» »

Program za testiranje proca!

Program za testiranje proca!

Jackass ::

Zdej mam vodno in sm se odloču do daske navit svojga Athlona 1200.

Ne vem pa s kerim programom nej testeram, kakšna je stabilnost proca in sistema pri določeni frekvenci...

Kater program priporočate?

Torej moj proc trenutno teče na 1,800V (1400 MHz) in ma približn 45°C. Zdej nasledna stopnja pri voltaži, ki jo lohk naštimam na plati z mikro stikali je 1,825V. Zdej pa ne vem, a nej dam na 1,825 al ne? Mislm bojim se da bom skuru proc.

Sam še to: A da skurm proc, more najprej presežt določeno temp. (npr. pri Athlonih 80°C al 90°C)? Torej če v BIOS-u nastavm "shut down temperatur" na 75°C ne morm nikakor skurt proca? Ali pač?
jAcKaSS

DjTonic ::

Testiraj s kakšnim Prime95, ki je zelo občutljiv na kakšne nestabilnosti. Lahko pa poženeš tudi kakšen 3D Benchmark. Glede 1,85V pa ne boš skuril procesorja brezskrbi.

Jackass ::

tega prime95 sm probu, sam mi ni blo čist jasn kako ga uporabš?!

Mislm zgledal mi je kt da bi testeru neki v beležnici!

Tko da če bi mi kdo pršepnu kako se uporabla tale prime95, bi mu bil ful hvaležn! Mislm, js ne bi izvaju kšnih testov k so kej dalši od 1h.
jAcKaSS

MEDENA ::

moraš dalj kakor uro

PRIME 95

OPTIONS - TORTURE TEST - IN PLACE LARGE TEST...tega daj IN OK

Jackass ::

In kolk cajta traja ta LARGE test? Sam tko informativno vprašam, da vem a grem vmes na en kofi, al na dopust.;)
jAcKaSS

jest10 ::

Je tako težko imeti čez noč prižgan računalnik?

Spajky ::

Pejd na mojo stran pod komp/testiranje stabilnosti ... boš vedel v 2 urah! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Nesta ::

Kera pa je tvoja stran:P

DjTonic ::

Poglej njegov podpis.

Jackass ::

jest10: Jah komp mam v sobi in je težko celo noč poslušat diske kako ropotajo!

Drgač sm pa zdej proc navil in pridm do 1530MHz, kar je dejanska frekvenca Athlona 1800+. Več pa ne gre. Čim povišam za 4MHz FSB k pride komp v Winse prej al slej zmrzne. Pr 1530MHz pa laufa normalno, mislm laufa po 6 ur, prežvi 3DMark03.

Mal sm razočaran, k sm prčakvou, da bom z vodnim več dosegu ampak jebat ga.

Drgač pa je bil moj namen, k sm naredu vodno ta, da bo komp bl tih, tko da ga bom lohk pustu čez noč delat, da bo počasna Mula lohk kej dol povlekla. Ampak zdej sm pa ugotovu, da so diski največji problem. Pa še tale pumpa brni in se trese in ustvarja zelo nizek zvok, ki se pa v kišti močno ojača, tko, da je v sosednji sobi bivanje nemogoče. In zdej morm met to kište zunej kompa, kišto pa odprto.

Na splošno zajebano.
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342790 (15574) peter_ki
»

navijanje z Epox 8RDA+ Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
694316 (3051) Gajba
»

what tha f... is burn in (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
23110392 (6883) KrCbelca
»

Stabilnost CPUja

Oddelek: Navijanje
121343 (1159) Veron
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594086 (3241) Sami

Več podobnih tem