» »

Kulku kuri računalnik?

Kulku kuri računalnik?

DimmniBurek ::

Zanima me kolk kuri recimo 300W rač. v primerjavi recim s 1200W toasterjem:D Kulku W/s? A je to tku da comp pokuri v 1h tolko kot toaster v 15min?:))
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zheegec ::

Imaš pa veselje nove teme odpirati.
Da, po tej težki enačbi, 1200W/300W ugotoviš, da toaster pokuri 4x več energije in v 1/4 ure pokuri toliko kot PC v 1 uri.
Vprašanje: Kako pa veš, da tvoj komp pokuri 300W??
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sajmon ::

Pred časom je bila že odprta podobna tema, zato sem si sposodil napravico za merjenje porabe elektrike. Po 5 dneh merjenja so ugotovitve take, da sem porabil približno 25 kWh. Vendar je bila poraba zelo neenakomerna, od uporabe enega računalnika do treh, en ali dva monitorja.

Je pa trenutna poraba 250W. S tem, da to priključena dva računalnika (oba durona s frekvenco mal pod 1ghz ter napajalnik en 350w drugi pa 250w).

Bom pa po malo daljšem merjenju uporabil napravico samo na vtičnici, kjer se bo napajal strežnik. Po sedanjih ugotavljanjih ob spremljanju trenutne porabe je nekako tako, da tako monitor kot računalnik vsak porabi od 80-85w elektrike.

Je pa res, da sta to malo starejši mašini z ne kakšno hudo grafično. Kakšnen močnejši računalnik bi verjetno porabil nekoliko več elektrike.

Tilen ::

Kje se da dobiti/izposoditi taksne napravice, ki bi recimo izmerile porabo elektrike iz ene vtricnice ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sajmon ::

Če ne drugje, jih imajo tudi v Conradu. Sam mam tisto najcenejšo, omogoča pa spremljanje trenutne porabe, porabe kWh, maksimalno in minimalno trenutno porabo, pa lahko bi še računal stroške. Samo ta opcija ne pride v poštev, ker se lahko nastavi samo ena tarifa.

Tilen ::

Spoznajte porabo svojih električnih naprav in odkrijte kdo v vaši hiši porabi največ električne energije...

Jaz sem skoraj 100% da je to moj PC :)=

Skrinja pa konkurenca ane? :) AL dost vec porabi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jest10 ::

Tilen:
Bo to kar bojler:D

Tilen ::

Ja pa saj bojler ne gori 24/7 ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Azrael ::

off topic
@Tilen:
Doma pri porabi velikokrat vodi kakšen hladilnik, ki mu vrata ne tesnijo najbolje.

nazaj na topic:

Računalnik nekako 60 do 120W, kakšne ekstremo požrte pošasti tudi 200W, kar je več je nakladanje, CRT monitor 40 - 120 W, večja diagonala = več W, LCD monitorji, tiskalniki do 30W, skener do 10W, plastik fantastik zvočniki 5W, kakšna lučka v sobi z računalnikom 40 - 100W...

Tistim tabelam kjer se lahko izračuna poraba računalnika pa ne preveč verjeti, sestavljalce je preveč presunilo število pmpoW rač. zvočnikov:D ... Resneje povedano: v teh tabelah so podatki o maksimalni možni porabi v najbolj neugodnih okoliščinah posamezne komponente, ta poraba pa v resnici traja neznaten del sekunde, v daljšem časovnem obdobju npr.1s pa poraba te komponente ni niti 10% (RAM), vedno pa pod 50% (CPU & GPU) tega maksimuma. Pri diskih in optičnih enotah je poraba največja ob štartu, potem, ko se diski ali CDji (DVDji) vrtijo je poraba tudi precej manjša.

Drugo dejstvo je, da je danes 99% rač. napajalnikov en klump s prenapihnjenimi številkami o moči, kar potem prinaša težave že pri dodajanju enega bogega diska ali optične enote. Plus to, da ima zanič napajalnik, jasno tudi zanič izkoristek in potem je tudi poraba mlinčka večja => skuha več toplote...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

mescaline9 ::

P4 1500 MHz
512 sdr ram
1 disk
1 cd enota
19'' monitor
gf4 mx440

Samo prižgan pokuri 160 (+-10) W. Monitor je od tega 70 W. Full load na procu se poraba dvigne na 190 W. Tko kaže tisti strojck na vtičnici:)

/edit: dopisana grafična

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

zdaj pa k tej konfiguraciji prikljuci 6800GT pa en ful navit cpu novejsi... pa smo ze pri .. vatih?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jest10 ::

Tilen:
Pa smo pri 40W več

T0RN4D0 ::

HM, pri full loadu smo po mojem pri mal več kot 40 wattih več ::)

ok na 250 će zaokrožmo ppa je. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zheegec ::

Okoli 80W za 3.4GHz Prescott na full load. Ni slabo. Tudi 6800Ultra (cela kartica) ni več daleč od takšnih številk.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ice Cube ::

Zakljucek: Ni lih nedowzna ta masinca :))

DimmniBurek ::

No ja okrog 200W pol, ja sam to je na sekundo al na uro? Sej vem da se butasto sliši, sampač nevem:)) Kako je pol v primerjvi s toasterjem?8-)
There Is No Stronger Drug Than Reality

mescaline9 ::

200 W je moč s katero deluje računalnik. To ni ne na sekundo ne na uro. Ti hočeš vedet kolko energije porabi oz koliko dela opravi (kar se meri v J ali pa v Ws, Wh, kWh...) Električna poraba se računa v kWh (pa plača tud). Dobiš iz enačbe A=P*t.

P=200W
t=1h
Ti podatki pomenijo, da el. naprava deluje z močjo 200W eno uro, pri tem porabi

A=200W*1h=0,2kWh


1kWh stane okoli 23 SIT

DimmniBurek ::

aha, zdej štekam, sam zakaj pol rabmo 550W napajalc če jih spljoh ne rabmo? Al tu je una fora 80W namizni zvočniki, uni za 2k, pol pa razdreš pa piše gor 3W??? Ah isti šit
There Is No Stronger Drug Than Reality

T0RN4D0 ::

sej ne rabmo 550W napajalc ampak 300 :D Te moči niso ravno take kot pri zvočnikih za 2k (2kW >:D :D :D ) , ker napajalnik je po mojem vsak zmožn oddat tolk W kolkr je deklariran pa še več, samo če bi lepo porazdelil napetost po linijah, pa če se nebi preveč sekiru za odstopanja :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Stampl ::

mogoce kdo vek kuk priblizno( ampak skorej natakno) porabi sledeci
amd 2100+
512 sdr rama
geforce ti4200 128mb
cd-rom
cd-rw
80gb disk
mrezna
disketnik:D
pa en vent

a je dost 300W napajalc k na njega mislm se prklopt 2 venta?

SavoS ::

Če neboš navijal je čisto dosti, če pa boš začel navijati, boš pa tak sam hitro ugotovil kdaj mu zmanjka sapa, ko se ti bo začel resetirat ali pa zmrzovat......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

T0RN4D0 ::

snyper jst mam takole brez disketnika ( :\ ) pa 2200 not pa sunnyja 300w pa dela BP, ventilatorji ~0 ne pokurijo, pa tud navijam lahko... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prižgan računalnik - poraba elektrike

Oddelek: Pomoč in nasveti
398770 (1603) d4vid
»

Koliko elektrike porabi računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5419556 (16035) Luka_aoxd
»

Računalniška poraba električne energije (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13732835 (26384) oemdzi
»

Elektrika?

Oddelek: Loža
422855 (2081) Kaboom
»

koliko elektrike porabi PC?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103173 (2843) Borci

Več podobnih tem