» »

Ojačevauc (homemade)

Ojačevauc (homemade)

aVToV|S|On ::

No tkole je ane...

emmm.... naredu bi ojačewauc... ampak... sj to ni blem.... kko ga zdej napajat? JS bi narjaj na tavelke baterije... sam se niti prbližn ne sanja kko to izvest :\ zdj bi pa vs prosu za help... pa če mogoče veste že za kkšn načrt...... drgač mam pa to namen narest za u ruzak.... pač diskemen, avtozvočnik, pa ojačevauc... sam.... a bo šlo? res vs lepooo prosm če mi pumagate

bobby ::

kolk watov pa bi ti to imel v nahrbtniku???
aja pa kolk je maximalna teža vsega tega? :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

sid_dabster ::

In kaksna bo koncna stopnja? Bo A, B, AB... (najverjetneje)? Za zadnji dve bos rabil dvojno napajanje, (za +Ucc in -Uee), tako da bo to kar precej baterij za konkretno moc... Se bo splacalo?
Fallen beyond all grace deeper and deeper
The sound of her own blood dripping
Like sacred tears from a bleeding rose...( Embraced, Within)

aVToV|S|On ::

tkole... teža je... ma BMK :D

drgač pa.... mam 2x 30 W autoradijo zvočnke... emmm... bateri... hmm... 6 tavelkih za filat mam :\

aVToV|S|On ::

a res nuben ne ve?? :(

k bi res skor nujno rabu tole :D plissss no... če mi loh kko pumagate

slawc ::

Poglej malce po ostalih postih o ojacevalnikih. Je bilo kar nekaj govora o ojacevalnikih.

V bliznji okolici so tudi trije elektro forumi, kjer je nacrtov polno:

http://www.svet-el.si/phpBB2/index.php
http://www.elektro-n.com/forum2/index.p...
http://www2.maxi.si/phpBB2/index.php

Ampak teza pri prenasanju v nahrbtniku je se najbolj pomembna, kako te lahko bk? Najhitreje in najceneje bos prisel skozi, ce bos malce prelistal oglasnik ali pa sel v stacuno in si kupil ojacevalnik za v avto.
LP, Slawc

stromar ::

Mislim da bo dosti bolje, če vzameš ene računalniške zvočnike-lahko tudi 2.1 sistem:D in predelaš napajanje tako, da jih namesto transformatorja napajaš z baterijami (večinoma rabijo 9V do 12V) Tako sam jaz naredil za maturantski izlet, za na avtobus, pa je bilo popolnoma dovolj. Lahko namesto original zvočnikov zvežeš tudi avtozvočnike, ampak boš moral naredit tudi škatle zanje. Poraba sploh ni tako velika kot sem pričakoval, čeprav so bili cel čas malo pod popačenji.

aVToV|S|On ::

emmmm... a ti je slučajn jasn kko to narest? če kr direkt baterije vežm? a mislš d bi blo ql... 4,5 V? kr zdej mam adaptr 4,5 v

Zgodovina sprememb…

stromar ::

Ja torej kupi eno baterijo 4,5v, tisto ploščato in veži plus na plus, minus na minus in bo delalo

aVToV|S|On ::

pardon :\ moja napaka... prou si meu... napajanje je 9 V...

Lord Sauron ::

Hja za fersterker za u rukzak je najbols kr IC....ker te bo najbol pocen prslo,napajanje je itak 5V,sicer kvaliteta zvoka ni ista ko pr tranzistorjih,sam mas pa koncno stopnjo od 1W pa do 150W....ker mislis to u rukzaku nosit se mi pac zdi najbolj primerna metoda, tule mas neki ojacevalnikov,mal prebrski....:))
LP

P.S. Kk nardis link....probu sn [a href="neki"] pa [link neki] pa ne dela,ce me lahka ker razsvetli :\

Ustvaril link, ostalo nespremenjeno. Lord Sauron, ko pišeš sporočilo in želiš ustvariti link, pod napisom HTML oznaka, klikni povezava, kar ti odpre okno za vnos povezave in vse se naredi avtomatsko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

jest10 ::

Lord Sauron:
"ker te bo najbol pocen prslo,napajanje je itak 5V,sicer kvaliteta zvoka ni ista ko pr tranzistorjih,sam mas pa koncno stopnjo od 1W pa do 150W"

Zdej mi pa še pokaži IC, ki bo dal na 5V več kot 2-3W moči

stromar ::

Glede IC-jev in tranzistorskih ojačevalcev. Kvalitetno narejeni IC-ji LM3886 itd so dosti boljši od podobnih tranzistorskih, saj imajo na izhodu zelo dobro uparjene tranzistorje. IC ni nič drugega kot kompletno vezje tranzistorskega ojačevalca v majhnem ohišju

Na zvočnikih ima 9V in ne 5, tako da na ene 3 wate lahko računa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ojačevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71565 (1385) twom
»

Ojačevalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81624 (1387) flasha
»

mikrokontroler

Oddelek: Programiranje
82750 (2687) ql000
»

Kako začeti z elektroniko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71405 (1185) ql000
»

NACRT za ojacevalec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
105183 (4493) stromar

Več podobnih tem