» »

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Družinski zakonik in referendum [ex: Homoseksualne poroke]

Temo vidijo: vsi
««
77 / 99
»»

Truga ::

Se moram strinjat s PaX MaNom. Zakon mora it, ker se ga da zlorabit za posvojitve nic-hudega-slutecih otrok.

Double_J ::

Samo, zakonsko zvezo lahko okol prineseta tudi dva homoseksualca - homo dec in homo ženska


Jaz ne vidim problema, če otrok živi z njima in sta njegova starša. Bi pa videl problem, če bi bili ti dve osebi istega spola.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

PaX_MaN ::

Pol pa posvojita dva otroka, se ločita, vsak pobere enega otroka in potem skleneta vsak svojo istospolno partnersko skupnost, seveda vsak s svojim izbrancem istega spola.
Evo, primer kako lahko homiči zlorabijo zakonsko zvezo za posvajanje otrok.
BE-NA-T ZAKONSKO ZVEZO!!!!

Double_J ::

Pol pa posvojita dva otroka, se ločita, vsak pobere enega otroka in potem skleneta vsak svojo istospolno partnersko skupnost, seveda vsak s svojim izbrancem istega spola.


Samo partner istospolne skupnosti ne more posvojiti tega otroka.
Dve šivanki...

hamax ::

Samo partner istospolne skupnosti ne more posvojiti tega otroka.

In kaj otroku to koristi? Zivel bo se vedno v enaki druzini, samo manj pravic bo imel.

Double_J ::

Šele po novem zakonu bi bila možna zloraba te vrste kot pravi PaxMan. Kolikor je meni poznano po trenutnem zakonu to ni možno izvesti?
Dve šivanki...

Double_J ::

Jasno da ni bilo nikoli onemogočeno homoseksulcu posvojiti otroka, je pa bilo onemogočeno da bi homoseksualni par(par ki ima isti spol) postal starš nekemu otroku.

Po novem zakonu pa se to omogoča na različne načine, nekoliko lažje kar se tiče bioloških otrok, ter nekoliko težje pri nebioloških.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

PaX_MaN ::

Po trenutnem zakonska zveza obstaja, po trenutnem lahko par dec+baba posvoji otroka, po trenutnem se lahko ločita, po trenutnem ob ločitvi dobi en enega otroka, drug drugega, po trenutnem lahko skleneta vsak svojo istospolno skupnost, skupaj z otrokom, ki sta ga dobila v skrb po ločitvi iz zakonske zveze.

Daedalus ::

Jaz ne vidim problema, če otrok živi z njima in sta njegova starša. Bi pa videl problem, če bi bili ti dve osebi istega spola.


Aha. Torej, če Oča hodi v prostem času natepavat tipe v rit, Mati pa pičke lizat... pa imata otroke in se uradno delajo, da so "normalna" družina, je vse in ordnung? Tu pa ni strahov zaradi zlorabe otrok, pa vzgoje v pedre in lezbače?

Eni pa res palite sam na imiđ. Ko srake na vse, kar se sveti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Double_J ::

po trenutnem lahko skleneta vsak svojo istospolno skupnost, skupaj z otrokom, ki sta ga dobila v skrb po ločitvi iz zakonske zveze


To ne drži. Pokaži mi kako po trenutnem zakonu lahko drugi partner istospolne skupnosti, postane starš tega otroka?
Dve šivanki...

nevone ::

Šele po novem zakonu bi bila možna zloraba te vrste kot pravi PaxMan. Kolikor je meni poznano po trenutnem zakonu to ni možno izvesti?


Zakaj ne?

Zakonska zveza dveh ljudi različnih spolov je dovoljena.

Ločitev je dovoljena.

Tudi je dovoljeno živeti v istospolni družini, samo nekatere pravice so omejene.

Torej je vprašanje samo, katere pravice bi odvzeli istospolnim parom in njihovim otrokom, ki jih hetero zakonca imata.

Hetero pari, ki se ločijo, tudi niso idealen vzor svojim otrokom, pa kljub temu vsi ne občutijo pri tem enakih težav. Nekateri pari se razidejo dokaj normalno, drugi spet ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Double_J ::

Tudi je dovoljeno živeti v istospolni družini, samo nekatere pravice so omejene


Zakaj bi bile pravice enake, da bi se to potem vzpodbujalo? Tovrstne prakse namreč, kot jih omenja PaxMan. Trenutno to pač ni možno, oziroma se v procesu izgubijo pravice, če se to počne.
Dve šivanki...

Daedalus ::

Spodbujalo? Misliš, da se bo folk kr iz lufta odločal za istospolne partnerske zveze z otroki?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

hamax ::

Pokaži mi kako po trenutnem zakonu lahko drugi partner istospolne skupnosti, postane starš tega otroka?

Kolikor jaz vem ne more. Ampak zakaj bi bila to ovira?
Vse ostalo ostane nespremenjeno, le otrok ima manj pravic.

Spodbujalo? Misliš, da se bo folk kr iz lufta odločal za istospolne partnerske zveze z otroki?

Seveda, tako kot se to dogaja v vseh drzavah, kjer ne krsijo pravic istospolnim partnerjem. Poleg preprodaje otrok, seveda. /sarkazem

nevone ::

Aha. Torej, če Oča hodi v prostem času natepavat tipe v rit, Mati pa pičke lizat... pa imata otroke in se uradno delajo, da so "normalna" družina, je vse in ordnung? Tu pa ni strahov zaradi zlorabe otrok, pa vzgoje v pedre in lezbače?


Saj ravno takšni ga(nas) skrbijo. A vas tudi, ali vas ne?

Sej če sta razumna, potem je tudi to mogoče, ampak koliko takšnih parov je res razumnih in to počne zgolj za zadovoljitev spolnih potreb in v skupnem soglasju.

Torej skrbi me/nas (čeprav se zavzemam za razumnost ljudi in vanjo v neki meri tudi verjamem), da se polje takšnih igračkanj še poveča. In bo sodstvo moralo še več delati in bodo zaostanki na drugih področjih še večji.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Daedalus ::

Mene skrbijo disfunkcionalne družine. In mi je pri tem vseeno, kdo koga kam nabija. Starševstvo ni samo biološka kategorija, kot bi nam tule eni radi to prikazali. In za dobro otrok, ti rabijo stabilno okolje, podporo in ljubezen. Če jim to provajda običajna družina, istospolna družina ali komuna... pa ni važno. Eni se pa kr naprej zaletavajo v privid "edine in od Boga požegnane zakonske skupnosti." Meh.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Truga ::

To ne drži. Pokaži mi kako po trenutnem zakonu lahko drugi partner istospolne skupnosti, postane starš tega otroka?

To je pa ja simpl. Namesto vsak svoje istospolne skupnosti, sklenejo dve zakonski zvezi med seboj, samo da se poparčkajo drugače kot prej. In voila, imamo dvoje homo dec + homo baba parov, katerih otroci podedujejo od obeh staršev (iz prejšnje zakonske zveze) plus še od obeh partnerjev, ki bi sicer v istospolni skupnosti izvisela, sedaj pa ne, ker lahko v zakonski zvezi partnerji brez problema postanejo starši. >:D:D

Pithlit ::

Vajenc je izjavil:

Ne s terminom homofob se izven Slotecha označuje ljudi, ki so sovražno nastrojeni proti istospolnim.

Homofobno ni samo neko fizično ali verbalno nasilje. Homofobno ni samo neko odprto ali pritlehno hujskanje. Homofobno je tudi tole: "nič nimam proti istospolno usmerjenim... samo da jih ne vidim". Kar je segregacija. Plain and simple. Ampak marsikomu se to sploh ne zdi problem saj pa ja nimajo nič proti istospolno usmerjenim.

Ali, kot je rekla ena znanka... "nimam nič proti tebi, sam v hišo mi ne hodi."

Mimogrede. Tudi tal 'nedolžna' besedica "peder" je čisti homofobni termin. Je žaljivka. Samo v vednost. Tolk da boste vedeli kaj točno ste ko se vam pojavi v glavi (pa četudi premorete dovolj integritete da je ne izustite).

Vajenc je izjavil:

Še1X. Istospolni ljudje so enakopravni, registrirana istospolna skupnost ni povsem enakopravna zakonski zvezi, ravno tako kot ne izvenzakonska skupnost hetero para, izvenzakonska skupnost istospolnih ni priznana

In kje, točno, vidiš ti tukaj enakopravnost?

Lej. Po otroško.

Obstaja zakonska zveza, ki prinaša določene pravice in dolžnosti. Rezervirana je za hetero pare.

Obstaja izvenzakonska zveza, ki tudi prinaša določene pravice in dolžnosti. Vendar je tu hakeljc. Priznana je le in edino izvenzakonska zveza hetero parov.

In potem je tukaj še registrirana istospolna zveza. Rezervirana je za istospolno usmerjene pare.

Razlika med izvenzakonsko zvezo in registrirano istospolno zvezo:
Za veljavnost izvenzakonske zveze paru ni treba storiti popolnoma nič.
Za veljavnost registrirane istospolne zveze jo mora par... well, registrirati.

Ali, malenkost karikirano (pa hkrati ne tako daleč od resnice), istospolni pari so za uveljavljane nekaterih pravic (in dolžnosti), ki so za pare v izvenzakonski zvezi povsem samoumevne... nositi tisto lepo rumeno davidovo zvezdo na prsih. Še pomnite, tovariši, Varšavski geto (in podobne naci fore)? I'll spell it out for ya: SEGREGACIJA.

Tako da ne mi o neki enakopravnosti. Prosim. In ja, zavedam se da niti približno ni tako hudo kot so se imeli takratni judje... ampak tisti štempelj na čelu peče pa ravno toliko.

In ponovno... mnogim se to ne zdi noben problem... saj ja nimajo nič proti istospolno usmerjenim.

Vajenc je izjavil:

To nas je večina sprejela. Zato so tudi omogočili registracijo istospolne skupnosti.

Zakonsko omogočena segregacija. Fino, ni kaj. In na to je večina celo ponosna... kako zelo strpni so.

Vajenc je izjavil:

Sam hudiča, kako bo gej oženil geja?

Nihče. Gej bo omožil geja... lezbijka bo oženila lezbijko. V obeh primerih pa se bo par poročil. Ne vem kje je problem. Razen pač v cerkveni definiciji poroke. Dajmo, tolk da bo politično (khm... klerikalsko) korektno: V obeh primerih pa bo par sklenil zakonsko zvezo.

Vajenc je izjavil:

Ostale pravice zakoncev imajo danes tudi z registracijo istospolne skupnosti. Če se motim me prosim popravi.

Se ne motiš, oziroma... ja, se... pravice so iste v primerjavi z izvenzakonsko zvezo (ki pa ni povsem enaka zakonski).

Ampak naj ponovno spomnim na ceno ki jo istospolni pari pri tem plačajo (in mnogi je niso pripravljeni plačati, povsem upravičeno). Segregacija. Mal višje razloženo... da ne bom spet.

Double_J je izjavil:

Šele po novem zakonu bi bila možna zloraba te vrste kot pravi PaxMan. Kolikor je meni poznano po trenutnem zakonu to ni možno izvesti?

Zlorabe so možne vedno in povsod. Ne glede na zakone. Ampak ponovno. Novi DZ je v bistvu le povzel par drugih, že obstoječih, zakonov ter mnenja oz. odločbe ustavnega sodišča in jih spravil 'pod eno streho'. Povedano drugače: poenostavil je vse skupaj.
Ni uvajal novih pravic, niti ni jemal starih. Edina sprememba je bila ta da je izrecno dovolil da "istospolno usmerjena oseba lahko posvoji biološkega otroka svojega istospolno usmerjenega partnerja" (pogoje za to pa še vedno urejajo drugi, obstoječi, zakoni). Vsaj če se omejimo na tele istospolne zadeve.
Life is as complicated as we make it...

Spock83 ::

Daedalus se popolnoma strinjam.

Pithlit ::

Double_J je izjavil:

To ne drži. Pokaži mi kako po trenutnem zakonu lahko drugi partner istospolne skupnosti, postane starš tega otroka?

Ne da samo drži... tudi dogaja se.
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

Edina sprememba je bila ta da je izrecno dovolil da "istospolno usmerjena oseba lahko posvoji biološkega otroka svojega istospolno usmerjenega partnerja"


Ne drži, dovolil je da lahko posvoji otroka svojega partnerja. Ni nujno da je otrok biološki, partner ga lahko dobi tudi na drug način preko posvojitve pred tem.

Ne da samo drži... tudi dogaja se.


Kako, v katerem zakonu je to možno, prosim člen?
Dve šivanki...

BigWhale ::

Double_J je izjavil:

Pol pa posvojita dva otroka, se ločita, vsak pobere enega otroka in potem skleneta vsak svojo istospolno partnersko skupnost, seveda vsak s svojim izbrancem istega spola.


Samo partner istospolne skupnosti ne more posvojiti tega otroka.


Seveda lahko. Vajenc pravi, da lahko.

Pithlit ::

Pejd temo brat. Ne da se mi ponavljat kar naprej... je žiga objavljal (pa ne samo enkrat).
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

Seveda lahko. Vajenc pravi, da lahko.


Lahko uredi pravna vprašanja preko pogodbe. Ne more ga posvojiti.
Dve šivanki...

Pithlit ::

Mi je prej uteklo. Se opravičujem.

Vajenc je izjavil:

Tvoj trud je podal primere iz ljudi, ki so ujeti v napačnem spolu glede na njihovo kemijsko strukturo. Takšnim z lahkoto rečeš, da so heteroseksualni.

Ajde. Devil's advocate mode on.

Trans moški (torej ženska ki spremeni spol v moškega) ki ima rad moške je... istospolno usmerjen ali je hetero?
Trans moški ki ima rad ženske je... hetero ali istospolno usmerjen?
Trans ženska (torej moški ki spremeni spol v ženskega) ki ima rada moške je... hetero ali istospolno usmerjena?
Trans ženska ki ima rada ženske je... hetero ali istospolno usmerjena?

Da vidimo poznavanje tematike pa nivo strpnosti. Definitivno pa ne moreš reči da so kar vsi hetero.
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Double_J> Kako, v katerem zakonu je to možno, prosim člen?

Otroka se običajno posvoji v državi, ki to omogoča, kar mora Slovenija spoštovati na podlagi pristopne pogodbe k EU.

Double_J> Ni nujno da je otrok biološki,

Sintetične lahko tudi v Hoferju kupiš.

Pithlit ::

Double_J je izjavil:

Lahko uredi pravna vprašanja preko pogodbe. Ne more ga posvojiti.

Jao no. Otroka lahko posvoji oseba ki ni v nikakršni vezi (ne zakonski, ne izvenzakonski in ne istospolni) ne glede na njeno spolno usmerjenost. Po zakonu. Ob izpolnjevanju določenih pogojev.

Kaj tukaj ni jasno?
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

Otroka se običajno posvoji v državi, ki to omogoča, kar mora Slovenija spoštovati na podlagi pristopne pogodbe k EU.


To pa drži, če so se tiste države tako odločile. Saj ni problem, da bi mi hoteli nagajati homoseksualcem, gre za to da zaščitimo otroke na našem ozemlju.

Jao no. Otroka lahko posvoji oseba ki ni v nikakršni vezi (ne zakonski, ne izvenzakonski in ne istospolni) ne glede na njeno spolno usmerjenost. Po zakonu.


Ampak ne dve osebi.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Double_J> Saj ni problem, da bi mi hoteli nagajati homoseksualcem

Ne, kaj pa je?

Double_J> gre za to da zaščitimo otroke na našem ozemlju.

Pred čem bi jih radi zaščitili? Pravice jim kratite (otrokom na našem ozemlju), ker ste homofobi.

Pithlit ::

Double_J je izjavil:

Ampak ne dve osebi.

A veš kako pravijo američani? EPIC FACEPALM!

Otroka lahko posvojita tudi dve osebi ki nista v zakonski zvezi. Ne glede na spol, veroizpoved, raso... blah, blah, blah.

Ponovno. Novi zakonik je stvari le na en kupček spravil.
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

(3) Izjemoma lahko otroka posvoji tudi ena oseba, če ta ni v zakonski zvezi ali v zunajzakonski skupnosti ali v partnerski skupnosti ali v zunajpartnerski skupnosti, če je to v otrokovo korist.


Zakaj potem ne piše več oseb? Tukaj piše ena oseba.
Dve šivanki...

Pithlit ::

Zato ker se od bralcev pričakuje nek nivo bralnega razumevanja. 'Skupnost' ni več ena oseba, mar ne?

Ker pa smo v sloveniji bomo pod 'skupnost' razumeli 'par' (oz. zvezo dveh ljudi).
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

Trenutno lahko otroka posvoji ena oseba, ali pa dve če sta v skupnosti. Ne moreta pa otroka posvojiti kar neki dve x osebi.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

hamax ::

Trans moški (torej ženska ki spremeni spol v moškega) ki ima rad moške je... istospolno usmerjen ali je hetero?
Trans moški ki ima rad ženske je... hetero ali istospolno usmerjen?
Trans ženska (torej moški ki spremeni spol v ženskega) ki ima rada moške je... hetero ali istospolno usmerjena?
Trans ženska ki ima rada ženske je... hetero ali istospolno usmerjena?

Istospolno, hetero, hetero, istospolno.
A je bil to nagradni kviz? Za nagrado bi rad 'A decent human being' badge :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Double_J ::

Eto bolj natačno. Otroka trenutno (pomojem) lahko posvoji:

1. Ena oseba

2. Dve osebi, ki sta v zakonski zvezi ali pa izvenzakonski zvezi.

Thats it!
Dve šivanki...

Ziga Dolhar ::

JJ: nasprotniki pravijo, da pri taki ureditvi lahko "postopoma" do otroka prideta tudi homoseksualca - in ta očitek predstavljajo kot argument "proti" DZak.

(Če to ne drži - ne drži ne za ZZZDR ne za DZak. Če drži - drži tako ja ZZZDR kot za DZak.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Ampak kako pa? Jaz mislim da je to možno šele zaradi tega člena. Brez tega člena to enostavno ni možno, tak člen pa v trenutnem zakonu ne obstaja.

(2) Partnerja partnerske skupnosti ali partnerja zunajpartnerske skupnosti ne moreta skupaj posvojiti otroka, lahko pa partner partnerske skupnosti ali partner zunajpartnerske skupnosti posvoji otroka svojega partnerja.
Dve šivanki...

Ziga Dolhar ::

Tako, da najprej posvoji [kot posameznik] otroka en, nato [kot posameznik] še drugi po 135. členu, ki omogoča posvojitev posamezniku. To bi lahko storila pred ali po registraciji skupnosti, saj ta ni zakonska zveza.

Ali je tak postopek možen ali ne - ne vem, tudi mene vprašanje "rajca" že nekaj let. Je pa, kot je nevone že ugotovila, DZak pri tem restrikvitnejši oziroma bolj omejujoč.
https://dolhar.si/

Double_J ::

Tako, da najprej posvoji [kot posameznik] otroka en, nato [kot posameznik] še drugi po 135. členu, ki omogoča posvojitev posamezniku. To bi lahko storila pred ali po registraciji skupnosti, saj ta ni zakonska zveza.


Potem lahko po tvoje posvoji 10 ljudi otroka v zaporedju? Kolikor jaz razumem zakon to ni mogoče. Otroka lahko posvoji ena oseba in ne ena oseba naenkrat.

Pred čem bi jih radi zaščitili? Pravice jim kratite (otrokom na našem ozemlju), ker ste homofobi.


Kaj pa pravica otroka, da nima staršev istega spola?
Dve šivanki...

Pithlit ::

hamax je izjavil:

Istospolno, hetero, hetero, istospolno.
A je bil to nagradni kviz? Za nagrado bi rad 'A decent human being' badge :)

Ni bil nagradni kviz... sam kost za glodanje tistemu ki, kar tako, nekaj počez označuje sebi drugačne.

Badge nardim pa čez noč v GIMP-u.
Life is as complicated as we make it...

hamax ::

Kaj pa pravica otroka, da nima staršev istega spola?

Od kdaj pa ima otrok to pravico? Ce bi jo dejansko imel, bi drzava odvzemala otroke istospolnim partnerjem, pa jih ne. Torej otrok nima te pravice. Niti je nebi smel imeti.
Sicer se bom jaz zacel zavzemati za otrokovo pravico, da nima homofobov za starse. Ta se mi zdi veliko bolj pomembna.

Pithlit ::

Double_J je izjavil:

Kaj pa pravica otroka, da nima staršev istega spola?

Otrok ima, načeloma, zelo omejeno pravico odločanja. Z razlogom.

Poleg tega pa mi, 'bio' otroci (za razliko od posvojenih), nimamo absolutno nobene besede pri 'izbiri' staršev. Posvojenci lahko vsaj izrazijo željo... ko so enkrat sposobni govoriti (in to željo se načeloma tudi upošteva).
Life is as complicated as we make it...

bili_39a ::

Sicer se bom jaz zacel zavzemati za otrokovo pravico, da nima homofobov za starse. Ta se mi zdi veliko bolj pomembna.


Uf, končno ena pametna. Samo kako boš uspel preverjati. Homofobnim nič posebaj drugače ne binglja med nogami.

Double_J ::

Tako, da najprej posvoji [kot posameznik] otroka en, nato [kot posameznik] še drugi po 135. členu, ki omogoča posvojitev posamezniku. To bi lahko storila pred ali po registraciji skupnosti, saj ta ni zakonska zveza.


Ubistvu jaz menim, da bi se prvi moral odpovetati otroku, če bi ga drugi hotel posvojiti. Ne more imeti otrok 10 stašev, ko ga posvoji ena oseba, se pravice osebi pred tem odvzamejo. Razen če sta osebi zakonca.

Od kdaj pa ima otrok to pravico? Ce bi jo dejansko imel, bi drzava odvzemala otroke istospolnim partnerjem, pa jih ne.


Če otrok živi pri dveh istospolno usmerjenih ljudeh(istega spola), to še nista njegova starša. To se mi zdi pomembno.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

bili_39a> Samo kako boš uspel preverjati.

Komot: Avtomatizirano prisluškovanje vsem elektronskim komunikacijam.

Meni se zdi čisto sorazmeren ukrep.

Double_J> Ubistvu jaz menim, da bi se prvi moral odpovetati otroku, če bi ga drugi hotel posvojiti.

K sreči to ne drži. V otrokovem interesu je, da se lahko tisti odrasli, ki zanj skrbijo (materialno in psihološko) do države tudi opredelijo kot starši.

Double_J> Če otrok živi pri dveh istospolno usmerjenih ljudeh, to še nista njegova starša.

Seveda sta. Kaj pa so po tvoje odrasli ljudje, pri katerih živi otrok? Komunalci?

hamax ::

bili_39a je izjavil:

Sicer se bom jaz zacel zavzemati za otrokovo pravico, da nima homofobov za starse. Ta se mi zdi veliko bolj pomembna.


Uf, končno ena pametna. Samo kako boš uspel preverjati. Homofobnim nič posebaj drugače ne binglja med nogami.

Simple: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8772...
Ce ne mores dokazat da si homoseksualec, te caka ta test :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Double_J ::

K sreči to ne drži. V otrokovem interesu je, da se lahko tisti odrasli, ki zanj skrbijo (materialno in psihološko) do države tudi opredelijo kot starši.


Otrok ima torej lahko 10 staršev. Da ali ne?
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Otrok ima torej lahko 10 staršev. Da ali ne?

Težko. Antropološke raziskave potrjujejo, da otroci večine vrst le redko tvorijo tak odnos do več kot štirih odraslih hkrati.

Pravno gledano pa seveda ni omejitev - otroka lahko zastopa poljubno število odraslih.

Seveda se to ne dogaja, ker ima k sreči pri tem besedo stroka, ki dejansko pozna področje. Ta stroka se ne boji, da bi otroci za starše imeli homoseksualne pare, se pa boji nasilniških in homofobnih staršev.

Double_J ::

Ne drži. Če otroka posvoji ena oseba, potem je edino ta oseba njen starš. Ko ga posvoji nova oseba, je edino ta oseba njen starš.

Ravno za to je v zakonu tudi primer zakonske zveze, kjer pa to ne velja in sta oba starša.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Double_J> Ne drži. Če otroka posvoji ena oseba, potem je edino ta oseba njen starš. Ko ga posvoji nova oseba, je edino ta oseba njen starš.

Ne.

V izvenzakonski zvezi lahko partner posvoji otroka svojega partnerja, ne da bi bila sklenjena zakonska zveza in ne da bi se partner odpovedal starševstvu. Enako velja za istospolno partnersko zvezo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
77 / 99
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Sovražni govor" oziroma cenzura (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27315510 (6333) riba43

Več podobnih tem