» »

Imena novorojenčkov.

Imena novorojenčkov.

«
1
2

Mr.Ecko ::

Jao kaj je folku da ne daje normalnih (slovenskih) imen svojim otrokom. Grem rajši k bistvi .Žlahtnik bo dobu svojga prvorojenca in mu bo dal ime Tom, sedaj pa hoče da jaz spremenim ime mojemu psu, ki je tudi tom:D .
1. Nemore dat bolšega imena
2. Cuck se bo pa glih navadu na novo ime. Saj mogoče se bo samn ko bo on klical svojega sina bo po moje tudi pes prletu.
Si že predstavljam "Tom kosilo" pa bo pes priteku.:'(
  • spremenilo: Mr.Ecko ()

Microsoft ::

Ja nevem, jst bi se kr ubesu. Al pa vsaj pod vlak vrgu.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Primoz78 ::

...jaz bi ne menjal ime psu...saj si se ti prvi zmislu...naj ga pa on svojemu sinu spremeni :D (ce je seveda ziher da bo sin)

Lp Primoz

p.s. Enemu od nasih psov (mam dva) je ime Tomi...ker je en kolega bil Tomi pa je bil mal trcen...in pes je tudi, pa je sestra takoj dobila pravo ime za psa :D ...labradorc drugace.
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Nejc Pintar ::

Tom je še ok varianta. MAš veliko hujše primere, ali pa rahlo spremenjena ženska imena, to je kriza.

Drugače pa jaz nebi psu imena spreminjal:)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Thomas ::

Pes bo zdej za ustrelit. Al pa ga bo slučajno povozil avto.

Kaj čmo ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matek ::

Se strinjam z ostalimi - ne spreminjat imena psu. Pa kaj, če mata istega?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Pouh ::

Ne spreminjat imena psu.
Nasa soseda je tut dala macku ime Miha- jst mam pa ml. brata Miha.
vcasih pride do prav smesnih situacij...
soseda na vrtu: miha, miha pridi.. no pridi..miha, miha..lej konzerva..
moj brat miha pa je mel cca. 5 let in res pritece k sosedi:D

Microsoft ::

Naj on otroka spremeni v Tom2.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

;-) ::

Jaz mam psičko Bibo. Ja Biba je8-)

no pa gremo k stvari:

jaz psu nebi spremenil imena pa če je bog. Si se Ti prvi zmislu in je to sam tvoje al pa naj ima isto ime pač-pa še ista letnika sta al kaj???hehe.

če bi mel še enega psa/psičko bi bil/a:
-Neon
-Tai-bo
-Tobi-Wan Kenobi
-Mini - me
-Diablo [če bi bil rotvajler]
itd. drgač pa maš stran o pasjih imenih.

ja če Ti res ne ostane druga mu spremeni ime, drgač se pa bori na vse pritege:D :D :D

steev ::

jaz psu nebi spremenil imena pa če je bog


:\ :\
:|

BigWhale ::

Reci zlahtniku, da dobis sedaj itak novega psa in njegovo rodovnisko ime je tako kot je ime tega zlahtnika. In zahtevaj od njega, da si spremeni ime.

Gogo ::

No ja Tom je še zmeraj bolje kot Xian. tako ime je fasal mulc moje sestrične. Podn.8-O
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Primoz78 ::

Gogo...a ma sestricna kakega kitajca? 8-O

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

MihaFirst ::

Ja no, a pa res more bit Tom? Tudi Ernest, Robert in Vladimir so lepa imena. :D
www.gamma.si

Camalotz ::

Reč mu, da je Tom že zaseden. Nej bo raj Huckleberry :D

Gogo ::

@Primoz78
Ma kakega Kitajca. Sta čista običjna Micka in Janez.:D
A usekana sto na uro.:D
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

BigWhale ::

Zaradi izbire imena sta usekana? Moj brat je Nathan, pa so tudi vsi rekli, da sta moja dva usekana. Eh. Trapast...

tomaz 06 ::

Pes naj kar ostane Tom, na drugo ime se ne bo navadil, novorojencek pa bi si zasluzil kaksno bolj primeno ime...

BluPhenix ::

Se strinjam, zakaj bi morala biti imena omejena le an slovenska? Čisto fanj je, ko se ne imenujes tako kot 5 tvojih sosolcev.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

DominusSLO ::

Nabavi še samico, pa ji daj ime sosedove žene >:D

opeter ::

Sin naj bo Jerry. Pol imata Toma pa Jerry-ja :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Doman ::

Meni je tudi fino ker sem Doman:))
Pač nekaj posebnega.
Drugače bi pa danes malo čudno gledali če bi dal sinu ime Janez, Francka inp.:8)

opeter ::

Sinu nikoli ne bi dal ime Francka :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Soniux ::

Sam vcasih so ti otroci bogi, poznam primer nekoga ki se imenuje Franc Jozef, s temi starsi res ni blo vse ok ko so izbiral. Lahko si mislite kako so fanta zafrkaval ...

gzibret ::

Ali pa starši, ki se pišejo Roš, dajo otroku ime Til >:D
Vse je za neki dobr!

Marabela ::

Posvetuj se z numerologom.... otroku bo šlo verjetno boljše v lajfu če bo njegovo ime vsebovalo dobra števila in bo vibriralo z njegovim rojstnim datum.

iskra ::

Še ena fajn situacija, ki naj bi bila resnična: Ženska se piše Groza, rodi hčerko in ji da ime Živa >:D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Kaufmann ::

Posvetuj se z numerologom.... otroku bo šlo verjetno boljše v lajfu če bo njegovo ime vsebovalo dobra števila in bo vibriralo z njegovim rojstnim datum.

a ti to resno? :\
ni podatka

Prjatu ::

Posvetuj se z numerologom.... otroku bo šlo verjetno boljše v lajfu če bo njegovo ime vsebovalo dobra števila in bo vibriralo z njegovim rojstnim datum.

Paziti je potrebno tudi pri izdelavi temlejev za hišo, da slučajno ne porušiš pozitivnega vibriranja otroka :\

Drugače pa, z izbiro "eksotičnega" imena za otroka ni nič narobe, tudi jaz sem svoji hčerkici dal rusko ime, je pa res, da ni Zoja, ker teh je pa že res ogromno.
Something else is controlling me!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prjatu ()

Tear_DR0P ::

no men so slovenska imena, vendar Frantz in Mitzi nista slovenski imeni, prav tako marija ali kej podobnega ni slovensko :)
moja draga prav popizdi, ko ji razložim serijo imen, ki so mi všeč, najboljpa popeni ob Neži (tako je ime eni, ki me je poskušala speljat)
dobro ime je imel tudi moj sošolec, je bil Ajdan, škoda ker ni imel sestre z imenom Nadja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Boeing ::

Razne in razni Liu, Luna, Lan, Ajgo (ja, tut to sem že doživel), Gaj in podobne spakedravščine so meni totalno antipatični. Če si slovenc, daj frocu slovensko oz. slovansko ime.... ne morš hčerke klicat luna, lepo vas prosim

Še huje je, če daš nekomu pasje ime...

Ja, situacija z živo grozo je resnična. Punca je iz okolice CE ima tam okol 20 let.... slišal pa sem tudi že za jaka racman, a ne vem če dejansko obstaja...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Tear_DR0P ::

Ana Konda
Če si slovenc, daj frocu slovensko oz. slovansko ime

Gaj je čist kul slovansko ime, Luna tudi
Čeprav moja hčerka bi bla mogoče Morana al pa Anestezija :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Erazer ::

Al pa moj bivši sošolec Blaž Blaževič. Najbrž niso imeli druge ideje, kako poimenovati otroka.:D

sparklyslo ::

Boeing@Če si slovenc, daj frocu slovensko oz. slovansko ime.... ne morš hčerke klicat luna, lepo vas prosim

Halo ???, zakaj pa je važno kakšno ime ima človek glede na narodnost. Pa za vse slovence ni nujno, da imajo slovanske korenine, zakaj bi moral otrok imeti slovansko ime. 8-O

Kot bi poslušal stare babe: Pred 40 leti so se nekateri tudi čudili imenom kot so Blaž,Teja,Uroš,.....takrat bi mogli biti namreč vsi Franceljni pa Micke,Toneti pa Janezi.

Goldee ::

Imam kolega, ki ima mačka z imeno Miš. :) S tem hočem povedat, da ni nujno, da moraš imeti ravno slovensko ime, če si slovenec. Pač malo eksotike popestri situacijo. Vendar eksotika v normalnih mejah. Xian npr. je čisto pretiravanje. IMO seveda. Kar se pa tiče imena Tom - js ga psu nebi spreminjal, tko al tko se ga pa pes nebi mogel navaditi. Naj raje tvoj žlahtnik spremeni ime svojega, bodočega, sina v Tomi - saj je prav lepo ime ;)

jeggybl ::

Jaz imam dve hčerki: Tamara in Larisa.

Drugače pa poznam nekoga, ki mu je ime Peter Pan.

Camalotz ::

Jest bom mel pa fantka pa punčko... ona bo Jelka, on bo pa Bor :D

A. Smith ::

Otroku dat ime ki izstopa oz. ki kar kliče po temu, da se bo nekdo ponorčeval iz njega, je zlobno. Folk, ki da frocu eno zblojeno ime bi moralo skrbet, ker bo poba zrasel in jim vrnil "uslugo". Saj je lepo, če je ime originalno, samo da bi pa potem otrok posledice čutil...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Marabela ::

Numerologija je cool zadeva... recimo folk, kateremu gre vse narobe (kriminalci imajo ponavad zelo podobne kombinacije - in bi jih lahko locili ze po tem) ima v imenu, priimku in verjetno tudi v datumu rojstva slaba števila... ko to zamenjajo je ponavad uredu.

pikachu004 ::

en sosed se klice aron. pa sta starsa slovenca. eden je marcel.
ce je starsem vsec dajat taksna imena nej ga sebi spremeni, ni se treba nad otroki izživljat

Nejc Pintar ::

@Marabela: bullshit:\
@pikachu: Kaj pa je z Marcelom narobe?
Lahko je biti prvi, če si edini!

b ::

A. Smith: in kdo si ti (ali pa kdorkoli drug), da bos dolocil, ali ime izstopa ali ne?

Pa kake le posledice bo otrok cutil, ce se bo kdo ponorceval iz njegovega imena... Ce je to edina stvar, zaradi katere se bojo v 18+ letih, preden odraste, norcevali iz njega, mu ne bo hudega.

A ves, vsak povlece svoje razmisljanje iz svojih izkusenj. Moje so take, da se z ljudmi, ki bi se norcevali iz mojega imena (ali cesarkoli mojega) kar tako na prvo zogo, itak ne splaca ukvarjat in je bolje, da jih hitro prepoznas. Good riddance.

Pa se mal o Tomu: nekdo zgoraj je izjavil, da je Tom pasje ime. Very good. Povejte to se vsem miljonom Tomov in Thomasov naokrog :)

b ::

Kaj je pa z Aronom narobe? A ni dovolj slovensko ime al kaj?

Zgoraj sem pozabil napisat, da v bistvu so ljudje z nenavadnimi imeni v veliko primerih fajn. Verjetno zato, ker imajo starse, ki nocejo, da so njihovi otroci taki kot ostale ovce in se to pozna tut na vzgoji.

pikachu004 ::

''Zgoraj sem pozabil napisat, da v bistvu so ljudje z nenavadnimi imeni v veliko primerih fajn. Verjetno zato, ker imajo starse, ki nocejo, da so njihovi otroci taki kot ostale ovce in se to pozna tut na vzgoji.''

ni nujno da je to tudi dobra vzgoja.

''Kaj je pa z Aronom narobe? pa marcel?''

pogosto se jima otroci in sosolci smejej ker imajo 'cudna' imena. ne vem ce je prijetno.

Gwanaroth ::

Še ena fajn situacija, ki naj bi bila resnična: Ženska se piše Groza, rodi hčerko in ji da ime Živa


Punca ima kolegico, ki se kliče Živa in piše Groza. Nova Gorica, letnik 1985.

In ja, kdaj padajo prav burke >:D
Lights often keep secret hypnosis..

b ::

pikachu004: Pa smo spet tam... kdo doloci, kaj je "dobra" vzgoja?

Mogoce bi lahko na to temo kaj povedal kaksen sociolog al pa kulturolog, jaz si tu ne upam bit pameten, razen tega, kar lahko povem iz lastnih izkusenj. Ti pa tudi tezko komu pamet solis, ce drzijo podatki iz profila.

pikachu004 ::

ja, mogoce 'dobra' ni pravi izraz. ampak se zgodi da starsi ki dajo otroku posebno ime in taksno ki je zelo redko, potem vzgajajo otroka kot da je nekaj vec, ima stroge urnike, v soli more bit nadpovprecen,itd.

kaj pa je dobra vzgoja pa ve vsak sam..

Freezy ::

Zanimivo razmišljanje pikachu, ponavadi so to kakšne aristokratske družine.

A. Smith ::

>>A. Smith: in kdo si ti (ali pa kdorkoli drug), da bos dolocil, ali ime izstopa ali ne?

Kaj je pa za odločati? Če se med Anjami, Janezi, Marceli, Matejami in podobnimi znajde en Jabuk, potem -izstopa!

Glej, saj tudi jaz razumem, da se imena spreminjajo ter da ne bodo nikoli ostala enaka...

No, kdo bi upal svojo hčerko poimenovati Lojzka?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

A. Smith ::

Ko takole razmišljam, mi pride na pamet, da hočejo starši, ki otrokom dajo taka izstopajoča imena, nekaj dokazat (b - style). Če je tako, tvegajo, da njihov otrok te filozofije ne bo dojel, oziroma ji celo nasprotoval. Če se hočejo torej dokazovat naj spremenijo ime sebi.

P.S.: Je tudi nekaj pogumnežev, ki so to storili. Zato so pred kratkim onemogočili (je bilo po dnevniku) ljudem se poimenovat po državnih ustanovah. Neka ženska se je hotela menda poimenovat BANKA SLOVENIJE :D
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira imena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
568081 (6284) mikena
»

Ime za psa? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10813669 (10108) d0rK
»

Hitro rabim predloge za ime za fantka in punčko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12927978 (25459) steev
»

Preimenovanje

Oddelek: Loža
492832 (1695) Caligula
»

Ime za mačka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5120787 (20123) Tomi

Več podobnih tem