» »

X-Box ali Playstation 2

X-Box ali Playstation 2

marsovc ::

Kot sem že napisal v naslovu, se odločam za nakup konzole ampak ne vem kero.

Vem da se x - boxa ne da kupt v sloveniji ampak to nikakor ni problem.

Zanima me ker chip mod bi mogu kupt zato da bi lahko igrov pirate, gledov vs jajc kokr bi se spomnu....

Zanima me ali ima kdo kašne izkušnje, in bi biv vesel če bi jih tu napisal, slabe in dobre.
Poslušam nasvete (tut kje kupt :) )

Tko da veselo na delo fantje in dekleta pa napište čim več!

P.S: u zadno sm našu adaptr da lahko priklučiš PS2 controler na GameCube... Zanima me kje bi našu obratno foro - Gamecube controler na PS2 oz. X-Box

Že v naprej hvala za use poste:))

glinik ::

X-box ima beje bolši procesor. To je vse kaj ti lahko pomagam.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

boštjan ::

Vem da se x - boxa ne da kupt v sloveniji ampak to nikakor ni problem.

potem še sploh nisi bilv BOFu,kjer sta na voljo dve različici,navadna in limited edition(lahko špilaš prek neta,ima mrežni adapter).

morphling1 ::

Mrežni adapter imata obe verziji, razlikujeta se v game bundlu. En je z dvema igrama, drugi pa s štirimi, ima pa prva nek kupon za 2meseca x-box live (vsaj mislim da je v tem bundlu).
Zadeva je zelo cool če jo modaš, ker lahko veselo prenaša divx, mp3 in ostale datoteke na notranji 10GB disk, pa še dosti hitrejši je od PS2, ima pa slednji večjo izbiro iger, res pa je da bo doom3 prišel na xbox in po Carmacovih besedah naj bi laufal zelo zadovoljivo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

WTF? ::

XBOXA uzem !!! Ga mam tut sam in ti povem,da zmore veliko vec od Playstationa2 !! Lahko si recimo zbiras ozadja,vrzes lahk gor WinXP,gledas DIVX-e,Mas tut LINUXE,igre lahko devas na disk,muzko(MP3,WMA) pa še grafika je 100Xboljša kot v playstationu 2!!! Aja pa še HALF-LIFE 2 pride na to konzolo poleg DOOMA 3 :D

WTF? ::

Jst mam flashan BIOS pa lahk igram pirate :D

marsovc ::

Zj ga bom sam zarad dooma pa halflajfa kupu :)

Kva pa kej ker mod, pa kako je to glede mreze?

Pa kr tko naprej, z odgovori :)

marsovc ::

Kako pa flashas BIOS, kr to bi mi blo pa še bol ušeč kokr pa da bi še dnar za mod metov

jamiroq ::

ne splača se ti softmodat, ker je v bistvu še dražje kot vgradnja čipa (nakup memorycarda, action-replaya, originalne igre, pe še kaj se najde; poglej tutoriale na Xbox Scene.

BigWhale ::

PS2 jasno.

SleepLess ::

PC seveda 0:)
Mislim da bi sam se odlocil za Xbox zaradi vseh teh "ql" stvari ki jih lahko pocne. Drugac pa tudi PS2 ni svoh. Kaj pa cena, za kolko in kje bi dobo Xbox ?

WTF? ::

Rablenga loh dobis že za 30K sam raj še mal počak,ko bojo zle cene u evropi padle pa bo stal XBOX okol 35000sit

marsovc ::

Kocka je že skoraj padla :)

Samo še nekaj malih stvari 1. Kateri Mod chip se kaj uporablja pa kolk stane , kje dobit, pa recmo ocena....

se prav čim več :)

druga mala stvar sledi ko se jo spomnem :)

Big Poppa ::

Modčip ti lahko vgradim jaz,poceni,recimo za 7000 sit.Piši na mail če si zainteresiran.

marsovc ::

a to je cena mod chipa + vgradnja , al sam vgradnja?

Kva pa kej grafika? vidu sm Soul caliburja 2 na Gamecubu, kasn pa zgleda na x boxu?

bol, slab al enak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marsovc ()

nodrim ::

X-BOX je zanimiva stvarca.. zarad diska in nekaj boljše grafike (ki ni tolk boljša od PS2ja) ...
ima pa enega najbednejših joypadov sploh... Soul Calibur kr pozab igrat s tistim ... čimprej si nabavi arcade stick al pa converter in PS"jev joypad ...

PS2 ma še ogromno iger, je pa res, da drug leto pride že PS3 in mogoče tut XBOX2 ...

mogoče se ti bolj splača en rabljen PS2 zdle nabavit in pol kupit novo konzolo, ko pride PS3, ki bo pa res huda mašina :D

JanezekNovak ::

Poglej tako, če hočeš igrat dobre igre kupi PS2, ker ima boljšo in večjo izbiro iger; Tekken 4, Gran Turismo 3, Ratchet and Clank, Metal Gear Solid, Final Fantasy serijo....
Vendar ne pozabi, da tudi X-BOX počasi dobiva dobre igre: Ninja Gaiden, Project Gotham Racing....
Pa tudi X-BOX ima boljši procesor, grafično itd.

Glede DIVX, DVD, MP3 in igranja ostalih zadev (tudi Linuxa) se da naštimat na obeh konzolah, sam v večini primerov naj bi bilo na X-BOX lažje naštimat (vgrajen hard disk pomaga pri temu).

Jst bi ti predlagal, da poglej katere igre boš igral na konzoli in kupi tisto, ki ima boljše igre zate!

PS: Glede Half Life 2 in DOOM 3 in podobne FPS, za FPS je najboljša kombinancija "zaenkrat" še vedno miš in tipkovnica in PC!

Big Poppa ::

Marsovc:to je cena čipa z vgradnjo.
Deluje odlično,vgradil sem jih že ene 20 komadov tega tipa,pa ni bilo še nobene reklamacije.Tudi sam ga imam not takega ki ti ga ponujam,in deluje brezhibno.
Naložim tudi dashboard,skine in dodatne programe.

Orchestra ::

Jst sm tud tehtu ali naj kupm ps2 al xbox.Vem,da ma xbox 2x močnejši hardware,ampak to zame sploh nč ne pomen.Na ps2 so špili res vrhunski,pa še joypad je bolj udoben.Najboljši špil,ki sem ga špilal je bil MGS2:Sons of Liberty,u glavnem petarda,polhn enih efektov pa animacij,u glavnem na kompu še nism vidu špila,da bi segel MGS do kolen.Na xbox so bolj "microsoft scene",u glavnem računalniški špili pa to...Glede divx,vsak dan jih gledam,100X bolj izpadejo na ps2 kot na kompu(TV),v podnapisih mam pa šumnike podprte,pa še pisave lohk spreminjam.Pa še tole btw,na sejmu v Hannoverju je bila sony-jeva stojnica 3x večja od xbox-ove...:)

lp Dean

Big Poppa ::

To da je bila stojnica večja,pomeni tole: 0!

Imam oba,in ps2 in xbox,in sem z slednjim veliko bolj zadovoljen,ponuja neskončne možnosti modanja,igre imajo vrhunsko grafiko....več napišem popoldan,nimam zdaj časa.:)

WTF? ::

Ka mu vsiljujete ta bedn PS2 ? (to je že zastarela roba)

Orchestra ::

Ampak,če je yojpad tolk bedn...,nared kakšne kvalitene screense....DRGAČ PA PS3...to bo:D :D :D

Zgodovina sprememb…

Big Poppa ::

Lahko se nabavi tudi manjši joypad,pravijo da je boljši.Ampak meni tavelik odgovarja za moje velike šape.:D

Priporočam pa,da sprobaš oba,če le imaš možnost.Jaz imam PS2 samo še zaradi GT4,drugače bi ga že prodal.Xbox je pa uber,lahko si naložiš mediaplayer,lahko ga povežeš z mrežno kartico in na net in imaš zastonj online igranje,pri ps2 moraš dokupiti mrežni adapter,ki stane okoli 20k sit.Xbox ima vgrajen disk,na katerega lahko posnameš špile,divx-e,mp3-je,vse vse vse...
Grafika je na xboxu za razred boljša kot na ps2,res je da ni toliko ekskluziv na voljo za xbox,ampak zadnje čase se večina dobrih iger pojavlja za oba sistema,s tem da moraš vedet da ista igra na ps2 in xbox ne zgleda enako.Na slednjem je grafika veliko boljša.Obvezno je treba dokupit rgb kabel in optični izhod.

V glavnem,jaz priporočam xbox,sem pa časih na veliko zagovarjal ps2...

nodrim ::

mah to je zdej tko.. pač kolk ti ta grafika res pomeni ... ker na tvju pri fiksni resoluciji itak ni neke velke razlike.. razen v kakih dodatnih efektih ...

kar se pa tiče Joypada.. je pa XBOX-ov čist v Qrcu ... mislim, s PS2jevim se sploh ne more primerjat... jst ti priporočam rabljen in modan PS2 in pol drug let kup PS3 in uživaj maXXX!!

(ja no, sej priznam, da ne maram MS >:D )

Raziel ::

Jaz pa rečem kupi GameCuba :)

freejack ::

A ni to logično .. že sam sem razmišljal o nakupu x-boxa oz. konzole na sploh .. definitivno ceneje kot dobra grafična, pa grafika je dobra,.. vse dela tekoče ..

Kaj pravite? Prepustimo PCje počasi aplikacijam in si za igre ubodemo konzole? :\

Orchestra ::

Jst sm ful velik pristaš Sonya,sej je na kompih res bolša grafika(ČE MAŠ NAJNOVEJŠE KOMPONENTE),ampak zmeri bo neki štekal,nonstop neki novi driverji,popravki...(aja pa še tole: kontrola v pucačinah je boljša).Na kompih pa vem,da so aplikacije v igri vse nekak "meglene",u glavnem ni tistega občutka ki ga dobiš na TV.Že v prejšnem odgovoru sem vam pisal o mgs-ju,u glavnem tak špil sigurn nikol nav pršu na komp,pa tud ,če bi,bi slabo izpadu...

Torej konzola:
+ni "štekanja"
+ni manjave hardwera
+ni inštalacije-SAMO VSTAVIŠ CD:PA ŠPILAŠ!
+GTA3(npr..) lahko igramo na 72CM(torej možnosti igranja na velikem zaslonu)
+modanje(mp3.DIVX...)
+največ igranja za malo denarja :D

-joystck ni tako udoben v 3d špilih
-"slabša grafika"(če mene vprašate,čist seka)
-manjše možnosti multiplayerja
-ni DODATKOV(igre)

PC:
+dosti bolša grafika
+bolša obvladljivost v 3d špilih(ne govorim o avtomobilskih špilih)
+DODATKI IGER
+multiplayer

-štekanje
-menjave hardwera
-instalacije(prostorska stiska)
-CENA KOMPONENT>:D

in še in še se bi naštevalo...

MOJE MNENJE:OVERALL -KONZOLA ZMAGA
lp

Dean

Zgodovina sprememb…

Big Poppa ::

Se popolnoma strinjam z zgornjim odgovorom.

PS:nimam slabega računalnika,brez problemov bi poganjal večino novejših iger,pa nisem še nikoli instaliral špila na pc.Uporabljam samo konzole.

Orchestra ::

Mhm,mhm....:\ ,kdaj pa pride ven Ps3 ali xbox 2?

Morm se finančno pripravit...

lp


Dean

WTF? ::

XboX 2 naj bi zagotovo prisel ven za božička 2005 !>:D

Za ps 2 sm pa slišal,da bo predstavljen na E3-ju (2005)

marsovc ::

ja, danese se je zgodilo...

v Toysrusu sm kupu xbox a za 169 evrov
zravn PGR pa se ena ...

pol sm pa kupu se Soul Caliburja za 19 evrov

tko da fer deal

Zj ko se je pa to zgodilo bom pa mogu zacet iskat ksn kabl da bom povezov konzolo na navadn monitor.

Pa se neki

a kdo ve a je mozn da bi recmo za Project Gotham Racing mev za u sazga igralca svojo televizijo?????

kr niti nimam tolk velke televizije da bi se gor 4 je basal :)

ce kdo kej ve bi biv vec kot vesev za odgovor.

m_2501 ::

Dejan14:
Glede divx,vsak dan jih gledam,100X bolj izpadejo na ps2 kot na kompu(TV),v podnapisih mam pa šumnike podprte,pa še pisave lohk spreminjam.


Kako si to zrihtal da ti vrti divxe?

Orchestra ::

Mhm,ja divxi.Rabiš mod-cipek(baje ga ne,ce mas memory card),pa PS2 REALITY PLAYER-mal pobrski po netu,je free!

m_2501 ::

A ti nimas memory carda???

Orchestra ::

Lej:downloadi reality player,ga dej na cd,pa ga vstavi v modano konzolco kot ps2 igro(odvisno ker mod čip maš):)

m_2501 ::

Sem slisal da branje div-x kr precej obremenjuje čitalec od ps2, na xboxu pa da se sploh vidijo bolse ... true?

octane ::

...ma stari, pusti ti to kar ti zgoraj pravijo, ti jaz povem... tole je prava stvar :D

m_2501 ::

Octane:
Brez zajebancije, ma ga imam doma!!! in se vedno DELA! The adventures of link (zelda II) => Res huda igrica!!!

Mike85 ::

Big Poppa a vgrajuješ mod chipe za PS2 in koliko stane pr teb čip + vgradnja za PS2. A se da za 12000.

Big Poppa ::

Ja,točno tolk te pride ko si napisal.:)

Več info na mail.

Zgodovina sprememb…

Un4go10 ::

Tudi sam se odločam za nakup konzole. Po vsej verjetnosti bom vzel enega lepega crystal xboxa s SmartXX čipom, ki je že vgrajen.

V tej temi sem prebral: GTA3(npr..) lahko igramo na 72CM(torej možnosti igranja na velikem zaslonu)

Kaj to pomeni? Da iger ne morem igrati na tvju z 82cm??? :O Potem ne vzamem ničesar in se jokam, zakaj sem kupil 82cm tv. :O :O :O
?

Big Poppa ::

Brez skrbi,igre lahko igraš na kateremkoli tv sprejemniku z vgrajenim video vhodom.Na 16:9 je izkušnja še enkrat boljša.:))

Un4go10 ::

Hoj!

TV je 16:9 82 cm, ja 8-)

OK, sem že boljše volje. Vidim, da imaš pojma, kar se konzol tiče. Veš kaj o tem SmartXX čipu? Kaj so njegove odlike. Lahko s pomočjo tega igraš pirat igre, ali za tisto potrebujem še kaj drugega? Upam, da se to na stju lahko govori. Drugače pa zs, prosim. Pa kako je z igranjem preko neta? To se konzola na pc poveže al kako? Pa nekdo je nekaj govoril o tem, da se lahko da xpje gor ipd. prosim, če poveš čimveč glede tega. Hvala!

L.p.
?

liverpool ::

Halo vsi skup!

Dejte mi povedat kaako nj prklopm xbox-a na 5.1 sistem!!! :\
Fc Liverpool rules!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 vs. XBOX 360 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Konzole
110993283 (40026) XsenO
»

PlayStation 3 že v proizvodnji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7910786 (8918) Tr0n
»

Xbox ni čisto pravi globalni uspeh? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
518214 (6687) Stepni Volk
»

PS2 ali Xbox"

Oddelek: Kaj kupiti
412957 (2252) ganzi
»

XBOX VS. PS2

Oddelek: Kaj kupiti
141822 (1474) BigWhale

Več podobnih tem