» »

Rally Simulacija - How hard can it be?

Rally Simulacija - How hard can it be?

innerspace ::

Odpiram to temo, ker me daje igralnisko nezadovoljstvo:)
Par dni nazaj sem poskusil Dirt2 in bil precej razocaran nad lastnostmi voznje in terena. Verjamem, da programerji zmorejo veliko vec...
Ker sem rally fan, bi rad enkrat dozivel dobro simulacijo.

Ideja bi bila taka: 'Uploadas' avtomobil z vsemi moznimi 'fizicnimi' detajli, dodas skenirano povrsino proge in vse to okranclas z vsecnim(realisticnim) izgledom... + par enacb, ki ustvarjajo fizikalno okolje, ki naj bi cimbolj resembliralo realnost(Zemljino povrsje:) .
Preprican sem, da bi taka igra bila tudi v interesu WRC zveze(finance-FIA), saj bi bila odlicna promocija za rally.

*naj samo povem, da o programiranju nimam pojma, tako da ne se cudit ce bi stvar bila prezakomplicirana...sem pac mnenja, da se to da nardit.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

ahac ::

Kaj kam uploadaš? 8-O
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

BALAST ::

Poizkusi Richard Burns Rally, grem stavit, da ti ne bo všeč realizem tako zahtevne stopnje.

P.S. Obvezno igraj z volanom!

innerspace ::

Kaj kam uploadaš?

Hmm..to bi moral kdo drugi vedet:) ..pac se gre za lastnosti avtomobila, pretvorjene na neko digitalno bazo, ki bi bila del igre.

Poizkusi Richard Burns Rally, grem stavit, da ti ne bo všeč realizem tako zahtevne stopnje.

P.S. Obvezno igraj z volanom!


Poizkusil, poizkusil:) ..in si izgubil stavo:P
Mi je zelo vsec, a vseeno nekaj manjka...ni dovolj realisticno.
Tako kot je RBR boljsi od Colina, vsaj toliko bi zelel da je neka igra boljsa or RBRja. Evolution!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

galu ::

Potem pa se vsedi za pravi avto in se včlani v Rally Cup Slovenia, pa boš videl realizem, če je tak kot misliš da je..

EDIT: Če seveda že tega nisi.

Sarkazem off.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Bor H ::

Vsaj dva problema sta:
prvi je ta da ni tržišče dovolj velko za ta tip igre
drugi je pa to, da če hočeš narest 100% simulacijo imaš eno goro enačb, nekje morš potegnt črto

dzinks63 ::

Pravih simulatorjev je kar nekaj, imajo jih praktično vsa mošva in še kdo. Če imaš možnost sprobaj kakšen profi simulator za dirkače, s tem boš še najbolj zadovoljen, razen taprave relly vožnje seveda, npr. : Realistic Rally Simulator, rallysimulator

, bolj home made izvedba: video-rally-simulator

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

JayKay ::

innerspace ::

The Solbergs...crazy brothers:)

Ta Force Dynamics ze izgleda v redu. Cost?;((
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

bluefish ::

Dejansko je res problem v odsotnosti potencialnega tržišča in seveda pripomočkov, ki so potrebni za igranje pravih simulacij. Enako je tudi na področju letalskih simulacij, kjer občasno izide kak marginalen naslov.
Sploh pa se to nezanimanje vse bolj širi na področje strategij - frocovju je očitno važno le to, da naokoli brizga kri in lahko tečejo skozi stopnje rez uporabe ene same možganske celice.

Blinder ::

Ja te bolj znane igre so za širšo publiko, kar pomeni, da ne smejo bit pretežke. Zdaj, če bi proizvajalci dali še kak hardening patch, bi blo super.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

PujsaPepa ::

RBR+Force dynamics


Ne me jeb**! to izgleda MARVELOUS !!!
cena najema: 1000€ / dan ... wuf :(((

innerspace ::

http://www.cruden.com/

Zgleda za F1, bojda obstaja tudi WRC mode:)

...in se novica:
http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobiliz...

Aja, cena 135.000EUR :D

Ne me j***t!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Ze malo stara novica...Zgleda, da bojo Italjani naredili kar lustno igro:

http://www.wrc.com/jsp/index.jsp?lnk=10...



Me pa zanima koliko bo 'realna', saj naj bi naredili nekaksen kompromis med realizmom in playability, pac ker bi radi, da cimvec ljudi igra. Razumljivo, saj gre za veliko promocijo, posebej zdaj, ko se 2011 pravila v WRCju precej spremenijo in bo igra spomin na 'lepe cajte' WRCja.
Upam samo, da ne bo 'sminkast' rally, ampak bi blo fer, da bo izkusnja bistveno boljsa od RBR, ki je ze 6 let stara.
Bomo vidli.

.........
Lih by the way... A je kaka solidna letalska simulacija(civilna ali bojna), ki tudi dobro zgleda? Pa da se lahko igra na tipkovnico...
Malo me srbijo prsti:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

bluefish ::

Letalske simulacije in tipkovnica je bolj tako. Lock On se načeloma lahko igra tudi na ta način, vendar to ni to.

opeter ::

Recimo Apache vs Havoc, IL-2 Sturmovik™: 1946 itn.:
http://www.gog.com/en/search/sort/genre...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

innerspace ::

Ja, verjamem da je s tipkovnico bolj stala..sej tudi za rally je idealen dober volan, tipkovnica je zasilna resitev...bi pa rad poskusil tudi z letalom ali helikopterjem.
Recimo da je zemlja osvojena, pa pojdimo osvojit se zrak:) ...and beyond!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Blinder ::

Ma kaj ne morejo naredit v igrici opicijo "extreme realism" za tistih 10% ljudi, ki bi si radi otežili življenje?? Pol bi se dalo tudi NFS igrat :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

innerspace ::

Eeee, mislim, da si mnogi tega zelimo:) Switch to deadly realism.

Sicer je pa igra igra, prav ker ni realisticna, oziroma prekomplicirana...za sprostitev. Karkoli ze to je.
Je ze zivljenje prevec komplicirano vcasih.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

GLAVNI ::

nekaj rally avtov bo tud v gran turismo 5 ... tak da vsaj nekje bomo lahko preiuzkusili realnost8-)

IvoJan ::

samo ne na PCju :) blah ocitno bom moral po PS3
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

zzokyy ::

počakaj do 8. oktobra. takrat izide licencirana igra WRC 2010. koliko sem bral bo to odlična igra, sem pa to opazil nekaj dni na uradni wrc strani LINK

Še nekaj o igri:
Za oktober letos je napovedan novi "WRC Game 2010" rally, ki bo nosil polno licenco WRC prvenstva. Avtorji obljubljajo aktualno 2010 sezono, vse rallyje iz letošnega koledarja, realistično fiziko, online dirkanje,... Oktober se vse hitreje približuje, avtorji pa so do sedaj pokazali le eno sliko ter posnetek nastajanja prog.

Napoved
o Spektakularni načini igranja za offline in online
o 13 različnih lokacij iz celega sveta
o Ultra realistična fizika
o Napreden sistem uravnoteženja ki bo dovoljeval igralcem boljše nastavljanje avtomobila v vsaki situaciji
o Huda grafika za voznike, sovoznike, avtomobile, steze in ambiente
o Spektakularne poškodbe
o Notranjost avtomobila in armaturna plošča v 3D
o Še veliko več

Pa izide tako za PC kot PS3 in xbox

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzokyy ()

innerspace ::

Ja zoky, novico in video sem ze objavil, samo imam nekaksen podzavestni(v bistvu kar zavestni) dvom v napoved glede lastnosti igrice...
Licenco WRC so verjetno dobili zato, ker se tu gre za prepotrebno promocijo wrc prvenstva, tudi nekaksen slavospev zlati eri rallyja, po letu 2010 bojo avtomobili manjsi in manj zmogljivi.
Pa tudi studio Milestone je verjetno prejel navodila ali vsaj priporocila kako naj bi igrica izgledala in komu naj bi bila primarno namenjena.
Prav to, da stoji wrc zadaj, me delno skrbi...namrec popularnost in arkadnost greta bolje skupaj kot popularnost in realizem. imo

Sicer nisem igricar ali programer, ampak ko sem videl(na prilepljenem videu) nekatere trke in kako se avto obnasa na progi, sem ostal razocaran, ni bilo nobenega znaka, ki bi kazal na ultra realno fiziko ali kaj v povezavi s tem. Je pa tudi res, da tisti razvijalci ocitno ne znajo dobro vozit:)
Edino kar je se mogoce, da je na videu 'igra v razvoju' in so trke in odzivnost/lego postopno nadgrajevali do obljubljenega realizma. Hopefully..

Tega zal ne vem, zato bom z razlogom nestrpen do sredine oktobra!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

zzokyy ::

upajmo na najboljše :)

innerspace ::

Hmnja... Baje pride naslednje leto Dirt 3...

http://www.topgear.com/uk/car-news/dirt...

Se nam obeta se ena good-looking arkada?
I think so..
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Videogame fanatic Kevin Abbring was also impressed.
"I didn't expect that it would be so good. When I have time, I play games like this in my free time and a rally game has never been as good as this one. All the different options are great - I like that you can change the brake balance for example and then you feel that exact change in the game."

http://blog.milestone.it/tag/wrc/

Zdej me ze posteno rajca8-) Counting the days...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Rotaidal ::

IvoJan ::

tale wrc pa ni nevem kaj. lihkar zloadal. not impressed.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Berserker ::

Demo je zanič, ko sem ugotovil da ni podpore za gamepad sem zbrisal vse skupaj, vsekakor je igralnost in grafika pod Dirt2 nivojem.

innerspace ::

Uff! Wrc2010 me je pustil totalno hladnega..

Totalno razocaranje, zal leta 2010 niso sposobni spravit na trg dobre simulacije rallyja. Podn.

Izgled me je spomnil na old school RallyChampionship 2000 s primesmi Dirta, obnasanje avtomobila je tudi nekje na nivoju igric iz daljne preteklosti, vse ostalo je nepomembno...

Se enkrat. Totalen fail od igre, sramota za WRC, da stojijo zadaj in podpirajo tak studio kot je moderni Milestone/BlackBean. Prava brezvezna 'taljanska igra(ziveli predsodki):P


Zivel RBR!!! ...naj ze kdo skomponira dvojko... 8-)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

ABX ::

Poglej če ima rFactor kakšen pameten mod za rally.

P.S: Dirt2 je super, kdo pričakuje od Codemaster simulacijo, je malo zblojen.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

guest #44 ::

Se sam meni zdi ali je mel CMRR 1 najboljšo obnašanje avta?

innerspace ::

@ABX
Zgleda, da ne znam iskat ali pac nimajo...vsaj na njihovem sajtu ni nic omenjeno..video pa zgleda impresivno! Thnx for sharing...ce slucajno kdaj naletis na rFactor RBR mod, pa ves kam postat;)

@jverne
CMRR1 mi osebno ni bil nevemkaj..dvojka za odtenek boljsa...
V bistvu je RBR edina igra do sedaj, kjer se da potegnit vzporednice z real life voznjo oziroma obnasanjem avtomobila na podlagi.
Ce pa se motim, se moti moj obcutek.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Decorator75 ::

Meni osebno pa je WRC 2010 kar kul. Boljš od raznih Dirt 2 al pa kej tazga. Se mi zdi malo bolj realna če prav me malo moti da včasih ni tistga tapravga speeda. Drugač pa ko bo kdo naredil nekaj primerljivega RBR rallyju mu jst pošljem enga čuka v kuverti:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRC 5 (2015)

Oddelek: Igre
232466 (145) oo7
»

WRC Rally (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6912212 (1967) Buggy
»

WRC World Rally Championship 3

Oddelek: Igre
282366 (1770) skyline
»

Dobra Rally igra?

Oddelek: Igre
474350 (3315) opeter
»

DiRT 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15815441 (7703) TechBeats

Več podobnih tem