» »

razdelilec 1 monitor, 1 miška, 1 tipkovnica - 2 računalnika

razdelilec 1 monitor, 1 miška, 1 tipkovnica - 2 računalnika

hihitavec ::

Pozdravljeni!

Zanima me, ali se dobi razdelilec, ki bi razdelil monitor, miško in tipkovnico na dva računalnika. Tako, da bi bilo lahko preklapljati med enim in drugim računalnikom. Oziroma, kako bi se pri takem načinu sploh preklapljalo med računalnikoma.
Kako se taki stavri reče? Se dobi kje pri nas? Cena?

Hvala za odgovore.

Timmah ::

donde esta francesca

Runnagain ::

Temu se reče KVM pretvornik, se jih pa dobi od ene 20€ naprej:
http://www.mimovrste.com/artikel/114035...
http://www.mimovrste.com/artikel/250002...


Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

hihitavec ::

Hvala. Nekaj tekega sem iskal, le da bi imelo usb priklope za miško in tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

hihitavec ::

Samo še nekaj. Sedaj sem našel tega: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
Ima za tipkovnico in miško usb. Cena je tudi vredu. Skrbi me samo, ker za priklopit ima lepo en usb za miško pa enga za tipkovnico. Potem pri tistih dveh delih za računalnik ima pa samo en ubs.

AngelOfDeath ::

ksz

In zakaj bi jih imel več ?
edit: Slovnica

hihitavec ::

To pomeni, da miška in tipkovnica prideta v računalnika samo po enem usb kablu? Ne vsak po svojem.

Gapi ::

razmišljaj globalno :) lahko da je not kak mini usb hub. Skratka ti si ne delaj z tem težav. Stvar ima da dela.

Sc0ut ::

Obstaja kakšen keyboard switch? Samo za tipkovnico?

Ali pa vsaj kvm brez v-ja. Namreč v dobi lcdjev, z dvi in vga vhodi V na preklopniku meni ni potreben.

Na googlu ne najdem nič konkretnega.

Če pa ni nič za kupit, se da doma z lahkoto narediti tipkovnica preklopnik? Naprimer v stilu, da odpreš kabel od tipkovnice in na vsako žičko priklopiš pripadajočo žičko od enega starega kabla iz kakšne nedelujoče tipkovnice?

Verjetno bi potem mogel pazit, da ne bi bila računalnika hkrati vklopljena ne? :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Oziromna bolj ziher varianta bi bil en preklopnik 1 ženskim priklopom in 2 moškima priklopoma.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Pyr0Beast ::

Za to ceno dobiš že enega miša in tipkovnico :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sc0ut ::

Tipkovnic in mišk imam na pretek.

Ampak na mizi želim imeti samo 1 tipkovnico. Ni prostora za dve.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Invictus ::

Teh KVM switchev imaš malo morje. Na tem naslovu http://www.kvm-switches-online.com/ si lahko malo pregledaš kaj ti ustreza in se potem odločiš kaj ti ustreza.

Vseeno je dobro, če imaš vsaj VGA v KVM (kljub monitorjem z več priključki), sploh če kolegom rihtaš kake škatle :)). Pa zaradi tega sploh ni nič dražje.

LP I.

Sc0ut ::

Vem da je kvm-ov malo morje. Kolegom ne rihtam računalnikov in s tem ne služim. Gre se zato, da imam 2 kišti, 1 tipkovnico, 2 miški (ena browsing, ena gaming) in 1 monitor (dvi, vga vhod). In niti podrazno mi ni za imeti 2 tipkovnici na mizi.

Tako da konec koncev rabim samo switch za tipkovnico. In me pač zanima, ali je težko narediti doma en preklopnik za tipkovnico? Kabel pride noter, 2 kabla pa ven. Vmes je stikalo.

Se da dandanes še sploh kupit takšno stikalo, mehanično?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

JanK ::

Sam sem v podobni situaciji namesto HW stikala uporabljal SW (Teleffect, tekel na WinNT4 in SGI IRIX) - sploh ni treba preklapljati, temvec ti SW enostavno "zlepi" desktope - ko zapeljes mis cez desni rob levega monitorja se pojavi na levem robu desnega monitorja.

Namesto Teleffecta (ki dejansko tece samo na Irix in NT4) je zdaj na voljo ekvivalenten open source Synergy, cross-platform zadeva za Windows, Unix (predvsem Linux) in MacOS.

Vem, da ni cisto to, kar si iskal (je precej bolj uporaben z dvema monitorjemta) mogoce pa ti vseeno prav pride.

Sc0ut ::

Ja, sem tud ze sam videl podobne stvari, ampak je tako, da ko ena kišta dela, druga ne rabi delat.

Na koncu sedaj res iščem samo en hw switch za tipkovnico.

Na googlu pa tudi ne najdem nobene skice. Niti nimam ideje, kje dovit kakšno takšno stikalo.

Na koncu bom kupil dva ps2 podaljška in tipkovnico izmenično v njiju vtikal.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
617253 (6345) WizzardOfOZ
»

CPU switch

Oddelek: Strojna oprema
141905 (1601) ender
»

kvm preklopnik

Oddelek: Strojna oprema
131363 (1132) solatko
»

Kako priklopiti dva compa na en monitor???

Oddelek: Strojna oprema
112273 (2066) okip32
»

DVI KVM preklopnik na VGA monitor

Oddelek: Zvok in slika
114385 (4234) Saladin

Več podobnih tem