» »

laserska vs optična miška

laserska vs optična miška

mat3j0 ::

Zanima me kakšna je razlika med laserskimi in optičnimi miškami predvsem glede natančnosti, ker bo miško uporabljal v Auto cad u in podobnih programih na prenosniku.

Dopadejo se mi te dve:
kaj sploh pomeni ta DPI(resolucija), glede tega je optična boljša pa tudi glede cene, nisem neki profesionalni uporabnik

optična
laserska

LP
  • spremenilo: mat3j0 ()

mat3j0 ::

kaj se nihče ne spozna na miške :\

LP

jan01 ::

Priporočam logitech mx518 ali pa g5

V realnosti je razlika med "optično" in lasersko, bolj marketinški trik.

neres ::

Mislim da razlike v natančnosti med optičnimi in laserskimi načeloma ni. Odvisno od vsake miške posebej, koliko bo natančna. Če se motim naj me kdo popravi.

DPI pomeni da če imaš dosti DPIja ti ne bo treba dosti premikat miške da se premakne kurzor [puščica]. Torej z velikim DPIjem premakneš lahko samo za pol cm in ti gre kurzor čez cel ekran. Odvisno od tebe koliko ti je dovolj oz. na koliko si navajen.

Glede teh dveh mišk pa to: miške "za prenosnike" so manjše. To je morebiti praktično za nosit miško okoli, ne pa za uporabo. Pomisli kaj ti je bolj pomembno. Jaz ne bi nikoli vzel neke majhne miške, itak so navadne dovolj majhne tudi za jih nosit okoli. (Sem imel prenosnika in nosu miško okoli.)
Druga stvar pa je znamka Genius. Zdej eni so zadovoljni ampak meni se zdi da so miške Genius bolj slabe. (Sem imel eno in tudi bral nekaj mnenj.)

Gapi ::

DPI = Dots Per Inch To je resolucija miške. Več pikic prepozna na razdalji enega inča. Več je boljše.

Izi ::

Optične miške so že stara zadeva in delujejo preko LED diode.
Laserske miške pa so novejše (prva je Logitech MX 1000 leta 2004) in uporabljajo infrardeči laser namesto LED diode.
Bistvena razlika je, da le laserska miška v povprečju okoli 20-krat bolj natančna pri branju podlage, tako, da na podlagah, kjer optična miška odpove, laserska še vedno dobro deluje.
Optična miška je imela težave na precej podlagah, medtem ko laserska deluje takorekoč kamorkoli jo postaviš.
Resolucijo pa imajo optične trenutno okoli 1600 dpi, laserske pa okoli 2000 dpi.

roli ::

Sam imam MX1000 (laser) in eno optično miško za prenosnik.IN MX1000 ima za udobno delo preveč DPI.Najbolje je meni 800DPI kar pride izvrstno po hitrosti in natančnosti.Res je, da se hitrost, da spremeniti samo to ni to.
http://www.r00li.com

neres ::

MX1000 ima za udobno delo preveč DPI.Najbolje je meni 800DPI

MX1000 ima 800DPI

roli ::

A ne me j******. Zakaj sem potem povsod bral, da ima 1200? Saj ne rečem, da ni mogoče samo nekje sem bral o 1200.Potem je pa kriv laser.Imam dve optični miški z 800DPI in so veliko bolj prijetne za gonit kot pa MX1000 (pa ne mislim oblike - ker oblika na MX1000 je super!).
http://www.r00li.com

neres ::

Ne vem, jaz sem malo poiskal po netu in povsod piše 800 dpi. Čeprav na eni strani piše to: "Although only 800dpi, it is really really smooth compared to other 800dpi mouse." Možno da deluje kaj drugače oz. drugačen občutek...

Meni je 800 DPI premalo, samo je pa res da za več DPI rabiš miško ki lepo teče, deluje natančno in se ne zatika. Sploh brezžične znajo bit pri tem problematične.

Izi ::

MX1000 ima 800 dpi, ki jih ne moreš spreminjat.
Recimo MX518, G5 in G7 omogočajo spreminjanje dpi med 400, 800 in 2000 dpi (1600 pri MX518), kar pride prav pri igrah.
Za resno delo je potreben čim višji dpi.

Večji dpi hitreje se bo premikal kurzor, zato je treba zmanjšati hitrost premikanja kurzorja v driverjih.
Bolj pametno pa je povečati frekvenco USB vodila na vsaj 500 Hz, kar seveda zmanjša hitrost kurzorja.

Če iz 400 dpi dvigneš resolucijo na 1600 dpi in povečaš frekvenco USB vodila iz 125 Hz na 500 Hz prideš spet približno na začetno hitrost ob veliki natančnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

roli ::

Ja vidim, da ima 800DPI samo nekje sem nekoč bral o 1200.No ja še vedno ne teče tako lepo kot kaka 800DPI miš (optična).

Fora je v em, da imam sam rad dokaj počasne miške in pri zmanjšani hitrosi miša in resoluciji 800DPI stvar ne deluje tako natančno.Ko naprimer miš hitro postrani premaknem iz enega kota zaslona v drugega neke točke tam nikoli ne zadenem, ker miš preprosto zavije (to bi bilo najbrž preveč natančnosti).Pri poceni 800DPI miši lahko hitro pridem iz enega kota zaslona na drugega in to hitreje in točno na določen gumb.Kar je z MX1000 težko.Ampak še vedno so obe miši zelo dobri.

Sam uporabljam Logitech NX20 in MX1000.
http://www.r00li.com

TechBeats ::

Stran od Genius optical, ker so res totalen krš, sm meu dve pa nikol več od te firme. Včasih senzor sploh ne dojame hitrih premikov in se mu kr sfuka (kazalc kr mal zavrti u krogu) u špilu sploh ne morš igrat s tem, zdej mam pa lasersko in je prou carska 1600dpi uporabljam ponavad (ima 2000 sam lol, to je pa čist preveč k da b bla čist na speedu :D ).
Tm pr genius pa samo 800 pa še to je vprašanje če jih je sploh zmožn tolk ta senzor prikazat (prej manj).
Uglavnm uzem raj od logitech tiso k si jo navedu v linku.
AciD TriP

Tilen ::

Bistvena razlika je, da le laserska miška v povprečju okoli 20-krat bolj natančna pri branju podlage, tako, da na podlagah, kjer optična miška odpove, laserska še vedno dobro deluje.

Ne takšnih bedarij streljat no. Ali pa kar postrezi s podatkom o podlogi kjer MX510/518 ne dela, MX1000 pa.

Avtor teme pa ze v zacetku primerja miski, ki sta v cenovnem razmerju 1:2.

Osebno bi ti sprva priporocal najcenejso opticno misko za 3-4 eur potem si pa se od nekoga sposodi MX518/G5 ter razmisli ce je zadeva vredna svoje cene oziroma ce taksno sploh potrebujes ali ti navadna povsem zadosca. Miska za resno delo se pac ne kupuje vsake pol leta ampak se enkrat odsteje malo vec denarja in zdeva dela najmanj 3 leta.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GrimReaper ::

Genius Ergo 520 sem mel v rokah, sploh se ne more primerjat z Logitech MX, levi gumb, kolešček, čisti krš, sem probal igrat CSS, po 5 minut sm mel že Logitecha nazaj, za igre je res slaba, še stara Logitech B58 navadna optična je boljša od te.
Ima spreminjanje DPI 400/800/1600, sam je itak 800 še najboljš, pri 400 je premikanje prepočasno, pri 1600 pa prehitro, tko da zame je MX510 idealna, ne rabim DPI menjat.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

roli ::

Bi se kar strinjal!
Sam bi sicer kupil MX518 vendar sem hotel brezžičnost tako, da sem nabavil MX1000.Zagotovo pa je oblika teh mišk zelo dobra.Kvaliteta izdelave ni na vrhuncu (kolešček) ampak je OK.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311195 (7506) Sc0ut
»

miška- g9 ali mx

Oddelek: Kaj kupiti
211396 (1150) tilinho20
»

Legenda se vrača - Razer Boomslang Collector's Edition 2007 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
506392 (6389) Macketina
»

Katero miško?

Oddelek: Kaj kupiti
332270 (1523) kunigunda
»

katera miška je najboljša izbira (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
847501 (5662) Meddo

Več podobnih tem