» »

Ugašanje računalnika

Ugašanje računalnika

SilentMan ::

LP!

Meni se zadnje čase dogaja, da se mi PC kar naenkrat ugasne...
Pa ne vem zakaj...možno da zaradi temperature proca, ki je v full loadu 80? :\

Jakka ::

Tudi možni krivec je temperatura, saj je 80°c že kr mal velik. Povej ker procesor maš, ker hladilnik maš na njem in kdo ga je daju gor. Jest bi ti predlagu še enkrat dat hladilnik na procesor.
Lahko pa tudi odpreš ohišje in tako bo temperatura še mal nižja.

SilentMan ::

Mam AMD AthlonXP 2400+ @ 2000 MHz, hladilnik pa je čist navaden GlacialTech...
Gor pa so ga dali v trgovini, katerega imena nimam namena blatiti. Mam ohišje odprto, tako da je sedaj v full loadu temperatura 72 - 73 °C...

Grimlord ::

Meni je to čudno, da bi mel 73°C, provaj dat zraven v ohišje še kaki vent spredaj, pa zadaj, pa mogoče še kakega na stranico..
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

delfinus ::

Obcutno previsoka temperatura in mozen krivec za ugasanje racunalnika. Prvo kot prvo, verjetno imas en slab hladilnik, ki ne ustreza procu, ki je povrh tega se navit. Drugo, preveriti je potrebno, ce je s procesorjem sploh dober stik, ali so na tisti firmi sploh namazali s termalno pasto in kako so ga namestili.

Svetujem pa ti, da reskiras nekaj tisocakov in si kupis boljsi hladilnik in vent in bos imel mir. Sam imam 30C nizjo temperaturo kot ti. Thermalright ALX800 in YS-Tech ventilator na 3000 obratih.

Lp, D.

SilentMan ::

Prvo kot prvo, procesor ni navit...:\ drugo kot drugo pa je dejstvo, da na mojem ohišju ni možnost montaže ventilatorja na hrbtni strani, ker pač ni zadosti mesta sploh da bi si lahko sam izvrtal luknje...Mam pa ventilator, ki mi vleče hladen zrak noter, spredaj spodaj, vendar ne pripomore dosti, saj se potem zrak le kopiči v ohišju in se še bolj segreva...

Grimlord ::

Kopiči ?? A v napajalniku pa nimaš venta da bi zrak ven vlekel ? :D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

BaRtMaN ::

Jaz sem tudi dobil Glacial Techa zraven Bartona leto nazaj, pa sem ga hmalu menjal. Kot prvo je zelo neravna površina spodaj in sem ga za grafično zbrusil z 800 brusnim papirjem. Kot drugo je na njem termalni trakec, ki je v primerjavi z Arctic Silver pastami bolj bogi.

Jakka ::

Pojdi v trgovino kjer si kupu comp in kupi nek drug hladilnik, pa naj ti ga zamenjajo, ker samo to bo rešilo težavo.

DarwiN ::

Ali pa v biosu Shutdown temperature nastavi na najvišjo možno vrednost (90 stopinj naprimer).. Kaj pa te, saj ni tebi vroče, komu mar za procesor, naj se peče.
Ni pa sploh nujno da je kriva temperatura, lahko da imaš prešvoh napajalnik..

Darwin out

Nejc Pintar ::

Ali pa v biosu Shutdown temperature nastavi na najvišjo možno vrednost (90 stopinj naprimer).. Kaj pa te, saj ni tebi vroče, komu mar za procesor, naj se peče.
Ni pa sploh nujno da je kriva temperatura, lahko da imaš prešvoh napajalnik..

in naj menja procesor vsake pol leta... :\
Lahko je biti prvi, če si edini!

GregaST ::

Morm rečt da se tud men računalnik brez razloga ugasne.dons sm ga dubu s servisa kjer so mi zamenjal ram in dons zaženem 3d marka pa se spet resetira.opazu sm da ma zadne čase ogromno folka s tem probleme.a je mogoče spet kšn virus na pohodu?

SilentMan ::



tu je moj sistem...
AMD AthlonXP 2400+
KuDoZ nevemkakšna plošča..nič special..
512 MB Rama
60 WD

Če je ohišje odprto, kot na sliki, ima procesor v loadu 75°C, ohišje oz. matična pa 30°C..ne vem v čem je problem ugašanja.....;(( ;(( ;((

GregaST ::

ne vem sicer kok je normalna temp za amd-je samo 75°c je kar velik.

BaRtMaN ::

V specifikacijah na AMDjevi strani piše, da je maksimalna T za jedro 85°C, za druga jedro je malo višje - 90°C se mi zdi. Morate pa vedet, da te T, ki jih berete z matične plošče ne predstavljajo realnege T v/na jedru, ampak pogosto T zraka pod procesorjem. T jedra je lahko tudi 10°C višja od te.
Kako brati T direktno iz diode na jedru? Takole! >:D

BaRtMaN ::

Aja - 85°C za Bartone.

SilentMan ::



tak sem začasno rešil zadevo...zalmanov ventilator, ki mi na 3200 obratih na minuto piha vroč zrak iz ohišja v dveh prostorih, ki sta namenjena cdrom in dvdrom pogonom...

SilentMan ::

hm ja, pa zdaj je temperatura proca 65, ohišja pa 35 nekje...kaj pravite?

Grimlord ::

To je za moje pojme vseeno prevroče.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce RTX 2060 SUPER normalna temperatura v igrah?

Oddelek: Strojna oprema
253687 (2701) DeeCoy
»

Core2 Duo CPU E4500 - 2.20GHz Navijanje

Oddelek: Navijanje
322979 (1862) tomos
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826128 (4861) Zheegec
»

Kolk mate temp v vašem vodnem?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161287 (964) Golden eye
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442405 (1332) Cuoresportivo

Več podobnih tem