» »

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

gyga ::

V kratkem nameravam kupiti prenosni racunalnik. Sam sem se osredotocil predvsem na znamki HP in Prestigio. Konfiguracija, ki sem si jo zamislil zgleda nekako tako:

- 15.4" LCD zaslon
- procesor: Intel® Pentium® M processor 1.60+ GHz
- grafična kartica: 128 MB pomnilnika
- 1GB DDR pomnilnika
- Trdi disk: 60+ GB
- DVD+/-RW +R9 (Dual Layer) enota

Ce vam skrajsam opis ... moj 'favorit' je Prestigio NOBILE 158W z malo nadgradnje (procesor, ram, disk). Zavedam se, da je to podjetje relativno mlado, vendar nudi veliko za svoj denar. Poleg tega so se tudi testi pokazali za dobre, razen tipkovnice in slabega ohisja, kar me pa ne moti prevec(bolj pomembna je konfiguracija).

Zanimam se tudi za HP vendar je tezko najti tako opremo(15.4'' zaslon, ...) za isti denar. Zavedam se kvalitete HP-ja in sem pripravljen placati tudi malo vec na ta racun, vendar je tu tudi garancija prenosnikov Prestigio, ki znasa kar 2leti.

Skratka, zanima me kateri prenosnik je najbolje kupiti za ceno do 400.000SIT.

Hvala za nasvet in odgovor!

lp,
gyga
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zheegec ::

HP NX8220 (+512MB DDR2 RAM) ali pa walda 1570.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gyga ::

Zanimivo tudi:

HP Compaq nx8220
... ce bi se dalo dodati se 1x512 ram, boljso graficno in kupiti brez MS Win XP.

in
Prenosnik Fujitsu-Siemens Amilo M1424 ... ce bi se dalo dodati se 1x512 ram


... od tolko ponudb se mi ze blede!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mirkopirko ::

Poglej tega ASUSA : ASUS, Mobile 1.6 GHz, trdi disk 60 GB, 512 MB DDR
ATI X700 128MB, DVD zapisovalnik,
15.4" TFT WXGA, 56k modem, LAN, WLAN, IrDA,
zvočna kartica, 4xUSB 2.0, FireWire, IrDA,VGA izhod...
Li-Ion baterija
ma moraš dokupit še 512Mb RAM.

billy ::

Tale asus je res zelo mamljiva ponudba. Če je na voljo budget 400k bi mogoče lahko razmišljal celo o 2 x 1G rama, drugače pa imaš vse kar rabiš pri laptopu...

Boeing ::

Kupi YPY516EA (NX8220) + CarePaq, pa si na konju - če še rabiš dodatnega pol giga rama, je le to strošek cca 18k, kar ni tako ogromna cifra.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

nodes ::

Skopuh pravi tole


nimam nič proti tro/solonote sam tista modro siva ohišja so mi pa res nagravžna

400Ksit pa more prenosnik bit tud lep

Simon123 ::

Itaq prestigio. Za ta dnar dobis dalec najvec. Sam imam 159W, pa vse kar lahko recem je da je odlicen. Tudi ohisje in tipkovnica nevem zakaj naj bi bila slaba... 158 ima 1920*1200 resolucijo, ki je nima nobeden drug iz konkurencer...

billy ::

Dobra ersolucija za tako velik monitor :D

Simon123 ::

a ni???

Simon123 ::

billy ::

Ne vem kako to zgleda na 15.4" ... meni na 19" preveč malo vse.

gyga ::

Hvala vsem za odgovore.

Zaenkrat sem se osredotocil predvsem na tri znamke: Prestigio, HP in Fujitsu-Siemens. Zanimajo me striktno prenosniki z 15.4'' zasloni. Ce sem bolj konkreten so to Prestigio 158W in 159W, HP NX8220 in Fujitsu-Siemens lifebook, ki ga je zelo tezko najti za manj kot 400.000SIT s konfigoracijo 15.4'', vsaj 1.7 centrino, 1GB ram, vsaj 128MB graficne, ...

lp,
G
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

yimi ::

tudi sam sem interesent za hp nx8220 ali pa nc8230, vendar me skrbi zaslon, namreč ta zaslon 1680*1080 so tule popljuvali: KLIK

Ima kdo izkušnje z modelom, ki ima ta zaslon?? (v bofu in big bangu imajo samo model z osnovno verzijo zaslona)

Kar se pa prestigiota, tron nota, solonote, itd. tiče:
smeh :D. vidu preiskusu ... hvala lepa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yimi ()

ta-mau ::

no jz mislim da bom tud tega vzel.. mislim pa na model pg803ea.. no v drugi debati so kot slabost ekrana omenili se to da ima premajhno svetilnost.. hm.. jz sem se pac odlocu da pred nakupom povprasam na zastopnistvu hpja za omenjen model (pac za poskusino), pa potem vidim kaksno je stanje z vsem skupaj .. ce pa bodo po nakupu nastople kake tezave pa itk naj bi vse garancija krila.. aja kot slabost pa so tudi omenjali nek "rezek" piskajoc zvok, ki pa se ga mozno izkljuciti z diseblanjem mislim da bluetooth controlerja..

nov model s podobnimi karakteristikami le hitrejsim taktom rama je model py516, vec pa nisem zvedel.. mogoce je tud kak boljsi ekran vkljucen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ta-mau ()

bigbug ::

ZASLON 15.1" TFT
LOČLJIVOST 1024x768
PROCESOR Intel Pentium Centrino 1.73 / 533
DELOVNI SPOMIN 512MB DDR
TRDI DISK HD 60GB
DVD ZAPISOVALEC DVD +/-
GRAFIČNA KARTICA ATI Radeon X700 (M26) Mobility 256MB
ZVOČNA KARTICA 8 Channel High definition Audio
MODEM 56 kb/ps
MREŽNA KARTICA 10/100/1000, WLAN
VMESNIKI PCMCIA 1x Type II, 4x USB 2.0, drsna ploščica, FireWire IEEE 1394, IrDA, VGA izhod, paralelni port, čitalec spominskih kartic
BATERIJA 6 cell Smart Li-ion
Cena 299K
Ce hoces pa za 400K dodaj se disk 100Gb 7200 8MB in 512 rama.....

Zheegec ::

Pa že raje Acer 1692WLMI s 15.4" Crystalbrite monitorjem, pa x700, 512MB RAM, P-M 1.73GHz Sonoma, 80GB HDD, IR, FW, WLAN,... za 300K.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

samo112 ::

@ALIEN 3001

a acer aspire 5024 ki pride zdej v bof , z x700 128MB , bo tudi zlo ql al?

Zheegec ::

Podobna zadeva, samo s Turion64 ML.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Simon123 ::

yimi:

Kar se pa prestigiota, tron nota, solonote, itd. tiče:
smeh :D. vidu preiskusu ... hvala lepa!

ker...

Zheegec ::

Bah, novi Prestigo imajo dosti boljše ohišje/tipkovnico kot razni Tronote, Slonote...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brilko ::

U Prestigio NOBILE 1590W, naslednik 159w, mislim da bo tale moj. Kaj mislite? Itak pa še 512RAMA dodatno, pa mogoče 7200 disk. Mislim da je zelo dober, predvsem s tole grafično.

billy ::

Kaj pomeni boljše ohišje in tipkovnica?

Kolikor sem gledal po trgovinah razni IBM za pol miljona nima nič okrešenega z diamanti ;)

Pisko ::

jaz sem nabavil PRESTIGIA 159W in sem sem komads zadovoljen.. tipkovnica mi je najbolša..In pa ekran je pa ZAKON..
imam pa tako konfiguracijo:

intel pentium -M 1.8 ghz dothan 2mb cache
1024 mb rama
ati radeon mobility 9700 256mb
15.4 tft wuxga 1680x1050
dvd +- duallayer
Wlan 54mbps
bluetooth
60gb disk 7200obr

cena za takega je bila 350.000 z ddv

tako da stvarca trga.. prej sem imel že HPja in moram reči da ga prestigio prekaša.. po kvaliteti in vsem..


LP

gyga ::

Pisko, hvala lepa za dober odgovor :) - to sem cakal.
Zadnjic sem sel v trgovine pogledat HP nx8220 in mi je zelo grd - oprostite ljubitelji hp-ja. Zavedam se kvalitete a zgleda, da se HP pomika proti IBM-u po dizajnu. Ne vem zakaj nemore ta prenosnik zgledati kot HP 7110, ki mi je btw najlepsi.

Hvala lepa vsem, a zgleda, da bo padel Prestigio. Samo ne vem se ali 1590W ali 158W.

Ali mi lahko poveste se kaksna je razlika med graficnima karticama nVidia GeForce 6600 Go module 128MB in ATI Radeon 9700 128MB.

Pa se nekaj. Koliko pride dejansko do izraza ATI Radeon 9700 256MB v primerjavi z razlicico 128MB.


Lp,
G
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Mikrohard ::

Razlika med GF 6600 go in r9700 mobility je precejšna.... geforce je vsaj še enkrat hitrejši. Primerljiv z gf6600go bi bil radeon mobility x700 ;)
Med 256Mb in 128Mb pri teh karticah ni velike razlike:)

Zheegec ::

Razlik (razen v ceni) med R9700 Mobility 128MB in 256MB ni. To je v bistvu navaden R9600PRO/XT.
6600Go je vsekakor dosti boljša za igre & kakšno bolj resno delo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brilko ::

Sej je ta 6600 na PCi-ju ane?

Zanima me glede ramov. Vgajen je "512 MB 533 MHz DDR2 ", dodal pa bi še "512 MB DDR333 SO DIMM 200pin". Se to splača oz. je vredu glede na to, da nista iste frekvence. Prosim, da ne odgovori tisti, ki bo reku, da ni ql, ker nista iste frekvence.

Jan987 ::

oba modula bosta delovala na frekvenci nižjega

billy ::

ne bit smešn..

dodati moraš DDR2 in ne DDR...

Zheegec ::

Ni kul, ker niso iste frekvence >:D

Pa mogoče tudi zato ne, ker ta RAM ki bi ga dodal fizično ne paše v razširitveni slot...

[edit] Me je Billy prehit0 :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Brilko ::

Ja fukin shit, če je pa sam ta za dograditev ob nakupu
). Naj napiše kdo mal več... :\

PS: itak da delata na frekvenci nižjega, če ne še manj.

billy ::

fizičlno ram ne paše, frekvenčno pa bi še šlo skozi ;)

Saj ne rabiš original rame, lahko kupiš v kakšni štacuni tudi, bi mogli delat.

segedinar ::

kako pa se obnese x600 64MB na hp nx8220?

Brilko ::

billy: sem jim napisu, da tega neabom vzeu. Pa da, če mi alhka zrihta istega ko je noter, čene pa vsaj DDR2, če že ne glajhne frekvence. Sem pa tud napisu, da če nimajo, da lahka pol jaz tak sam dam noter, kjer ga dobim... In odgovor je bil, da me bojo jutri obvestili.

Edit: Tale bi pa biu OK ane? Sej ni konkretno sam za HP-je ane. Uporabu bi ga pa an Prestigiu 1590w. Gre to ane...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Brilko ::

No, da nes so mi odgovoril, da so se zmotli in da je dodatni RAM ekvivalenten vgrajenemu ramu, tak da je cool. :)

rokleb ::

Ker je govor o RAMu me zanima nekaj, prenosnik ima eno prosto mesto za dodaten spomin sam prenosnik ima 256Mrama rad bi pa 1 gb
a potem moram razdreti rač. ali kupiti 526mrama in bom imel pač manj spomina a bo potem dobro laufalo, ker sem slišal da če nista oba enaka so problemi.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokleb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosniki nad 350k

Oddelek: Kaj kupiti
202936 (2331) Greggy
»

Prestigio

Oddelek: Kaj kupiti
131389 (1181) billy
»

Ker prenosnik od teh dveh naj izberem

Oddelek: Kaj kupiti
103112 (2862) kmhslo
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182192 (1646) samo112
»

NUJNO: Kaj meniš o prenosniku TroNote T95-CWD ?

Oddelek: Kaj kupiti
312729 (2010) Utk

Več podobnih tem