ustrezen format, ker me zanima, če bo delalo :) Da pridem stvari do konca.
Ti filmi so večinoma full stari. Vsi pa so slovenski al pa hrvaški-to za fotra snemam. Drugače pa mi je morda na dveh novejših filmih tud to pokazalo. Sej drugače tiste filme na rač. pogledamo, ampak mene zmeri vse zanima pa če se le da, to rešim :) seveda s pomočjo drugih.

Hvala še enkrat!

Lep večer
Ines

Alec999 ::

S programom Gspot lahko pogledaš zakaj film ne dela, ali je to zaradi QPEL, GMC, ... ali česa drugega.

Slika programa:


Lp,
Alec999

bf4ed ::

Jaz mam Kitona že 10 mesecev al nekaj.

Pa komaj zdaj je začel zajebavat, ugaša se samo če je nek cd not, če ni nič dela.
Čim pa daš nekaj not se ugasne.

A naj probam nadgradit firmware? Pa če je sploh to sw napaka ali hw?
Do zdaj je delalo vse brez problema.

Ali raje garancija.:\

Alec999 ::

100% raje garancija, če jo še imaš! Vsekakor je tole 99% strojna napaka. ;)

Vojc ::

Živjo Alec999,
Prvo bi te pohvalil da si zelo lepo uredil vse te firmware in ostale koristne informacije glede dvd/Dvix predvajalnike. Ko sem si tudi sam želel posodobiti mojega Kitona kx-300 sem naletel na neljubo težavo. Odjadral sem na tvojo spletno stran z firmwari in ko se ga želel povleci dol (download) se ni zgodilo nič samo napiše RAR in 2 kvadrata. Je mogoče www škat ponagajal ali pa si umaknil ta firware. Če je to tazadnje bi te prosil da mi ga pošlješ po E.mailu na: voice09@gmail.com. Hvala.

Vojc

Alec999 ::

Nek brihtnež se je spomnil zablokirati .rar datoteke, stvar je popravljena sedaj vse dela tako kot more.

Lp,
Alec999

mare3210 ::

Alec, jsz imam problem moj čip namreč ni 25

ampak, po menu 1357 dobim tele podatke:

Version 03.01.18.54V5 datum 31.03.04
Macrovision FW version 1.1
MPREG chip: ZR36768
Audio DAC: PCM1606
Drive: S71

In problem imam tudi z "Smart navi" kr mi nobenega CDja dejansko ne prebere, da bi izpisalo kateri .avi fajli so na njem.

DVDje igra brez problema, divx pa nobenega :(

A je kakšna pomoč, al je za v kano?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Gorenje predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14133368 (7199) copkacopi
»

[DivXvid] Majestic Predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
315791 (2856) zelek
»

[divXvid] Daewoo predvajalniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10317071 (8110) Rašo
»

[divxvid] Matrix predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
266117 (2994) ringalori
»

[divXvid] Mercury predvajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6912156 (7243) Alec999

Več podobnih tem