» »

Photoshop

Photoshop

Tito ::

Eno vprašanje...

Zanima me, kako bi dobil custom shape, s katero bi imel lepo elipso s katero bi obkrožal tekst. Gre za to, da bi naredil en tutorial potem bi pa pomembne reči obkrožil. Vendar ne z navadno elipso, ampak s tako ki bi bila podobna uni ki jo narišeš na roko.... Potem bi to vedno uporabljal. A se da dobit kje na netu tako zadevo, ker sem že večkrat vidu tekst obkrožen na tak način.

Potem mam pa še eno vprašanje, kako bi naredil da bi slika bledela naprimer od leve proti desni? REcimo da je na desni čisto lepo vidna potem pa postopoma bedi na koncu pa je že čisto prozorna... Jst znam določat le celi sliki prosojnost (v procentih).

Hvala za vse odgovore!

Blup ::

Glede elipse: sam jo nariši na prosojno ozadje in jo pastaš potemv v sliko kot novi layer... mislm da je tko najlažje in elipsa bo najbolj po tvojem okusu...

Glede bledenja: mislim, da je najenostavneje, da pač za bledenje uporabiš gradient fill z eno barvo in prosojnostjo. Če imaš potem sliko, ki jo hočeš da bledi, na npr. beli barvi, potem daš gradient fill z belo barvo in prosojnostjo....

Upam da razumeš kaj sm mislu...

Blup
:\

Tito ::

Glede elipse jo sam ne znam narisat (enostavna elipsa ne pride c poštev) samo da bi dobil sliko takega obročka, ki izgleda kot ročno narisan pa bi blo... Potem bi iz njega naredil shape in bi jo večno lahko uporabljal...

Kar pa se tiče bledenja sem pa delno zadovoljen. Vprašanje je le, kaj če bi rad, da slika bledi na podlagi, ki pa je druga slika in ni le barva... Tako da zgornja slika bledi, spodnja pa ostane enaka...

Tito ::

Pa še eno težavo imam, pri naekaterih fontih ne morm dat ležeč in odebeljen način? Kako to, v vseh drugih programih pa lahko???;(

pivmik ::

za ležeči tekst se da rešit z deformacijo teksta (zgornjo črto od pravokotnika ki je okoli teksta povlečeš levo ali desno, pa še shift ali alt moraš držat ko vlečeš)

Elipsa je elipsa, ni nobenih preporstih elips(razen če ne misliš na krog).

Nariši elipso v eno prazno prozorno sliko in jo shrani kot PSD.
Ko jo boš rabil vstavljat jo boš kopiral iz te slike in prilepil v sliko za tutorial.

Pri nastavljanju prelivov in bledenja imaš možnost izbire tudi prozorne in polprozorne barve!
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Tito ::

Lej ko me ne razumeš... elipsa je elipsa in ni panike komot jo narišem. Je pa problem da bi jst mel nekaj kar je ročno narisanega. Kot da je na hitro obkrožena beseda z rdečim flukijem. Torej elipsa ni sklenjena in je malo zamaknjena... Potem bi jo pa že sam vnesel v custom shape in potem bi pač ob potrebi uporabil to...:D

CaqKa ::

Tito ::

Cool, glih to sem nucal...

Zdej rabm sam še elipsico ;)... če je kdo videl zadevo v kakšnem tutorialu naj mi da link, da jo prerišem 8-)

Aja včasih je blo neki tazga pr MSN messengerju ko ti je reklo da morš pritisnt yes in je bil tist yes obkrožen z lepo elipsico:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

Blup ::

Zdej te pa sploh ne štekam kaj hočeš s to elipso?!? Vzameš paintbrush tool in narišeš z roko nekaj kar je podobno elipsi... z miško je to malce težje kot pa če bi meu svinčnik, ampak če se potrudš bi šlo brez problema... pol jo pa shranš kot PSD in je...



Blup
:\

p.s. če pa hočeš čist pravo elipso pa mislm da bi blo to laži narisat v Corelu al pa kkšnem Freehandu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

ali3n ::

Uporabi selection tool (ta ogroglega) in nared elipso...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tito ::

O lepoti tvoje elipse bi se dalo debatirati:D ...

No sej sem zbirčen in len, priznam! Vendar sem samo želel vprašati, če je kdo videl kakšno že narejeno elipsico... Seveda bi lahko naredil navadno elipso, vendar se mi zdi to precej grdo:\ , sam pa tudi neznam risat in tudi miška mi ne drsi dovol dobro...

Večkrat sem že naletel na tako lepo obkrožene stvari, vendar takrat nisem vedel, da bom kdaj to nucal....:'( :(

ali3n ::



elipsa narjena v 20 sekundah... v Photoshopu (Eliptical Marquee tool -> daj filo -> menu Select - Modify - Contract...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tito ::

Kakih 20 sekundah, kvečjem 2h sekundah! In to znam... JOJ, kaj sem tako nerazumliv? Potrebujem tako elipso, ki prvo kot prvo ni sklenjena in je podobna ročno narisani... Recimo da pišeš izpit in ti naloga pravi obkroži pravilno trditev... Ti obkrožiš z elipso, vendar ni prava elipsa ampak nek približek, je precej debela in ni sklenjena in malo odstopa. Upam da sem dovol nazorno povedal:D

Tako elipso je preprosto narest...


To sem rabu 5 sekund da sem narisal, od tega sem 3 sekunde iskal med "custom shape"...>:D

Sam jst bi rd prov uno... No ja sej drgač tud ta fajn zgleda ;)

CaqKa ::

kaj če bi ti narisal s prosto roko tole tvojo elipsico pa jo potem poskeniral?
lahko jo pa probaš v ilustratorju naredit... potem se bodo tiste anomalije miške nevtralizirale in se nebo poznalo 'da grdo rišeš'
nadaljna možnost je da komu tukaj ali pa na 3delavnici rečeš da ti nariše elipso(njim bo lažje ker ima marsikdo tam risalno tablico).
pa tudi če boš svojo elipso šel pixl po pixl popravljat v paintu in jo nato v photoshopu samo zablural bo vredi.

/edit
nekaj kar me je st naučil:
http://images.google.com/images?hl=en&lr=&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=elipse+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Tito ::



Zakaj jst tega nimam? Pa mam photoshop 7.0???

Aja pa uno sem najdu zdej>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

CaqKa ::

malo dela z elipse toolom, undojem, pencil toolom, ter stretch/skew (za blurane robove)

Tito ::

Kot si že lahko opazil sem že našel kar sem iskal, zdej mam pa problem kako narest custom shape, saj unega gumba ki bi moral bit sploh ni!;((

Baja ::

evo ti narejen path za elipso, ki ga potem samo strokas kjer pac hoces imeti elipso.

elipsa

ce ti path ni vsec vzami v roke direct selection tool (bela puščica) in premakni anchorje tako da ti bo všeč. Če rabiš kakšnega več pa klikneš z desno tipko, kjer hočeš da je novi anchor (pikica).

tako, zdaj bi ti moglo uspeti

pivmik ::

uno se pojavi samo če editiraš VEKTORSKI Layer.
Vsaj mislim da je tako, no...
LP, Gregor GRE^

luckaaa ::

Zdravo,
mene pa zanima zakaj se mi je v photoshopu kar naenkrat pojavila roka namesto puščice (miška). In ko kliknem na katero koli orodje v orodni vrstici mi ne prime, le tista rokica je vedno, s katero sliko premikaš gor dol levo desno. mogoče ve kako se rešiti te rokice? hvala

JayKay ::

pritisni preslednico

donski ::

Pozdravljeni!

Sem zacetnik v photoshopu..mam pa problem z gradient toolom. Ko z rectangle toolom naredim npr kvadrat, bi rad po tem sel z gradient toolom delat preliv v ta kvadrat in mi ne pusti..mi napise:"could't use gradient tool because the content of the layer is not directly editable"

bi bil hvalezen, ce mi kdo pojasni v cem je finta;)

LapD ::

Rectangle, Elipse, Polygon, ... orodja služijo za vektorsko grafiko in ne moreš kar pacat po njih. Če hočet na Rectangle dodat preliv, moraš dvakrat kliknit na njegov layer in tam dodati gradient overlay.

Če bi rad narisal kvadrat in pacal po njemu, najprej naredi nov layer, vzami rectangular Marquee tool (čisto na vrhu), potegni "črtkan" kvadrat ali pravokotnik, potem pa lahko vzameš gradient tool in čez potegneš preliv.

Naprej pa se malo igraj ... tako najbolj spoznaš orodja ;)
web&motion designer

donski ::

V bistvu se gre za izdelavo internetne strani. Rad bi si naredil glavo, vsebino.....gradient overlay mi je v tem primeru premalo..

V vodicu iz katerega izhajam pise:"Držimo tipko CTRL ter z miško kliknemo na ikonco glava, ko to storimo se označi naš kvadrat. Nato izberimo orodje gradient tool ter izberemo dve barvi spodaj. Potegnimo črto skozi kvadrat ter dobimo efekt."
Zato mi ni blo jasno kak meni to ne rata..mi ne pusti uporabe gradient toola

Zanima pa me tudi, ce je rectangular marquee tool dovolj oz. primeren zato, da isto naredim npr stirikotnike za glavo, meni vsebino..jih izrezal in kasneje uporabil v drameweaveru kot slike.

Rok izdelave internetne strani me priganja, zato nimam sam casa, da bi se utrujal na dolgo in siroko...tak daa..sem hvalezen za pomoc;)

bluefish ::

Ne vem sicer točno, kaj želiš doseči (morda prilepi link do vodiča), vendar za večino opravil Marquee zadošča.

donski ::

partis/izdelava spletne strani-Vodiči ID = #98729

Npr marque mi je, ko sem si naredil layer za glavo pa sem potem sel delat layer za navigacijo prelil layer glave..mi zamesal vse skupaj... bi moral delat vsakega posebaj pa kopirat v dreamweavera.. Zdaj pa je eno, al si res premalo casa vzamem al pa..bo nekaj na tem:p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elipsa

Oddelek: Šola
5590 (507) hmm23
»

Generator elips oziroma preseka valja

Oddelek: Loža
132008 (1750) alexa-lol
»

Krivulje drugega reda - stožnice

Oddelek: Šola
81570 (1334) KruceFix
»

[C++ Visual Studio] kako narisati krog?

Oddelek: Programiranje
141390 (1157) c0dehunter
»

Photoshop - layerji

Oddelek: Programska oprema
402014 (1696) #000000

Več podobnih tem