» »

DOBRA maticna pa Socket 478 (Pentium 4)

DOBRA maticna pa Socket 478 (Pentium 4)

Geo ::

Nameravam zamenjat maticno ker enostavno ta ko jo mam ne stisne vse kar bi lahk npr. ram mi dela na polovico nizji frekvenci k bi lahk! Zanima me pa katero plato mi priporocate!Vedno se neki govori o Abit NF7-S ampak ta je za AMD-jeve ali obstaja kaj podobnega za INTEL.

Moja trenutna kofiguracija:

QDI PlatinX 2E
Pentium 2,53 Ghz
GeForce ti 4200
512 mb rama (nevem kire firme nism pogledu:D dobu sm ga v JAE)
ITD.
  • spremenil: Geo ()

DjTonic ::

Asus P4C800-E s to je bilo podrenih že ogromno rekordov in spada na sam vrh. Drugač pa je Abit ic7 max3 tudi dobra.

Geo ::

DjTonic kiro plato pa ti uporabljas :D ?

DjTonic ::

Jaz imam Asusko.

radiator ::

Jaz imam MSI 865PE Neo2-LS. Ta plata je posekala vse kaj je bilo in uvedla zadeve kot so MAT in DOT. Če nameravaš navijat Nortwoode je MSI 865 Neo2 - P zelo dobra izbira. Pri prescottih pa žal ne. Meni gre zdaj ta Celeron D330 nekako na tej plati. Sem trenutno pri 3,4GHz. Moram zdaj drugi fan na CPU cooler zašraufat in potem probat kako daleč bo šlo.

Drugače pa P4P800E Delux. O tem ti bo lahko icek kaj več povedal ker jo je pravkar kupil.

Če mene vprašaš je čisto brezveze da kupiš plato na 875PE čipovju. Prinese ti PAT, ECC in po defaultu ima ICH5R.
PAT se, da vklopit tudi na 865 vsaj na moji (MAT) in tudi ICH5R davajo na 865PE plate. Zdaj pa če hočeš ECC in če boš kupil ECC rame potem go for 875 če ne pa privarčuj 20ksit in jih rajši investiraj v kaj drugega kar ti lahko prinese dosti večji bang....

OwcA ::

No, proizvodnji proces ti v povprečju zagotavlja boljši čip pri i875, če hočeš ekstremno navijati (bodisi RAM čez 250 MHz, bodisi FSB čez 300 MHz) je zato verjetno boljša izbira kakšna tovrstna plošča.
Med i865 pa kraljuje Abit AI-7, vsaj po hitrosti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

radiator ::

poglej to: FSB350 z 865PE

http://www.msi.com.tw/html/service/tech...

Intel dela 875 in 865 na istih produkcijskih linijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: radiator ()

OwcA ::

Intel dela 875 in 865 na istih produkcijskih linijah.

... in potem jih loči. Trikrat lahko ugibaš kako označi najboljše.

poglej to: FSB350 z 865PE

Proizvajalčeva stran ni ravno vrhunsko kredibilna.
Poleg tega je to osamlejn primer če že hočeš te (in to na nodvisnih straneh) se da izbrskati tako Abite kot Asuse krepko čez 350 MHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

DjTonic ::

O navijanju plat ne moraš nikoli verjet ali sklepat kako se navija iz proizvajalčeve strani. Za reklamo si bo vsako podjetje vzelo najboljši primerek in z njim razkazovalo "navijalski potencial".

Zanimivo je že to, da se o tej plati na kakšnih navijalskih forumih po svetu nič ne govori. Med najboljšimi ostajata Asus ter Abit. Recimo Abitke malenkost boljše prebavljajo Prescotte, vendar ko Asusovo P4C vredu zmodaš ji ni pare >:D. Sposobna je kot za šalo dosegati frekvence preko 5 GHz seveda ob vrhunskem hlajenju.

Geo ::

Vem, proizvajalci vedno vzamejo najboljse primerke,kdo sploh se verjame renult-u da so jihovi avti najbolj varni :D.Nevem no ce pride do nesrece pa trcita Renult pa Mercedes sem se vedno rajsi v Mercedesu.:D :D :D :D
Zanima me kasna je ta MSI 865PE Neo2-LS in MSI 865PE Neo2-FIS2R, ali obstaja se kaksna Neo-2 plata, ki je dobra?

radiator ::

To je res. Samo ker nekih zelo hudih razlik v čipovju ni jim lahko kar verjameš. S tem sem samo hotel pokazat da 865 tudi gre čez 300 in tudi čez 350....

Ja loči jih tako kaj rabi za prodajo to se gor napiše. Res je da so od začetka nekateri čipi slabši čez nekaj časa ko pa se proizvodnja uteče pa skorajda ni razlike....

No pa jaz ne trdim da je MSI najboljši ali kaj takega. ASUS in ABIT je čisto cool.... Samo ABIT je moral malo pokleknit zaradi slabe serije kondenzatorjev (niso bili krivi). Ampak jim je to prineslo zmanjšanje dohodka in iz tega se lahko sklepa da ni bilo ravno preveč denarja za razvoj. Zdaj pa so se že verjetno pobrali....

No ampak na moji plati je vseeno sticker od Tom's HW na katerem piše Best performance, Great C/P value je pa res da je stara 1 leto....

Če bi jaz zdaj kupoval bi verjetno vzel ASUS-a....

radiator ::

Al pa tudi ne :) Zgleda da MSI še vedno rocks: http://www.hardocp.com/article.html?art...
Pa tudi Vcore se da dvignit če se malo potrudiš...

OwcA ::

Kar srce me boli, ko navjaš strani kot sta THG in HOCP. Ne meči svojega časa skozi okno in beri raje kaj poštenega, recimo overclockers.com, akiba-pc.com, xtremesystems.org, ... ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

TribesMan ::

Reviewi na velikih straneh so precej sumljiva roba... tako kot je že Owca rekel, ti tudi jaz svetujem da se o teh zadevah posvetuješ na forumih raznih overclockerskih strani. Tam najdeš najboljše informacije o tem kaj je trenutno in...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

Se podpišem pod tole, sicer pa sem tudi jaz nekaj podobnega rekel že v prejšnjem sporočilu. Jaz še npr občasno berem kakšno VR-Zone, bleedinedge,..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaka je razlika med chipsetom 865 ali 875 za P4?????

Oddelek: Strojna oprema
201171 (989) mtosev
»

Matične za P4

Oddelek: Kaj kupiti
221104 (888) OwcA
»

Kera plata za celeron????

Oddelek: Navijanje
211337 (1153) Dead_Eye
»

Vaše mnenje o sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
401472 (1165) Grey
»

Springdale/Canterwood -- kaj je že boljše? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565766 (4540) VASkO

Več podobnih tem