» »

Hitachi 160 GB problem!

Hitachi 160 GB problem!

@ljash ::

Lep pozdrav!

Dobil sem tale po mnenju mnogih najboljši disk Hitachi 160 GB SATA (8 mb cacha) iz 7k250 serije.
Se je pa pojavlo že par problemov.

Najprej sm hotu skopirat C: particijo na nov disk - zaženem Ghosta, pa je v vsakem primeru Ghost zmrznu (al sm ga v winsih zagnou, al pa iz CDja /in tud DVDja).
Mrbit bi znou bit problem, ker sta oba diska bla na master, sam ne vem no... Itak prejšnji Maxtor je na Primary IDE, Hitachi je pa SATA izvedba.

Pol pogledam s Partition Magicom, in glej ga zlomka - kaže, da ma disk samo 131 069 MB placa (kar je cca 127.4 GB). Hm - kje je ostalih ~40 GB? Tist plac, ki je ponavad "rezerva" za pokvarjene sektorje pa to, to pomojem ne bi smel bit - vsaj tolko ne. Tud na nalepki na disku piše 164.7 GB
Sm pa tud naredu 2 particiji pol (formatiru v NTFS, vendar je seštevek še zmeri isti.
(ob vklopu pa izklopu je sicer nekam glasen s čudnimi zvoki, tud ko laufa nekam čudno "piska" - sicer ne tok glasno, da bi preglasu 3 ventilatorje v kišti ;)

Aja, HDTach pravi, da je 137.4 GB disk.


Je disk "zrel" za menjavo?

Prosim za pomoč.

LP,
bmw-f1

P.S.: OS je windows 2k.
  • spremenil: @ljash ()

humanoid ::

Na proizvajalčevi strani bi moral bit nek popravek za OS, oz. poglej pri Micro$oftu, če je kak update, da ti winsi zaznajo cel disk.
Na proizvajalčevi strani si poberi tudi program za stestirat disk, da ni bad sectorjev in, da dela.

totek24 ::

Pri ghostu je problem verjetno to da imas SATA disk. Imam eno verzijo ghosta, ki dela tudi s SATA diski brez problema. Ampak o tem lahko na zs. Drugace pa WinXP brez SP1 mislim da zazna samo 130GB disk. Poglej v disk management kako je s particijo, ker partition magic je malo cudn vcasih. Jaz mu glih ne zaupam kaj prevec.
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

@ljash ::

tist popravek je naložen, da zazna diske večje od 137 GB.

Kaj pa glede čudnih zvokov? (ob vklopu/izklopu se sliš kot bi dve žici skupi stikal, pa skoz nekam visoko piska).

SodVina ::

Ce zaganjas ghost-a direktno z read-only enote (CD, DVD), potem ti ne bo delal. Zgleda, kot da si mora ustvariti en majhen swap ali nekaj takega. Torej skopiraj ghost na disk/ disketo, pa potem poskusi zagnati z dosa. Meni se je isti problem, kot ga imas ti, s tem postopkom odpravil.

lp

@ljash ::

en problem je meu Ghost s SATA diski - z updejtom so popravl ;)
Zdej sm u install programu od xpjev še enkrat zbrisu use particije na tem disku in mi normalno pokaže 153 GB, tko da je zgleda ok zdej..

Na zvok sm se pa tud že navadu ;) Bolš useen od maxtorjeve stružnice. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537035 (5455) thebaloh
»

Ghost

Oddelek: Programska oprema
111535 (1418) Jeronimo
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453191 (2215) Blind
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113408 (7305) e-marko
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310062 (7247) Keyser Soze

Več podobnih tem