» »

Zvocno hlajenje

Zvocno hlajenje

Cr00k ::

Na netu sem zasledil ... ZVOCNO HLAJENJE!!!..in kao..zelo zmogljivo... C300A so navil "kao" na 2GHz...torej...kako to nej bi delal :)??

msmiha ::

Mi bi lahko povedal kje na netu si zasledil to ?!
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

alien-w ::

URG?! to ni mozno! to je zaje******a

luni ::

CrOOk ne bom trdil, da "zvocno" hlajenje ne obstaja, ker me skor vsak dan preseneti kaka zadeva ( ceprav sem skoraj preprican, da zvocni valovi niso sposobni prenasati toplote ), vem pa, da je 100% ne mogoce, da so kakega Celerona navili na 2GHz. Tudi ce bi proc bil na absolutni nicli nebi nic pomagalo.
Artificial Intelligentia

Cr00k ::

no prvo kot prvo....zasledil sem na www.bug.hr...drugic..profesor na nasi soli (vegovi)..k je mag. btw. je reku da je to mozn...saj so zvočni valovi u bistvu tlak... to je isto kot navadn hladilnik (no na isti princip dela)...namest kompresorja je zvočnik na visokih freq. namest cevke po kateri freon tece so keramicne nanocevke ki so 100X trse od zeleza...da zdrzijo tlak...te nanocevke so hlajene, saj ko plin stisnemo se močno segreje...na koncu cevk se ta zrak spet raztegne in dobesedno posesa toploto iz proca...to je to...aja pa na google sem tudi zasledil eno stran na kateri je tudi shema.

alien-w ::

uff! to je pa cist mozno!! Matr ej...
Sam celerona na 2Gb, to se pa se zmer ne da.:D

Znida ::

Crook: Kater prfoks? :)

Cr00k ::

Setnicar...

Cr00k ::

ja kao zelo močn nej bi blo to...samo dovomm da nej bi s tem na 2Ghz delal :))...nevem

Cr00k ::

msmiha ::

Preveč gledaš risanke:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Cr00k ::

Hehe..upam da ne :))

PeTe13 ::

Celeron na 2Gh je nemogoča;((
zvočno hlajenje pa je teoretično možno:)
Capitalism stole my virginity!

GodStyler ::

Zvočno hlajenje ni sam teoretično, tud praktično je možno.Kr se tiče pa C300@2G niti u sanah ni možno. Ok priznam je možno sam za izjemno kratek čas. Če so napetost nabil do amena in če so mel novoletno veselje ob čarih svetlobnih učinkov.:D:D>:D

Cr00k ::

ROTFL...:)

Thomas ::

Ne obstaja MAX_GHz za celerona. Samo verjetnost napake, da se zgodi v času T, raste.

Teoretične zgornje meje v stilu "1.01787 GHz" - NI!

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G[e]c ::

Setnicar :))))
HAHAHHAHA
8-O8-O8-O8-O

Ker norc:)

Thomas ::

Gec - a si to hotu nekej rečt?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matty ::

Ok.. bom danes popoldne probal... vse zvocnike ki jih mam, bom postavu pred kisto, volume na max... pa kaksno metallico gor...

Pa bomo videl kako dela to zvocno hlajenje...

(OC popotovanje bom objavil, ko bom potem kupil nov racunalnik :D

Senitel ::

Celerona 300A na 2GHz??? Yeah right. In katera plata bo dala od sebe 444MHz??? Kakšen ram boš uporabu??:\

Thomas ::

Eno je blueprint C300A - drugo pa je, v koliko nanometrski tehnologijo je narejen. 180, 130 ali pa 20 recimo. Odvisno je od tega, če ima Cu ali celo Ag prevodne elemente. Če ima celo mehurčke zraka v plastiki, da se zmanjša dielektričnost ... in še 1000 reči.

Še vedno pa je to lahko C300A. Vragsigavedi kakšne frekvence so čisto dosegljive.

Ne bi bil presenečen - razen če ne bi bile (zelo) velike.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

birdy ::

glede tega bi ti priporocal da se pogovoris se z dr.JAN LOKOVSEK-om ker on obvlada veliko stvari....

glede zvocnega hlajenja domnevam da potreben nekaksen ultrazvok...pa se to na omejeni povrsini ker katodna cev ni narejena za prenasanje treslajev ala ultrazvok.....za del casa....

je pa res da si srani nisem se ogledal si se bom

na 2GHz samo ce so quartz kristal zamenal....ali multiplier odklenl.....
lp
birdy

luni ::

Thomas c300a na 2GHz pa se ti ne zdi zelo veliko? Urg?

Seveda stvar ni mogoca, ker frekvence nebi prenesle druge komponente!
Artificial Intelligentia

Thomas ::

Tako kot sem reku - z nekaterimi modifikacijami - zagotovo. Vprašanji sta le:

1. Kako velike bi te modifikacije morale bit?

2. Se splača? Mar ni ceneje vzeti kar P4.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

setničar pa trampuš pravta da je tako hlajenje totalno mogoče..ane crooky?

birdy ::

saj sem rekel da se pozanimite se pr lokovsku ker krampus je pek....

(ce mene kdo vprasa)
lp
birdy

Sergio ::

je bla ze novica o zvocnem hlajenju na slotechu... dosegli so 10000x boljso prevodnost kot pri navadnih zracnih hladilnikih... pa se cisto tiha je stvar... samo na case malo cvili... rulz
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Loki ::

Sounds too good to be true.

Thomas ::

Ja ... še helijeva atmosfera pod tlakom 100 atmosfer okrog CPU-ja. (Atmosfer - da zjezimo puriste:D). V njej se zvok širi hitreje in tudi toplotna prevodnost helija je velika - kar je isto pravzaprav.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Alec999 ::

men ni cist jasn ... :|

kako pol zocno hlajenke kao deluje?

a se da to kj doma nardit (tko ksno beta verzijo k v koncni verziji ni bolsa od ventilatorja)? :D

birdy ::

dej probi ti mal to kak bi rekel neko skico dobit

ce se da pa povej ker klas si da te poiscem(ce si za to)

ker sem zainteresiran za tole da naredimo neo beta zadevo(brez helija:)
lp
birdy

Thomas ::

Hja .. jest 'v klasu' nisem ... o zvočnem hlajenju - pa bi moral preštudirat.

O helijevi ali celo vodikovi atmosferi - pa neki vem. To, da bi bila neverjetno cool! 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sinko999 ::

Ja kak bote pa helij pri 100 barih not obdržali , pa malo pomislite kolko helija bi rabili , pol bi morali narediti precej močno ohišje . To bi bili zelo veliki stroški hlajenja , pol pa bi se res splaćčalo kupiti P4 . Ali pa počakati še rajši na dual plato za Tbrda .

LP
Ni? ni ve?no !

Thomas ::

Mah ... sej se da OC-jat tudi P4. Tle razpravljamo o možnostih. Ti pa če ne bi nič - pač ne počni nič!

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cr00k ::

hja jst sm u r3a...stvar pa je taka da je treba (ce seveda cmo nardit to hlađenje...)dobit nano-cevke...te cevke morjo bit iz carbona...k je 100 trsi ot jekla..da zdrzi pritisk.(oz. tlak)..k ga ustvar zvocnik...Zvocnik pri tem kompresira zrak...(v nano cevke)..zrak se hudo segreje zato je treba te cevke+(zrak not) hladit..da se potem zrak ko zapusti nanocevke...razsir in dobesedno vlece toploto iz proca..:P..to je vsa genialnost :))

Mate ::

NO ja, najprej celeron 300 na 2 ghz... reku bi da ne... razen ce so ga ubozga reveza totalno premrcvarl itd....

TOle hlajenje pa drgac caruje... no ce ga komu rata narest ga pridem ZIHER pogledat pa ga castim pivo :P

Alec999 ::

Ni ovir za Slo-techerje :D

||_^_|| ::

bučke! jst sm se to tapru spomnu!!!!!;(>:D>:D

Cr00k ::

ti avtokeramičar..dj pejt nemo delat...da ne bova spet šuse pokasirala...:))

EASYdoor ::

ce komu to rata pridem ke s gajbo pira u roki:D samo vprasanje je ali union/lasko>:D

lp!
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Dax ::

Ermm...

Cool tema, sam naj še jst ene par stvari dodam...

Vsi bi radi komprimiral zrak in ga po nekih nanocevkah vlečt do procesorja.

Mislim halo! Zaka ne bi enostavno vzel navadn kompresor (dokaj poceni zadeva) in tekoč zrak šprical na procesor. Zadevo bi ohladil pa ene 100K (ne vm kolk ma vrelišče zrak na pamet), sam a bi to blo dost za gonjenje na 2 giga?

XtX ::

x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923289 (15069) 54j0
»

epox p2-112a & Celeron 300a RAM in OVERCLOCK

Oddelek: Navijanje
7863 (773) ru7
»

Celeron II in napetosti... potrebjem nasvet

Oddelek: Navijanje
111717 (1494) MadMax
»

P4 1.6A Northwood (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734945 (3873) Mr.B
»

sandra 2000 laze???

Oddelek: Navijanje
12901 (741) MadMax

Več podobnih tem