» »

Vozniska izkaznical za tiste, ki imajo ocala

Vozniska izkaznical za tiste, ki imajo ocala

1
2
»

2dark ::

val46 je izjavil:

Ja, zgleda da niso...če še sam praviš, da slabo vidiš. Take zdravnike rabimo ja, da bodo po cesti vozili na pol slepi pa gluhi, zraven pa še ostale "učili" kako naj to naredijo, da bo še več takih na cestah.


Zdravnike se da enostavno preslepit.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

starfotr ::

Sodnike tudi.

Če ne pomaga denar, pa pomaga veliko denarja. Vedno.

Tidule ::

A ni potem lažje najet šoferja? Oziroma v 2darkovem primeru psihiatra?

2dark ::

Veliko ljudi slab vidi nad razldajo 10 metrov. Problem je v tem, da je tabla na kateri merijo dioptrijo nastavljena na razdalji max. 6.5 metra. Kaj se zdaj usajate. Podajte predlog, da se spremeni zakon, kjer bodo morali vsi videt 100% na razdalji minimalno 20 metrov pa ne bo slabovidnih za volanom.

jaz drgač vedno na ac-ju vozim minimlano 150 km/H in to s SUV-om..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

val46 ::

Sej ne vem al trolaš al kaj...ampak kaj sanjaš ti o neki tabli 6,5m? Ne vem kam ti hodiš k zdravniku, ampak v moji okulustični ambulanti niti ni variante, da bi bla tabla 6,5m od mene, ker je sama ambulanta velikosti morda 5x5m. Zato so pa na njej črke in številke od velikosti 5cm, pa do par mm. Ampak kot sm ti povedal par postov višje, nihče ne uporablja tabel več za odločanje in merjenje dioptrije. Za to obstajajo že več kot desetletje razne elektronske priprave, in so tiste table tam sam za nek "začetek" pregleda. In ja, če si slaboviden, mi ne bo nihče rekel, da vidi brez očal na tisto tablo spodnji dve vrsti. Če tisto vidiš brez problema, potem ne vidiš slabo. Konc debate!

Tidule ::

Pusti reveža, a ne vidiš, da je bil cel smisel posta, da se hvali da ima SUV? Edino sram ga je napisat da je to dacia duster, zato revež tudi ne more čez 150 km/h

2dark ::

val46 je izjavil:

In ja, če si slaboviden, mi ne bo nihče rekel, da vidi brez očal na tisto tablo spodnji dve vrsti. Če tisto vidiš brez problema, potem ne vidiš slabo. Konc debate!



Spodnjih dveh vrst ne vidim. Kdo to rabi. Važno, da vidiš tisto največjo. 100% ostrnina pri vožnji ne igre vloge. JAz nesem zdravniku 5 paketov kave in 5 domačih pečenic.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

donvito ::

In zasmradiš celo čakalnico. To nosijo stare mamce ...:)

GupeM ::

val46 je izjavil:

Ampak kot sm ti povedal par postov višje, nihče ne uporablja tabel več za odločanje in merjenje dioptrije.

Tole pa ne bo držalo. Ko sem bil cca 15 let nazaj na pregledu, so mi najprej izmerili dioptrijo z neko elektronsko napravo, ki je pljunila ven neke približne vrednosti. Nato je s tablo model preveril, če so vrednosti ok. Ker sem na tabli kao ok videl, mi je predpisal očala z zelo majhno dioptrijo. Ok za nekaj let.

Čez kakšnih 5 ali 6 let sem opazil, da ne vidim več tako dobro. Grem na pregled drugam, spet neka naprava, ki nekaj pljune ven. Preverijo s tablo, ok. Dobim za -0.25 več dioptrije, ampak nisem bil najbolj zadovoljen. Nekako se mi je zdelo, da še vedno ne vidim ok. Zagotovo pa bolje, kot s starimi očali.

Čez leto ali dve grem spet na pregled. Nobene naprave. So mi zadevo lepo izmerili s tablo in menjavo leč na očalih, ki pokrijejo eno oko. Trajalo je precej dlje, kot na prvih dveh pregledih, se je pa okulistka zelo potrudila. Probala različne kombinacije, cilinder v eno stran, v drugo stran, ne vem kaj vse lahko sploh probava z vsemi lečami in nastavitvami. Na koncu dobil očala s pravo dioptrijo in cilindri, tako da sem lahko brez problema prebral zadnjo vrstico na tisti tabli, čeprav zadnja vrstica predstavlja vid boljši od 20/20. Zelo zadovoljen s pregledom.

Tidule ::

Vseno dark nabija da glava pece. Ne glede na to s cim se preverja vid je povsem irelavantno nabijanje o 10m oddaljenosti in ne vem cem. Vid se preverja na ca 6m (kar je tudi tistih famoznih 20 v 20/20). Bolj kot dejanska razdalja pa je pomembno kako velike znake se gleda. Ce je razdalja vecja potem so znaki vecji in obratno.

Kratkovidnost ne deluje tako da prvih 9,99m vidis perfektno potem pa kar naenkrat vec ne.

Ce je tvoj vid 20/20 (kar v bistvu pomeni povprecen/normalen vid) potem je to tako na 5 m kot na 10m.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Ahim ::

GupeM je izjavil:

val46 je izjavil:

Ampak kot sm ti povedal par postov višje, nihče ne uporablja tabel več za odločanje in merjenje dioptrije.

Tole pa ne bo držalo.
...

Najprej - tukaj gre za dve razlicni napravi. Ti si bil na taki, ki naj bi ocenila dioptrijo )in za povrh se tlak, ko ti pihne v oko). On govori o tisti, kjer gledas ekvivalent od table s crkami, samo da je zmanjsan na velikost znamke. Ista naprava prikazuje tudi recimo tiste stevilke v krogih za preverjanje barvne slepote itd.

Pred slabim mesecem sem bil na medicini dela in sem govoril z zdravnico. Pravi, da je zdaj "povsod" (kar se tice pregledov za voznisko) v uporabi taka naprava in ne vec tabla ali knjizica z barvastimi stevilkami.

Pred leti teh masin ni bilo skoraj nikjer, danes so pa ocitno bolj prakticne kot table in preracunavanje razdalje ...

2dark ::

donvito je izjavil:

In zasmradiš celo čakalnico. To nosijo stare mamce ...:)


V trgovini tud smrdijo pečenice, ki so zapakirane? Midva z zdravnikom sva osebna prihatelja in logično je, da mi vedno napiše vse , kar si zaželim. Zato so prijatelji.

Ahim je izjavil:



Pred slabim mesecem sem bil na medicini dela in sem govoril z zdravnico. Pravi, da je zdaj "povsod" (kar se tice pregledov za voznisko) v uporabi taka naprava in ne vec tabla ali knjizica z barvastimi stevilkami.




Ja, se ne. Kaj pa ona ve, kaj se uporablja po optikah. Greš okulistu, pogledata optotipe in če vidiš vse si zmagal. Pol minuta dela, da zdrdraš kot abecedo. To je to.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

2dark ::

Za tiste,m ko ste malo posebni.

Optotip je tole in s temle ti v večini optikah preverijo vid. In vsak okulist ti napiše potrdilo, da vidiš vrhunsko kot sokol. POtem to neseš na medicino dela.




Zdravnik ni usposobljen za merjenje dioptrije, pač pa okulist. Tako, da če okulist reče, da vidiš 20/20 oz. 100% , potem je to to.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Tidule ::

Zakaj pa ti bedak potem zdravniku nosis kavo, ce ni usposobljen za merjenje dioptrije (tvoje besede)? Glede na napisano bi bilo boljse, ce bi jo nosil psihiatru.

2dark ::

Tidule je izjavil:

Zakaj pa ti bedak potem zdravniku nosis kavo, ce ni usposobljen za merjenje dioptrije (tvoje besede)? Glede na napisano bi bilo boljse, ce bi jo nosil psihiatru.



Zato, ker se poznava. Pa mi pol napiše tablete, ki jih lohk preprodajam na črnem trgu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

val46 ::

Ok, trolaš. Zdej res vidim da nima smisla se s tabo in tvojimi posti v tej temi ukvarjat! Hvala da si nam "povedal".

2dark ::

val46 je izjavil:

Ok, trolaš. Zdej res vidim da nima smisla se s tabo in tvojimi posti v tej temi ukvarjat! Hvala da si nam "povedal".


Ne vem kaj trolam. helexi, apaurini, tramadoli.. to vse gre zelo dobro v promet.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

donvito ::

2dark je izjavil:

val46 je izjavil:

Ok, trolaš. Zdej res vidim da nima smisla se s tabo in tvojimi posti v tej temi ukvarjat! Hvala da si nam "povedal".


Ne vem kaj trolam. helexi, apaurini, tramadoli.. to vse gre zelo dobro v promet.

Seveda, največji porabnik si pa ti sam.

GupeM ::

Tidule je izjavil:

Vseno dark nabija da glava pece.

Jasno.

GupeM ::

Ahim je izjavil:


Najprej - tukaj gre za dve razlicni napravi. Ti si bil na taki, ki naj bi ocenila dioptrijo )in za povrh se tlak, ko ti pihne v oko). On govori o tisti, kjer gledas ekvivalent od table s crkami, samo da je zmanjsan na velikost znamke. Ista naprava prikazuje tudi recimo tiste stevilke v krogih za preverjanje barvne slepote itd.

Nimam pojma, koliko različnih naprav obstaja. Vem pa, da pri okulistu takšne naprave nikoli nisem imel. Vedno navadna tabla. Oz nek ekran na steni. Mogoče projekcija?

S takšno napravo, kot ti opisuješ, pa so mi vid preverjali samo na medicini dela, kjer pa ti ne izmerijo dioptrije, ampak samo ugotavljajo, ali dobro vidiš ali ne. Torej pri zdravniškem pregledu za službo, gasilce in za vozniški izpit. Ampak tam je pa samo kljukica ali pa ne kljukica. O dioptriji pa ne duha, ne sluha.

Ahim ::

GupeM je izjavil:

Ahim je izjavil:


Najprej - tukaj gre za dve razlicni napravi. Ti si bil na taki, ki naj bi ocenila dioptrijo )in za povrh se tlak, ko ti pihne v oko). On govori o tisti, kjer gledas ekvivalent od table s crkami, samo da je zmanjsan na velikost znamke. Ista naprava prikazuje tudi recimo tiste stevilke v krogih za preverjanje barvne slepote itd.

Nimam pojma, koliko različnih naprav obstaja. Vem pa, da pri okulistu takšne naprave nikoli nisem imel. Vedno navadna tabla. Oz nek ekran na steni. Mogoče projekcija?

S takšno napravo, kot ti opisuješ, pa so mi vid preverjali samo na medicini dela, kjer pa ti ne izmerijo dioptrije, ampak samo ugotavljajo, ali dobro vidiš ali ne. Torej pri zdravniškem pregledu za službo, gasilce in za vozniški izpit. Ampak tam je pa samo kljukica ali pa ne kljukica. O dioptriji pa ne duha, ne sluha.

Hm potem se popravljam, nisi bil na prvi - tiste imajo pri okulistu (oftalmologu).

Kosek1 ::

starfotr je izjavil:

2dark je izjavil:




Jaz slabo vidim. Tudi z oÄali. Kaj pa sedaj?


IzloÄi se iz prometa. Trajno.

To je slab vid in pomanjkanje globinske ostrine pri veÄini ljudi. Zato tudi ne znajo vozit in ocenit.


Tole se strinjam, 80%. Najboljši pa je tisti, ki ima dvojni vid. Vidi dve cesti in jo užge kar vmes med dvema cestama. :)

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
4711028 (1313) MarkZC8261
»

Podaljšanje vozniške - očala

Oddelek: Na cesti
322750 (1616) fujtajksel
»

Vozniško veljavno do 80let, sedaj rabim očala

Oddelek: Loža
435213 (3567) starfotr
»

mladi voznik, podalšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Loža
194802 (4293) blackbfm
»

Vozniška - obnovitev

Oddelek: Loža
247280 (5998) Gregor P

Več podobnih tem