» »

ADSL - povezava se po par urah ne odziva več!

ADSL - povezava se po par urah ne odziva več!

Bass0 ::

Torej: imam Windows XP, povezan sem pa na SIOL ADSL z modemom Callisto821.

Sinoči sem vzpostavil povezavo in pognal eMule, a zjutraj sem ugotovil, da Mula ni povezana in da ni nobenega prometa. Prav tako nisem mogel dostopati do http oz. kakršnihkoli storitev.

Ta problem se mi je začel pojavljati v preteklem tednu. ADSL imam kakega pol leta in sem bil zadnje cajte navajen biti povezan kar non-stop (dinamični IP), ker mi teče folding@home in je kišta zmeraj prižgana.

Sedaj pa se dogaja, da se po nekaj urah (ne 24!) povezava kratkomalo neha odzivati. Prikazana je, kot bi bila povezana, a ni mogoče vzpostaviti zveze s katerimkoli zunanjim strežnikom (cannot resolve host). Ko povezavo prekinem in jo želim znova vzpostaviti, se modem noče povezati v WAN. Pomaga samo izklop modema iz električnega omrežja in po ponovnem vklopu je spet vse v redu.

Hec je v tem, da nisem spreminjal nobenih nastavitev, preden se mi je to začelo dogajati. Pred meseci sem res dostopal do modema kot administrator, kot je bilo pač govora v neki temi na tem forumu. A takrat ni bilo v delovanju nobenih sprememb, pojavile so se šele sedaj, po par mesecih, ko zadeve nisem tikal.

Nisem imel nobenega firewalla; odkar imam te probleme, pa sem poskusno instaliral Kerio, a povezava se še vedno prekinja.

Nisem edini: še dva uporabnika v F@H forumu imata isti problem. A mislim, da F@H na to ne vpliva, ker sem nocoj nalašč ustavil service, pod katerim je tekel.



Kaj bi lahko bilo vzrok?
  • spremenil: Bass0 ()

MrStein ::

Priporočam : http://forumi.siol.net/
in telefonsko številko 116.

mare_ ::

Jaz dobim jutri nov modem. Sporočim, kako bo naprej.

btw, mam tud callisto821

Bass0 ::

hvala, mrstein!
no, sej tacajt sem našel nekaj starih tem, ki se združijo v tej:

Zakaj se mi prekinja povezava na internet?

žal pa nobene preproste rešitve. Očitno bo treba res težiti Telekomu, naj zamenjajo tisti dsl port, karkoli že to je. :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

tris ::

Meni se dogaja isto(sem že mislil odpreti novo temo).
Na (080 1000) so mi svetovali naj kličem telekom in naj mi poskušajo zamenjati Calisto821

cca 2 meseca mi je delalo vse OK sedaj pa kar prekine.....včasih pomaga da izklopim-resetiram modem (calisto821) in potem dela vendar ne zmeraj.....včasih moram resetirati PC.

....včasih ko me vrže ven in hočem na novo vzpostaviti vezo se to tudi zgodi ampak internet ne dela...
...včasih se mi ustavi pri preverjanju gesla,......itd.


sumim modem..........tudi greje se nenormalno(vsaj za moje pojme) ampak to je že od začetka.

Kolega je imel podobne probleme in so mu ga zamenjali s starejšim modelom(črne barve) od takrat mu dela vse OK.

mare_ ::

Dobil nov modem, zaenkrat dela normalno. Je rekel tist, ki ga je prinesel, da je ena cela serija teh callistov zanič, ker majo napačen softwear gor.

Jebiveter ::

Meni se dogaja popolnoma identicna stvar. Imam pa isti modem (Calisto) ze od zacetka (od Julija03).
Zaenkrat sem resil tezavo tako, da mi je kolega posodil njegovega Calistota (ki je starejsi), katerega je dobil kot zamenjavo za prejsnji bridge (modem), ki mu ni deloval prav a sedaj deluje normalno.
Bom pa v kratkem poklical SiOL/Telekom in zahteval menjavo modema. (po moznosti za tistega, ki so ga v zacetku prilagali - crna skatla - baje deluje za odtenek bolje)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Bass0 ::

Samo informativno, meni se je od včeraj dalje stanje normaliziralo, in to brez kakršnegakoli klicarjenja itd. Kar tako. 8-O??!?

Morda se je zbunu kak sosed... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Callisto 821 -geslo

Oddelek: Strojna oprema
246142 (4330) simnov
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963476 (27171) JoskoMacher
»

AP direktno na ADSL modem

Oddelek: Omrežja in internet
61121 (1069) Slowhand
»

Pomoc glede ADSL in telefonski kabel dolzina

Oddelek: Omrežja in internet
142140 (1878) Cinderela
»

ADSL problem (telekom)

Oddelek: Omrežja in internet
282997 (2144) TribesMan

Več podobnih tem