» »

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd

gslo ::

neo-serv: ne vem, ampak ko opazim tako šalabajzerijo, se mi zdi povsem na mestu to vprašanje zastaviti "javno". tako se ponavadi ponudniki tudi bolj potrudijo z odgovori, dobijo več podvprašanj in bodoče stranke so seznanjene s tem dejstvom. navsezadnje ste zato tudi prijavljeni na ta forum, da skrbite za imiđ podjetja. :-)

plain-text passwordi so pač slab zgled in in-house aplikacija tega prav nič ne opravičuje.

ampak kot ste rekli, cena se nekje mora poznat. upam samo, da se 2010 ne ponovi kmalu. žal sem tisti topic o masovnem vdoru opazil prepozno. ;-)

Tody ::

Plain text passwordi so res mal hudi, pač se sprogramira tista funkcija da dobiš samo link in si nastaviš še enkrat pass. Ampak je težko je postavit neko mejo kaj je zdej cool in kaj ne. Mi smo šli dol is Si-shella ker so en njegov strežnik okužil spamom preko joomle (do cora niso sploh rabil it) in začel spamat. Anti spam strežniki pa veselo IP v ban in tako je odletela še naša domena v spam, kar se je poznalo pri nedostavi pošte zavračanja pošte itd itd...

Tko da je večji problem neposodobljena joomla / WP kot pa plain text passi :)

pegasus ::

Tody je izjavil:

Pegasus, zarad takih kot ste vi smo pol vsi na slabem glasu :) Samo pizdakajo naredijo pa zelo malo, ko jih user kaj vpraša pa doživijo skor živčni zlom, in gledajo kako neumni uporabniki ne znajo čisto nič. Če bi bilo po tvoje bi jim kar vzel vse kar je digitalno :)
In s tem bi naredil velikansko dobro delo.
Dejstvo je, da je za veliko večino ljudi mehanski pisalni stroj najbolj kompleksna naprava, ki so jo še sposobni uporabljati, razumeti, debugirati in vzdrževati. S tipkanjem vidiš, kaj se pred tabo dogaja in kako črka prispe na papir. Ko gre kaj narobe, *vidiš* kaj je šlo narobe (stisnil si dve črki in kladivci sta se zataknili skupaj) in če si normalno inteligenten, ti je takoj jasno, kako boš stvar popravil (eno kladivce boš ročno potegnil nazaj).
Računalniki že v offline izvedbi pretežno skrivajo, kaj se dogaja, ko poženeš nek program (predpostavimo, da si ga sposoben pognat) in "user friendliness" prodajajo tako, da ti skrijejo tudi večino stvari, ki gredo narobe. In ko gre nekaj tako narobe, da tega ni mogoče več skriti pred userjem, nima user nobenih informacij o tem in je tako brez osnovne ideje, kaj bi lahko bilo narobe in kako se lotiti odpravljanja napake.
Bolj ko je razvoj šel v grafične uporabniške vmesnike, bolj se je izgubljala zmožnost razumevanja dogajanja in cele generacije ljudi so totalno clueless, računalniki so jim magične muhaste škatle, ki "kr neki delajo po svoje". In zadnjih 10 let vsi web hostingi veselo ponavljajo iste napake, "približujejo in poenostavljajo" storitev uporabniku. Ja, potem mamo pa spam, malware, spyware, trojance in NSA prism. All hail human stupidity ... ali imamo, kar si zaslužimo. Primeren je tudi "ustavite zemljo, rad bi izstopil".

Na to temo bi lahko naredil najmanj predavanje, ali pa kar spisal knjigo ... samo svet še ni dovolj zrel zanjo.

neoserv ::

:)

@gslo: Ne bo se ponovilo. Se je pa pred kratkim to zgodilo na nekaterih konkurenčnih slovenskih gostovanjih, ampak ne bomo naštevali poimensko, ker se mi ne zdi okusno. Če ne boste posodabljali aplikacij, bo seveda prišlo do vdora, ampak samo na nivoju vašega paketa.
Za skrb smo vam seveda hvaležni. :)

Komentar glede cene, ki namiguje na cenenost storitev, moramo žal v celoti zavrniti. Trdno stojimo za dejstvom, da nudimo eno izmed najbolj kvalitetnih gostovanj (shared hosting) v Sloveniji in verjetno še marsikje drugje.
1. Uporabljamo izključno priznane DELL strežnike s konkretno strojno opremo (2x XEON, 48+ GB RAM, 600GB SCSI v RAID-10), obenem pa jih naložimo do max. 25% zmogljivosti. Zato strani tudi delujejo bliskovito, kar marsikdo ob selitvi na naše strežnike opazi in pohvali.
2. Na podpori smo dosegljivi preko telefona v klasičnem delovnem času in 24 ur dnevno preko e-pošte, tudi ob praznikih in vikendih. Pri nas 24/7 ni na strani napisano samo zaradi lepšega, ampak to dejansko drži.
3. Pomagamo pri praktično vseh težavah, ki dostikrat niso povezane z gostovanjem. Pri drugih ponudnikih dobite samo odgovore v stilu "Težava ni povezana s strežnikom".

@tody: IP blacklist se lahko pripeti na čisto vsakem gostovanju in za to sploh ni potrebno, da pride do vdora. Dovolj je že, da en uporabnik namerno pošilja SPAM pošto ali izvaja druge sumljive aktivnosti (npr. phishing). Dokler si na deljenem (shared) gostovanju, se to lahko vedno zgodi, saj si deliš strežnik in IP naslov z ostalimi uporabniki. Je pa res, da nekateri ponudniki bolj pazijo na strežnike kot drugi in hitreje reagirajo ob potencialnih težavah.

@za vse: Na podlagi vaših želja bomo preverili, kako hitro lahko implementiramo zakodirana gesla.
Če bo odziv v redu, jih bomo kot taka tudi obdržali, sicer pa se bomo vrnili na stari sistem. :)

Hvala.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Tody ::

Pegasus I feel your pain, ampak je stvar tudi v temu da je tak svet zdaj omogočil kupovanje s kreditno kartico kjerkoli po svetu, omogočil da lahko z bančno kartico se pojaviš kjerkoli na svetu (ok tam kjer imajo elektriko) in lahko kupiš plačaš storitev. Lahko to narediš preko neta, lahko to narediš v živo. Lahko rezerviraš karte točno tiste, ki jih ti hočeš, lahko si določiš sedeže, ki jih ti hočeš in da lahko kupiš tudi vstopnice za Opero zdaj in takoj! Ni si ti treba vzet pol ure časa da greš takrat ko je blagajna odprta, iskat parkplac v centru in potem pešačit do blagajne zato da dobiš košček papirja.

Z webhostingom je čisto isto. Se strinjam, več dela bi imeli če bi moral imeti licenco za postavitev spletnih strani :) ampak jebiga tko je :) Pre 15 leti si bil car če si znal HTML zdej moreš znat pa vsaj še 10 drugih jezikov.

AlienRex ::

neoserv je izjavil:

:)
@za vse: Na podlagi vaših želja bomo preverili, kako hitro lahko implementiramo zakodirana gesla.
Če bo odziv v redu, jih bomo kot taka tudi obdržali, sicer pa se bomo vrnili na stari sistem. :)

Hvala.


Zanima me ali imate implementirano zakodirana gesla ali ne?

Za vse ponudnike gostovanj:
Dajete popust za člane slo-tech-a? Rabim za eno firmo - pa poglejmo koliko bo interesa, da nam nudijo kak skonto ;)
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

AlienRex ::

Ponudnikov je malo morje - da ločim zrnje od plevel, me zanima vaše mnenje o naslednjih ponudnikih (odzivnost, varnost, cena glede na to kaj nudijo,...):
http://www.hostko.si/gostovanje/ S paket (lokacija strežnikov SI in UK??)
http://www.neo-serv.net/gostovanje/gost... Zeleni paket (malo me moti da (morda) nimajo kriptiranih gesel - glej zgoraj)
http://www.zabec.net/gostovanje/paket-z... Paket žabon
http://domenca.si/sl_SI/gostovanje Paket M
http://www.hitrost.com/spletno_gostovan... Paket klasik
https://www.gigaplanet.si/spletno-gosto... 10G paket
http://www.si-shell.net/spletno-gostova... 10G (le 2 dodatni domeni)
http://www.domovanje.com/gostovanje Vila
http://www.super-server.eu/gostovanje-8... Gostovanje 8GB
http://modrisplet.com/primerjava-linux.... standard plan (a oni sploh poslujejo - omenjen je 20% DDV... hmmm)

Hvala za vaša mnenja!
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

techfreak :) ::

Kakšne zahteve sploh imaš oz. kaj boš imel na tem gostovanju?

Osebno imam nekaj izkušenj z Žabec.net, zaenkrat same dobre, njihove zaposlene pa najdeš tudi na STju.
Neo-serv se tako večkrat pojavlja na tem forumu, izgledajo kul in verjetno ne bi smel imeti težav.

Glede Hostko, domenca, Hitrost, si-shell sem pa tudi že slišal pozitivne stvari.

Vse ki sem omenil bi naj imeli strežnike pri nas, ostalih pa ne poznam.

AlienRex ::

Okvirne zahteve za domačo stran podjetja: Mogoča mora biti inštalacija Wordpressa, cca 2-3GB prostora rajši malo več, vsaj 2-3 MySQL baze (kot vidiš gledam pakete ki nudijo malo več ker je v planu še razširitev).

Našel sem še tega:
http://www.domenar.net/spletno_gostovan... Paket A
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlienRex ()

neoserv ::

Pozdravljeni! :)

Stanje v naši plošči sem preveril konkretno pri razvijalcih in je sledeče:
  • gesla in ostali podatki v bazi so v vsakem primeru že zakodirani, tako da je sama podatkovna baza praktično neuporabna brez PHP datotek;
  • v nadzorni plošči je geslo vidno preko "salt" ključa oz. se preko le-tega odkodira, da je lahko sploh vidno.

Na podlagi vaših predlogov bomo spremenili naslednje:
  1. geslo v samem vmesniku ne bo več vidno, lahko pa si ga bo vsak poslal na kontaktni e-poštni naslov;
  2. kontaktni e-poštni naslov bo možno spremeniti samo tako, da se bo spremembo potrdilo preko obstoječega kontaktnega e-poštnega naslova.

To pomeni, da bi zlonamerna oseba moral pridobiti dostop do vašega poštnega predala, preden bi lahko dostopala do vašega paketa.

Spremembe bodo uvedene v naslednjih tednih in ko bodo 'live', vas obvestim :)

Na splošno glede gesel: večina podjetij za gostovanje (recimo 90%) uporablja WHMCS sistem, ki prav tako pokaže geslo v plain-text obliki, kadar je uporabnik prijavljen v sistem.
Ker smo sistem za upravljanje podatkov razvili sami, ga pa na srečo lahko tudi hitro modificiramo :)

------------------------------------------------------------------------------------------

Glede Zelenega paketa - za podjetja ponavadi priporočimo ta paket, ker res ustreza večini uporabnikov, razen če se gre za kakšne CPU/MEM intenzivne aplikacije.

Za to priložnost sem hitro ustvaril še 1 teden trajajočo popustno kdo, ki sodelujočim v tej temi prinese 50% rednega popusta + na to ceno še 50% akcijskega popusta.
Koda je: SLO-TECH50
Vpišete jo ob naročilu na desni strani.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoserv ()

RockyS ::

V bistvu s kodo SLO-TECH50 ne dobite 50% popusta, ker je redni popust 72% ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

neoserv ::

Čisto natančno:
- redni popust za 1 leto je 50%,
- na ta znesek koda SLO-TECH50 odbije še 50% zneska.

Skupni popust je torej v temu primeru 74,97% :)
Za izračun sem vzel Zeleni paket za obdobje 1 leta.

------------------------

So pa res ogromno popusti za prvo leto, ker
želimo omogočiti nezaupljivim uporabnikom, da
se lahko za majhen denar prepričajo o naši kvaliteti.

Ob povpraševanjih so namreč vsi ponudniki zelo prijazni, v
roku 1 leta se pa že izkaže, kateri so zaupanja vredni.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Vice ::

Če kdo ve za ponudnika v SLO ki v paketu za hosting ponuja nad 1000 poslanih mailov na dan se priporočam za informacijo.

Estreznik ::

Omejitev 100 emailov na uro, 2.400 dnevno.
Možno povečati na željo stranke.
e-streznik.com
E-streznik.com - Spletno gostovanje in registracija domen

neoserv ::

Mi jih omogočamo na različnih paketih takole:
- 100 / uro
- 300 / uro
- 500 / uro

S tem da je potrebno tempirati pošiljanje z neko aplikacijo, ki jih dejansko pošlje toliko na uro.
Pošiljanje "na horuk" v 1 blastu ni omogočeno zaradi preprečevanja SPAM-a.

99% uporabnikom take omejiteve popolnoma zadostujejo, aplikacijo za pošiljanje mailingov je pa možno pri nas namestiti z enim klikom. Sama konfiguracija pa vzame tudi cca. 1 minuto :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

eales ::

Eno vprašanje za neo-serv: Koliko plačam za uporabo zelenega paketa po prvem letu uporabe? 122€? Imate namreč navedenih toliko popustov, da se raje prepričam, predno naročim :)

neoserv ::

@eales: res je, popustov je kar veliko :)
Za prvo leto namreč gostujemo spletne strani resnično poceni, da se uporabniki lahko prepričajo o naši kvaliteti.

Za Zeleni paket je takole:
- prvo leto = 34,11 EUR (22% DDV že vključen)
- drugo leto = 60,90 EUR (22% DDV že vključen, vir: gostovanje na Zelenem paketu)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

RockyS ::

Ima kdo kodo za žabec.net gostovanje?

kbsoft ::

Pozdrav,

Na "žabec.net" ne delujejo spletne strani, zaradi preobremenitve. Tudi "DirectAdmin" zavrača dostop, zato odsvetujem gostovanje pri njih.

Denar ni vse!

Bolhač ::

Živjo.

Namen imam spraviti Wordpress na svojo domeno, obenem pa iščem primerno gostovanje. V grobem bo šlo za klasičen blog na katerem bo tudi portfolio, za kar bi potreboval verjetno malo več prostora (skupaj s svojim e-mailom).

Zanima me, če moram biti pozoren na kaj posebnega. Razni izrazi in protokoli mi niso ravno blizu, zato tudi ne vem, kaj naj sploh iščem-poleg seveda že omenjenega primernega prostora (ki je pri nekaterih ponudnikih neomejen).

Trenutno imam ogledano:
spletna hiša | gostovanje S
hirost | hitrost mini

Opazil sem, da je na "gostovanju S" hitrost povezave nižja (koliko se to dejansko pozna v praksi?) in tedensko varnostne kopije. Je odsotnost drugih lastnosti sploh relevanten faktor za moje potrebe?

Vsako mnenje in pomoč več kot dobrodošla.

Vice ::

Hitrost ima izjemno neprijazen vmesnik za uporabnika in jih izključno zaradi tega ne priporočam

Bolhač ::

Hvala za mnenje. Morda kakšen nasvet kako prepoznati kvalitetnega ponudnika?

neoserv ::

Po podpori. Torej, kontaktiraš ponudnika, najbolje da še med vikendom, praznikom ali zvečer in pogledaš:
- kdaj dobiš odgovor,
- kakšen odgovor dobiš.

Pri primerjavi ponudb predvsem odsvetujem razne "neomejene" ponudbe, ker se hitro izkaže, da so vse drugo kot neomejene (glej drobni tisk).

Večinoma se kvalitetnejši ponudniki ne razlikujejo veliko med seboj po strojni opremi in paketih.
Dobro je vprašati kakšne strežnike kdo uporablja (mi npr. uporabljamo ene izmed najbolj zmogljivih kar se tiče "shared" gostovanja), kako je z rezervnimi kopijami, itd.

V končni fazi se pa vedno izkaže, da je hitra in prijazna podpora ključnega pomena (če ostale stvari štimajo).
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

urosz ::

neo-serv, se strinjam do določene mere, vsekakor pa, da če ti ponudnik gostovanja v nedeljo zvečer ne odgovori takoj, še ne pomeni, da gre za slabega ponudnika. daleč od tega.

neoserv ::

Vsekakor ne, zato sem izpostavil tudi druge točke, ki so pomembne:
- zanesljivost in hitrost strojne opreme,
- dodatne storitve kot so rezervne kopije in podobno.

Ampak osebno veliko dam na hitrost in imam občutek, da tudi uporabniki to izredno cenijo.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

trnvpeti ::

neoserv je izjavil:

Vsekakor ne, zato sem izpostavil tudi druge točke, ki so pomembne:
- zanesljivost in hitrost strojne opreme,
- dodatne storitve kot so rezervne kopije in podobno.

Ampak osebno veliko dam na hitrost in imam občutek, da tudi uporabniki to izredno cenijo.

kaksne streznike pa imate konkretno
kolk uporabnikov na enem
kaksen je mysql streznik

kaj imajo drugi , zakaj ste hitrejsi

neoserv ::

Standardna konfiguracija je nov DELL strežni z 32 jedri ali več, E5 dual CPU, 48 GB RAM, 15k RPM v RAID-10 diskovnem polju.
Število uporabnikov na enem variira, načeloma pa 500+.
MySQL teče na samem spletnem strežniku.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

trnvpeti ::

na enem in mysql in web/app?
je to tudi praksa pri drugih?
kako je narejeno, da en uporabnik ne uporabi vseh resoursov?

neoserv ::

Prakse se razlikujejo od ponudnika do ponudnika, vsaka ima svoje prednosti in slabosti.
Za omejitev resorsev skrbi CloudLinux.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

trnvpeti ::

konkretno, CloudLinux? to je pac en distro
hitro se zgodi, da en ducat ali dva pluginov/skript/app naredi štalo, posebej na strezniku, ki je hkrati web/app in mysql/database server

neoserv ::

Več o CloudLInux: http://www.cloudlinux.com/about/tech.php

Problem, ki ga omenjate, sicer ni specificno vezan na streznike, ki servirajo oboje, ampak se enako lahko zgodi na arhitekturi, kjer za web in db skrbita razlicna streznika.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

trnvpeti ::

verjetno se boste strinjali, da dva/vec web/app in dva/vec mysql streznikov staneta vec za ponudnika, na drug strani pa se bistveno vec spremeni za koncnega uporabnika, kot pa en streznik za vse

DC- ::

Da se še jaz malce vključim.
Drugače sem iz Zabec.net, kot je jasno v podpisu

@kbsoft
Strežniki niso preobremenjeni in so daleč od tega.
Pri vas je prihajalo do težav z MySQL stavkom, ki je prešel omejitev 30 sekund za posamezni query.
Zakaj je do tega prihajalo niste želeli raziskati.


Če želi kdo poizkusiti naj mi sporoči in mu podarim en mesec zastonj gostovanja.

neoserv ::

@trnvpeti: Kot sem omenil v prvem odgovoru na to temo, ima vsak pristop svoje prednosti in svoje slabosti (in pri tem ne mislim samo na ceno).

Po mojih izkusnjah, ko sem testiral gostovanja, ki te servise locujejo, so bila manj stabilna in manj hitra kot sistemi, kjer je vse teklo na enem strezniku. Seveda pa pri "shared" gostovanju nikoli ne ves tocno kaj tece v ozadju, kaksni strezniki se uporabljajo in kaksna je arhitektura.

Koncnih uporabnikov "shared" gostovanja arhitektura v 99.99% niti ne zanima, ampak jim je vazno, da spletna stran / e-pošta delujeta zanesljivo, hitro in da je podpora na razpolago.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

trnvpeti ::

in kaksna je prednost?
500+ uporabnikov, in da je hitreje na enem si ne morem predstavljati

Bolhač ::

neoserv je izjavil:

Po podpori. Torej, kontaktiraš ponudnika, najbolje da še med vikendom, praznikom ali zvečer in pogledaš:
- kdaj dobiš odgovor,
- kakšen odgovor dobiš.

Pri primerjavi ponudb predvsem odsvetujem razne "neomejene" ponudbe, ker se hitro izkaže, da so vse drugo kot neomejene (glej drobni tisk).

Večinoma se kvalitetnejši ponudniki ne razlikujejo veliko med seboj po strojni opremi in paketih.
Dobro je vprašati kakšne strežnike kdo uporablja (mi npr. uporabljamo ene izmed najbolj zmogljivih kar se tiče "shared" gostovanja), kako je z rezervnimi kopijami, itd.

V končni fazi se pa vedno izkaže, da je hitra in prijazna podpora ključnega pomena (če ostale stvari štimajo).


Hvala za bolj obširno razlago.

Sem se na koncu odločil za Spletno hišo in gostovanje S, ki me je skupaj z domeno prišlo 18€. Zanemarljiv strošek in več kot dovolj za moje trenutne potrebe. Tekom zakupljenega leta bom pa verjetno ugotovil kako je z omejtivami neomejenih, predvsem pa, če je to to.

krenos ::

Sem sprobal spletno hišo ... gostuješ kar v Latviji nekje, sploh ne v Sloveniji. To majo nek reseller v tujini in ga naprej prodajajo.
Sem kar zahteval denar nazaj in je bilo to to.

Bolhač ::

Načeloma nimam težav s tem, dokler zadeva dela kot od nje pričakujem. Je pa za moje trenutne potrebe najbolj ugodna rešitev, ko se še iščem v teh stvareh.

Te je motilo gostovanje v tujini ali si naletel na kakšne druge težave?

krenos ::

Najbolj me je zmotilo to, ker če bi mi bilo vseeno kje gostujem bi lahko najdel še veliko cenejša gostovanja ali pa kar zastonj
Motila me je tudi podpora, ker so bili precej redkobesedni, ampak OK - kar plačaš (malo) to tudi dobiš (še manj) ...

Na koncu se mi ni dalo zafrkavat ker včasih vseeno rabim suport in sem vzel drugje, kjer so mi že drugi svetovali da vzamem .. ampak sem hotel mal šparat :) Ne bom delal reklame javno, lahko pa na ZS če že koga zanima.

Bolhač ::

Po mesecu dni so se začele pojavljati težave, izpadi in nedelovanje strani. Podpora in odpravljanje omenjenih težav sta počasna, tako da se bom očitno moral odločiti za menjavo ponudnika.

So sicer kakšni posebni zapleti pri prenosu domene in obstoječe postavljene strani?

c3p0 ::

Lokacija strežnika je pomembna, saj te Google ocenjuje tudi glede na IP lokacijo. Komur pa ni važna Google pozicija, lahko to zanemari. /sarcasm

Prenos se da izvesti brez izpadov, a s pravim postopkom in pripravami, ki ga žal pozna premalo ponudnikov, oz. vložen čas lahko preseže ceno letnega gostovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

neoserv ::

Prenos je možno preprosto izvesti brez izpada spletne strani, le v času prenosa ni priporočljivo dodajati novih vsebin na stran.

Malo bolj je občutljiv prenos zaradi e-pošte, ampak se tudi to da rešiti tako, da:
- pred prenosom se pravilno nastavi osveževanje DNS (MX) zapisov, da je hitreje,
- prenos izvaja v večernih urah oz.
- še najraje med vikendom.

Tako je prenos praktično nezaznaven za uporabnika, za uporabnike spletnih strani pa prav tako.

EDIT: Boljši ponudniki bodo to vse opravili namesto vas, tudi selitev spletne strani z vsemi bazami in datotekami.

Lepe praznike :)
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoserv ()

andrea86 ::

Jaz sem zelo zadovoljen z našim slovenskim ponudnikom gostovanja, mogoče je malo dražji od povprečja vendar enkraten support, backup, restore ter imajo bolj oseben in preprost pristop, ter vsaj do zdaj so rešili vedno vse moje probleme, skratka res zadovoljen. Bil sem tudi pri žabcu, domovanju in domenci, tako da vsakemu priporočam https://www.dolher.com/spletno-gostovan...

c3p0 ::

Pa ravno to je tvoja domača stran v profilu, kakšno naključje...

Tody ::

Mal ste dragi :)

keworkian ::

Mene pa zanima koliko bi moral odšteti za gostovanje s sledečimi pogoji:
- zdrži 100 mio PV/dan
- response strani ob polni obremenitvi cca. 3s
Obscenities in B-Flat

pegasus ::

Če serviraš statičen index.html, zelo malo.
Če serviraš kompleksno web aplikacijo, zelo veliko.
Your pick.

Isotropic ::

AWS

backup, restore ter imajo bolj oseben in preprost pristop

kaj pomeni to? nic dobrega pomoje.

Zgodovina sprememb…

andrea86 ::

c3p0 je izjavil:

Pa ravno to je tvoja domača stran v profilu, kakšno naključje...

Vsekakor naključne ni, vendar če si z nekom zelo zadovoljen zakaj mu ne bi delal malo dobre reklame?

andrea86 ::

Isotropic je izjavil:

AWS

backup, restore ter imajo bolj oseben in preprost pristop

kaj pomeni to? nic dobrega pomoje.


Ne razumem kaj bi rad točno povedal. Jaz vem samo, da nimajo veliko število strank, kot večji slovenski ponudniki, ampak se zaradi tega lahko vsakemu več časa posvetijo. Recimo rabiš specifično konfiguracijo apachija s dodatnimi moduli ali kakšen poseben tweak ti to uredijo.
Pri njih imam osnoven VPS za spletno aplikacijo, kjer trenutno na dan je med 350-400/obiskovalcev: obremenjenost CPUja v povprečju je 0,7% (brez heca, uporabljam new relic za diagnostiko), ter zaseden RAM je od 300MB do 400MB, ping je v povprečju 21-22ms, in to podatki brez nobene optimizacije ali cachinga, uptime od enega leta pa je 99.88% (pingdom.com), kar je bilo večinoma downtimov pa so bile posodobitve VPSja.
Stvar dela tako dobro da pozabiš nanjo, stress-free.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623306 (2123) Lonsarg
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
233835 (1132) starfotr
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014315 (8131) Netrunner
»

Spletno Gostovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8516426 (7346) next3steps
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Omrežja in internet
426606 (5712) techfreak :)

Več podobnih tem