» »

WiFi ne dela na Lenovo R500 z Ubuntu 10.04 LTS (64 bit)

WiFi ne dela na Lenovo R500 z Ubuntu 10.04 LTS (64 bit)

pirx ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem si namestil Ubuntu 10.04 LTS (64 bit) na prenosnik Lenovo R500. Edino, kar mi je še ostalo za poštimati je WiFi kartica, ki se je pod Windowsi 7 imenovala "11 b/g/n Wireless LAN mini PCI express adapter II."

Sodeč po brskanju po forumih izgleda, da se pri enih prenosnikih pod tem imenom skriva kartica Realtek 8172 oz. 8192SE, pri drugih pa Atheros AR5001.

Meni program za identifikacijo HW piše, da imam kartico Atheros AR5001. Informacije o tem, kako usposobiti omenjeno kartico, sem našel na https://help.ubuntu.com/community/WifiD.... Piše, da bi moral najti nek ath5k modul v linux-backports-modules-intrepid. Seznam paketov bi naj bil dostopen na "Ubuntu packages site", vendar ga nikjer ne najdem.

Če ve kdo, kako se naj lotim inštalacije WiFi-ja s pomočjo modula iz backport-modules, bi bil zelo hvaležen.

Zero0ne ::

Backporte inštaliraš z:

sudo apt-get install linux-backports-modules-intrepid


Po tem pa samo sledi navodilom na tisti strani. Works for me.
uname -o

pirx ::

Oj! Hvala za odgovor. Poskusil sem in dobim sledeče:

Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
E: Couldn't find package linux-backports-modules-intrepid

Ti imaš tudi to WiFi kartico?

pirx ::

OK, sem zrihtal backporte. V "/etc/apt/sources.list" sem dodal vrstico "deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu lucid-backports main universe multiverse restricted". Zagnal sem Update Manager v upanju, da bo našel gonilnike, vendar nič.

Kako bi lahko sedaj našel ath5k modul?

pirx ::

Našel še en uporaben info na: http://www.uluga.ubuntuforums.org/showt...

Uporabnik je imel enako težavo, kot jo imam jaz - sistem mu ni zaznal Atheros AR5001 kartice. Zadevo je rešil tako, da je namestil "compat-wireless". C-W sem uspel najti v Synaptic Package Managerju, vendar je na voljo več različic:
compat-wireless Linux modules for version 2.6.32 on x86/x86_64 (generic)
compat-wireless Linux modules for version 2.6.32 on x86/x86_64 (preempt)
compat-wireless Linux modules for version 2.6.32 on x86/x86_64 (server)

Mogoče ve kdo, če je potrebno namestiti vse ali samo enega od teh? Ne želim preveč eksperimentirati, da ne zeznem kaj. :)

Sims ::

Jaz bi namestil tole ...

compat-wireless Linux modules for version 2.6.32 on x86/x86_64 (generic)

Argumenta zakaj pa nimam ... žal

pirx ::

Priporočilo za "generic" modul sem prebral tukaj: http://wireless.kernel.org/en/users/Dow.... Svetujejo pa še, da bi se naj namestil kot meta-package. Zdaj pa iščem kaj bi naj bilo spet to... :)

Icematxyz ::

Ko si dodal Lucid backports (lahko tudi preko GUI orodja Sistem -> Administracija -> Programski viri) in ni treba ročno vnašati v /etc/apt/sources.list. Boš ta "meta-package" v Synaptic našel pod imenom:

linux-backports-modules-wireless-lucid-generic

Icematxyz ::

S tem da ta uporabnik:

http://www.uluga.ubuntuforums.org/showt...

Uporablja Wicd. In ne Gnome NetworkManager.

http://www.liberiangeek.net/2010/08/net...

Zgodovina sprememb…

pirx ::

Hvala ti za pomoč! Torej obstaja možnost, da compat-wireless pod Ubuntujevim privzetim Network Managerjem ne bo delal?

Icematxyz ::

Nisem se poglabljal v zadevo. Povezavo ki si jo dal. Tisti uporabnik je imel takšno izkušnjo. Seveda pa najprej preizkusi NetworkManager. Pa na vprašanje o meta-package (kje ga najdeš) sem ti podal odgovor. Atheros Wifi kartice pa ima zaenkrat dosti uporabnikov Ubuntu z njimi težave.

Zgodovina sprememb…

pirx ::

OK, pravkar sem namestil "linux-backports-modules-wireless-lucid-generic", vendar lučka za wireless še vedno ne sveti. Je mogoče še kaj drugega, kar bi moral narediti?

pirx ::

Kaj pa če bi še namestil ath5k modul? To bi naj bil driver za mojo WiFI kartico. Baje bi se ga naj dalo najti na linux-backports-modules-intrepid (https://help.ubuntu.com/community/Ubunt..., ampak kakor koli iščem, ga ne najdem.

Icematxyz ::

Najprej sploh razčistimo če gre za to kartico. Odpri terminal (ALT+CTRL+T) in vpiši:

lspci

Če bo kje omenjen Atheros prilepi sem tiste vrstice.

Ali pa prilepi kar vse skupaj.

pirx ::

Oj! Vpisal sem ukaz, to je output:

00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) SMBus Controller (rev 03)
03:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR5001 Wireless Network Adapter (rev 01)
04:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5787M Gigabit Ethernet PCI Express (rev 02)

Icematxyz ::

Pa si (prestavil stikalo) vključil fizično na prenosniku stikalo za wireless? Iz žičnega na wireless?

Zgodovina sprememb…

pirx ::

Auč. I feel like an idiot. :) V bistvu sem imel fizično cel čas priklopljeno WiFi stikalo in sveti samo Bluetooth LED, medtem, ko je WiFi ugasnjen. Sedaj sem za hec kabel iz LAN konektorja ven potegnil, kliknil na WiFi in... UAAA, moj router! :) Povezal sem se s WPA in dela brez problemov.

Tu je še en output, ki kaže, da laufa na bazi ath5k modula:

*-network description: Wireless interface
product: AR5001 Wireless Network Adapter
vendor: Atheros Communications Inc.
physical id: 0
bus info: pci@0000:03:00.0
logical name: wlan0
version: 01
serial: 00:23:4e:d4:6f:30
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm msi pciexpress msix bus_master cap_list ethernet physical wireless
configuration: broadcast=yes driver=ath5k driverversion=2.6.32-24-generic firmware=N/A latency=0 link=no multicast=yes wireless=IEEE 802.11bg
resources: irq:17 memory:f4300000-f430ffff

Hvala ti za pomoč! =) Zdaj je vse OK!

brodul ::

To kar pomaga. Se je meni že tudi naredilo. Sem ene dva dni za brezveze kernel recompilal.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Icematxyz ::

Auč. I feel like an idiot. :) V bistvu sem imel fizično cel čas priklopljeno WiFi stikalo in sveti samo Bluetooth LED, medtem, ko je WiFi ugasnjen. Sedaj sem za hec kabel iz LAN konektorja ven potegnil, kliknil na WiFi in... UAAA, moj router! :) Povezal sem se s WPA in dela brez problemov.


No saj če se ne motim lokacija samega stikala ni najbolj intuitivna. In to da deluje le ali žično ali wireless verjetno tudi komu povzroči težavo. Ne rabiš se počutiti kot idiot. Predvsem za to, ker si podal opisno dobro simptome.

lučka za wireless še vedno ne sveti.


Brez tega bi lahko 2 dni ali še več se brez rezultata zadeva odvijala. Ker si dobro podal simptome. Je diagnoza bila lažja. Včasih pa ko komu kaj ne dela. Ne napiše niti enega pravega stavka. Potem pa ugibaj kaj je narobe.

Hvala ti za pomoč! =) Zdaj je vse OK!


Super. Drugače pa bi verjetno tvoja Wifi kartica delovala na Lucid Lynx tudi out-of-the-box. Z nastavljenim stikalom na pravo pozicijo. Pač v vednost ko boš naslednjič nameščal Ubuntu. Najprej poskusi zadevo, kar takšno kot je out-of-the-box.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KVM in swap

Oddelek: Operacijski sistemi
6641 (535) SasoS
»

Lubuntu & problem s CF card readerjem

Oddelek: Operacijski sistemi
6889 (782) Zvezdica27
»

Omrežna kartica nezdružljiva z Ubuntujem

Oddelek: Operacijski sistemi
151469 (1164) Zvezdica27
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134727 (97613) Icematxyz
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504937 (3866) r5r

Več podobnih tem