» »

2x256 DDR ali 512

2x256 DDR ali 512

Filo ::

hmmm...v dilemi sem ker mi je 2x po 256 premalo rama 2x po 512 pa je občutno predrago (predvidevam)...se pravi kaj naj zdaj raje kupim ali naj potem vzamem samo 512 rama od corsaira (aja ne mislim navijat- samo corsair ima eden od najboljših performance med rami- noja mogoče bom malo navijal ampak česito malo tko 50 mhz hehe) pa recmo pol leta kasnej kupim še 512 al kako bi bilo najbolje....mislim če bi to naredil bi mi bilo ful žal ker ne bi kupil ddr rama optimiziranega prav za dual način...

Boki_ ::

Če boš kupoval plato dual chanel, vzemi dve ploščici, sicer pa eno.
I'm back

boštjan ::

2X512 te pride okol 60k,predrago?

Filo ::

JA!!!hehe nimam 60 tisoč za 2x512 ufuf predvideval sem pravilno...hehe

pomoje se mi potem bolje splača da kupim 1x po 512 in potem bom kasneje nabavil še 512 ...

ali pa da zdaj kupim 2x256 in kasneje še 2x256 kaj mislite

Filo ::

ej folk a je bolje 512 viking ali corsair razlika v ceni je 3 jurje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

boštjan ::

valda da corsair

Filo ::

no ja to itak ampak jest itak ne nameravam kej preveč naijat ane...tako da....no sej kr je je. Roba je že tuki od rama sem vzel pa pol kr viking 512 ker corsaira niso imel na zalogi...pa še dovoljuje mi noljšo nadgradnjo za dual način...

C_maniak ::

ali pa da zdaj kupim 2x256 in kasneje še 2x256 kaj mislite

kam boš pa spravu 4 ploščice??

pa še dovoljuje mi noljšo nadgradnjo za dual način...

na kaj mislš tuki?

Filo ::

kaj kam bom spravu 4 ploščice sej to he centerwood plata IC7 hehe 4 sloti ne tako kot pri nforce pf pf hehehe
kar se tiče možnosti boljše nadgradnje sem pa mislil v taki smeri: zdaj kupim 512 in recimo čez kake pol leta ali manj kupim še 512 in imam potem lahko zadevo v dual načinu ane...če bi pa kupu recimo zdej 256 pa nimam take možnosti ane. Tisto, ko sem govoril, da bi kupil zdaj 2x256 in še kasneje 2x256 je pa totalno brezveze ker bi samo preveč plaču ....

Filo ::

zdej sem nabavu in mi dela ko šus P4 2.4 800, Abit IC7, radeon 9700 (NIC), Viking 512 DDR 400, segate 120GB...

C_maniak ::

kaj kam bom spravu 4 ploščice sej to he centerwood plata IC7 hehe 4 sloti ne tako kot pri nforce pf pf hehehe

aja, my mistake.

zdaj kupim 512 in recimo čez kake pol leta ali manj kupim še 512 in imam potem lahko zadevo v dual načinu ane...

jp, najboljš. jez bom tud tk naredu. Zdej kupim 512 TwinMOS/Winbond (1 ploščica), kr mi tale plata itak ne podpira DC, pol pa s plato nabavim še eno ploščico 512.

boštjan ::

da mate dual čanel morate imeti popolnoma enake rame,tudi serija je pomembna če se ne motim

OwcA ::

@bištjan: motiš se ;)
Le enako velika modula morata biti (še za to nisem pvsem prepričan).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

boštjan ::

pol pa je tak ja,dva enako velika(npr.512MB),enake hitrosti(npr.400MHz) in isti proizvajalec

OwcA ::

Ni nujno, da sta deklarirana za isto hitrost (ttekla že bosta na isti frekvenci, ampak to ni posebnost DC), takisto ni nujno, da sta od istega proizvajalca.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zheegec ::

Bojda so lahko problemi če so različni čipi gor. Recimo Winbond 3200 in pa Corsair 3200 bi moralo delati brez problema.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

Heh to z dual chanelom je precej hecno, vsi proizvajalci plat imajo neke tabele kako more delat pol sem pa na NESTu probal, ko mi je morph posodil en Corsairov 256MB PC3200 modul (ima 8 čipov razporejenih pol spredaj pol zadaj) zraven je bil pa še moj 256Mb PC2700 RAM (8 čipov na eni strani zadaj prazno) in je na moje začudenje delovalo v DC in to celo do 208MHz (toliko kot gre običajno moj PC2700 modul) tak da tle ne bi megu bit problem, važna je velikost!!>:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

2x512 + 2x256 rama - ne dela

Oddelek: Strojna oprema
7951 (834) pviran3
»

kateri ram?

Oddelek: Kaj kupiti
5779 (718) TribesMan
»

2x512 MB DDR 400, katera firma?

Oddelek: Kaj kupiti
201249 (950) PlayTheGame
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583095 (2536) C_maniak
»

ktere rame naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
171307 (1082) TribesMan

Več podobnih tem