» »

Policija in leče

Policija in leče

kivi113 ::

zdravo


v vozniški mi piše, da moram voziti avto z očali ali s kontaktnimi lečami. zanima me, kaj lahko policaj zahteva, da se mu dokaže, da imaš res kontaktne leče v očeh..

:p

zandar ::

Mislim, da policist (vsaj tisti "normalni") ne bo zahteval od tebe, da mu dokažeš, da voziš s kontaktnimi lečami.
Ampak, presneto, saj to je vendar v tvoje dobro, da vidiš na cesto!!!

BigWhale ::

Saj lahko pogleda. Se vidi.

Slowenc ::

Vedno lahko naletiš na tazga policaja, ki ti bo šel preverjat al maš res leče notr. Vsako lečo se pa od blizu pošteno vidi, tko da se ne moreš zmazat.

Kazen je pa 10 al pa 15 kSIT vkolikor nimaš leč/očal.
Skiny gate.

|CyGNUS-x ::

Ne vem, če bo policaj vedel kaj so leče.. :\
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

Loki ::

vztrajno trdis, da imas notri lece ter zahtevas, da naj te pelje v zdravstveni dom, da bodo tam preverili.
ne smes sprejet kazni in odpeljat naprej, ker se potem policaj lahko izgovarja, da si jih pozneje dal notr.

MadMicka ::

hm, v bistu je stvar taka, da če te odpeljejo v ZD in tm ugotovijo da nimaš leč, boš plačal še precej več...

smolep ::

Pa halo folk8-O 8-O ! Jest si sploh ne bi upu sest za volan brez leč ali očal. Pa ne zaradi polcajev, ampak zaradi varnosti. Četudi imaš zelo majhno dioptrijo, je to lahko zelo usodno pri npr. 130km/h :\

thramos ::

Meni pa leče v vozniski niso omenjene, ker sem jih dobil dost po izpitu.A mi lahko delajo probleme zdej, ko vozm skor samo z njimi?

BigWhale ::

Nazadnje ko sem slisal te zadeve se niso bile povsem urejene z nekimi podzakonskimi akti. Kaj pa vem. Meni pise samo za ocala, pa precejkrat vozim z lecami. Ce bi si drznil kdo kaj rect, glede na to, da imam lece, mu lahko pokazem, da brez lec nic ne vidim :P

Deljenje na lece in ocala je malo trapasto... :)

Sycroft ::

jep cisto lepo ti pove da ti v vozniski pise da vozis z ocali, slikan si z ocali in pika. jest sem si su zadevo uredit tako da gres do tega zdravnika kjer si delal pregled, kjer te preverijo ce si sposoben vozit avto, jim poves da imas lece in da naj ti dajo potrdilo, nato pa gres na obcino in das delat nov izpit (zal, ne dopisejo zraven) in to je to. hm.. morda pa sem celo pri svojem optiku dobil tisto potrdilo, no ja kakorkoli, pozanimaj se pri svoji zdravnici morda pa ti tudi ona lahko kej napise.:D

Avenger ::

Jaz mam že ene 6 let izpit in me policaji ustavijo gotovo 10x na leto, se pravi do zdej ziher 60x in mi še noben ni rekel za očala. Kaj zdej? :D

Ah ja, v vozniški seveda jasno piše ali očala ali leče.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

A. Smith ::

Jaz sem plačal, ker sem imel leče, v vizniški mi je pa pisalo samo, da vozim z očali. Tip se je naredil butastega in nič mu nisem mogel ;(( . Meglič je bil (Tržičani že vedo :D ). Finta je pa bila, da sem imel leče omenjene tudi v zdravniškem potrdilu, torej me je zaje**** tista ženska, ki je izdala izpit. Šel sem torej nazaj na občino, dal vpisati manjkajoči podatek, in jo pošteno okrtačil, čeprav ni hotela nič priznati.
Svetujem vam, da za podatke v vozniški čim prej poskrbite!

M-man ::

Dioptrija in varna vožnja sta povezana šele, ko imaš nekje od 1,5 dalje. Sam sem imel 0,25 in 0,5 in dobil očala. In sedaj moram tudi, če grem samo v trgovino stalno imeti očala. Pri tem nošnja očal prav nič ne vplivajo na varnost, razlika med vožnjo brez očal in z je le v tem, da v slednjem primeru vidim številke tablic na vozilu pred mano.

V primeru, da voziš po znanih poteh ni nobenega probleme, ko pa je potrebno brati napise na tablah ob cesti, je pa že druga zgodba. Sicer sem pa slišal, da je kazen 40 tisoč oz. 20 ob takojšnjem plačilu - skor toliko kot nova očala.:D
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

poweroff ::

Kolegico je policaj ustavil in ji rekel, da ne vidi leč (v njenih očeh).
Ona pa mu je rekla, da mora bolj globoko pogledati in se s široko razprtimi očmi nagnila proti njemu...
sudo poweroff

perci ::

pa verjetno je se en gumb na majcki odpela :D

Avenger ::

Matthai, jaz bi pa tej tvoji kolegici rekel, da ne vidim njenih spodnjih hlačk. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozniska izkaznical za tiste, ki imajo ocala (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7216183 (4552) m0LN4r
»

mladi voznik, podalšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Loža
194945 (4436) blackbfm
»

Podaljšanje vozniškega izpita

Oddelek: Loža
2111465 (10740) Mr_Globus
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213666 (11432) RobyRob
»

voz. izpit (slabovidnost)

Oddelek: Loža
396584 (5755) ||_^_||

Več podobnih tem