» »

Stereo v mono realtime

Stereo v mono realtime

Bellzmet ::

Živjo!

Mam en star comp namenjen samo poslušanju mp3-jev. Sedaj pa je prišlo do situacije, ko bi rad imel na line-out na zvočni samo mono zvok. Se pravi program, ki bi vse stereo mp3-je realtime downmixal v mono, takrat, ko jih poslušam.

Drgač so pa gor Win98SE in AWE64.

lp

dëych ::

Zakaj pa to?:\

Če hočeš mono, pač en zvočnik odlop oziroma tm en kabel odklopeš...:D

Lp

Bellzmet ::

Hja ni čist tko. Stvari v stereo niso vse posnete na oba kanala. Lahko je na levem posneta kitara na desnem pa klaviature in če jaz zdej en zvočnik izklopim nečesa ne bom slišal!

Zato se pa reče stereo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

dëych ::

Ja ok. Sm kaj ti bo mono potem, a misleš da bo kej bolš, če boš združu dva kanala?:\ Ne moreš tko, fora sterea je da dobiš prostorsko predstavo zvočne slike, torej je v tvojem primeru čist en qurac al maš združeno al pa en zvočnik enostavno izklopeš. Tisto klaviaturo v enem kanalu pa kitaro v drugem boš najdu pri kakšnih "Beatlih", kar pa dvomim da boš poslušal na enem zvočniku, pa še v mp3 formatu, ki je itak bolj podn, kar se tiče kvalitete zvoka. Torej če se greš neki da bo nečem podobno pusti v stereo, ker mono je |O

Drugače pa probaj s telim pluginom:

Somewhat Mono

Prijetno poslušanje.0:)

Lp:P

Bellzmet ::

Komadov takšnih je veeeliko - vsaj več kokr si jih ti predstavlaš... Pa zame sploh ni isti qurac če en zvočnik izklopim. Ja vem kaj je stereo pa mono tko da ni treba razlagat.
Zame je trenutno boljši mono - tko da nebi debatiral kaj je bolj stereo ali mono.

Mene samo zanima kako bi se dal to zrihtat.

Ta plugin, k si dal link je zakon - če poslušaš mp3-je v Winampu oz. programu, ki podpira takšne plugine. Jaz pa uporabljam drug program, ki pluginov ne podpira, tko da mi tole nč ne pomaga. Vseen hvala za link!:D

No O.K. bom razložu.
Imam ojačevalc. Na levi kanal sta vezana dva full-range zvočnika (se pravi visoki in nizki toni) in na desni kanal pa woofer (samo nizki toni) - drugače se ne da zvezat.
In seveda to pomen, da če je nekaj posneto v stereu in so visoki toni samo na desnem kanalu, se zadeve ne bo slišal, ker jih zvočnik ne more producirat. Zato jaz rabim mono, da bo vse na obeh kanalih.

lp

Bellzmet ::

No sem neki že našu tko da bo za začetek v redu.

lp

RacMan007 ::

Obstaja preprosta rešitev tvojega problema: Pojdi v eno izmed trgovin, kjer držijo tehnični material, lahko tudi najboljši sosed - če je tehnika not, in poišči bananca vmesnik, ki ti stereo preklopi v mono. Stvar je čist preprosta. Jaz imam rahlo drugačen primer rešen tako (na TV je izhod mono, pa dela samo en zvočnik na stolpu, z banacno, ki je ravno nasproten model mono->stereo simulacija, pa oba). To bi lahkmo bila preprosta in dokončna rešitev, a ne?

LP
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

Bellzmet ::

Zaenkrat mi dela v redu, če bo pa kej šteknl bom pa res raj šel tole kupit in imam potem mir.:D

lp

SasoS ::

ummm? Komplicirate...v nastavitvah od winampa vklopi da dekodira mono :P

Bellzmet ::

Ne bom poslušu preko Winampa ampak preko drugega programa.

Ni panike mam že zrihtan.

lp

dëych ::

Ja no. Ok. Sam da si rešu.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mikrofon

Oddelek: Zvok in slika
6808 (705) Šolar
»

Združitev Avdio Kanalov (Stereo na Mono)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173139 (2308) ingange
»

Bass enhancement progy

Oddelek: Zvok in slika
6963 (839) Silver
»

Leadtek TV2000 Expert ne predvaja zvoka po obeh kanalih?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
81153 (1118) pviran3
»

En par zvočnikov povezn na dva para izhodov (bi šlo?)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121303 (1153) blazp88

Več podobnih tem