» »

Imena novorojenčkov.

Imena novorojenčkov.

1
2
»

Ziga Dolhar ::

Boeing: Kaj je pa z Gajem narobe?
https://dolhar.si/

Saladin ::

Franc Jozef
Sam vcasih so ti otroci bogi, poznam primer nekoga ki se imenuje Franc Jozef, s temi starsi res ni blo vse ok ko so izbiral. Lahko si mislite kako so fanta zafrkaval ...

Meni pa se ta kombinacija od vseh navedenih zdi najbolj kul. Eno redkih kraljevskih slovenskih imen, pa še čisto domače zveni.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Tear_DR0P ::

najbolj narobe je to, da ljudje imena delijo na živalska in človeška

in pes in froc lahko imata ime Tom - otrok lahko ima ime tudi Franci ali Alojzija (Lojzka). Je pa vprašane ali ga boš ti potem ko ga boš poimenoval, kakorkoli ga že boš, naučil, da je njegovo ime spoštovanja vredno, če pa ga kdo zbada, je to povsem običajen postopek pri otrocih. Zbadljivke tipa denis-penis in ana -banana so common

moja starša sta hotela samo to, da bo moje ime ostalo moje, ne pa da bi bil Robert in bi me potem vsi klical robi - tudi brat in sestra sta dobila imeni, ki se ju načeloma ne skrajšuje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Oxford ::

Vem za primer, ko se deklica piše Zver -> ime pa je fasal Živa?

Go figure!

Mercier ::

Jebiga, rod ti je. Jaz bi mu ustregel in preimenoval psa. No, ne bi pa htel, da je s to pomembno izbiro povezano spreminjanje imena nekega cucka. Če bi mi bilo to s psom res kakorkoli pomembno, bi poiskal otroku drugo ime.

Sicer pa me je vedno zanimal pomen imen. Najbrž zgolj zaradi dejstva, da imena imajo pomen in da ga navadno ne poznamo. Če sem nekoga spoznal, sem obvezno preveril, kaj vse se skriva za imenom te osebe ... in potem to večinoma pozabil. :)

Pri izbiri imena je IMHO fino preverit pomen in izvor imena. Mogoče ime ustreza posebnim okoliščinam družine (Zlatko, prvorojenec v tradicionalni zlatarski familiji), otroka (če močno brca, naj bo Zlatko), je posebna želja staršev za otrokovo prihodnost (da ne bo trpel pomanjkanja, naj bo Zlatko)... Poimenovanja po prednikih so mi tudi posrečena (npr. prababica Zlatka je bila strašno kul, pa naj bo Zlatko). V glavnem, malo več je na tem, kot le trenutna (ne)popularnost imena. Osebno bi mi bila rahlo tupa situacija, ko bi se vsi silni današnji Žaki, Paki in Maki norčevali iz Lojzke (tudi če odštejem, da se
norčevati ni lepo).

Camalotz ::

Meni ustrezajo kratka slovenska imena s pomeni iz narave, npr: Ajda, Bor, Gaj, Jelka, Lan, Svit, Zarja, Živa, (Vesna, Morana:D ) ....

Všeč mi je tudi Brin, ampak za deklico.

Očitno ravno obratno kot Boingu. Pa njemu se ne zdijo slovenska.
Najbrž misli, da s slovenska imena Matjaž in Marija. >:D

Če pa dajejo ljudje svojim otrokom imena kot Til, Dim, Aryan, Bob, Meth, Dažd... Hey, who am I to object?

l0g1t3ch ::

" znanki imata zanimivi imeni in sicer:
Tara
Tia

Genetic ::

Neka ženska se je hotela menda poimenovat BANKA SLOVENIJE


In potem, ko ji niso dovolili, si je ime spremenila v BANKA SPERME ...

zvitorepec ::

Po moje gre pa pri dajanju nenavadnih imen otrokom (Liu ali podobna kitajščina) samo za snobizem staršev, ki ob pomanjkanju lastne samozavesti oz. občutku manjvrednosti želijo pokazati svetu, da so nekaj posebnega ali nekaj več.
Škoda, ker ob tem ne mislijo na otroka in na njegove morebitne probleme kasneje, ampak razmišljajo izključno egoistično.

P.S.: Tisto z numerologijo je pa itak čisto faljeno.
HOWGH!

BluPhenix ::

Tudi tvoje razmišljanje je sfaljeno.

Pač jim je lepo ime. Takokot je bilo tvojim staršem lepo tvoje ime in si ga zaradi tega fasal. Da pa bi imel otrok zaradi imena neke hujse travme ne vem no, meni se ni zgodilo, ne vem zakaj bi se drugim. Pa kaj če te zajebavajo zaradi imena, sej vsakega zajebavajo zaradi nečesa.

Vsako dajanje imena je egoistično s strani staršev, vsako.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Ziga Dolhar ::

Dejmo pogledat, če se tole sliši smiselno:

Po moje gre pa pri dajanju navadnih imen otrokom (Anton ali podobna tradicionalna slovenščina) samo za snobizem staršev, ki ob pomanjkanju lastne samozavesti oz. občutku manjvrednosti želijo pokazati svetu, da so nekaj posebnega ali nekaj več.
Škoda, ker ob tem ne mislijo na otroka in na njegove morebitne probleme kasneje, ampak razmišljajo izključno egoistično.


Se. :)
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

Enivej, se mi pa zdi zlo zanimiva tale nevoščljivost ostalih do ljudi z 'nenavadnimi imeni'. Ena taka čudna protekcionistična miselnost.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

Dejansko poznam dvojčici ki sta Jutra in Zarja:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

iskra ::

iskra: "Še ena fajn situacija, ki naj bi bila resnična: Ženska se piše Groza, rodi hčerko in ji da ime Živa"

Gwanaroth: "Punca ima kolegico, ki se kliče Živa in piše Groza. Nova Gorica, letnik 1985."


Ne me je*** 8-O Sem iz Nove Gorice in ko sem to slišal, nisem mogel verjeti, da je to res 8-O

Slava ji!
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Tear_DR0P ::

Anton ali podobna tradicionalna slovenščina

daleč od slovenščine, mogoče kvečjemu blizu tradicije - to so krščanska imena, mogoče celo avstroogrska, ne pa slovenska
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Boeing ::

ziga dolhar: poznam človeka, ki ima psa s tem imenom, pa sem ga pač popredalčkal kot pasje ime. Če bi prej spoznal človeka po imenu gaj, bi bilo mogoče ravno obratno....

Camalotz: whatever... Meni osebno so pač imena iz narave (ala jelka, lučka, jagoda, luna ipd) rahlo neumna in pridejo v poštev kot imena za cel živalski vrt, ne pa za mojega otroka. Če pa je tebi všeč ti pač nimam kaj drugega rečt kot da daj svojemu otroku pač tako ime. Jebiga, sej je tvoj, ne moj.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Camalotz ::

No, sej to pravim. Vsak po svojem okusu.
Jaz bom, če bom kdaj slučajno mel otroka, temu najbrž dal eno izmed zgoraj omenjenih, po mojem mnenju slovenskih
(pa ne Luna ali Jagoda, mi ne odgovarja). Ti boš pa najbrž svojemu morebitnemu otroku dal kako bolj standardno
svetopisemsko ime (ki je po tvojem mnenju bolj slovensko).
Nama pač niso všeč enake stvari.

Zavo ::

No da še povem, da s punco prilakujeva naraščaj čez mesec dni. po vsej verjetnosti bo punčka in niti na pamet nama ne pade, da bi jo poimenovala eksotično, saj sem mnenja da staršem res ni potrebno svojih kompleksov zdravit z imeni otrok.
Niti je ne bova poimenovala Micka, Francka, Justa itd. V krogu favoritov so imena Ana, Maša, Tea, Jana...
Naslednji, ko pa bo pubec pa ne bo Xian, Liu, Po pač pa neko "normalno" ime, da se otrok, že samo zaradi imena nebo smešil v okolici.

Kaj si misli zdaj mali Kliton, ko mu je foter dal ime po MB nogometašu?
pcoprema.cjb.net

Ziga Dolhar ::

Zavo:

> Tea

Misliš reč 'Teja'? ;)

Drugače pa,

> saj sem mnenja da staršem res ni potrebno svojih kompleksov zdravit z imeni otrok

tvoje psihoanalitične sposobnosti so vredne samega frojda.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Kaj si misli zdaj mali Kliton, ko mu je foter dal ime po MB nogometašu?


Naj bo vesel, da nima namesto tistega "n" v imenu "ris" noter. To bi pa bila kriza.:)

BluPhenix ::

Ja tista Tea je tudi mene zbodla. Še posebno zabavno ime, ko bo šla na obisk v kakšno angleško govorečo državo...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Tody ::

Eh američani itak neznajo reč Teja tako da je vseen kurc, to pa vem ker je moji sestri tako ime in največ kar lahko spravijo skupi je Teeeaaa.

Drugače pa kar se tiče imen sem spoznal enkrat eno punco ki ji je bilo ime Tita. Vrjetno bi morala biti fantek oz vsaj rekl so jim pa potem šok in pomanjkanje domišlije :D

Sem pa rajši Ljubo kot pa An (ana bi moral biti), sem pa v rani mladosti trpel za brezimenskim sindromom prve 14 dni je bilo kriza ;)

Zavo ::

Tiskarski škrat, seveda je bilo mišljeno Teja.
pcoprema.cjb.net
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira imena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
568100 (6303) mikena
»

Ime za psa? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10813699 (10138) d0rK
»

Hitro rabim predloge za ime za fantka in punčko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12928014 (25495) steev
»

Preimenovanje

Oddelek: Loža
492836 (1699) Caligula
»

Ime za mačka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120799 (20135) Tomi

Več podobnih tem