» »

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Temo vidijo: vsi
««
98 / 99
»»

donfilipo ::

Zdaj če bi ti rad povedal da je ruralna Srbija bolj zaostala recimo od našega kmeta, ki pridela 3 krompirje, vozi se pa Harley-em Davidson-om, predvsem po zaslugi od EU dotiranega bio kmetijstva, ...ali nekaj takega, ...imaš deloma prav, ...samo vseeno ne bi zanemarjal naravne inteligence tudi srbskega delavca in kmeta...če in ko jim nekdo objasni, za kaj pri tem problemu dejansko gre. Kot rečeno prej za nek lakmus, že res simboličen lakmus, kot pa za nek princip, ki razkriva satanizem zahoda. Proti ljubemu bogecu se preprost folk upira že stoletja...kadar zasluti, da bi znalo koristiti8-)

Stari zavezi posebej:) Nova pa se kar se mavričnosti tiče, že tako lahko precej različno tolmači8-)
Samo na drugi strani je pa seveda tudi res, da se je ravno pravoslavje ob razpadu juge in Srbije (-kosovo, če ne štejemo onih šešljevih mej:), postavilo kot najbolj državotvoren nacionalni mem, ki je dajal duha Srbom za bitko in upor...pa to, da so boj izgubili (povečini;) pomeni samo, da je ta duh še bolj zaživel v svoji ortodoksni obliki. Dokler ne spregovori dolar. Tega pozna tudi najbolj tumpast šumadinac, ki pozna in spretno uporablja samo 2 sklona8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

[D]emon ::

Kar se mentalitete tice, je v pravoslavnih drzavah dosti bolj vpletena cerkev. Pa naj na papirju pise kar ce.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

donfilipo ::

Vem. Imel sem prepir s pravoslavcem, ki po 20 letih bivanja v Sloveniji ni mogel razumeti, da nisem ne pravoslavec, ne katolik. Zato me je proglasil za jehovca:)

Da obstajamo agnostiki, ali ateisti, da obstaja sekularen pristop do nacije, sploh ne more doumeti, čeprav živi (v balončku zgleda:) v Sloveniji. Ali pa je samo po nekaj prilitega tako. Kakorkoli, to na nekaj kaže.

Samo kot rečeno. Tudi v Nemčiji je ne tako silno dolgo nazaj zgledalo še veliko bolj grozno:). In odpuljeno.

Konec koncev pa....je pač zadeva v Srbskih rokah. Ti imajo čisto sposobne svetovne intelektualce, ki imajo vpliv..medijski na druge načine kot cerkev. Pa morda.....
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Mipe ::

No, pa so se pregovorno leni črnogorci dvignili zoper stotnijo legebitrašev na paradi ponosa - in se spopadli s policijo. Vir? V vseh novicah je, lenobe!

Pithlit ::

No, pač legebitraši skrbijo za razgibavanje črnogorcev. Na zahodu nič novega.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Mipe> No, pa so se pregovorno leni črnogorci dvignili zoper stotnijo legebitrašev na paradi ponosa - in se spopadli s policijo. Vir? V vseh novicah je, lenobe!

Dobr so jih dobil po pičkah, nasilniška banda huliganska.

Mipe ::

No, skupili so jo predvsem policisti...

PaX_MaN ::

Prou jim je, kva pa v uniformo povprečne moške namesto nadpovprečnih žensk tlačjo.

jype ::

Mipe ::

Tens of thousands of people were expected to take part in demonstrations in the French cities of Paris and Lyon on Sunday to defend their interpretation of traditional family values.

French cities brace for protests defending 'family values'

Povzetek: vlada hoče uvesti zdravstveno asistirano oploditev oziroma umetno oploditev za homoseksualne pare. Na račun davkoplačevalcev, jasno. To ni preveč všeč organizaciji "Manif Pour Tous" ("Protesti za vse") in napovedujejo proteste, na katerih bodo branili družinske vrednote.

Pithlit ::

A je kaj narobe s protestiranjem?
Life is as complicated as we make it...

Pšenični ::

http://es.catholic.net/sicatholicnet/54...

"Mnogi ljudje ne vedo, da psihični izvor stanja homoseksualnosti ni nobena skrivnost in da jo je mogoče zdraviti. Metoda, ki jo uporabljamo, ima dva dela: prvi obstoji v tem, da prizadetemu pomagamo dobiti jasno sliko o njegovi istovetnosti in njegovem čustvenem svetu; druga je, da se sprijazni z dejanskim stanjem. Poskušamo doseči, da se osebe smejejo same sebi (humor je lahko zelo zdrav) in da si pridobijo pozitivne navade: pogum, poštenost do samega sebe, disciplina do sebe, sposobnost ljubiti druge. Dokler homoseksualec ne izgubi svojih nevrootroških navad."

"Neki nizozemski psihiater, ki se je aktivno bojeval v gibanju za emancipacijo homoseksualcev, poroča o ozdravljenju neke lezbijke s pomočjo duhovnika, ki je imel dober psihološki čut in ji je rekel: Je mar res, da si ostala tam, kjer si bila kot deklica...?!"Njen postopek zdravljenja je trajal nekaj časa, a je pred psihiatrom končno priznala, da je njen problem izginil" kot kakšna odrezana noga, ki se ne vrne."

Zanimiv članek, ki namiguje, da je možno homoseksualnost ozdraviti. Morda zakonik "ni potreben" in bi lahko naredli kaj več v tej smeri.

Zanimiva je teza o homoseksualnosti, kot "nevrootroški" "navadi".

bluefish ::

Pšenični je izjavil:

Morda zakonik "ni potreben" in bi lahko naredli kaj več v tej smeri.
Četudi bi citirano trabuntanje držalo, je zakonik še vedno "potreben", da uredi pravice tistih, ki "zdravljenja" ne potrebujejo.

Pšenični ::

bluefish je izjavil:

Pšenični je izjavil:

Morda zakonik "ni potreben" in bi lahko naredli kaj več v tej smeri.
Četudi bi citirano trabuntanje držalo, je zakonik še vedno "potreben", da uredi pravice tistih, ki "zdravljenja" ne potrebujejo.


Ja, nekako je potrebno te zadeve urediti. Tle se strinjam. V bistvu, kolikor sem spremljal in sodeloval v razpravi, je bila glavna točka, kjer se pol razidemo, posvajanje otrok.

Tle je glavna točka spotike. Tle se vse neha.

de199 ::

In kdaj bodo duhovniki začeli nuditi "storitev" "zdravljenja"?

GamerBoy ::

Hehe zdravljenje... Vse, ki jim streha nad glavo in hrana nista dovolj takoj na zdravljenje ! Kakšni hobiji neki, pa dopust, pa .... pfff :D Eni bi pa res radi cel svet preoblikovali po svojemu okusu, pa niti ne iz kakšnega dobrega razloga, ampak samo zato, ker pač najbolje ne prenesejo drugačnosti in so kar se tega tiče še vedno v vrtcu, kjer na bolj "čudne" otroke kaže s prstom.

Sicer če se bi dalo "prešolat" geja/lezbijko v straight osebo, se bi verjetno dalo tudi obratno. Bi zagovornike tega "zdravljenja" povprašal kako bi jim bilo všeč obiskovati to zadnjo terapijo, ki sem jo omenil ?!?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

jype ::

On Friday, Archbishop of Canterbury Justin Welby told the BBC the church would now drop its opposition to the introduction of same-sex marriage in England.


Od polnoči naprej imata tudi Anglija in Wales zagotovljene "equal rites" za vse, ki se imajo radi.

http://www.bbc.com/news/uk-26793127

jype ::

V Argentini se majejo temelji katolibanizma:

http://www.bbc.com/news/world-latin-ame...

Upam, da je to zgolj eden od pomembnih pozitivnih vplivov novega papeža na eno najpomembnejših organizacij na svetu.

Škoda, da islamske države takim zgledom sledijo tako zelo počasi.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

V Argentini se majejo temelji katolibanizma:

http://www.bbc.com/news/world-latin-ame...

Upam, da je to zgolj eden od pomembnih pozitivnih vplivov novega papeža na eno najpomembnejših organizacij na svetu.

Škoda, da islamske države takim zgledom sledijo tako zelo počasi.

Islam sledi dobrim zgledom? A 1.4 še ni mimo? Ali pa si mogoče na plačilni listi Savdske Arabije?;((

A katolibanizem v Argentini? Poglej si spodnji link. Predvsem Argentino ter Turčijo. Ker, če se ne motim, si pred nekaj časa v drugi debati postavljal Turčijo za nek model prihodnosti islama. Oglej si, kako je manjši procent mladih v Turčiji toleranten do istospolnosti kot starejši. A to je posledica dobrega zgleda? Kakšen bi šele bil slabi zgled? In nasprotno pri Argentini. Da se ne pogovarjamo o odstotkih. Ter na splošno o rezultatih islamskih držav.:O

Me prav zanima, kam bi rajši šli istospolni. V bodoči zgled islama Turčijo ali v "katolibansko" Argentino?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: qaqo ()

mojca ::

Evo ... na paradi ponosa bodo letos prve cerkvene poroke:
 cerkvena poroka istospolnih parov

cerkvena poroka istospolnih parov



http://www.ljubljanapride.org/?p=1332

jype ::

Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul! Kul!

Haha.

arnecan1> Islam sledi dobrim zgledom? A 1.4 še ni mimo? Ali pa si mogoče na plačilni listi Savdske Arabije?;((

Ti itak nimaš pojma niti kaj počno tvoji katolibani, niti kaj je islam, tako da težko sodiš o čemerkoli.

mojca ::

Ja, tole bi si celo zaslužilo novico na SlashDot-u ;)

Pithlit ::

Škoda da je na paradi (ne hodim po paradah)...
Škoda da je med 7.6. in 14.7. (been v kliničnem, pa domači negi po operaciji)...
Škoda da je cerkvena (meh)...

Razen tega pa,špica. Sam zame ni. 'Civilno' prosim.
Life is as complicated as we make it...

nevone ::

Ja super no, pa je problem kar se cerkvene poroke istospolnih tiče rešen.

Škoda samo, da ni tako elegantne rešitve še za civilno poroko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

A niso evangeličani že leta nazaj govoril da nimajo problema s tem?
Life is as complicated as we make it...

Vajenc ::

nevone je izjavil:

Škoda samo, da ni tako elegantne rešitve še za civilno poroko.
o+ nevone

Če je to rešitev za cerkveno poroko, potem se nimate kaj sekirat za civilno. Vsak malo lepši vrt zadostuje. Za večjo pozornost si lahko sposodite tudi prešerca. Jaz sem se tako poročil že pri 10ih v letni koloniji. Vem, hetero, nič posebnega...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Sej ti veš, da je problem enakopravnost, ane? :)

Vajenc ::

jype je izjavil:

Sej ti veš, da je problem enakopravnost, ane? :)

Cerkvena poroka nima veze z enakopravnostjo.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Ja madona. Ravno ti si reku, da "civilna ni problem". Ravnokar.

Vajenc ::

Med prijatelji na vrtu? To ni bil nikoli problem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

lambda ::

O civilni na upravni enoti ti govori, si bumbar al se delaš?

Vajenc ::

lambda je izjavil:

O civilni na upravni enoti ti govori, si bumbar al se delaš?

Jaz nisem govoril, da sem imel v koloniji matičarja iz upravne. Tko kot na zombi cerkveni ni katoliškega župnika. Razumeš? Ker tudi jaz sem v dvomih, če je zombi poroka še kaj več kot bumbarizem. Mogoče smešna?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

vostok_1 ::

Weird. Zakaj bi kdo pri zdravi pameti želel cerkveno poroko?
Cerkev je privatna korporacija in sprejmejo kogarkoli želijo oni.

P.S. Damn...sm odpru link pa vidu da gre za ČZCBZ. Sm sprva mislu, da gre za katolibane.

nevone ::

Jaz nisem govoril, da sem imel v koloniji matičarja iz upravne. Tko kot na zombi cerkveni ni katoliškega župnika. Razumeš?


Civilna poroka prinese tudi nekatere pravice, ki ti jih ne more zagotoviti nihče drug, kot od države požegnan matičar. Razumeš?

Ker tudi jaz sem v dvomih, če je zombi poroka še kaj več kot bumbarizem. Mogoče smešna?


Pri veri je pač drugače. Dovolj je, da verjameš, da verski obred v določeni meri okrepi zvezo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Vajenc ::

nevone je izjavil:

Civilna poroka prinese tudi nekatere pravice, ki ti jih ne more zagotoviti nihče drug, kot od države požegnan matičar. Razumeš?

Poleg posvojitve v paru, še kaj drugega?

nevone je izjavil:

Pri veri je pač drugače. Dovolj je, da verjameš, da verski obred v določeni meri okrepi zvezo.
o+ nevone

Obred Čezvesoljske Zombi cerkve blaženega zvonjenja okrepi (istospolno) zvezo? Kaj je smisel parade oz. a mi zna kdo razložiti kakšen smisel ima ta "cerkvena" poroka?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

bluefish ::

Vajenc je izjavil:

Kaj je smisel parade oz. a mi zna kdo razložiti kakšen smisel ima ta "cerkvena" poroka?
Podobnega kot ga ima ustanovitev ČZCBZ.

nevone ::

a mi zna kdo razložiti kakšen smisel ima ta "cerkvena" poroka?


Pri kristjanih je cerkvena poroka zaobljuba za večno. Cerkev ločitve ne pozna. Pred Bogom sta mož in žena za vekomaj, tudi če se civilno ločita.

Ne vem pa, kaj naj bi pomenila poroka pri ČZCBZ. Vsi vemo, da gre zgolj za spakovanje. Se jih pa spakuje ogromno tudi v krščanski Cerkvi. Verjetno hočejo povdariti to slednje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mipe ::

jype ::

Jaz jim dam prav. _Nenaravno_ je, da bi se heteroseksualni moški poročali.

Mipe ::

Ja, poroka je nekaj svetega!

Vajenc ::

jype je izjavil:

Jaz jim dam prav. _Nenaravno_ je, da bi se heteroseksualni moški poročali.

Kako to misliš?

Zgražanje gejev iz članka je hipokritsko. Ko so se začeli geji zanimati za ta obred nikakor niso razumeli zgražanja in posmehovanja nad tem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Samo še dobrih 300km, pa bo Evropa tudi pri nas.

http://www.bbc.com/news/world-europe-40...

PaX_MaN ::

Korupcija ni vrednota Evrope:
On 17 June 2017, the Greens pledged not to participate in any governing coalition after the 2017 elections, unless the legalisation of same-sex marriage is part of the agreement.[40][41] On 24 June, the FDP leader Christian Lindner said that he will recommend that his party makes a similar commitment.[42][43] The following day, the SPD made a similar pledge.[44][45]

jype ::

Zavzemanje za enakopravnost je korupcija izključno za ljudi, ki verjamejo, da so upravičeni do več pravic, kot jih smejo uživat drugi.

Ziga Dolhar ::

Dovolj prepucavanja.
https://dolhar.si/

gus5 ::

V več državah so legalizirane ne-binarne spolne identitete, 'tretji spoli' (nekje že 'tradicionalno' dolgo). V RS ni priznana niti izenačitev pravic istospolnim skupnostim, kaj šele legalizirana spolna ne-binarnost in (posledično) več oblik heteroseksualnih zakonskih skupnosti. V Šentflorjanski dolini ni 'zatohla' le konservativna opcija, hujskaško podprta s prižnic, nobenih tozadevnih 'prebojev' ne gre pričakovati niti od 'levice' ali oportunističnega mizernega centra. Ustavno sodišče pa je v zadnjih letih tako in tako slovelo po dovoljevanju obskurnih referendumov in predstavljalo zadnjo oporo ultra-nazadnjakov. V Nemčiji drugače; ustavno sodišče (BVerfG) je odredilo, da mora zakonodajalec legalizirati ne-binarne spolne identitete.

gus5 ::

No, tako se dela. V (nekaterih šolah v) VB, kjer morajo učenci obvezno nositi uniforme, bojo za vse učence predpisali le eno, t. j. spolno nevtralno uniformo. Glede na to, da spolna dihotomija pri človeški vrsti ne obstaja (biološki spoli so konstrukt, utemeljen na arbitrarno izbranih bio-indikatorjih in neredko podvržen reproduktivno-funkcionalistični logiki) in da je spolna binarnost lahko le zasebna opredelitev tistih, ki prisegajo na tradicionalne spolne vloge (da, tudi družbeni spoli so konstrukt), je omenjeni šolski ukrep povsem na mestu.

perci ::

Kaj bomo naredili, ko se bo AI hotel poročiti z drugim AI. Ali pa še huje - s človekom? Težki zalogaji za ustavno sodišče.

Truga ::

S tem se bomo ukvarjali, ko bomo meli AI. Za zdaj bi blo dobro da se cimprej uredi vse ostalo.

ZaphodBB ::

Truga je izjavil:

S tem se bomo ukvarjali, ko bomo meli AI. Za zdaj bi blo dobro da se cimprej uredi vse ostalo.

Vse ostalo brez konca.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype
««
98 / 99
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Sovražni govor" oziroma cenzura (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27315484 (6307) riba43

Več podobnih tem