» »

Logitech z-680

Logitech z-680

jk ::

Ali je pri teh zvočnikih res nekakšen šum (white noise)? Ali je moteč? Ali po nekajmesečni uporabi začne nekaj ropotati iz wooferja?

Po tujih forumih pišejo o teh napakah, zdaj me pa zanima kaj si vi mislite o tem. Sporobat v trgovini jih nima smisla (hrup v trgovini). Zvočniki niso poceni, nekateri jih hvalijo nekateri pravijo da so te napake zelo, zelo moteče?

Hvala za nasvete!:))

jk ::

zraven mislim imet Audigy ZS (ali LS? kakšna je sploh razlika?). Priklopil bi še televizor.
Ali bi to šlo? Ali bi lahko te zvočnike uporabil za hišni kino? :)

pitagora ::

Preberi si tole
potem pa se nekaj ce res mislis odsteti toliko denarja potem je bolje da gres v kino kot pa tole :)
sicer pa jaz imam zvocnike od stolpa prikljucene pa spila tudi dobro, ce dam na full mi sipe trese takrat ko se pri armagedonu dvigneta oba shuttla:D
ajde pa veliko uzitkov
caw

Clone ::

Ja nek šum je prisoten ampak mislim da se ga pri prižganem računalniku sploh ne sliši, tako da to ni problem. Tudi woofer membrana je vredu in ne zančne ropotati.

Če pa misliš zvočnike uporabljati na Audigyju 2 ZS ti pa močno priporočam Creativove zvočnike GigaWorks S750.

http://si.europe.creative.com/products/...

So 7.1 imajo močnejši woofer ter sateliti imajo tweeter membrane, prav tako dobiš zraven daljinca in zunanji decoder, stanjeo pa okoli 100k sit pri Eventus computers.

L.p.

štrudl ::

Sam bi jih verjetno že kupil samo me grozno motijo izjave večina uporabnikov, da po približno pol leta izgubijo svojo moč, predvsem bas postane popačen že na polovici maxsimalne glasnosti. Sicer nihče ne pove kako je zvočnike uporabljal. Recimo nove zvočnike (in tudi starejše) ni dobro navijati tam recimo 80% in več. Če se pa da tem težavam, slabljenja zvočnikov izognit pa ne vem.

Ali kdo ve ali se da na take "utrujene zvočnike" uveljavit garancijo????

Govoril sem o zvočnikih Logitech z-680, da ne bo pomote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: štrudl ()

glinik ::

Ljudje govorijo, da postane bas "šibak", jaz pa pravim, da so se navadili na zvočnike. Tako kot pri avtu.

Ne se bati, zvočniki so 100% OK!!!!

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

slovenec2 ::

jaz imam Z-680 že kako leto in 4 mesece. Še vedno so dobri in nič mi ne šumijo.

Pa za bas ne se bat... že na drugi črtici od 12 je preveč... res si ne upam dat na več ker če ne se ti šipe orenk tresejo...

... tko če mam ostale zvočnike na polovici moči, je bas na 10%... edino center mi je premalo močen, kljub temu da ima tako obliko bolj raztegnjeno. Bas je res najmanjši problem.

So pa zvočniki za računalnik kot se šika, na skupni glasnosti 35% in doomu3 ... zagotovo bodo sosedi klicali policijo! :D

jk ::

Za računalnik vrjamem da so kot se šika (skoraj tretjina cene celega pc) toda sprašujem tudi če bi se lahko te zvočnike uporabilo za hišni kino (DVD, TV) ali je bolje da kupim kake druge zvočnike (toda ne preko 150K SIT)
Praviš da se šuma ne sliši?

slovenec2 ::

mah jaz gledam komot filme na DVDju... samo osebno jih ne bi imel za hišmi kino. Čeprov so boljši od marsikaterih kompletov zvočnikov za hišni kino, ki jih prodajajo v naših štacunah, to je treba rečt. V končni fazi majo THX certifikat, ki ni bogvekaj ampak neki pa spet pomeni.

Uno kar imam jaz v mislih za hišni kino je krepko čez 150k... tko da druge poleg Z-680 za hišni kino ti ne bi znal priporočat. Povpraši koga drugega. Modeli od 70k -150k ki sem si jih ogledal so šćiš, vsaj zame. V Italiji sem že videl ene par dobrih.

Sej pravim, odločitev je tvoja. Šumov pa jaz nisem slišal na mojem Z-680. Kaj se dogaja drugim pa ne vem...:D

Najboljš da greš do koga ki jih ima, ali v BOF kjer so že sestavljeni in rec da ti jih sproba, če so ti všeč kupi. Jaz sem se za njih odloču ker so zmagali v vsej takratnih testih (še sedaj ne vem ali je kak boljši model) in nimam ne želje ne placa za kak 7.1 (koj če mi K?).

Samo jaz jih imam za CPU in filme. Če bi kupoval SAMO za filme, ziher ne bi te kupu. Kot sem pa ti že zgoraj omenil, res ne poznam kak sistem za domači kino, ki bi bil dober v več testih in bi bil poceni(150k za domači kino je poceni... če že govorimo o kvalitetnih sistemih).

Če pa nisi nevemkaj zahteven uporabnik pa itak nima smisla debatirat... Z-680 so dobri, to nihče ne more rečt da ne.

Evo še eksperiment sem naredu: dal sem uho zraven wooferja in nisem slišal nič (gluh nisem ...še :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slovenec2 ()

jk ::

Hvala slovenec2!:))

mare19876 ::

Živjo.

Tud jaz se zanimam za z680 in sem že skor odločen da jih kupim!
sam me zanima še kam jih lahko priklučiš na dvd-player oz. kam na tv-sprejemnik ( če se sploh jih na tv priključit?)

ali bo uredu zvočna kartica AUDIGY od creativa?

hvala in lp

danielka84 ::

za dvd player lahko uporabis enega izmed... 5.1 analog, digital-optical al pa digital coaxial, pac kaj ima tvoj dvd player. Tv pa bi pomoje se dal priklopit spredaj kjer je neki aux, k pise tam da lahko priklopis externe naprave aka mp3 player. Sam sicer nimam zvocnikov, ampak se da lepo videt kaj pa kam lahko kaj priklopis iz reviewa, katerega link je podal pitagora.

lp

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626911 (14167) psytoma
»

Zvočniki - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8022213 (21329) zavajon
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911784 (7800) Seky
»

Logitech Z-680

Oddelek: Zvok in slika
312621 (1351) glinik
»

Mnenja: Logitech Z-5500

Oddelek: Kaj kupiti
282186 (1501) filtr

Več podobnih tem