» »

Težave z HD

Težave z HD

Lostje ::

Zdravo! Imam problem z mojim 200GB SATA Maxtorjevim diskom. Disk se automatično ugaša in prižiga. Recimo sem v Winsih in kar naenkrat slišim en "klik" iz PC-ja in potem posveti led indikator, programje v Winsih pa zamrzne. Ko računalnik resetiram mi le ta diska več ne zazna. Potem PC ugasnem in spet prižgem, da mi PC spet zazna disk. Pri auto detecting-u mi tudi napiše, da je Overclocking Failed, ... V PC-ju imam 2 diska. Enega 200GB SATA (ta se ugaša) in 160GB IDE disk, ki dela normalno. Disk je bil že dvakrat zamenjan, zaradi istih težav. Razmišljal sem, da napaka mogoče ni v disku ampak v matični plošči (mogoče defektna ??), kaj misliš? Jaz res ne vem kaj bi storil, poleg tega, da bi ga SPET peljal na servis.

Konfiguracija: IP4 3200 Mhz, Matična plošča ASUS P5GD1 Pro, GeForce 6600 GT, 200 GB SATA Maxtor disk, 160 GB IDE Hitachi disk, Sony DVD-RW in 420W napajalnik.
Live Long and Prosper!

Han ::

Firma napajalnika? Je na plati zadnja verzija biosa? Jaz bi namesto Maxtorja rajši imel Seagate Barracudo 7200.8.

bastadu ::

Poglej malo kable za napajanje diska, da nimajo kje slabih kontaktov in zaradi tega prekinjajo tok...:\

TeraSonic++ ::

Da nebi dopiral nove teme, tudi jaz imam problem z mojim diskom.:\

Imam Seagate Barracuda 200GB IDE 7200 rpm 8 in zgodila se mi je katastofa.

Disk je dober mesec po inštalaciji delal perfektno nato pa meni nič tebi nič, nisem mogel priti na disk, napisalo mi je opozorilo, češ da ga moram formatirati. Kot, da že to ni bilo dovolj grozno mi po formatu zazna normalno vseh 200GB a kao 50GB spozna kot zasedenih čeprav je disk sedaj prazen;((

{aja imam win xp pro sp1}

Na pomoč nujno!!!
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Zgodovina sprememb…

DominusSLO ::

Saj nimata slučajno navito mašino?

TeraSonic++ ::

Ne mašina ni navita....pa tudi ne vem zakaj bi bil to problem če bi bila:\
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

zee ::

meni je disk spuščal čudne glasove in sem potem ugotovil, da je napajalnik fuč
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mkovac10 ::

M|KE
imam čisto isti problem kot ti. isti zvok iz mašine, disk se ustavi, včasi zažene nazaj, večinoma pa le "blue screeen" in nato pri resetu neprepoznavanje diska.

Cel sistem sem že imel na servisu, so naredil vse teste za disk, rame, plato etc. pa naj bi vse delal. Nato so odkrili da naj bi bila kriva mrežna kartica (imel sem dve) pa so mi jo odstranili, jaz pa sedaj veselo uporabljam router. No zadeva je res laufala nekja časa, nato pa glej ga zlomka spet isto.

Za razliko od prej se pa meni disk več ni zagnal, ampak ostal "mrtev" od samega začetka. Ne vem kaj je bilo krivo da je šel rakom žvižgat. Poskusil sem z drugim diskom na istem napajlnem in podatkovnem kablu (tudi master) in ta drugi disk veselo dela...Stari disk pa čaka na garacijo...upam da bo kej

sam sumim na rahlo pomanjkanje napajanja in iz tega razloga okvaro diska, priključenih imam namreč kar nekaj zadevic (2mrežni,firewire kartica,DVD-RW,CD-RW). Disk je prestal kar nekaj video renderingov v pinnacle studiu ter veliko uric dolpotegov tega in onega.

lp, mako

konfig:
amd xp 1800+
asus a7v-266
256MB ram
IBM 60GB
winfast Ti4200 64mb
mrežna,firewire PCI
mako dv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšno računalniško konfiguracijo imate? (nasplošno vaš hardware) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
937352 (5800) ialexxb
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442553 (1730) Mr.B
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473094 (1814) antonija
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939114 (6069) dela
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452743 (1955) Dr_M

Več podobnih tem