» »

Leadtek TV2000 Expert ne predvaja zvoka po obeh kanalih?!

Leadtek TV2000 Expert ne predvaja zvoka po obeh kanalih?!

Primerjalc ::

Kupil sem TV-kartico Leadtek Winfast TV2000 Expert. V televizijskem načinu mi predvaja zvok samo po enem kanalu (sliši se samo na levem zvočniku) - medtem ko pri poslušanju radia predvaja zvok po obeh kanalih brez težav (stereo). Če v nastavitvah glasnosti drsnik pod master volume balance premaknem skrajno v desno, zvok utihne - medtem ko se v radijskem načinu pričakovano sliši samo na desnem zvočniku.

TV signal sprejemam prek antene na strehi (Krim) - v programu (Winfast PVR) mi kaže, da sprejem je stereo - toda ko preklapljam med stereo, mono in dual1 zvok vedno ostane samo na enem kanalu. Mi torej kartica deluje samo v mono načinu? Zamenjal sem gonilnike z novejšimi, enako program, poskusil predvajati tudi v Winampu (TV plugin), priklopil videorekorder in predvajal kasete, priklopil sem kartico na sobno anteno - vedno ostane zvok samo na enem kanalu oz. zvočniku. Zvočna kartica sicer deluje povsem normalno po obeh kanalih.

Kaj storiti? Gre za napako v kartici?

Hvala za pomoč.

Windows XP Professional, Service Pack 1, DirectX 9
Abit NF7 - integrirana zvočna kartica, AMD 2500+, Gigabyte Radeon 9200, 2x256 MB DDR 400, 120 GB Matrox, Samsung 959NF ...

mchaber ::

Preveri kabel, ki povezuje LineOut na kartici in LineIn na zvočni. Sam sem imel enak problem. Če to ne deluje, poglej če je kartica dobro "zasidrana" v PCI slotu.

Primerjalc ::

Hvala za nasvet - žal ni pomagal:( Moja kartica je povezana z zvočno prek notranjega kabla - na CD audio - sm preveril, močneje pritisnil ... isto. Kvečjemu če bi menjal kabel ... je ta kabel isti kot tisti od DVD-ROM-a do matične plošče (ta je sedaj odveč)?
No ja, najbrž najbolje da odpeljem nazaj na mlacom pa naj preizkušajo oni ...
Per aspera ad Astra via Sky Star 2.

mchaber ::

Priporočam da povežeš LINE OUT na TV kartici z LINE IN na zvočni. Kabel si pa najbrž dobil zraven, na obeh straneh ima "đaka"(Jack-a).

Primerjalc ::

Samo moja kartica sploh nima avdio izhoda! Vhod za radijsko anteno, TV, S-video in infrardeči senzor - to je vse. Kabla pa nisem dobil zraven - edini je tisti notri v računalniku, ki vodi povezuje kartico in plato (vtič za CD audio). Line in na zvočni je tako frej.

mchaber ::

Na kartici ni svetlo zelono obarvanega vtiča8-OJaz imam podobno(beri Deluxe) pa imam LineOut

Primerjalc ::

Ne, 100% ne:)) - razen če sem slep. Nima izhoda. Z zvočno je povezana od znotraj.

pviran3 ::

Mam kartico in nimam problemov

Kabelčki cd-rom - zvočna so isti in jih brez problema lahko uporabiš tudi za povetavo tv - zvočna

Poglej, kam si zadevo na zvočni priklopu. Če si na aux, poglej če naš v programu - (configuration) naštiman na pravi audio out control line, potem pa poglej, če maš volume v ravnovesju

PS: Mogoče si pa mono kartico kupu!! :D :D

pviran3 ::

Pa nima izhoda od zunaj ampak ima vse povezan v škatli - prima, ker ni treba zunaj kablov met in je več reda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zvezati notranji računalniški zvočnik na bananco? - pomoč prosim

Oddelek: Pomoč in nasveti
181978 (1560) Frenckie
»

Pomoc za TV kartico Fly TV 34+

Oddelek: Pomoč in nasveti
61591 (1517) No Can Do
»

Winfast TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
918290 (5262) Pyr0Beast
»

Stereo v mono realtime

Oddelek: Zvok in slika
101429 (1357) dëych
»

TV zvok--> PC

Oddelek: Zvok in slika
81068 (992) Clone

Več podobnih tem