» »

Regulacija št. vrtljajev venta!!!

Regulacija št. vrtljajev venta!!!

Lucio ::

Poziv vsem štromarjen (kar jaz seveda nisem:D)

Ali mi lahko kdo od vas izdela načrt za povezavo venta na 12V (mislim da je enako če je to na ploščo al kr na kable od napajanja), vendar ker nebi želel da se mi ventilator skozi vrti s polnimi obrati bi dal vmes še en potenciometer (doma imam dva modela 1K in 10K - ali je kakšen uporaben) ter seveda obvezno modro diodo (tudi ta je 12V).

Ajt da vas vidimo.

Načrt mi lahko pošljete na mail (najrajši v formatu JPG).

Seveda se že v naprej zahvaljujem.

Mate ::

Hum... 12v Diodo?....
Navadne diode lepo svetjo pr 12 voltih ce uspred vezes se 560 ohmski upor....

Drgac pa ena "primitivna" fora tega je da mas pac vente enkrat na 12, al pa na 5 voltih...

Za nacrt bi pa tud mene zanimal...

NiggerBob ::

hmm, pa kaj je res tako težko iti v knjižnico, si sposodit knjigo Osnove tranzistorske tehnike I ali II ali pa Osnove integriranih vezij (nekaj podobnega), kjer je noter cel kup načrtov, pa poiskat načrt za regulacijo vrtljajev enosmernega motorja?

Ali pa vprašat v kakšni trgovini z elektroniko, če prodajajo Kit komplet za regulacijo vrtljajev enosmernega motorja, pa potem doma skup zlotat in priklopit?

Ali pa kupit kakšen 100 ohm potenciometer, ki zdrži vsaj 5W?

Ali pa kupit preklopno stikalo 3x1, pa preklapljat med 5 in 12 V (najceneje) ?
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Lucio ::

NiggerBob: Čemu pa potem služi tale forum, če ne za medsebojno pomoč.

Aja BTW, načrt sem že dobu po mailu včeraj, tako ba je tvoja intervenca pozna:|.

Me prav zanima če bi v knjižnici dobil tako informacijo v tako kratkem času. Poleg tega pa imam že vse omponente doma, tako da mi ni bilo potrebno vsest v avto ter porabiti cel popoldan za to stvar.

Sej veš: ČAS JE DENAR!

Mate ::

Lucio a mi to lahko prosm posljes
mate@gimb.org .

Jebiveter ::

A bi lahko se men poslou? Please!:O
Sam klikni tuki.
Thanx!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Lucio ::

zadeva ne deluje najbolje, tako da vam tega ne bom poslal:'(.

MadMax ::

Sj je vecinoma dost preklopnik. Ce das + venta na 12V (rumena), - pa na 5V (rdeca) al pa na 0V. V prvem primeru vent laufa na 7V kar ze nekaj premakne (na 5 kumaj sam sebe obraca...). Ampak PAZI!!! Preklopnik mora najprej enga odklopit predn drugega vklopi, sicer napajalnik rece BBUUUUUUUUUUMMM!:D

Kaiser ::

Fantje, a tisto varianto z LM317 ste dobil? Ce se kdo nima, al pa je kdo ze kej sprobu nej sporoci.

KamikazA ::

Tega nisem probal na računalniku mam pa en napajalnik s tem vezjem narejeno (sicer ne vem kero vezje ste pošiljal okol) pa sem enkrat 80 mm ventelitator gor priklopljen pa je delalal (itak)!!! Vam pa svetujem da vzporedno z potenciometrom vežete en upor ki vam bo še vedno daval na ventelator še vedno toliko napetosti da se bo ventilator vrtel ko bo potenciometer dokonca zaprt.

HEKO ::

Kolko jaz vem, da lahko vent vžge --> BUUUMMMM, če je premala napetost! A ni tak?:\:\

MArko ::

ravno to zadevo z ventilatorji jas zdaj delam pa sem mal vprasal pa so ljudje ki se s tem ukvarjajo rekli da sploh ni dobro za ventilator ce je na potenciometru (hitro crkne), ker sem namrec tut jas hoto tak met. aja se nekaj... kam je zginu clanek o Matejevih al cigavih ze 8-) salterjih?

Izak ::

Naj se meni posle nekdo nacrt za vezavo potenciometra. Bom zelo vesel da se mi ne bo treba doma j****. Tle je moj mail.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712422 (10590) Azrael
»

Homemade fan controler (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9511163 (9227) SodVina
»

Vent na manj ko t 12V?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221534 (1264) Azrael
»

Vezanje upora na vent!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151078 (851) totimato
»

Reguliranje ventilatorjev s potenciometrom (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
574284 (3599) Kaiser

Več podobnih tem