» »

Prekinjanje ADSL povezave

Prekinjanje ADSL povezave

Reloaded ::

LP!
Pred kratkim so mi priklopili ADSL. 2 dni ni bilo nobenega
problema, potem pa mi je prvič prekinilo. Do danes mi je že nevem kolikokrat.
Ko se hočem znova povezati, mi napiše povezava preko WAN Miniport (PPPOE...),
čez čas pa napako 678 - oddaljeni računalnik se ni odzval. Tudi med pisanjem tega
mi je dvakrat prekinilo in sem čakal uro, da me je zopet povezalo. Zanima me predvsem,
če je mogoče kriv modem (Callisto) ali pa moja mreža, ali pa je kaj s plato?
Tole postaja nevzdržno!!!
1000X HVALA ZA VSE ODGOVORE ŽE VNAPREJ.
ADIJO.
Reloaded!!!

korenje_ver2 ::

na zacetku dobis dinamicni ip. in ce imas le tega, ti prekinja internet na 24 ur. ce pa to ni vzrok, potem je pa nekaj narobe s tvojo linijo. morda ti morajo kontakte spucat v omarici... nej ti pridejo linijo pomerit...

Sergio ::

Slo-Tech ni SiOLova sluzba za tehnicno pomoc. Oni se nahajajo na 080 1000. Poklici tja.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Marko007 ::

Torej kar kliči Telekom na 116 :8) Na Siolu je itak vedno vse vredi, pa četudi mejli zamujajo 3 dni... :P Pač lastne izkušnje :\

Poldi112 ::

Jao Marko, zdele ti jih bo pa Sergio napel ko take cez siol pravis :D

Reloaded ::

Mam dinamični IP, a meni prekine že po par urah, ali pa po par minutah. Mogoče pa je res
kaj z linijo narobe. Zdaj mi dela že 10 ur.
Kako pa pridejo linije merit?
Reloaded!!!

Reloaded ::

Aja - Sergio!
Sem klical siol, pa pol telekom, pa je prišel en tip
z laptopom, ga priklopil in mu je vse delalo, pa je rekel,
da je nekaj z računalnikom narobe, ker pač njemu dela!!!
Reloaded!!!

Marko007 ::

Da lahko Telekomovec trdi, da dela, si ga mel na kosilu, večerji in prenočevanju .... Upam, da sta vsaj kak pametn film dol potegnila ter kaj dobrega na žar vrgla >:D

Torej maš resne težave... :'( Pač probaj na novo windowse naložit in upaj, da bo res delalo. Čeprav dvomim - pri meni je tudi vedno bil kriv ruter, pa računalniki ... Potem pa brez, da bi kaj spremenil (razen redne gnjavaže na 080 1000 in 116), začelo delat ~OK. Imel pa sem srečo, da se je enako dogajalo še dvema kolegoma v bližini, tako da smo s skupnimi močmi klicarli. In so se nas naveličali. >:D

Na koncu so Telekomovci celo postali prijazni. :P

Hmm, Sergio pa se je odzval čisto Siolovsko - išči pomoč nekje drugje... :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

ultras82 ::

men tud prekinja povezavo že ene dva tedna. pa sm vmes formatirau comp pa je spet prekinjalo, potem je še pršu tip z telekoma in zamenjau modem in spet prekinja. za popizdit!! kaj naj nardim?! je mogoče kriv kabel oz. linija al mrežna kartica? nimam pojma. drgač mi pa crkuje na vsake par ur al pa na vsake par minut.

K0K0 ::

A ti mogoče una zelena lučka utripa? Tile calisto modemi so slabi in ni vsak dober za velike razdalje. Tko da če ti utripa poklič pa ko boš mel glih monterja gor mu reč naj proba še s kakim drugim modemom. Ni pa nujno da bo prvi modem dobr tko da če bo lučka še zmeri utripala naj pa še z druzmu proba. Pr kolegu je bil dobr šele tretji. Pa še to do serviserja bod prjazn pa ga ne kr neki napizdevat se bo dal velik lažji zment.

whatever55 ::

Meni CAllisto crkuje na par ur!! Kar naenkrat brez razloga neha delat!!!!!!
Kaj naj naredim ker ne morem nič skopirat dol k me zravem še bittorent restart matra.

mtance ::

Jaz iščem in iščem da bi kje pisalo o moji težavi.Mam ADSL :\ callisto saj poznate in router LEVEL one FBR-1402tx.Ko prižgem comp se mi prižge internet conection in lan računalnički ko malo srfam se mi internet conection (INTERNET GATEWAY)zbriše. Internet potem ne dela več.Ko v Command Prompt vpišem "ping 192.168.0.1(od routerja IP)" mi pokaže izgubljene paketke.Imam na compih win xp sp1.

LP Matej

ali3n ::

@ maticmlakar - pokliči telekom... so serije teh "palačinkastih modemov", ki se stalno sesuvajo - enga takega sem imel doma (en do dva izpada na dan, pomaga le odklop modema iz el. omrežja -> reset); odkar so ga zamenjal, je mir.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

CaqKa ::

sergio se je prav vredi odzval.. kaj misliš da mu bo slotech šel "merit linijo" ?

Sergio ::

Ne me razumeti narobe, vprašati seveda ni greh. Je pa res, da siolova služba nudi tukaj neprimerno več informacij.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

MEDENA ::

Dons nonstop dol meče kaj se dogaja ?

Gandalfar ::

hm .. tuki dobr dela. Kaj pa siol pravi, ko jih poklices?

MEDENA ::

adwarčki majhni so me obiskal dons :D

pa sem jih linčal >:D

alles gut zdej :D

MEDENA ::

mah spet krneki....

ultras82 ::

men tud že 2x dans prekinlo povezavo;( al jih bom okurcal >:D

Golden eye ::

men tud neki prekinja!!! ;( ;((

McHusch ::

Ko je pri nas nazadnje prekinjalo povezavo, sprva redko, kasneje pa vsako minuto ali pogosteje, smo ugotovili, da je telefonska napeljava navrtana in nekje prebija.

Sej verjetno ni to, ampak a priori pa tudi ni vedno SiOL kriv, čeprav sem dva dni težil na njihov helpdesk, kaj je narobe. :-)

kopriwa ::

men je isto prekinl pa se mi pol ni hotu več povezat. Sm klicu na pomoč siol uporabnikom je reku model da izklopm modem iz elektrike za par minut. In res pol je delal tko da probite. Zdej že dva dni dela OK.

tris ::

Se mi ista stvar dogaja vse od začetka ADSL priklopa in ja tudi jaz imam Callisto.......
Torej odklopiš calisto iz štroma priklopiš nazaj počakaš par minut , se zopet povežeš in dela naprej........
pomoje je narobe nekaj s callistom..........
je pa tako: včasih prekinja vsakih nekaJ MINUT,.......včasih pa tela npr.cel teden brez problema......

korenje_ver2 ::

ce imate linux lahko na hitro preverite ali vam prekinja povezavo med modemom in centralo z ukazom:
lynx -dump -auth=admin:las6d9kj69se http://192.168.1.1/MainPage?id=11
tako zaznate ali je problem v telefonski liniji ali pa drugje.

Ch4N93 ::

lynx -dump -auth=admin:las6d9kj69se http://192.168.1.1/MainPage?id=11

glede na to, da so že spremenili password na calistih,
(vsaj na mojem je drugačen :( ) to dela samo na tistih, ki še imajo star password


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Callisto 821 -geslo

Oddelek: Strojna oprema
246130 (4318) simnov
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963288 (26983) JoskoMacher

Heckanje telekomovega 'adsl ruterja'

Oddelek: Omrežja in internet
182422 (1823) BigWhale
»

ADSL - povezava se po par urah ne odziva več!

Oddelek: Omrežja in internet
71434 (1306) Bass0
»

ADSL problemi

Oddelek: Omrežja in internet
111280 (820) TriSiX

Več podobnih tem