» »

DFI NF2 Infinity ultra problem

DFI NF2 Infinity ultra problem

T(he) Boss ::

Torej imam to plosco, vse deluje vredu, dokler se ne odlocim, da prenaknem razmerje ram/fsb iz 1:1. Ko to storim zacne plosca samo piskati (piski na 3s), ter pomaga samo reset biosa. Stvar ne deluje, tudi ko so vredni manjse, kot so ze bila max. Torej, imel sem fsb ze 220, pa razmerje 1:1, zdaj ko nastavim fsb na 200, pa razmerje na 6/5 v prid fsbja, se mi to dogaja. Kaksni predlego, nasveti, resitve?

TribesMan ::

Asinhrono delovanje na Athlon XP platforni se zaradi zasnove EV6 vodila ki ga uporablja procesor ne splača, saj so izgube hitrosti prevelike. Tako da se ne pretirano obremenjevat če ne dela asinhrono. Tudi moja NF7-S v2 ne dela če je asinhrono...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

T(he) Boss ::

Aha, ok, zanimalo me je samo, do koliko bi sel fsb. Zdaj pa me zanima, do koliko gredo rami (pri cas 2,5 ali pa celo cas 3), na katerih so ch-5 cipi? Predvsem pri kateri napestosti, ker na 220 se deluje, dalje pa nekak ne gre.

Klemenn ::

no....
jzst sem si tut tole platko kupu....
pa vidm da ma ta stvar neko še dodatno napajanje (tak kvadratni z 4 pini)

a to moram obvezno vklopit?

in pa.... kak je z dual ddr pri tej plati?

ker prvi ram je črn, druga dva sta pa modra

torej moram dat v zadnja dva za dual ddr? :)

T(he) Boss ::

Sicer ne vem, ampak tisti konektor z 4 pini mislim, da ne obvezen, dual pa menda deluje na ramih 1,3, bi pa bilo treba probat, ne vem.

mihec87 ::

Koker vem so tisti 4 pini obvezni.

bond007 ::

Mah dela tut brez :D Nimajo vsi napajalci tega priključka.. sploh mal starejši..

TribesMan ::

Tisti štirje pini tam niso za okras... Če imaš kakšen nenaviti Mobilni Barton z 45W porabe ne bo sicer nič narobe če ga ne boš uporabil... sam navijat pa nikakor ne smeš brez tega priključka... Ker se ti bo stopila izolacija na žici... lahko pa še kaj več, skurjeni ATX konektorji niso nič nenavadnega. In verjemi da je bolj pametno kupiti nov 300W napajalnik za 5kSIT kot pa da skuriš plato napajalnik in izgubiš vse garancije.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

T(he) Boss ::

To pa mi je znano, samo tista plata ni imela dodatnega prikljucka, k sreci pa sem takrat skuril samo napajalnik, plata je se delala kakega 1/2 leta, potem pa je udma krmilnik odpovedal :(

T(he) Boss ::

profii ::

mam pa en hud problem.
odkar mam to matično se mi skos plavi zasloni kažejo.
že windowse sm komaj inštaleru sedaj se mi pa še zmeraj sesuvajo.
če ruknem mizo se tud učasih sesuje.
kaj bi bil lahko uzrok?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998677 (6116) tiborrr
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703591 (2920) Pyr0Beast
»

twinmos twister PC3700 C2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1077015 (5147) mare87
»

Glede DDR-a na AMDjih in Pentiumih

Oddelek: Strojna oprema
161760 (1450) Zheegec
»

Spajky Celeron 1200 Help

Oddelek: Navijanje
401424 (1026) damchy

Več podobnih tem