» »

Glede DDR-a na AMDjih in Pentiumih

Glede DDR-a na AMDjih in Pentiumih

Odpadnik ::

Kako je zdej s temi DDR rami in AMDji. Slišal sem neke štorije/klobase, da se dual rate obnese samo na Pentiumih. Nekaj v stilu, da če imaš recimo v plati 1x512 DDR in zamenjaš z 2x256 DDR, s tem pridobiš samo nekaj % na hitrosti (tja do 5%). Če pa enako sceno narediš na pentiumih, pa da je porast hitrosti zelo velik.
Kolikor meni spomin deluje, mislim, da to sicer ni res, kajti ravno AMDjevi proci so bili tisti, ki so dobili u iber boost z DDR ploščicami.
Kako je pravzaprav s tem? Kolikor vem vsi tlačijo po dva noter - ena ploščica ne more delovati v DDR ... Ali pač. Dejte mi malo osvežiti znanje. Hvala

TribesMan ::

To kar si ti opisal je dual chanel delovanje, ki se pri AMDju res ne pozna veliko, pri pentiumih se ga da pa precej bolje izkoristiti, zaradi zmožnosti asinhronega delovanja RAMa in FSBja.
Drgač pa kokr jest vem je prej obstajala plata z DDRjem za AMD kot pa za Intel. In sam DDR se kar precej pozna.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Odpadnik ::

Ja.
Kolikor se jaz spomnim; ko so prišle prve plate 133 DC -> 266 in si v te plate dal DDR ram, so AMDji dobesedno poleteli. Spominjam se namreč še testov v revijah in ljudi, ki so šli mrlično v menjave RAMov, ter kasneje še plat :D

Kako to, da pa zdej ni več take razlike? Mislim, ne štekam glih, zakaj se pri AMDju ne pozna če maš 2xDDR ram in seveda plato, ki to podpira/krmili.

morphling1 ::

A ti lahko razložim na najbolj enostaven način. Amd ima 2xSDR (1xDDR) vodilo med procesorjem in northbridgom, to je torej njegova maksimalna prepustnost se pravi pri 200 MHz FSB je to 3200 MB/s, DC med spominom in northbridgom ti bolj malo koristi saj 2x3200 MB/s ne moreš spravit do procesorja, če je povezava zmožna samo 3200 MB/s. Dokler je bil sdram si imel večjo prepustnost med procesorjem in NB kot pa med NB in spominom. Ravno to je največja prednost štirikratne prepustnosti P4ke, ki je šele z DC chipseti prišla do svojega teoretičnega maksimuma.

Torej skozi vrata za enega človeka ne moreš spravit dva človeka naenkrat pa če se postaviš na glavo to je pač omejitev EV6 vodila na katerem je zasnovan Amd Athlon, ob svojem izidu je bila zadeva enkratna in glavni razlog za superiornost nad Inteli (P3 in ostali so imeli 1x vodilo med procom in NB). P4ka ima pa od vsega začetka zelo široka vrata, ki se niso mogla zafilat, šele zdaj ko so tu DC čipovja gre lahko skozi njih dovolj ljudi da ne ostajajo prazna :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Odpadnik ::

Hudimana!
Lepo povedano. Hvala!

Sami ::

Lansko leto sem kupil Athlona 1800+, Epox 8K3A, 512MB DDR ram PC266 in mi je v testih (SisoftSandra 2001SE) pokazalo, da mi ram teče na malo manjši hitrosti kot DDR333, torej se pravi, da na hitrosti 266Mhz.

Zdaj pa, ko imam Athlona 2500+, Epox 8RDA3+. 2X512MB DDR ram PC400 (dual channel), ram in procesor mi tečeta na hitrosti 333Mhz (sinhrono delovanje), pa mi v SiSoftSandri 2001SE pokaže, da mi ram teče na hitrosti malo manjši kot pa RD ram PC800, torej na hitrosti 2X333MHz=PC666MHz.

Vsaj meni se zdi, da mi je DUAL CHANNEL zelo pospešil moj sistem.

Kaj mislite? Ali sem se zmotil?

LP
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

TribesMan ::

Ravno to je največja prednost štirikratne prepustnosti P4ke, ki je šele z DC chipseti prišla do svojega teoretičnega maksimuma.


Sej ne da bi se posebno rad kregal ampak kokr jest vem je imel intel že od samega začetka Dual Chanel plate. i850 z podporo za RDRAM je Dual Chanel. Tak da teoretični maksimum je bil zapolnjen že prej samo denar si moral imeti, RDRAM = DRAG!!

Drgač si pa lepo povedal kako in zakaj DC pri AMD ni tisto kar bi si vsi želeli. Kdo za vraga je sploh kriv da asinhrono delovanje FSB/Memory ne prinese željenih rezultatov, AMD (oziroma Alpha) z svojim EV6 vodilom, ali nVidia z svojim NF2 čipsetom?? Jest močno sumim nVidiaše.


@ Sami
Tist se teb sam zdi, ker PC800 pri RDRAMu ni isto kot PC333 pri DDRju. Drgač jest z PC400 Single Chanel dobilm več kot pa PC800 RDRAM, jebi ga. Sicer ti je pa morph povedal zakaj nemoreš izkoristiti DCja pri AMDju, pač zadeva z DCjem pridobi tistih par procentov, ker so zmanjšani dostopni časi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

@TribesMan Tukaj se mi zdi da govorimo o dvokanalnem ddr-ju in če že omenjaš RDRAM naj ti povem da je bil na samem začetku celo cenejši od DDR-ja. Potem pa je prišel še DRDRAM (kot ddr proti sdr, drdram proti rdram) in cene le tega so bile mnogo višje od DDR-ja je pa bil veliko hitrejši in primernejši za P4 preden je prišel dual chanel.

@morphling1 Tudi pred dual chanel DDR400 je bila efektivna propustnost izenačena 533FSB in DC DDR266
I'm back

Dr_M ::

Sej ne da bi se posebno rad kregal ampak kokr jest vem je imel intel že od samega začetka Dual Chanel plate. i850 z podporo za RDRAM je Dual Chanel. Tak da teoretični maksimum je bil zapolnjen že prej samo denar si moral imeti, RDRAM = DRAG!!

delno je tole sicer res, ampak prvi RDRAM-i so uporablal 2x16bitno vodilo (ddr ma 64bit), rdram je tut ddr tako kot ddr sdram, delu je pa pri 400mhz (pc800), tako da sta 2 modula rdrama pri 400mhz tako hitra kot en ddr sdram pri 200mhz. sele 2x32bitni rdrami se lohk kosajo z DC ddr sdram. pri i850 ni biu teoreticni maksimum zapolnjen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

i850 je bil itak dizajniran za 400MHz vodilo (quad pumped 100MHz (teoretični prenos 3200MB/s)) to se pravi da sta dva 16bitna PC800 modula (ki ustrezata 200MHz DDRju (PC3200)) čisto zadostovala potrebam prvih P4, i850E pa je že podpiral 32bitni RDRAM. Ergo P4 je imel že iz vsega začetka zapoljnjene vse kapacitete FSBja.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Odpadnik ::

Jao, jao. Zdele sem mal literaturo bral ... Fatnje, zakaj mi niste povedali, da sem poenačil pojma DDR in DC. :8) DC pomeni 2xXXX rama DDR pa pomeni 2 podatka na urin cikel. Potemtakem je brez smisla v AMDjev sistem tlačiti 2x256 DDR rama, ker s tem nič ne pridobiš. Bolje 1x512 in čez kake pol leta, ko bo potreba po več rama še 1x512, kar bo skupaj znelo 2x512 DDR-a.
Imam sedaj pravo sliko? DC pa se super obnese pri Intelih in njihovem RDRAMu?

TribesMan ::

DC se splača tud na AMDjih pridobiš na "odzivnosti" sistema, pa boljši izkoristek bandwidtha maš, pridobitev je v rangu 5-10%. Pri intlu je to seveda bolj očitno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

scenic ::

Na koncu simpl vprašanje, sem bl cool na tem področju, če imam sedaj 512 Mb ploščico na 845 PE čipsetu in P4 2,4 Gb ali mi bo sistem deloval hitreje, če vstavim 2 x 256 DDR 2700 rama?

Hvala

Lp

Scenic

Dr_M ::

Ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

looner ::

>Na koncu simpl vprašanje, sem bl cool na tem področju, če imam sedaj 512 Mb ploščico na 845 PE čipsetu in P4 2,4 Gb ali mi bo sistem deloval >hitreje, če vstavim 2 x 256 DDR 2700 rama?

>Ne.

Če pa nabaviš kakšno 875 ploščo (npr. Abit IC-7) boš pa doživel pribitek, o katerem lahko na svoji NF7-S za AMDja samo sanjam. Resnici na ljubo. Nvidia je nakazala da zna biti DC koristen (in realno je, če uporabljaš integrirano grafiko na N-Force matičnih ploščah) Intel pa je pri svojem čipovju 875 pokazal kako naj bi to realno zgledalo !

Dr_M ::

Če pa nabaviš kakšno 875 ploščo (npr. Abit IC-7) boš pa doživel pribitek, o katerem lahko na svoji NF7-S za AMDja samo sanjam. Resnici na ljubo. Nvidia je nakazala da zna biti DC koristen (in realno je, če uporabljaš integrirano grafiko na N-Force matičnih ploščah) Intel pa je pri svojem čipovju 875 pokazal kako naj bi to realno zgledalo !

to je pac zaradi drugacnega vodila ki ga uporablja P4 napram AMDju.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Boš doživel pohitritev, če uporabljaš 800FSB P4 bo to veliko pohitritev, če pa 533 pa ne (za PC3200). Fora je, da AMD z 400 (2x200) FSB vodilom ima prepustnost 3200MB/s in itaq že singleC priskrbi takšno hitrost, P4 z 800 (4x200) pa ima propustnost 6400MB/s, kar je ravno prav za DC>:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno mat. ploščo za AMD 2800 (čipovje)

Oddelek: Kaj kupiti
261342 (1160) Dead_Eye
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583096 (2537) C_maniak
»

Katero konfiguracijo kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
10904 (840) Zheegec
»

P4

Oddelek: Kaj kupiti
471670 (1252) OwcA
»

Kje kupiti DDR333

Oddelek: Strojna oprema
301754 (1350) kuglvinkl

Več podobnih tem