» »

Kaj menite glede $ ?

Kaj menite glede $ ?

MEDENA ::

1 USD 185,7678 187,8866

v enem samem tednu za 6 SIT.....bo dosegel dno nekje pri 180 ? analitiki ?

borchi ::

do volitev bo opletal tu nekje, pol pa ne glede na izid volitev spet na cca. 200?

drugač pa ob sedanjih (dolarskih) cenah nafte je trenutni tečaj pravi žegn za neameriška gospodarstva. če bi bil pa še dolar visok, bi pa tu ene opice po slo-tech-u že vpile kk je treba vlado vržt, čeprav je še sploh nimamo (nove).
l'jga

Hair ::

A potem se splača sedaj $ nabavit?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

root987 ::

Špekulacije z denarjem niso ravno preveč donosne in pametne. Vsaj tako sem bil obveščen.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Primoz ::

donosne je neki ... pametnega je pa nekaj drugega ;))
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Hair ::

hmmm. Zakaj ne?

Če sedaj vložim 50.000 SIT, in če se vsaj približno uresniči zgornja napoved, bom na dobrem za slabih 5.000 SIT, kar pa mi (glede na to da je moj mesečni "dohodek" 2.000 SIT) pomeni ogromno!

Ali pa je večja možnost, da dolar še pade in tam ostane?

M-man ::

Nizka cena dolarja je dobra samo z vidika uvoza nafte, drugače pa je to slabo za vsa neameriška gospodarstva. Nizek dolar posledično pomeni precenjenost ostalih valut in s tem zaviranje izvoza v ZDA in ugodnješe razmere za uvoz iz Amerike.

Špekulacije z denarjem se ne uzplačajo. Premiki sigurno bodo vendar vprašanje kdaj. Lahko mesec ali pa tudi leto ne bo sprememb oz. bodo minimalne. V tem času se pa teh 10% da zaslužiti že na bistveno manj tvegan način.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Tody ::

Huh Speedy zelo napačno razmišljanje.... Kaj pa če dolar gre smo dol in gre dol še kar nekaj časa ? Seveda če tistega denarja ne rabiš pa nič pač počakaš na boljše čase, kar mislim da pri tebi ni finta. Raje ga veži na banki pa boš dobil lih tok če ne še več, in seveda da ne omenimo da v banki ni rizika pri takih varčevanjih. O tem da bo inflacija krnaenkrat ful velka ali kake druge nebuloze pa prihranite zase.

MEDENA ::

evo dons je šel za 1 sit gor....

madmitch ::

malo se poigrajte tukaj pa boste videli koliko se splača in kakšni analiti ste. Na FX trgu se da kar dobro zaslužiti, posebno če imaš malo občutka.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tilen ::

Ali se lahko tale tema prenese sem ali obratno?

evo dons je šel za 1 sit gor....

Ja! A je zdaj konec padanja? Bomo videli Jutri ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

Raje ga veži na banki pa boš dobil lih tok če ne še več, in seveda da ne omenimo da v banki ni rizika pri takih varčevanjih.

Moja mama je hotela 2 MIo sit dat na vezano vlogo 1 leto in ji je preracunano doneslo okrog 30.000 sit. To se IMO sploh ne splaca. Ce za ta denar zdaj vzames USD in ČE gre na 200 si veliko vec pridobil. Ce za ta denar kupis USD in ce se USD v 1 letu "popravi" za 10 sit si "prodobil" vec kot 100.000 sit. To se pa ze splaca. Lahko pa tudi pade, logicno, samo dvomim da se lahko za 10 sit pade zdaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LoneWolf ::

Moja mama je hotela 2 MIo sit dat na vezano vlogo 1 leto
Ce za ta denar zdaj vzames USD in ČE gre na 200 si veliko vec pridobil. Ce za ta denar kupis USD in ce se USD v 1 letu "popravi" za 10 sit si "prodobil" vec kot 100.000 sit.


A tveganje te pa ne zanima? V gibanju dolarja je veliko "ČE"-jev. Dolarju nic ne kaze, da bi se v kratkem kaj bistveno popravljal, zelo verjetno bo trajalo kar nekaj let, da pride spet vsaj blizu evru. Prav nobene garancije nimas, kje bo dolar cez eno leto, kakor kazejo stvari zna biti prej se nizje ali prbl. na istem kot je danes... Devizne spekulacije so spekulacije z visoko stopnjo tveganja - razmerje dobicek/tveganje je zelo, zelo majhno...
Po drugi strani, ce 2 mio SIT vlozis v navaden obvezniski vzajemni sklad, imas prakticno garantiran donos okoli 150.000 SIT s stopnjo tveganja, ki je primerljiva z bancno vezavo (!). Da bi imel tak ali vecji donos pri deviznih spekulacijah z dolarjem, bi se morala dolarju posteno pokazat Marija, pa se verjetno ne bo. Ostanejo samo podrobnosti, kot so davcne posledice razlicnih vlaganj.
Vem, da je mamljivo kupovat dolar ko takole pada, ampak dajte no malo zacet ocenjevat in vkljucevat stopnjo tveganja v vase izracune, vsi vidijo samo lepe dobicke na podlagi veliko "ČE"-jev. Enkrat sem tule ze rekel - ce vam faktor tveganja ni problem, pozabite na devize, pejte v kazino in igrajte ruleto, "ČE" kroglica pade na pravo stevilko, bodo donosi bajni.

Tilen ::

LoneWolf, lepo si to povedal. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

M-man ::

Večja verjetnost je, da bo do konca leta prišlo do 10 in več procentnega popravka vrednosti slovenskih delnic kot pa zvišanja vrednosti dolarja. Varčevanje v banki je pa tako ali tako nesmiselno.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

profii ::

denar je zato da se obrača:P.....menim jaz.

madmitch ::

denar je zato da se obrača:P.....menim jaz.

Samo da se obrača v mojo korist!
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Tilen ::

Woohoho padec dolarja again.


185,6550 186,2136 186,7722

8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Microsoft ::

A ni bla vceraj dosezena rekordna razlika med USD in EUR?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Loki ::

hm, se kaksen napad al kaide?
ponovni napad na afganistan in/ ali okoliske drzave, da bi dobili Enemy of the state No.1?

kako bo to vplivalo na rast dolarja?

Caligula ::

Dolar bo se padal. NAjmanj do konca leta. Dvigal naj se nebi. Niti nimajo izbire. Edina sprememba povezana z Dolarjem bi utegnila biti pripravljenosti Kitajske da malo povea vrednost Juana, ker morajo itak brzdati svoje pregreto gospodarstvo, apreciacijo Juana pa ZDA hocejo ze zelo dolgo casa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tecaj USD

Oddelek: Loža
222096 (1510) Alec999
»

Kam vložiti 1 MIO sit

Oddelek: Loža
272990 (1968) M-man
»

Kam naložiti denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5210500 (9130) Cr00k
»

Varcevanje financ

Oddelek: Problemi človeštva
383074 (2133) GregiB
»

Kam nej vlozim denar???

Oddelek: Loža
493936 (2490) Uporabnik

Več podobnih tem