» »

Preimenovanje

Preimenovanje

d0rK ::

Hey,

a je kdo kdaj pomislu da bi se preimenoval? Jz bi se za 18. rojstni dan premienoval pa me zanima kako to poteka, kako je z osebnimi dokumenti, stroški ter drugo.

Ima kdo kaksne izkusnje?
  • spremenil: d0rK ()

Thomas ::

Boš potem Dork?

Lepo! :))

d0rK ::

LOL! Ne, Jure bom :P.

Thomas ::

Aja. Dork si zdej!?

No, Jure zveni lepše, po moje.

Rabiš pa nič dosti. MORAJO te ubogat in spremenit ime. Kr korajžno!

Dr_M ::

jao...pa ne se en jure....ze tko nas je prevec. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d0rK ::

A lahka en mod pobrise ene par replayov k sam smetijo Thread. Ne Jurij Žiga sem ... Kar se tice pa stevila imen pa je itaq popolnoma bebav replay.

Prosim ce mi lahko pomagat pri mojih vprasanjih v nasprotnem primeru pa raje bodite tiho.

Danke.

ahac ::

Menim, da imaš kul ime in ti bo čez par let žal, če ga boš spremenu.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BigWhale ::

Dork, jure... aha to nekak tko k Nitro v Down Periscope:

Nitro: "Hi, I'm Nitro."
Cook: "Nice nickname..."
Nitro: "No, that's my name, I'm working on a nickname right now"
Cook: "Oh, what did you come up with?"
Nitro: "Ok, listen to this... 'Mike'"
Cook: "Cool."

Tody ::

ah odgovori niso tako moteči... Za ostale podatke pa odklikotaj sem

MadMicka ::

Pa ne bi bilo slabo, predn res to nardiš, da o tem seznaniš še starše....:)

d0rK ::

Tody hvala za link, tocno to sem iskal.

MadMicka, ubistvu sem ze premisljeval, da nebi povedal .... Ampak najbrz se ta scenarij nebi najbolje odvil =).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

Ziga Dolhar ::

Zakon o osebnem imenu?

--A, je že Tody dal bolj praktično koristen naslov ... :-)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Tic ::

"/nick Jure" ?

Oprosti, vendar si nisem mogel pomagati >:D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

jRk0 ::

Ma daj no, ne bluzi. Se zal ti bo da si se preimenoval. Pr 18ih se itak nimamo postimanih vseh stvari v glavi, tako da skoda dnara z to...rajsi pojdi na kavico s punco. (komaj sem se zadrzal da nisem rekel, da mene na pivo povabi;))
You fuck up once, you loose two teeth.

|CyGNUS-x ::

No imagination
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

LordWorm ::

Ce se nisi 18 se morata starsa strinjat, ce pa si 18 potem pa samo 5jurjev pripravi in to je to.Racuni se stroske za novo osebno nov potni list...torej se +10 jurjev racuni.Pa seveda dej si kak drug ime, neobicajen da bos vsaj malo originalen.
Pocutim se kot da obstajajo dolocene tovarne ljudi in potem ko vprasas za ime->aha ti si pa iz une tovarne, kjer jurete delajo.Mislim bruuuuh!
Ampak ljudi je strah bit crna ovca zato so markoti, mihati, mitjati, roki, urosi, bedniki eni![pa brez zamere]
ni podatka

ShowDown ::

kaj pa je imenom marko narobe?

mare_ ::

Ja?! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

Tilen ::

Tilen je cist ql meni ;) Nikol nebi menjal :P >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Gandalfar ::

Garrett33: kaj pa zdravstveno pa spricevala pa v soli. Vsekakor je pomojem kar velika jeba z vsem skupaj.

para-site ::

jst ne bi zamenjal imena, ker sm to jst, eden in edini, čeprav imam soimenjake:D

MadMicka ::

Garrett33, dej no ne kvas lepo te prosim.

Če bo d0rK pri 18 sam sebe preživljal (stanovanje, hrana, obleka in kar je tega) in če ne bo na smrt skregan s starši, potem lahko povsem sam odloča o svojem imenu sicer pa najmanj kar lahko stori, je da o tem vsaj obvesti starše, če že ne dobi njihovega soglasja.

Sej samostojnost ne pomeni to, da živiš sam na svetu, a ne Garett33?

Tear_DR0P ::

Sprememba imena ni tk pocen :) je pa zanimivo. Po radiju sm enkrat slišu da se je en romun preimenoval v Manchester United.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

LordWorm ::

Ok sori nisem hotel nikogar uzalit.Vem da vas ima vecina "obicna" imena tule, ampak ravno o tem "problemu" sem pravil.
Nikakor vas ne prepricujem da spremenite ime, sploh ce vam je to vsec.Upam le da si bodo tisti ki to nameravajo storit izmislili kako originalno ime.Pravtako vse nove starse vspodbujam v to smer.
Gandalf stvar je veliko bol preprosta kot si mislis.Res da te vseskup kosta mal cez 10k ampak to je 1x strosek.
Na zivce mi pa gre to ko si starsi izmisljujejo ime za otroka in sploh ne pomislijo na kej druzga kot barbara, maja, tina, nina:\
Pa sem dostikrat vprasu, pa kak je feeling k je tolk folka s takim imenom kot ga imas ti[ime ji je bilo maja].Pa je rekla mah bedno mi je to in v oceh sem videl da govori resnico.
Em MAD micka v mislih sem imel to da si polnoleten in da te starsi vsaj delno podpirajo pri tem.U glavnem ce nisi 18 morata oba starsa podpisat[razen ce je en mrtev oz jih nimas seveda].
Jep, tolk o tem.

Pa btw obstajajo imena ki so zelo redka ampak spadajo pod "obicajna", recimo Gal
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordWorm ()

Roadkill ::

Sto ljudi sto čudi... Poznam velik ljudi z "mojim" imenom, pa me to niti slučajno ne moti.
Če bi si zaželu izstopanja, bi si raje kako odfukano čupo naredil... ampak to je zapleten postopek...

Tody ::

Tukaj si lahko pogledate pogostost imen v sloveniji. Galov je 550 :D

LordWorm ::

Franc pa Marija sta na prvem mestu:))
Ana je pa na drugem....sam kljub temu mi je to ime ful vsec, nevem zakaj:8)
ni podatka

Tilen ::

Ivan se tudi dobro drzi in pa Janez ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Tero ::

Kaj če bi se dal preimenovat v Pepi ?:D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ahac ::

Moja starša zame in za brata iskala ravno ime, ki ni čisto običajno... pri meni mi je to uspelo.. bratovo ime je pa po njegovem rojstvu postalo full popularno.

Ne vem.. men je zelo všeč, da še nisem srečal nikogar z enakim imenom, kot ga imam jaz (19 nas je v SLO) in mi niti na kraj pameti ne pade, da bi ga spremenu.

In če bom imel otroke jim bom tudi jaz dal imena, ki jih nima ravno vsak tretji, ki ga na ulci srečaš.
btw. Postavi se v vlogo staršev, ki jima sin pove, da je spremenil ime. Ne vem.. po moje bosta zelo razočarana.. vsaj jaz bi bil.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tody ::

ja jest tud nevem kaj je z Jurijem narobe ? Pač ne govoriš drugega imena naokoli, ko se predstavljaš ti ni treba rečt Jest sem pa Vojvoda plemetniti hasburžanski tretji po meterini strani . Rečeš jest sem Jure . Folk prov en kurc zanima kaj teb piše na osebni itak daš samo takrat podatke ko jih moreš (razni prijavni obrazci ....)pa tudi če bo pošta prišla na Jure XY pa naslov bajte boš dobu pošto. Edino za uradne zadeve (sodišče,policija...) boš moral navesti polno ime...

Če si greš izbrat novo ime si pa izberi kaj bolj originalnega kot pa to da boš jurija spremenil v Jureta....

|CyGNUS-x ::

Jurij - slovensko
Jure - hrvaško

Mogoče zato? >:D
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Tilen ::

Pogrevanje ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

n2lisjak ::

pomota, hrvaško je Jura ali pa Juraj

BigWhale ::

Sem se ravno spomnil enega vica...

1: "Rad bi si spremenil ime..."
2: "Ja, seveda gospod, tole izpolnite, kako vam je pa sedaj ime?"
1: "Lojze Drek"
2: "Ja, veste, vas popolnoma razumem."
1: "Seveda, Lojze Drek se slisi tko cudno, Janez Drek je prece bolje!"

moj_nick ::

Jaz sem pa slišal verzijo, ko se je Marija Fuka preimenovala v Jolando Fuka.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

PrimozR ::

Jest sm pa primož pa mi je tut ql. Sm če porv razumem maš še ime Žiga. Drgač mam pa sošolko k ma sestro dvojčico pa sta Zarja pa Jutra :)

Kaboom ::

Nekaj od tega bi z veseljem bil:

Boštjan X
Van Gogh
Iks Z Ipsilon
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

jRk0 ::

Ime xxx se med moškimi imeni ne pojavi ali pa je pogostnost manjša kot pet.
Toliko o mojem imenu :) Mislim, da sem edini v slo.
You fuck up once, you loose two teeth.

BigWhale ::

Ja, dvomim, da je takih, ki jim je ime xxx prav veliko pri nas ;>

Tilen ::

A Xxx si ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jRk0 ::

Ne, sem mislil, ce hocete malo ugibati :P
Natalino je original, drugac pa me klicejo Lino vsi :) Linov pa je 55 v slo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Kaboom ::

****lino se streljamo v soboto? upam da >:D
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

jRk0 ::

Off topic si:)
pridem pogledat kaj, comp je v lj...




Btw, kdo ugotovi kaj pomeni moje ime? :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Ziga Dolhar ::

Rojenček? >:D

(Enivej, a nismo offtopic?)
https://dolhar.si/

jRk0 ::

Rojencek, wtf? :D Ziga, no :)

Hum, ce ze o imenih tece pogovor :)
You fuck up once, you loose two teeth.

DoloresJane ::

Ja, če pa imajo ljudje občutek manjvrednosti ali naveličanosti, ker poznajo dosti ljudi z enakim imenom kot je njihovo, je tu vedno še numerologija, da vam pomaga, da postanete zadovoljni s svojim življenjem. :D Jaz ne vem, v čem je fora, da Barbara postane Barbra in kako globoke posledice to ima. Moje ime je zelo pogosto, ampak me to niti malo ne briga. Če bi menila, da mi je vsaka ženska z mojim imenom osebnostno in vizualno tako podobna, da ogroža mojo integriteto, bi se zamislila nad sabo...

Ni težava v pogostih imenih pač pa v osebnosti. Enako je z manj pogostimi imeni.

Če bom kdaj imela otroke, jim bom najbrž dala nenavadna imena, ampak to zato, ker so mi taka všeč in ne iz principa (da ne bo imela takega imena kot vse). To je tako kot afiniteta do rumenih nogavic namesto vse splošno sprejetih črnih. :)

Caligula ::

Pa bomo mel se enga modela k se bo imenoval Ljubljanski Grad :D

Dr_M ::

sam ne dajat prevec cudna imena otrokom, da ne bo trpel zato, ker je blo enmu starsu usec ime "Asvaltina"....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Kaj pa je narobe s tem? >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imena in priimki

Oddelek: Loža
61244 (758) mojsterleo

Sprememba osebnega imena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6818829 (16226) dzinks63
»

Microsoft primoran umakniti ime "Metro" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5620589 (17540) MrStein
»

Hitro rabim predloge za ime za fantka in punčko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12928476 (25957) steev
»

Imena novorojenčkov. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214119 (12672) Zavo

Več podobnih tem