» »

Novi IPji

Novi IPji

kronik ::

Kot sem omenil že v loži, so se začeli pojavljati novi IPji, ki izgledajo nekako takole:
2001:6e0:200:0:a00:20ff:fec1:be86
Kot je rekel Thomas so 64 bitni. Baje bomo lahko pozabili nukanje in floodanje...

Vse, ki vedo kaj več, naj se izprsijo spodaj:D

Jinxy ::

Teli novi IP-ji so IPv6, "tastari", ki so trenutno najvec v uporabi, so pa IPv4 :)

PaJo ::

Ja samo ti ta novi IP-ji se nebodo hitro v splosni uporabi, recimo najprej jih bodo popolnoma uvedli japonci, pa se ti sele leta 2005, ker namrec za njih zmankuje rezerviranega prostora IPv4, kjeer so si amrericani rezervirali 50% vsega prostora, kaki hepani;(
Zato se IPv6 na hitro razvija drugod po svetu in nekatere backboon masine ze majo nove IP-je, kak pa do njih prit pa zal neve, ker bi me samega zelo zanimalo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

lordgreg ::

bom se jaz malo pozanimal, čigar prijateljev egg na ircu ima address IPv6. not kidding

andrej ::

mat IPv6 ni nobena znanost. MS recimo ponuja razvojno razlicico IPv6 za w2k ze vec kot leto, vgrajena po bo tudi v XP-je. Obstaja ze tudi nekaj mrez, ki uporabljajo IPv6, vendar se celotna zadeva ni za pravo komercialno uporabo. Ce pa kdo hoce, pa se lahko ze poigra...
IP6 podpira tudi kompatibilne naslove, s katerimi bodo olajsali prehod z IP4, tak da je adresa skoraj ista... Na netu mate dosti literature na to temo.
pocakat bo treba se na programe, ki bodo podpirali IPv6. Teh zdaj ni ravno dosti...

sinko999 ::

Kronik vedno se bo našel nekdo ki bo naešl kaki način napadanje , nukanja itd . To je v človeški naravi in bo tudi tako ostalo , nič ni absolutno varno .

LP
Ni? ni ve?no !

andper ::

Osebno sem ze zacel uporabljati IPv6 in zdi se mi prav super. :D
Za stvar je potreno imeti linux operacijski sistem, potem pa si je treba poiskati ustreznega 'providerja'. Sam sem se odlocil za IPng. Na njihovi strani se lahko prijavis za IPv6 static tunnel, tam pa tudi najdes navodila za namestitev v linuxu. Vse to je zastonj! ;)

Glavna stvar, ki mi je vsec pri vsem tem je ta, da ce imas svojo lastno domeno, lahko usposobis DNS reverse lookup (torej preslikavo svojega IPja v svojo domeno), kar pa z IPv4 na nasem kabelskem omrezju (G-Kabel) trenutno ni mogoce.

wind ::

Ne rabis linux-a za ipv6. Jaz sem usposobil na w2k irc tako, da imam ipv6 IP. Nukati ne mores ker si ti v ipv4 omrezju, drugi pa v ipv6 omrezju.

andrej ::

za IPv6 definitivno ne rabis Linux-a. Zadeva dela tudi na NT4 in w2k, vgrajena pa je ze tudi v XP-je.
Aja, adrese niso 64-bitne ampak 128-bitne.8-O

andper ::

My mistake.. nisem vedel, da nekateri winsi to ze podpirajo, sem mislil, da se bo to prvic sele u XPjih pojavilo, sorry za napacno informacijo. :)

Kje ste pa ostali dobili IPv6 IP, ce ni skrivnost seveda?

DeViCeD ::

Ne pozabi, da si se vseeno na IPv4, in mas samo tunnel do svojega IPv6 providerja, tko da vse tiste zascite odpadejo :)
So, if I press C, E and G I play C?

wind ::

schummi16 ::

...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
36386814 (4829) Klemen86
»

IPv6 najbolj razširjen v Švici, Slovenija ni slaba

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3111769 (8999) Bakunin
»

ipv6<==>ipv4

Oddelek: Omrežja in internet
102685 (2087) JanZorz_go6
»

IPV6 Irc serverji ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10017721 (12878) UnderTaker_
»

ipv6 for g33k`s (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7712517 (9073) Kami

Več podobnih tem