» »

UPS

UPS

kayot ::

A mi lahko kdo pove kakšen naslov za neprekinjeno napajanje računalnika? Hvala!!!

Administrator ::

Ja mene tud zanima kje bi dobu ksn nacrt kako ga narest.>:D

Stra ::

:>>

Tukaj imajo take, fancy UPSe. ;)

morphling1 ::

Evo tu je nekaj o tem: build your own UPS
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Stra ::

A vi mislite resno s temi nacrti? Doh.. :\

Dami ::

Tule so kr lušni UPSi in tisga najmanjšega so celo mel na lanskem infosu pri Jerovšku. Pa sn pol enkrat jim pisal, če bi lahk dobil kak cenik, pa ni blo odgovora. Drgač pa mislim da za moje potrebe (kakih 800VA) ne bi dubu pod 100k sit.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Stra ::

V enem prejsnjih topicov sem grajal MGE. Bom se enkrat napisal zakaj: veckrat se mi je zgodilo, da sem prizgal moj 15" monitor, UPS je naredil *click* in kompjuter se je enostavno resetiral... :|

Moj model je pa Ellipse 300.

Dami ::

Mogoč je pa 300 mal prešvoh:\. Kje si ga pa kupu pa kuk je koštal?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tomi ::

Kolikor mi je znano, je eden od uvoznikov za UPS tudi Mikropis, ker je imel en od znancev njihovo zadevo doma, in je delovala zelo dobro..
metrodusa.blogspot.com

Stra ::

Dami: mozno tudi, da je presvoh, no.. Kupil mi ga je kolega pred ene pol leta, stal pa me je okoli 18k SIT.

MadMax ::

Straker: a si mogoce pomislil, da tuljava za razmagnetenje v monitorju v trenutku vklopa potegne tudi do 10A (2200W)?
Ta tok je sicer zelo kratkotrajen (varovalka se nima casa niti segret, kaj sele stalit) in v slabi sekundi pade pod 1A (nato pa se manj, dokler postopek ni gotov v nekaj sekundah). Sam monitor pa v normalnem delovanju rabi cca 0.5A (100W-npr za 17").

Poskusi imet prizgano zadevo, izklopi 220V da bo delal na UPS, nato pa preko menija na monitorju rocno vklopi degauss. To sicer ne bos mogel probat, ce imas kak starejsi monitor brez OSD (pa tudi kak z OSD se najde, ki nima te funkcije).

Pa probaj to nardit se na 2kVA UPSju, se vedno imas velike moznosti, da bo comp ugasnu...

Pa prosim, da ne kritiziras UPSov, ce ne ves zakaj jih kritiziras...(noben avto se nisi skritiziral, ker se je razbil, ce si se z njim zaletel v drevo).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Ribicija ::

MGE-ji so dokaj poceni. 500 VA navaden se da dobiti že za cca 30 ksIT, 500 VA smart pa za cca. 45 kSIT.
Kolker sem jih jaz uspel stestirati so se dobro obnesli.

Stra ::

MadMax: a tko je to. Zanimivo. Hvala, da si me razsvetlil. :))

Jaz sem pac povedal mojo izkusnjo. Sicer pa imam sedaj 19" in ga ne ugasam (ga dam na stand-by) in nisem se imel problemov. Pa tudi, ko ga degaussam je vse gut..

kayot ::

Če bi lahko kdo povedal stran z načrtom, ker jest mislim to sam narest, ker sem štromar. Hvala Še enkrat vsem. TUdi to mi je veliko pomagalo. Hvala.

Dami ::

Hm, 50k pa niti ni tak velik. Kira firma pa je uvoznik za MGE?
Kayot: je že bla pred neki cajta podobna tema, sam se ne spomnim kak link je bil takrat predlagan. Poglej semle, če boš kej najdu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Luigi ::

V junijskem Monitorju so testirali Belkin UPS 525VA za 46k SIT. Mislim, da se je kar dobro obnesel pa še fukiš izgleda.

kayot ::

Jest bom UPS sam naredu ker sm štromar.

Stra ::

Ti naredi UPS, potem na za Slo Tech napisi en clanek o tem, da bomo tudi mi videli kako in kaj, a? :))

MadMax ::

Straker: btw: meni je 15" Viewpoint 16A varovalko ven metal, 17" Nokia mi pa niti 10A ne.
Je tudi odvisno od tuljave in PTKja-teh podatkov pa za monitor ne bos nikjer dobil.

Stra ::

Un, k mi je resetiru kompjuter je bil Eizo 15", zdaj imam pa Nokio 19". Ocitno so Nokie precej bolj cool. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628293 (12575) ender
»

Kakšen in koliko močan UPS nabavit ??

Oddelek: Kaj kupiti
122730 (2710) ender
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310159 (8098) Pyr0Beast
»

Napajalnik in UPS

Oddelek: Kaj kupiti
171672 (1373) opeter
»

UPS

Oddelek: Strojna oprema
71089 (981) srale

Več podobnih tem