» »

Težave z diskoma (Maxtor in Samsung)!

Težave z diskoma (Maxtor in Samsung)!

B. Maker ::

Imam diks Maxtor 160GB, 7200rpm, 8MB cache
in
Samsung 80GB, 5400rpm.

Na Maxtorju (star cca. 3 mesce) imam sistem, Samsunga (star 2 leti) sem pa večkrat ven jemal. Prej sem imel več kot leto pa pol samo Samsunga pa je blo vse normalno. Sedaj pa, ko sem v sistemu se kar na enkrat Samsung ugane (sliši se), in Win2k javi, da naprava ni bila pravilno odstranjena. Potem se pa kr neki zaganja vendar se ne pokaže. Ko restartam računalnik je včasih spet vse normalno, včasih pa ga ni niti v biosu. Se pa zgodi da ko sem v win le ti zmrznejo in se mi zdi, da se takrat Maxtor ustavi in pri restartu tud tega ni niti v biosu. To traja cca. 2 meseca. In približno tako dolgo mi tud pekač LG 40x12x40 vsak drug CD ˝zasmodi˝ (prej 1/50 CD-jev). Včasih se zapisovanje ustavi pri 4% (predno začne pisati podatke na CD) drugič pride do 100% (izhodno vodilu) in potem javi napako => CD => KOŠ.;((

Ali je kriv IDE kontroler, al gre res vse ˝cugrunt˝?
A je to zelo slabo za diska, se mi splača plato menjat al še sveeno vztrajam?
Predlogi?
The statement "everything is relative" is an absolute statement. If "everything is relative" is true then some things (at least that statement) aren't relative. If some things aren't relative then "everything is relative" is false.

nodes ::

lahko je težava v napajanju. mal rasporedi in ne mej vse na enem kablu.

SodVina ::

Cisto mozno je, da je kriv napajalnik ali pa je slab stik na napajalnem/IDE kablu. poizkusi zamenjati napajalnik in/ali IDE kable (ce imas to moznost)

B. Maker ::

Kak napajalnik naj kupim (seveda bom najprej sprobal z drugim)? Da ne bo nek ˝čip˝ tak ko je zdej, pa da denarnica ne bo preveč trpela.:)

SodVina ::

Odvisno, koliko mocan imas procesor in graficno, predvsem pa je pomembno, ce bos navijal.

SSH ::

Če imaš navito mašino, spusti vse frekvence na default.



Lp, FReAK.

B. Maker ::

AMD Athlon 1700+, GF 4 MX400. Nč kej sam dober je še za enkrat. Navijal ne bom že itak mi je vroč zravn AMD-ja.:))

nodes ::

Kot prvo lahko odklopiš Samsunga, Maxtorja in CD daš na različna napajalna kabla kaj če imaš res nekaj 250W noname za napajanje.

tale Maxtor precej kur.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z novim racunalnikom

Oddelek: Strojna oprema
61080 (938) balocom
»

od katere firme kupiti diks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684806 (3528) jastreb
»

Težave z HD

Oddelek: Pomoč in nasveti
7976 (882) mkovac10
»

Raptor goes TwinTurbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
885244 (3804) alexb
»

disk zaspi?

Oddelek: Pomoč in nasveti
381346 (864) txdrxd

Več podobnih tem