» »

Hmm ... Photoshop 7

Hmm ... Photoshop 7

JOKER ::

Glejte. Stvar je sledeča, stoji pa takole.
V Photoshopu bi rad nardil sledečo zadevo. Enkrat mi je ratalo, takrat ko tega nisem potreboval, sedaj pa nikakor ne najdem.

Imam sliko, ki bi ji majčkeno zmanjšal Brithnes - svetlobo. Potem pa bi na tej obstoječi sliki rad recimo s krogi na določenem mestu nardil normalno svetlobo.
Mislim, da sem bil dovolj jasen ali pač ne ?

Recimo slika in na njej je en logotip. Kompletni sliki zmanjšam svetlobo, a na logotipu določim, da bo default svetloba.
Najlepša hvala vnaprej in upam, da nisem preveč zakompliciral.
Ajd, serbus.
________________________________________________________
Ka te češ ....

ali3n ::

Selektiraš logotip, invertiraš selection (torej imaš izbrano vse razen logotipa) in se igraš s svetlobo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

root987 ::

@ali3n: Če narediš tako, imaš oster in zelo očiten rob - kako bi pa naredil ta prehod "mehkejši"(postopnejši)?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

nodrim ::

posvetliš lahko tudi s prosojnimi belimi layerji nad originalno sliko... na teh layerjih potem rišeš kakršne koli like s kakršnimikoli fill-i ... recimo narediš krog, ki se od notranjosti proti ven čedalje bolj beli ... v Paint Shop Proju lahko enostavno določiš obnašanje fill-a ... kdaj naj se začne in kako močan naj bo in koliko transparenten naj bo .. tako enostavno narediš mehko posvetlitev ...

http://193.95.243.133/francija/bolgaria...

na tej vstopni strani sem naredil točno tako ... pod zastavo na sredini imaš mehko osvetlitev na vse strani, dokler se ne neha ...

Highlag ::

Včasih se je tej operaciji reklo Feather. Selekciji doda zmehčan rob. Samo določit moraš primeren radij mehčanja.
Never trust a computer you can't throw out a window

ali3n ::

hmm... jaz bi ubral drugo pot - dupliciral originalni layer, izbral tist logo in nato s featherjem izrezal luknjo v zgornji layer; zgornjega nato svetliš/temniš (al pa karkol drugega), sporaj maš pa še original (viden je le ta logo).
Svetlenje z tranparentnimi belimi layerji pa odsvetujem... pa-pa ostrina, detajli,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331163 (55312) htmltroubles
»

Fireworks pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
111345 (1104) MrBrdo
»

Photoshop

Oddelek: Programska oprema
252107 (1325) donski
»

Neubogljiv Dreamweaver MX

Oddelek: Izdelava spletišč
161907 (1666) Crimson_Shadow
»

kaj bi vi še dodali v mojo stran

Oddelek: Izdelava spletišč
191806 (1524) cahahopie

Več podobnih tem