» »

od katere firme kupiti diks?

od katere firme kupiti diks?

«
1
2

jastreb ::

se že v naprej opravičujem, če mogoče obstaja kakšna podobna tema, če pa že obstaja in veste za njo pa bi vas prosil za link.

namreč, imam neverjetno smolo z diski, saj so mi v cca 2-2,5 leta crknili 3 diski. prvi je bil maxtor, ki je crknil po cca 1h, ostala dva pa samsung (eden po cca 0,5 leta, drugi enem letu). zdaj premišljujem o nakupo novega, pa me zanimam kakšne izkušnje imate vi z diski, od katere firme ga kupiti. ne vem kakšnih razlik med cenami verjetno ni, tko da je vseeno od katere firme, samo more bit dober disk. že zlo zlo dolgo (cca 1 leto) nisem nič spremljal novosti na področju računalništva, tko da ne vem če je kaj novega pri diskih in če je mi lahko poveste kaj bi bilo dobro, hitro in poceni.zdaj sem imel SATA disk.

se že v naprej zahvaljujem za odgovore
jastreb

Dr_M ::

jest sm zaupu svoje podatke hitachijem.
3 v mojmu racunalniku in po edn v vsakmu od dveh compov od mojga fotra :)

jastreb ::

koliko časa jih že imaš?

jaz sem bil pri samsungo ob cca 240gb podatkov
jastreb

TOP ::

JASTREB kolk velike pa simel te diske od Samsunga kateri model.

Dr_M ::

enga mam 1.5 leta, 4 komade pa pol leta (od tega so trije sata nova serija).

Sami ::

Hitachi 7K250 ali T7K2508-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Fizikalko ::

Po mojem skromnem mnenju so najzanesljivejši Seagate diski, sledijo pa Hitachi. Najbolj bedni so Maxtorji.

Shark-357 ::

Trenutno so najbolj nezanesljivi Samsungi in novejši Maxtorji ..najmanj se kvari Seagate takoj za njem pa Hitachi.

Zgodovina sprememb…

zlobcek ::

Men pa trije maxtorji kar laufajo. moram potrkat na zid:

120 diamondmax9
200 sata dia9 (al 10 nism sure)
pa se 250 dia 10

zadnji laufa 14 dni, 120g dve leti, 200 pa eno leto. 120G služi kot prenosni.

Bom jest spravu rajš moje fotografije iz novega 250G maxtorja na enga hitachy-ja:D

AndrewSmith ::

Jst bi Seagate-a.
Tihi,zanesljivi in se baje ne kvarijo.
Ce se ne motim majo celo 5let garancije.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Fizikalko ::

Ja, samo ne v Sloveniji - pri nas je pač tako, da si uvozniki izmislijo karkoli. Uvoznik daje na Seagate 3 leta in basta. Popolna neumnost - če proizvajalec daje 5, potem je pač 5,ne? Ne, v pof... SLO že ne! ;((

Kar poglejte malo po štacunah - povsod 3 leta na Seagate.

krucymucy ::

maxtorji najbolj bedni. to v bistvu ni res. ne pravim zato ker si jih lastim, ampak si jih zato lastim.

2x diamondmax9 SATA 120GB blizu (ce ze ne dve leti) v raidu
potem imam se enega starega maxtorja 20GB ki dela nonstop ze par let.
in pa WD120GB
do sedaj mi ni crknil se noben disk (knock knock) tudi zloglasni IBM DTLA ne.

je pa res da maxtor proti drugim malce bolj ropota, ampak samo pri branju. dosti bolj mi gre na zivce tisti visokofrekvencni zvok zaradi vrtenja pri WD-ju.

ampak to je samo moje mnenje. ce bi pa kupoval sedaj, bi pa najbrz posegel po seagate.

Saladin ::

Če ti diski po seriji crkujejo, raje premisli o dodatnem hlajenju za njih. Če imaš kak prostor za vent pred kletko, ga uporabi, če na pa dokupi takšnega za pod disk. Na minimalnih obratih ga ne slišiš, če se pa disk že po naravi bolj greje se nimaš kaj za bat, tudi poleti in 24/7 ne.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Luc ::

Ne vem jaz mel Maxtorje, WD pa Seagate.

Težave mel samo s Seagate.. zdaj pa prešel nazaj na WD.

Big_Al ::

Meni se pa zdi zanimivo, da imajo ljudje v zadnjih X letih težave z več diski različnih proizvajalcev. Lahko da je slučaj, OK. Mislim pa da je to ravnanje z opremo - pogosto prenašanje, transport, temperatura ipd.

Drugač imam najboljše izkušnje z Seagate, Samsung.

jastreb ::

računalnika ne prenašam, tko da transport ni kriv, diski se tudi ne morejo segrevat ker nič takega ne delam kjer bi bli zlo obremenjeni, niti ne puščam računallnika prižganega skoz noč, vedno ga vgasnem, samo ene parkrat na leto ostane skoz noč pržgan. seagate, star enih 8 let pa še vedno dela brez problema.


diske je bil SATA 120gb, pa če sem to pravo št. dol napisal je: SP1213C
jastreb

jastreb ::

že dolgo nisem spremljal računalništva, pa zdaj tu vidim sata2

http://www.rolan.si/index.php?str=artikel&a_id=3207

koliko je to sploh hitreje in če to gre priklopiti na SATA1 oz v čem je fora?
je samo hitrejši disk ali je potrebno drugo osnovno in druge kable?
jastreb

AndrewSmith ::

Hitrejse je 0%.Vodilo je ze hitrejse,ma kaj ki
so diski vsi isto hitri.No...vecji diski naj bi
imeli vecjo gostoto zapisa in naj bi bli zato
kancek hitrejsi,ma v praksi se to skoraj da ne
pozna.
Se med ide in Sata ni neke hude razlike...ce se ne motim.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Vesoljc ::

@jastreb
glih vsakodnevno ugasanje pc skoduje najbolj...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

jastreb ::

a vi imate vsi skozi noč prižgane pc?
pa ne požere to preveč elektrike?
jastreb

AndrewSmith ::

Sej ne placamo mi....:D :D :D
Pa ponoci je strom cenejsi....itak
Emule pa fura najlepse ponoci,tako da....;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Jaz bi ti predlagal še nakup drugega, boljšega napajalnika, ker so slab napajalniki odnesli že veliko diskov.

Baje Samsung diski niso ravno high-tech, ampak okvara 3. diskov v tako kratkem času ni normalna. Jaz tudi vsak dan prižgem in ugasnem računalnik in mi Quantum disk to prenaša že 4 leta, Seagate pa 7.

Osebno bi odsvetoval nakup Maxtor diska, ne zaradi neke tehnične težave, ampak preprosto, ker je firmo prevzel Seagate (bila novica na S-T) in je veliko vprašanje koliko časa bo še možno uveljavljati morebitno garancijo za Maxtor diske.

Ko je Maxtor prevzel Quantum je minilo manj kot pol leta, da za Quantun diske ni bilo več garancij (vsaj pri nas) in je velika verjetnost, da se bo zgodba ponovila.
Nekoč je bil Slo-tech.

jastreb ::

glede napajalnika, kako mislilš? premalo wattov?

napajalnik je 420 če ne 460 ali celo 480W, nisem ziher kolko je, vendar 420 najmanj od ......... sem pogledal, napajalnik je od enermaxa 460W
jastreb

Fatboyslim ::

od katere firme kupiti diks

Najboljši diki se najdejo v Venera shopu

SaXsIm ::

bravo :\

Jaz ti tudi priporočam Hitachi diske, sam sem ga kupil takoj za tem, ko je le-ta prevzel IBM, pa z njim sploh nimam težav.
SaXsIm

Azrael ::

V bistvu so večinoma tisti W pobožne želje.

Rabiš napajalnik, ki ima stabilne napetosti, brez prevelikega šuma. Za točno ugotavljanje je potebna boljša in dražja merilna oprema, kot so senzorji na matični. Ampak, če napetosti, ki jih kaže plošča hudo nihajo (do 2% je vse cool), to vsekakor ni znak kvalitetnega napajalnika.

Poglej malo po forumu kaj je trenutno na področju napajalnikov dobro za svoj denar. Samo cena ni pokazatelj kvalitete.
Nekoč je bil Slo-tech.

Duke Nukem ::

kaj lahko nardimo glede garancij, katere bi mogle biti daljše, kot si jih izmišljujejo v trgovinah :\ ali varstvo potrošnikov lahko nardi kaj ;)
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

Azrael ::

Mislim, da je še najbolj realna možnost RMA zahtevek direktno proizvajalcu oz. njegovemu zastopniku za Evropo.
Nekoč je bil Slo-tech.

steev ::

Ehm, se da kje dobit hitachija 200 GB (s-ata), če sploh obstaja??
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

jastreb ::

Azreal, kje naj pogledam nihanje napetosti pri napajalniku?
jastreb

steev ::

Uporabi kakšen program - MBM (Motherboard monitor)
:|

Jan987 ::

nabavi hitachija. mam enga ibm 80 giga in laufa že dobri 2 leti BP sam hitr ni nevem kolk in pa enga hitachi-ja k se ful dobr obnese po hitrosti, pa tud nism zasledu tle na forumu da bi prov na veliko crkoval

overlord_tm ::

Seagate 3 leta BP. Imam pa še enega hitachija, samo še ni toliko časa minilo da bi lahko govoril koliko zanesljiv je. Je pa še eden seagate v stari kišti, cca 5let, pa še nič ne kaže da bo izdihnil :)

BladE_ ::

WD ali Maxtor
Akcija - Reakcija

jastreb ::

zgleda je na teh samsungih kakšna napaka bla, ker meni sta oba crknila, kolegu pa eden, čisto isti disk
jastreb

TOP ::

Jaz sem imel 2 Hitachije 160gb SATA in oba sta šla,verjetno sem imel smolo in sem dobil slabo serijo potem sem reklamiral in vzel Samsung 160GB SATA2.Do sedaj delata kot morata sta pa občutno tišja od Tistih Hitachijev.Jaz bi ti svetoval Samsung ali Seagate ali WD Maxtorja sem tud imel pa je ropotal kot hudič.Glede Hitachijev pa to da ti diski niso slabi zložil sem kar nekaj PC in vsem dela BP sam meni sta se pokvarila.

jastreb ::

no, vidim da vsak hvali svojega konja, imam enega seagate 8 let starega pa dela ok, tale 2 samsunga in od kolega pa so šli zelo hitro po gobe
jastreb

Dr_M ::

jest sm mel doma ene 15 kil starih WDjev in seagateov, od 650MB do 6GB, ki so crknil po letu ali dveh.
se dobr da nobenga od teh nism kupu. >:D

drugac pa vsi se kvarijo. in vsi se bodo, prej ali slej. :)

Jan987 ::

to je res

TOP ::

In katera firma bi bila potem najbolj zanesljiva,če ima kdo podatke v procentih in ali 16mb keša da kej prednosti pri WD.HVALA

Javon ::

Zivjo

Jaz ti predlagam WD, sam sem kupil dva nekaj dni nazaj in sicer model WD2500KS, ima 16MB Buffer-ja in je SATAII.Prva lastnost tega diska, ki sem jo opazil je to, da je zelo tih, ce ti to kaj pomeni, potem razmisljaj v tej smeri.Pred WD sem imel Seagate, deloval dobro nekaj let, vendar je bil opazno glasnejsi.

LP
Smoke em if you got em!

igor0203 ::

Kje si pa dobil ta disk? Jst sm gledu tega WD, sam nikjer nisem zaslediu, da bi ga mel na zalogi

TOP ::

JAVON hvala za tvoj odgovor zanima me kako je kaj hiter ta disk,če se pozna kaj 16MB keša na oko mislim.Ja tišina bi mi prišla prav ker sedaj imam Samsung 160gb SATA2 in je zelo tih,sam na enem forumu sem brall da ti veči diski od Samsunga so slabi zato gledam da bi kupu WD.

jastreb ::

v čem je fora pri SATA2? oz. ali to priklopim kar z enakimi kabli kot pri sata1 in na isto ploščo ali je to drugačna osnovna plošča z drugačnim priključkom kot plošča za sata1?
jastreb

Dr_M ::

ja cist drugac je vse... sploh nc ni kompabilno, se ohisje bos mogu drugo kupit... :\ :\

jastreb ::

no, resno vprašam
jastreb

Jan987 ::

priklop je isti in tud vem da se na hitachi sata 2 diskih da nastavit da je sata al sata 2

RC14 ::

Jaz osebno priporočam WD, hitachi ali seagate.
Pa ne zato ker imam sam WD in hitachija, ampak sem imel oz uporabljal, stestiral, videl kakorkoli ... tudi druge diske, in roko na srce WD je najtišji in eden med najhitrejšimi.

Imam pa WD 250GB Sata2 (8mb) in je resnično tih in zelo hiter. Hitachi je rahlo glasnejši in kar "občutno" če se lahko tako izrazim počasnejši. (160Gb ATA, 8Mb).

Razlika med 8 in 16Mb je v praksi zanemarljiva, pač stvar okusa.

Najglasnejši in tudi nekak po mojih izkušnjah najbolj pokvarljivi so Maxtor diski. So kot letalo- glede glasnosti seveda.
Seagate diski so tudi dobri, so tihi, vendar rahlo počasnejši od WD in hitachi. Z samsung-om pa res nimam izkušenj tako da ne morem o njih nič povedati.

Kar se pa tiče pokvarljivosti diskov je pa sigurno zelo veliko odvisno kako z njim delamo, kako je hlajen, ali imamo velike temperaturne razlike med delovanjem, če kišto pogosto prestavljamo in premikamo sem ter tja med delom , če zelo pogosto restartamo kišto,in še in še.... Vse to krajša življensko dobo diskov.
Sam vidim kako nekateri ravnajo z svojo kišto in se samo čudim, kako še sploh lahko tak disk deluje-resnično. Je pa res tudi nekaj odvisno od sreče, če naletiš na slab primerek, pač ni pomoči.
No, moram res trikrat potrkat tok, tok, tok, da ne bom prehitro rekel, ampak do sedaj še mi ni nobeden disk crknu. Še danes mi deluje prav lepo WD 4Gb in 6Gb.
Toliko iz moje strani.


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

TOP ::

Vidim da tukaj večinoma svetujete WD ali Hitachi.Kaj menite o Samsungu 200gb če ga kdo ima.HVALA

jastreb ::

tudi seagate veliko hvalijo........ sicer pa je odvisno tudi od drugih dejavnikov, ne samo od firme
jastreb
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939074 (6029) dela
»

Disk 160GB ali 200GB in firma

Oddelek: Kaj kupiti
201632 (1237) dxx
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452730 (1942) Dr_M
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634760 (3332) Jaffa
»

Kater disk?

Oddelek: Kaj kupiti
201623 (1326) nokia6310

Več podobnih tem