» »

HDD 160GB - Samsung ali Seagate?

HDD 160GB - Samsung ali Seagate?

Xplicit ::

Cas je prisel da nabavm nov disk, pa se odlocam med

Samsung P80 Series / SpinPoint SP1604N
in
Seagate-ovim 160 GB diskom

u bistvu se bolj (zelo) nagibam k samsungu, ker je na vseh testih hitrejsi in predvsem TISJI (zato tudi zdej menjam WD80G disk)
pa me zanima kaksne izkusnje imate kej s tem diskom?
btw - hitachi ne pride v postev - me moti tisto 'mijavkanje'/5-10 minut (imam unga 160G v prenosnem usb ohisju, pa se to me obcasno moti, da bi pa cel dan poslusu to, pa nikakor)
pa ce slucajno kdo ve kje se da ta disk dobit v ljubljani, k edino kar sm najdu so ene 3 spletne trgovine.
no sej konc koncev morm pa tud enkrat zacet prek neta nabavlat :\, sam ce kdo ve kje se jih da dobit bi bil vseeno hvalezen


hvala

andraz

trek@s ::

Jaz bi vzel Seagate.

Xplicit ::

razlog?

BaRtMaN ::

Večja zanesljivost in pet let garancije.

Sicer bi ti pa na vprašanje: "HDD 160GB - Samsung ali Seagate?" odgovoril: "Hitachi 7K250!"

Xplicit ::

no sej ne da bi ga po 3 letih skorajda 'zihr' zamenu, poleg tega pa je na testih pokazal vecjo ucunkovitost - rahlo hitrejsi prenos podatkov, poleg tega pa je tudi tisji...

glede tistga hitachi 7K250, pa ce bi prebral moj prvi post, bi videl da ga ze imam (160GB)in me moti tisto obcasno mijavkanje oz. tisti cudni zvoki ki se sirijo izven diska ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Caligula ::

Pa ti pac ne ves, da ce das penasto oblogo med hitachija in ohisje, da se ga ne slisi nic. Probaj svojega vzet iz tiste kiste ven, in ga lepo vpni v ohisje svojega desktopa tako, da je ob straneh med diskom in ohisjem tanka plast kake take pene v katero so oviti novi izdelki,.. pa bos videl, da mjavkanja slisal ne bos vec.

PS: jaz sem mel to tako ustimano. Pol sem dal pa pene stran, ker mi je vsec ratalo mjavkanje. :D

Xplicit ::

zakaj bi mogu nabavt disk, zaradi katerega bi mogu potem se modificirat ohisje?

torej glavno vprasanje te teme - a je ze kdo k je nabavu ta disk imel KAKRSNEKOLI tezave z njim?
pa kje se jih da nabavt?

Caligula ::

Kaka modifikacija? :\
Ko vijacis disk notr das en par centimetrski kosceg blaga al pa cesarkol zraven.
Modifikacija :(

No ja, pac vzami Seagate pol (ob predpostavki ,da ima enako ceno kot Samsung), ker ma daljso garancijo.
Glede na to, da ti je tisto zgoraj "modofikacija" bi rekel, da si zelo zelo osnovni user in razlike med Samsungom in Seagatom ne bos niti opazil.

Samo moras vedet, da te caka pol vseeno ful huda modifikacija. Slisi se grozno ampak disk bos moral v ohisje privijacit! :D
Ko bos to delal ne bo slabo, ce imas poleg se kaksnega kolega, ki je ze kdaj videl kako se to pocne ali to celo sam naredil. >:D
Ker modifikacije z vijaki pa ze samim odpiranjem ohisja so lahko zelo tvegana zadeva :D

Sami ::

Hitachi 7K2508-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Xplicit ::

@Caligula - very funny [sarcastic]

modifikacija v tem smislu, da bi mogu nekak 'predelat' uno drzalo za diske, ker ta ki ga imam trenutno k ohisju (chieftec) se na milimeter natancno prilega sirini diskov in verjemi mi, da sem ze probal spraviti ob strani kaksno gumo ali kaj podobnega, pa mi ni uspelo :\

verjetno bom res kupil seagate-ov disk, ker ga rabim ze jutri (oz. danes)


@Sami - a si prebral sploh kaksen post v tej temi? 2x sem ze omenil da ze imam ta disk in nisem zadovoljen z njim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

borchi ::

mal off-topic: kater je najtišji disk, ki se ga da dobit v sloveniji. NAJTIŠJI!!! lahko je tudi samo 40Gb, 5400rpm, počasen kot polž itd. samo da ga niti slučajno ne slišim ko bere/piše al pa bognedaj ko se samo vrti. aja, pa za kakšno dodatno tišanje v mini-itx ohišju ni niti milimetra prostora.

hvala!
l'jga

Dr_M ::

borchi: edn takih je maxtor 5400 rpm...jest mam tazga 60gb in se ga res nc ne slis. razn ce si ga dam cist na uho, potem se slis neki mal praskanja. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mepa ::

Zagotovo vzami samsunga. Sam imam model (Samsung P80 Series / SpinPoint SP1604N),ki ga hočeš kupit tudi ti in sem ga zamenjal z WD80C, ki sem ga prestavil v prenosno ohišje. Tako kot si že sam ugotovil je hitrejši in tudi precej tišji od WD-ja. Maxtorja pa ti vsekakor odsvetuje.

Lp

borchi ::

Dr_M: hvala! a pol je ta maxtor še tišji od seagate-ov? pa baje ima maxtor še neke utils-e, kje lahko še dodatno stišaš zadevo?

zdej bo pa problem ga dobit verjetno.
l'jga

Xplicit ::

mepa - kje si ga ti nabavu?

Big_Al ::

Jas mam dva Samsunga SP1213C (SATA) v strippingu in sta OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najtišji ATA disk?

Oddelek: Kaj kupiti
292576 (1817) LordWorm
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473091 (1811) antonija
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575781 (3933) Grimlord
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113396 (7293) e-marko
»

Pomoč pri nakupu 120-aka!

Oddelek: Kaj kupiti
221435 (1082) Nocko

Več podobnih tem