» »

Hitro rabim predloge za ime za fantka in punčko

Hitro rabim predloge za ime za fantka in punčko

1 2
3
»

Brane2 ::

Serioz/Klotilda 0:)
On the journey of life, I chose the psycho path.

V-i-p ::


Camalotz

Res ne vem, kaj matra tipa pri Večeru.
Osebno poznam tako Savo, kot tudi Jagodo&Višnjo,
pa ne bi mogel reči, da so kaj zafrustrirane zaradi
svojih imen. Če je njega sram, njih ni.... bedak

Camalotz, ubogi tvoji otroci, ako jih boš imel z takim mišljenjem, upam, da jim ne daš kakšnega čudnega imena. Da daš otroku ime jagoda in višnja, moraš imeti nekaj hudo narobe v glavi. Jaz se z avtorjem strinjam, ker je res veliko takih imen, da ti gre na kozlanje. Pasja, ptičja in zelenjavna imena so ti očitno vredu? Daj nehaj, prosim te...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

madmitch ::

San Andreas

Se sliši kot kakšno smučišče ali alpska dolina v italiji.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

jype ::

V-i-p> Jaz se z avtorjem strinjam, ker je res veliko takih imen, da ti gre na kozlanje.

Ja, na primer, eni norci dajo sinkotu ime Jure. In potem ga vsi zafrkavajo z jure - kure. Kam to pripelje, pa vsak lahko vidi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SanAndreas ::

madmitch -> nea 8-O sliši se kot sveti andrej v južni amerikci LOL :D
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Looney ::

Je pa res, da sem nekoč slišal celo, da je nekdo klical psa Janko .

Poznam psa z imenom Boris.:D (Baje je nek pes iste pasme Lojze.:D)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

carniolan ::

Najboljsa je bila: ko sta ati in mamica z priimkom Renault dala hcerke ime Megane - tri leta se je vleklo po sodiscih in puncka se sedaj lepo pise Megane RENAULT _

V Franciji je kar precej punck, ki so jim nadejali ime : Prune _ kar bi bilo po slovensko Češplja kaj bi rekli na tole Slovenci? - imamo celo Périphérique - to pa je "O Ring" okrog Pariza - Potem pa morajo otroci placati velike sodne stroske, da kasneje lahko ko so polnoletni spremenijo svoje ime. Imam dvoje vnukov imena enostavna - Ariane (iz grske mitologije in mucenica v Mali Aziji 4 stol Ap JC) ter decka Nicolas ( slovenska izgovorjava ista Nikola )

V Sloveniji pa ni nikjer vec Dorotej Otilij, Nacejev, Jeric (Gertrude) - fantje Kevini - zal da se dajejo imena po ameriskih nanizankah katere nosecnice gledajo v casu prodniskega dopusta -

Looney ::

Seveda so tudi taka imena. Poznam Dorotejo, Naceta in kar nekaj Jeric. Se mi pa zdi dokaj bolno norčevanje iz imen. Neki starši, ki se pišejo Mrcina so dali na primer svoji hčerki ime Živa. Jaz bi jih resnično na sodišče zvlekla. Ok, če so imena kolikor toliko normalna in nimajo otroci nobenih težav je ql ampak tole je pa že malo čez mejo.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

@LOL ::

Nekatere kombinacije preprosto ne gredo skupaj.
Denimo da se starši pišejo Rukić. Jasno je da za hčerko ni ravno najbolj primerno ime Levanka potem.0:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

gzibret ::

Khmmm... Ime - priimek

1) Mafalda Fikfak
2) Roš Til
3) Živa Groza
Vse je za neki dobr!

kekz ::

Tudi poznam eno Živo in upa, da ne bo našla moža s priimkom Zver. :D

Ziga Dolhar ::

Camalotz, ubogi tvoji otroci, ako jih boš imel z takim mišljenjem, upam, da jim ne daš kakšnega čudnega imena. Da daš otroku ime jagoda in višnja, moraš imeti nekaj hudo narobe v glavi. Jaz se z avtorjem strinjam, ker je res veliko takih imen, da ti gre na kozlanje. Pasja, ptičja in zelenjavna imena so ti očitno vredu? Daj nehaj, prosim te...


V-i-p ima prav.

Človek s takim imenom v življenju ne more doseči bogvekaj.

Kaj šele s tovrstno kombinacijo imena in priimka. (Izpisano v levem stolpcu. Mimogrede, "S" v njenem priimku je sicer "Š".]
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

waydot ::

Enkrat sem gledal en film, kjer je nek indijanc vprasal belca, kaj pomeni njegovo ime in je oni odgovoril da nic. Indijanc ni bil navdusen.
Tu Behind The Name lahko pogledate pomene (ce verjamete avtorju, jaz nisem sel preverjat tocnosti).

Meni so sicer vsec kratka imena (pa tudi jaz bi se izogibal sumnikom zaradi enostavnosti): Ana, Eva, Nina, Jan, Samo...
Moska imena, ki se koncajo na -a so vcasih mal nerodna, ker vecina ljudi ne uporablja druge moske sklanjatve in potem dobis Gregate, Jakate itd.

Trubadur ::

Hmm....julija je tut lepo ime.
Berite Thomasa!

samix ::

men je pa tut živa ušeč..pa ema..

Nejc Pintar ::

Jagoda Štrukelj zaradi svojega imena ni prav nič zafrustrirana. Sicer pa smo knjigo "Ko zorijo jagode" brali še kot otroci.

Ime Jagoda pa se v sloveniji prvič pojavi že v času 1. svetovne vojne. Koga tukaj frustrirajo imena in priimki, njihove lastnike ali ostale?:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Ziga Dolhar ::

Zdej ne vem, a Nejc Pintar ni lih zasledu fore, al...?
https://dolhar.si/

Nejc Pintar ::

Nisem te ravno takoj dojel Ziga, ker sem se ze par dni nazaj hotel razpizdit, ker ima folk toliko za opravit z imenom Jagoda.:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Ziga Dolhar ::

Oook!

Enivej. Jagoda obvlada. Zadnjič sem jo po parih letih spet "videl", v The 50s Showu. Kul predstava.
https://dolhar.si/

Nejc Pintar ::

off:
ex-Dancer?:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Ziga Dolhar ::

Žal.

// dost offa :)
https://dolhar.si/

Gr0unD Zer0 ::

monika

Looney ::

Točno... sem se spomnila enega ful lepega moškega imena.

Aleksej.:)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Camalotz ::

> Jaz se z avtorjem strinjam, ker je res veliko takih imen, da ti gre na kozlanje.

Če ti gre že pri imenih na kozlanje, priporočam obisk zdravnika zaradi želodčnih
težav. Na enak način, kot se nekateri bolj "zaprti" zgražate nad imeni, so se
verjetno zgražali tudi naši dedje, ko so se začela pojavljati imena kot npr.
Jan (a je to sploh ime??? Janez se reče, bemti!), Tim, Mark, Pia, Lea, Taja...
Ker prava slovenska imena so seveda samo Janez, Lojze, Francl pa Marija :\
Priporočam ogled top100 imen v zadnjem času, da bo jasno, kaj je zdaj "normalno"
Pa ime Jagoda se očitno pojavlja že izpred 2. svetovne, tako da so nekateri
res za časom očitno. Časi se spreminjajo, to je treba dojet...
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Gr0unD Zer0 ::

ampak hcerki dat ime apple je pa vseeno višek

T-h-o-r ::

Časi se že spreminjajo, ampak prosim povej kaj pri vragu so to za ena imena Tara, Pia Lana Nana pa kr neki :(

Gr0unD Zer0 ::

tara...
tak je blo eni psici iz naše vasi...(psici kot pasji samici-nemski ovcarki)

Dea ::

Queen ::

Za fantka: Vid (po staremu ati):D absolutno rezervirano! Pol pa še Vito, Uroš, Sašo, Jaka, Renato, Tine, Lenart, Bor...aja točno, Oliver je tui noro!

Za pupiko pa Živa, pa Zoja mi je lepo, Iva, Nika, Dominika, Eva, Manca, Renata, Karmen. Pa Lea:)
Poznam primer, ko sta dvojčka, Zarja&Svit :D sam ta kombinacija, Jaka Racman je pa...ojoj!

steev ::

Kaj se da kje izvedet izvor imen? Kje se prvič pojavijo itd.?
:|
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira imena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
568093 (6296) mikena
»

Katere igre za otroke starosti do 7 let predlagate?

Oddelek: Igre
477422 (6643) BozidarB
»

Imena novorojenčkov. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7213919 (12472) Zavo
»

Slo-Tech Pywo é Wyno 2003

Oddelek: Novice / Obvestila
363260 (3260) flipflop

Več podobnih tem