» »

Richard Burns Rally je med nami

Richard Burns Rally je med nami

1 2
3
»

Slide ::

Čim 008 nemogoče da ti dela na Ti4200 pr tej resoluciji v redu. Ker men ne dela v redu na 1024 s 3GHz procom. Kva mas za eno zvocno? Mim grede a kle od vas nima nimen problemov z zvokom? Prekinjanje, Statika... Jz mam SBLive! in samo pri temu spilu sm prvic porajtu to.. Posebi se porajta na začetku, ko kamera rotira okoli avta.. Potem k voziš je OK in takrat ko dela zvok čudno tud slika ni glih tekoča... Tm ene 10 FPS, tko da Čim 008 ne verjamem ti da ti dela ql na Ti4200 pr tej tvoji extemni resoluciji.
Prebrskaw sm skoraj da vse forume glede tega spila in odkriw nekaj moznosti, ki jih se nism uspew poiskusit.
1)
Spremenit PCI Latency... Znižat na grafični za polovico in podvojit PCI Latency na ostalih napravah ki imajo PCI Latency > 0
Obstaja program PCI Latency Tool 1.02 s katerim se to da spreminjat.
Grafične karte delajo na velikem PCI Latency, skoraj vse imajo tovarniško nastavljeno na 248 in tako veliko časa zasedajo na PCI Bus-u, tako da zvočna ki ima 32 po defaultu oz 64 bodisi zaostaja ali pa dela statiko. Tko da če se komu da igrat s tem naj poskusi... Je pa ful napisanga na netu o tem, tko da več informacij o PCI Lateny na google
Baje je gut če nastaviš grafiko na 96, zvok na 64, ostalo pa 32, se pa razlikuje od sistema do sistema.
2)
Ugotovit IRQ Sharing, če ma zvočna svoj IRQ al ga šera s kako drugo napravo. Ugotovil sm da ima zvočna svoj IRQ.
3)
Morda ena zadnjih možnosti je Zmanjsat Sound Hardware Acceleration Level iz Full na Standard oz Basic.

No če ma kdo podobne probleme in ma SBLive ali Audigy1/2 (enaki problemi pri drugih uporabnikih) in če se mu da igrat s tem naj sporoči, če mu je kej od tega pomagalo. Posebi me zanima ta PCI Latency...

Osebno nimam toliko časa in sm 8 ur v služi in sedim za računalnkom in brskam po netu in najdem rešitve, ker pa nism doma jih ne morm poskusit. Ko pridem dam se mi pa sploh ne da prižgat računalnika.. :) Tko da ob nedeljah se zgodi da maw zavrtim ventilatorje v moji kišti :D

Ajd mejte se.

PS
Bi pa reku da je RBRally fajn simulacija, sam lahko bi delal boljš, ker grafika ni ne vem kolk revolucionarna, da ne bi moral gladko tečt. Kr poglejte Toca Race Driver 1 in 2 kira grafika in leti na Ti4200 na max
RBRally ni optimiziran...
forever 200 MPH ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Slide ()

ripmork ::

probal demo...grafika nič posebnega,mi pa okolica zelo zelo sumljiv čudno zgleda in moram rečt da celotno vzdušje v colinu zgleda dosti bolje...Kar se pa interaktivnosti in realizma tiče pa Burns rally tu nima konkurence...sam priznam da nimam živcev za kaj tazga,morda bi ga fural na volanu sam me nekaj pedal za gas jeb#;(( in moram nekaj prej naredit s tem...(btw mam Modeno 360 in sem zgleda premočno pritiskal na pedal ker je senzor čist v qrcu in mi na diagramu skače ko nor tut če sploh na pedal ne pritiskam-probal vse,tut druge gonilnike pa nič)...

Res je fizika dosti bolj realna kot v Colinu,sam se mi pa zdi da so s težavnostjo nekoliko pretiraval...Mislim da je dosti lažje tako povprečnežu kot kakemu Sainzu spelat ovink s 50 na uro po makadamu brez da bi ga zanašalo vsevprek ali pa bi letel na streho zaradi najmanjše napake...res retirano težko.

ripmork ::

Rbrally je šel pravkar dol z mojega trdega diska za vekomaj...imam določeno mero tolerance in ohranjanja živcenv ampak preveč je preveč...pravkar skoraj raztreščil tipkovnico od besa...tisti ki imate živce za to uživajte in veliko lepih kilometrov vam želim,jaz jih bohpomagaj za tale rally nimam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

kilergas ::

Marsikdo je skor ze pojedel tipkovnico od razpadajocih zivcev:D A ko enkrat presedlas za volan in malo vaje in iron zivcev postane vse skupaj kar en zmazek lepe zabave.

sk8er ::

men je pa kul tipkovnica:D (še nism z volanom probu).
Sm prej na profesional zmagu vse dirke v UK.:D :D :D
Flip that sh*t!

jRk0 ::

spil je ful hud:D

deluje pa zlo ok, barton@ 2200Mhz (210x10,5) pa R8500 na 1024x768 BP.
You fuck up once, you loose two teeth.

OrlyTM ::

res je hud spil, sam zivce pa zna pozret do konca ... najbrz vi, ko mate vec cajta, ste ga ze nadrkali, jst ko ga spilam recimo 1x na teden po dve urce, je pa mal bolj tko tko :) hehe ... vcer sm mislu, da bom volan pregriznu :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

jRk0 ::

ce mas na realistic pa tudi reduced je prava pizdarija ja:D malo v leseno ograjo butnes pomotoma pa si tam kjer ni muh, je pa drek :)
You fuck up once, you loose two teeth.

polak11 ::

a mi lohk kdo pomaga men pokaze ze filmcek pa tisto sranje pol mi pa napise error creating pixel shader
prosm a mi lohk kdo kej pomaga a kdo ve za kej se gre

uporablam pa graficno geforce 4 mx

boštjan ::

mislim,da tvoja grafa ne podpira PS
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

polak11 ::

pa a se bi dal to vseen kako popravt

ripmork ::

seveda se da:D ....tako da kupiš novo grafo:\ ...tako ki podpira Pixel shaderje 1.0 vsaj...

urke710 ::

Da potegnem temo iz podstresja....

1.RIPMORK: A je tvoj volan Logitech? Ker ce je, vem kaj je narobe s tvojim gasom. V senzorju se je pasta ki drsi med kontaktoma razmazala cez oba "kanala" in ti zdej dela stik. Lahko stvar razdres, pobrises pasto in jo lepo nazaj namazes.Tko sem jz naredu pri enem joystick-u, pa je blo pol kul.

2.Spil igram ze nekaj casa, in je res nekaj najboljsega na svetu, kar se da vozit. Uporabljam pa FF volan od ThrustMaster-ja:



3.Na obeh sistemih mi slika dela lepo, razen na sistemu z ASUS-SLI mobo imam probleme z zvokom. Namrec, na obeh comp-ih uporabljam integrirano zvocno, toda na asusu, mi pri voznji sovoznik "pozira besede",...npr.: pred ovinkom rece levo, ne rece pa kolk mocno levo al pa kolk je pol dolzina ravnine ki sledi, al pa obratno, pove dolzino, pa ne pove ovinka, al pa da je most... Kot bi mu zamanjkovalo sape. Pri Abit-u teh problemov ni!!
d.i.g.

ripmork ::

urke710: imam Modeno 360 (Thrustmaster)
ali je pri tem modelu enak postopek?
sicer pa hvala za obrazložitev,nisem nikoli razdiral joysticka ali volana (še) in nisem vedel za kakršnokoli pasto tam noter.

urke710 ::

Poglej,... če ti nagaja gas stopalka, tako da ti skače gor pa dol, pol je čist neupraben, ane,...no in če ni več v garanciji, kar predvidevam da ni, se greš čisto brez problema malo Sam svojega mojstra, in stopalke podreš in poskusiš ugotovit, če je kej nerobe s senzorjem. Mogoče je samo zaprašen? Bolj kot pokvarit ga ne moreš,...to pa zdaj že je;)

Očitno tud ThrustMaster ni tko zaneslijv kot sem mislu, čeprov je moj star že skoraj tri leta in še nisem imel niti enega problema (trkam na les):) :) .

Glede mojega problema z zvokom na Asus-u, bi prosu če mi lahko kdo svetuje kaj bi lahko naredu, da bi rešu problem, razen tega da kupim zvočno karto.
d.i.g.

urke710 ::

A mi res nobeden ne zna pomagat?

Zgelda da bom mogu nov topic odpret...
d.i.g.

cojss ::

Tisti pospeški na linku, ki ga je dal en na prejšnji strani so malo pretirani. Ford Focus 04 ima na asfaltu po fordovih podatkih okrog 4.0 - 4.5 sekunde do sto, odvisno od tega kakšna kolesa ima gor, avtomobili iz grupe B (Delta S4, Quatro in podobni) pa so imeli nekaj malega čez tri sekunde.

Je pa grupa B bila skoraj hitrejša od takratne formule 1, saj so na isto dolgi progi, le da po makadamu imeli samo okrog 4 sekunde slabše čase, kot pa formula 1 na dirkališču. Praktično so bili ti avtomobili res, tako kot so dejali vozniki, hitrejši od misli.

strictom ::

Audi Quatro je divji. vsaj pri CMR. :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

urke710 ::

3.Na obeh sistemih mi slika dela lepo, razen na sistemu z ASUS-SLI mobo imam probleme z zvokom. Namrec, na obeh comp-ih uporabljam integrirano zvocno, toda na asusu, mi pri voznji sovoznik "pozira besede",...npr.: pred ovinkom rece levo, ne rece pa kolk mocno levo al pa kolk je pol dolzina ravnine ki sledi, al pa obratno, pove dolzino, pa ne pove ovinka, al pa da je most... Kot bi mu zamanjkovalo sape. Pri Abit-u teh problemov ni!!
d.i.g.

OrlyTM ::

mene tut neki drka volan pri rbr ... pedal za bremzo se vcasih "zaskoci" ... ko grem v nastavitve, kjer se vidi kako deluje gas, je zavora cist mal skoz prtisnjena ... pomaga, ce odklopim kabel od pedalk in ga priklopim nazaj, vendar bo naslednjic spet isto.

zanimivo je, da istega pojava ne opazim v nobeni drugi dirkacini, v F1C 99-02 in nekaj njenih modih, zadeva deluje BP. Pravtako v rfactor, tudi GTR je ok.

Mam pa Logitech MOMO Force ... ene dve leti star. Sem ze sam pomislil, da bi znalo bit nekaj s senzorjem, samo zakaj le pri RBR?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

NupY ::

si instaliral zadnji updejt za RBR?

urke710 ::

sej vem, ampak vseeno moram vrašat če mi kdo lahko mal razloži tole:




d.i.g.

boris22 ::

Rbr je meni ena najboljših iger.Že dosti let igram simulacije in morem rečt da je glede rallyja daleč na vrhu kar se tiče igralnosti.Imam celo par posnetkov na mojem simulatorju kako jo jaz igram in vam povem da ko začneš zadevo obladat je res huda igra. Res pa je ni to nfs da greš 200 km/h in spelješ ovinek:))

mzidy ::

Js sem jo igral 1mesec pa sem komaj Richard time na School progi prehitu, sam na cestni me je vedno neki zjebal, da sem pršu 1s prepozno;( In pol sem jo zbrisal>:D
Zdej jo bom pa dal verjetno kej gor, ker sem CMR2005 igral in je za kozlat:O

OrlyTM ::

nupy: mam instaliran patch 1.02

lp
ORlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

NupY ::

OrlyTM ::

tnx ... bomo probal :)

zgleda bo to kr to ...

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OrlyTM ::

hmnja ... full mi je cudno, ker mi v ostalih spilih zadeva funkcionira normalno, tko, da je problem samo pri RBR ...

rfactor, nfs:u2, f1c (z 3 modi), GTR ... ti vsi mi delujejo normalno.

Se kaksna ideja, preden se lotim razdirat zadevo?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mzidy ::

Ka je kje na netu lestvica rekordov?
Js sn dans naredu do zdaj moj najboljši čas:
Proga: FR-> Cote D´Arbroz
Richard time: 2:45:72
Mzidy time: 2:42:23
Igram pa na navadni tipkovnici, ki sn jo dobu pred tremi leti gratis, ko sn komp pr TEAL-u kupo:8)
Screenshot:

Po želji vam pošlem Replay, da ne bote rekl, da sn v PhotoShopu naredu sreenshot:D
LP

P.S.: Sem že našel in sicer: Klik

Zgleda, da se še bo treba trudit>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mzidy ()

Tilen ::

Samo se 10 sec ti manjka :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mare87 ::

Tukaj so eni največjih manijakov gor, tak da kr tu glej:D. Moj rekord na Cote z tipkovnico je 2:32, z volanom pa 2:30:68. Je pa tud Simon Tomažič iz SLO postavo čas 2:26:52 z P 307. Pa tud tu se nam lahko pridružite ;).

mzidy ::

Kje bi se pa dal kaki Replayi dol potegnat?:8)

mare87 ::

Na tisti češki strani maš zraven časov črko R, tisto je replay. Na strani SLO RBR prvenstva pa je dosti videov.

mzidy ::

Evo mal sn izboljšu čas 2:39:29, mislite, da bi na nastavitvah avta pridobil, in koliko? Če ma kdo optimizirane nastavitve za Cote progo za Subrau Imprezo, bi se priporoču:D
Hvala
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra Rally igra?

Oddelek: Igre
474363 (3328) opeter
»

Rally Simulacija - How hard can it be?

Oddelek: Igre
333115 (1529) Decorator75
»

GTR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19210464 (6720) frenk
»

NFS-U2 in podo0bne dirke - par začetniških vprašanj...

Oddelek: Igre
61396 (1308) Thanatos
»

Colin 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1408519 (5698) PrimozR

Več podobnih tem