» »

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Temo vidijo: vsi
««
97 / 99
»»

jype ::

Vajenc> Če nisi slučajno prebral "zadovoljene" mi prosim najdi en srečen primerek, ki ne izhaja iz prepričanj, da je ženska manj vredna.

Ne! Nepomembno je, kaj jaz najdem! Ljudje naj se sami odločijo, kaj jim ustreza. Nihče jih ne sme siliti k temu, da komurkoli razlagajo, zakaj so se za nekaj odločili in kako se ob tem počutijo.

Vajenc> Velika večina ljudi jim tega ne branimo.

To je seveda bullshit. Če jim branimo kolektivno, smo vsi v polni meri odgovorni za to - ne nosi le vsak enega majhnega koščka odgovornosti za to da družba takšne reči preprečuje.

Vajenc> Bi bilo za razmislit, ampak ponavadi si želimo, zaradi povsem drugih razlogov (gospodarstvo in kriminal), prej legalizacije kot prepovedi droge. Določeno zakonsko prepoved alkohola poznamo pri nas že sedaj (Kebrov zakon, alkohol v prometu...)

Bi blo za razmislit, da bi prepovedal poroke, ker se jih večina prej ali slej loči.

Vajenc ::

jype je izjavil:


Bi blo za razmislit, da bi prepovedal poroke, ker se jih večina prej ali slej loči.

Taprav Slovencelj. Če gej nima krave, naj bodo tudi vsi sosedje brez nje.

Edit: lol, krava je seveda v smislu pregovora.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

jype ::

Vajenc> Taprav Slovencelj. Če gej nima krave, naj bodo tudi vsi sosedje brez nje.

Ne, to je direktno ogledalo tvoji trditvi, da je treba karkoli prepovedat, ker nekdo nekaj.

Mipe ::

"večina"

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Taprav Slovencelj. Če gej nima krave, naj bodo tudi vsi sosedje brez nje.

Ne, to je direktno ogledalo tvoji trditvi, da je treba karkoli prepovedat, ker nekdo nekaj.

V izkrivljena ogledala se lahko pogledaš tudi sam. Npr., a naj dovolimo, da ludaki vozijo v napačno smer?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Mipe> "večina"

Yup. You should look it up.

Vajenc> Npr., a naj dovolimo, da ludaki vozijo v napačno smer?

Ja, dovolimo - dokler to počnejo na zasebnih cestah, vsekakor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

jype ::

Velik nakladanja, da nakoncu ugotovi, da se več kot polovica porok konča z ločitvijo.

Mipe ::

Jap. Največ jih je promiskutnežev.

jype ::

Promiskuitetnežev je največ tudi med tistimi, ki se ne ločijo.

Mipe ::

You are making no sense.

jype ::

Katere reči ne razumeš? Morda ti lahko razložim preprosteje.

Zdi se mi, da te bega dejstvo, da večina zakonskih partnerjev ni zvestih, kljub temu pa ne prekinejo zakonske zveze, praviloma iz verskih in/ali utilitarnih vzrokov.

Mipe ::

Ne. Vzrok je v tem, da zakonske zveze sklepajo neresni ljudje. Razlogov kolikor hočeš. Gold diggers, etc.

jype ::

Ja, in? Sklepajo jih še vedno.

A bi bilo pametno prepovedat sklepanje zakonske zveze, ker jo včasih sklenejo neresni?

Ali pa prisilno zakonsko zvezat ljudi, ki ne sklenejo zakonske zveze, čeprav živijo tako, kot da so jo sklenili?

Mipe ::

Ne. Črtat zakonske veze nasploh, naj bodo neobvezujoče. Jih vzet iz zakona. Pa naj jih sklepajo romantiki.

Pojem "zakonski partner" je obscen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Vajenc ::

jype je izjavil:


Ali pa prisilno zakonsko zvezat ljudi, ki ne sklenejo zakonske zveze, čeprav živijo tako, kot da so jo sklenili?

To se dela tudi pri nas. Razlog za to je seveda bolj smiseln kot tvoja želja po fantastičnem liberalizmu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> To se dela tudi pri nas. Razlog za to je seveda bolj smiseln kot tvoja želja po fantastičnem liberalizmu.

Aja? Dunno, mene ni nihče poročil in me razen vernih sorodnikov tudi nihče še ni vprašal, kdaj se mislim poročit.

Mipe> Pojem "zakonski partner" je obscen.

Je, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> To se dela tudi pri nas. Razlog za to je seveda bolj smiseln kot tvoja želja po fantastičnem liberalizmu.

Aja? Dunno, mene ni nihče poročil in me razen vernih sorodnikov tudi nihče še ni vprašal, kdaj se mislim poročit.


Imaš pa enake dolžnosti in pravice kot, da bi te.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> Imaš pa enake dolžnosti in pravice kot, da bi te.

Jasno. Vsak jih ima.

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> Imaš pa enake dolžnosti in pravice kot, da bi te.

Jasno. Vsak jih ima.

No ja, vsako, ki jo cmokneš za šankom ti ni treba preživljati.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

Vajenc> No ja, vsako, ki jo cmokneš za šankom ti ni treba preživljati.

Tudi takšne, s katero imaš otroke, ti ni treba - še celo če si poročen z njo ne.

Samo otroke moraš - ostalo je vse tvoja stvar.

[D]emon ::

A bi lahko vidva medsebojno obracunavanje prestavila nekam drugam ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Ne, ker se pogovarjava o porokah.

Mipe ::

Pa se poročita.

PaX_MaN ::

Ne morta, k ne pustiš.

Mipe ::

Kdo ne pusti? Meni dol visi za gejevske poroke. Aja, saj res, oni bi radi cerkvene poroke, pa jim Cerkev ne pusti.

para! ::

Zakaj bi jim pa cerkev mogla karkoli dovolit? Sej to je privat organizacija. Glede na stališče cerkve je mal smeščno, če ta organizacija kakorkoli deluje pri gej porokah :) Edino, kar je tu stvar debate (glede na referendum), je zakonska definicija.
Death before dishonor!

Vajenc ::

jype je izjavil:

Vajenc> No ja, vsako, ki jo cmokneš za šankom ti ni treba preživljati.

Tudi takšne, s katero imaš otroke, ti ni treba - še celo če si poročen z njo ne.

Samo otroke moraš - ostalo je vse tvoja stvar.


ZZZDR

12. člen
(1) Dalj časa trajajoča življenjska skupnost moškega in ženske, ki nista sklenila zakonske zveze, ima zanju enake pravne posledice po tem zakonu, kot če bi sklenila zakonsko zvezo, če ni bilo razlogov, zaradi katerih bi bila zakonska zveza med njima neveljavna; na drugih področjih pa ima taka skupnost pravne posledice, če zakon tako določa.

50. člen
Zakonec, ki nima sredstev za življenje, pa brez svoje krivde ni zaposlen, ima pravico, da ga drugi zakonec preživlja, kolikor je to v njegovi moči.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

To si citiral star zakon, outdatan, nov je pred durmi, tam se bo vse uredilo, če ga ne bodo cerkeveni homofobi spet zavrnili.

Vajenc ::

Aston_11 je izjavil:

To si citiral star zakon, outdatan, nov je pred durmi, tam se bo vse uredilo, če ga ne bodo cerkeveni homofobi spet zavrnili.

To je po veljavni zakonodaji. Novemu ste pred kratkim zaprli vrata.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

Mi nismo, kar bi vedel, če bi bral stare poste.

Pithlit ::

Aston_11 je izjavil:

Mi nismo, kar bi vedel, če bi bral stare poste.

Na žalost smo. Kar kolektivno. Demokracija pa to. Smo pač glas ljudstva. In glas ljudstva je odločil.

Tudi če smo nekateri proti takemu glasu, smo še vedno del 'kolektiva'... in smo torej 'krivi'.
Life is as complicated as we make it...

[D]emon ::

para! je izjavil:

Zakaj bi jim pa cerkev mogla karkoli dovolit? Sej to je privat organizacija. Glede na stališče cerkve je mal smeščno, če ta organizacija kakorkoli deluje pri gej porokah :) Edino, kar je tu stvar debate (glede na referendum), je zakonska definicija.


A to je una entiteta k je kao locena od drzave, davkov pa se zmeri ne placuje ?


Pithlit je izjavil:

In glas ljudstva je odločil.


Odlocila je ista varianta opranckov kot so tisti, ki se v ZDA usajajo. Na zalost je v Kokoski teh kar konkretno stevilo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PaX_MaN ::

[D]emon je izjavil:

A to je una entiteta k je kao locena od drzave, davkov pa se zmeri ne placuje ?

Hm, ktero antiteto pa misliš to? K za to k jo js mislim, drugi del povedi ne drži.

Pithlit ::

[D]emon je izjavil:

Odlocila je ista varianta opranckov kot so tisti, ki se v ZDA usajajo. Na zalost je v Kokoski teh kar konkretno stevilo.

Ne. Odločili smo vsi skupaj. Referendum pač. Se bo treba sprijaznit da smo za rezultat kar kolektivno krivi. Če hočemo to spremenit se bo treba pa mal drugače angažirat. Sprenevedat se po forumih češ "jaz nisem kriv ker sem obkrožil taprav odgovor" nikakor ni dovolj.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Vajenc> kolikor je to v njegovi moči.

Skratka, en mišji drek.

mtosev ::

para! je izjavil:

Če se vsi strinjajo, no. Hočjo bit v troje.
moje mnenje je enako, ker so vsi odrasli lahko počnejo kaj hočejo. moški zarad mene ima lahko bab kolk če(in tud ženska moških),če se vsi strinjajo s tem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vajenc ::

Vstop Srbije v EU odvisen tudi od letošnje parade ponosa.

S čim me še lahko presenetijo? Sprejmite islam ali pa...? Vršte nacije v plavž al pa...?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

donfilipo ::

Frizure?

Madona ustričte se. Poznam par nacijev ki so bili rahlo na plešo, pa so zdaj na nulo8-). Zdaj to da so nekateri bosanci ali srbi, nekateri celo preverjeno težke pederčine, ni ovira. Gibanje ein volk je internacionalno in LGBT tudi8-) Torej nesmisel dobiva nov motiv:))

Še enkrat ker so ptiči povedali, da je glavnim motorjem liberalizma nekaj onemogočilo pisanje. Pa zato sieg in ganzlich in precizlich:))

Namreč homoiseksualnost ni nič posebej novega niti nenaravnega. Obstaja celo med živalmi. Imeli smo jo celo v SA. Samo Dolfi ni mogel videti 4 jajc na kupu:)) In bi zato tam kjer ni kulture prevrata lahko trdili, da celo mora imeti nek genetski smisel, rezervo ali nesmisel. S pomočjo Žižka bi ugotovili, da je to ena in ista pašta. Da pač je, se ne da pregnati efektivno, za stalno in da se ne veča bistveno ali ogroža kogarkoli, če je rutinsko sprejeto.

Torej enakopravnost mavričnih je samo nek lakmus test fašizma v deželi, ki lahko tudi kaže, da bodo recimo Srbi namesto ciganov še naprej na vsakih 5 let tolkli mulsimane8-)

Podobno se da postaviti na drugi strani. No do takrat, dokler lakmus test kaže rekacijo...nix EU in zelo malo vstopa v eusarijsko civilizacijo. Razen seveda skozi stranska vrata kot gastarbeiterji8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Vajenc ::

Torej dokler je večino srbov ortodoksnih država nima šans? Ko bo šla država ornk v qurac, bodo pa Švedi te iste "nacije", po svoji navadi, sprejemali z odprtimi rokami, enega po enega.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

moderator ::

Meni ni zgledal ko da je problem ortodoksnost, bolj nasilje nad drugačnimi ki ga niti policija ne preprčuje.

Dokler bojo mel nasilje nad drugačnimi so pa lahko tut zunaj.

Vajenc ::

moderator je izjavil:

Meni ni zgledal ko da je problem ortodoksnost, bolj nasilje nad drugačnimi ki ga niti policija ne preprčuje.

Policija je posredovala in prekinila shod, zraven pa poleg pretepenih gejev fasala še sama par bušk. Težko je ukrepati proti večini prebivalstva. Demokracija ni naključje. Če srbsko prebivalstvo sovraži gey parade, še ne pomeni da sovražijo vse geye, kaj šele ostale zahodne vrednote. Zagotovo pa se jim zdi homoseksualnost nekaj s čimer se ne hvali pod transparenti in s piščalkami. Njihova konzervativnost izhaja predvsem iz pravoslavja, ki se modernizira počasneje od RKC. Če pogledaš po statistiki, boš tudi hitro ugotovil, da imajo največje probleme z gayparadami ravno v pravoslavnih in muslimanskih deželah.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Aston_11 ::

Slovenija, ki ni pravoslavna, ima probleme z gej paradami - v glavnem RKC verniki. Ti so sposobni trobiti pravila iz sv. pisma in zadnjega predavanja župnika in istočasno drugim, ki jim niso po godu, odreči vse pravice, vernike drugih ver pa pošiljati tja, od koder so prišli.
Jaz bi pustil srbe pri miru, ker pri nas znaten del prebivalstva ne more preboleti gejev in njihovih pravic in smo sami sebi trenutno dosti večji problem kot odnos srbom do gejev-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

moderator ::

Dokler ne morejo organizirat mirnega shoda gejev, nimajo kaj iskat v EU.

Mipe ::

Na ta način bo EU dosegla samo to, da se bo Srbija obrnila k Rusiji.

bluefish ::

In to bi bilo za EU slabo ker?

Mipe ::

Odvisno, kako gledaš. Se bo pač geopolitična situacija nekoliko prevesila Rusiji v prid. Če si paranoičen Amerofil, je to slabo. Če nisi... nima to nobenega učinka zate. Le še naprej boš rabil potni list za vse svoje poslovne poti v Srbijo.

donfilipo ::

Tudi v Srbiji je vera že kar lep čas ločena od politike in Države. Zato se s takimi paradami simbolično testira, če to zazna in zastopi prebivalstvo. Pravoslavje ne more iti čez človekove pravice. Ker je to isto.... kar naenkrat potem pri bitki na Kosovu, pa tisočletni obrambi proti Turkom, pa skriveni i zabranjeni istoriji Srba, kjer smo mi vladarji Nemčije...(po blut und boden filozofiji:) oni pa celotnega balkana...itd. In par mitingov in že poka in se govori pri pogajanjih z nožem in figo v žepu.

No tja ne bodo pametni vložili niti pfeniga!!!! Bratske države bodo pa pač plule tja s pasuši in vlagale. Ker smo jim rahlo smešni, so vlaganja za Slovence tam z malo spretnosti zelo donosna...lahko:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

[D]emon ::

donfilipo je izjavil:

Tudi v Srbiji je vera že kar lep čas ločena od politike in Države.


Ja, na papirju.

Tako nebulozo lahko izjavi samo dripec, ki Srbije ni videl drugje kot na TV-ju.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

donfilipo ::

Tudi na TV se vidi kar dosti Srbije. Preko TV se vidi verjetno več kaj Srbija nekoč bo, kot recimo na korzu, gostilni na korzu v Čupriji. Srbe imamo tudi tukaj. In v Srbiji sem predihal čez 2 leti8-)

Zdaj dripec je bil pa tvoj star ata8-).
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()
««
97 / 99
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Sovražni govor" oziroma cenzura (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27315507 (6330) riba43

Več podobnih tem