» »

Procesor AMD ali Celeron ?

Procesor AMD ali Celeron ?

Magician ::

Želim nabaviti novo računalo, vendar sem v dilemi kateri procesor naj dam not.
Vsekakor bi vzel Intel P4 samo mi denarnica tega ne dopušča.

Torej kaj mi priporočate AMD ali Celeron ?

Možni varijanti pa sta :

Procesor Intel Celeron 2600MHz/400,S478,128kC,BOX

Procesor AMD XP2600+ Barton, 333Mhz, 512kB, BOX

TX

xenon74 ::

 http://users.volja.net/gianne/smeskoti/JEDI.gif

http://users.volja.net/gianne/smeskoti/JEDI.gif



X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

NoUse4AName ::

Mislim no, XP proti celeron sploh ni dilema. Razlika v hitrosti je ogromna v prid AMDja. Samo pazi da si izberes kako pametno maticno.

SodVina ::

Ja, valda da amd-ja. Pa 2500+, 2600+ ni dost hitrejsi. Ker si na svoh z denarjem ti priporocam se epox 8rda+ za cca 20 jurjev. TALE procesor na TEJ plosci bos lahko navil na 3200+ brez problema.

rkb2 ::

Lahko vzameš Celeron D 330 + P4C800 ali P4P800. Boš kasneje lahko ubodel enega P4C 3.4 Ghz.

SodVina ::

rkb2: zakaj bi kupoval dvakrat? to s celeronom je precej zguba. Potemtakem je bolje da kupi se slabso plato pa recimo en celeron 500, bo pa cez tri leta kupil 10 Giga procesor. Barton 2500 navit na 3200 je lahko konkurenca istofrekvencnem pentiumu. Ne vem koliko je dejanske razlike v performansah, je pa definitivno velika razlika v ceni. Prav na to pa, kot smo prebrali na zacetku foruma, gledamo.

rkb2 ::

Če pravi da bi rad kupil P4 pa ne more zaradi finančnih razlogov - lahko kupi Celeron D (ki so primerlji z athlon XPji). Potem pa ko dobi denar si lahko kupi kaj boljšega - s tem da že ima plato. Tudi sam pravim da je kupovati dvakrat je metanje denarja stran - samo če ima željo pač naj si kupi P4 čeprav malo kasneje.

Ne pa folk prepričavat naj kupijo 2500+ ker se bo brez problema navil na 3200+.

Imel sem izkušnje z AMD XP (2400+, 2500+ -> prijatelji) in moj 2600+ in mobilni 2500+. Od omenjenih procesorjev nobeden ni šel čez 180-185 FSB (hlajen zračno).
Z vodnim hlajenjem sem pa moje procesorje spravil na 2300 Mhz (2600+) in 2500 Mhz (12.5x200, mobilni XP2500+) in to na A7N8X (moja) in NF7-S (prijatelj) z rami, ki na P4C800 tečejo brez problema na 250 Mhz. Se pravi --> navijanje je samo za hobi, ker drugače brez problema zapraviš >30 KSIT (napajalec, hlajenje, ...) s katerimi bi že lahko kupil XP3200+.

Zheegec ::

Od omenjenih procesorjev nobeden ni šel čez 180-185 FSB (hlajen zračno).

LOL, poznam folk, ki na default napetosti dobi 200FB z BOX hladilnikom -> čisti 3200+ torej :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LapD ::

tle ni možnih variant ker je varianta sam ena :D now go get that damn athlon >:D

nurmaln ::

Sicer ne bom preveč pametoval ker se mi ne da preverjat sledeče trditve ampak
Celeron D 330 ma 256KB L2 cache Athlon pa 512KB tko da dvomim da sta primerljiva...

ITAQ AMD!!!

BTW: je kdo spravil Barton2500 na 3200 brez vodnega?

SodVina ::

nurmaln, beri 2 posta nazaj.

Rkb2, ,kaksne plate pa so imeli tisti, ki jim nikakor ni slo? Ti si navijal z asusko, prijatelj pa z abitko. Kaksne plate pa so imeli drugi, ki niso dobili cez 180 (QDI?:D ). Sploh pa jaz sem priporocal epoxovo. Mozakar bi plato + procesor dobil za dobrih 40 jurjev. Toliko stane samo plata P4C800 (P4P800 stane cca 10k manj). Zdej pa dodaj procesor pa skupaj zracunaj. Got the picture?
Ce clovek hoce pentiuma, naj kupi pentiuma, ce pa izbira med celeronom ina bartonom, pa tukaj sploh ni kaj izbirati. Sigurno bo pa z amd-jem dobil enake performanse za manj denarja. Sicer pa je to stvar svobodne izbire. Jaz tukaj samo svetujem in ne vsiljujem. Na njegovo vprasanje "A ali B?" sem reku A, ti pa nekje med B in C"...

rkb2 ::

Količina predpomnilnika ima bolj maloo veze z performansami procesorja, še posebno če proizvajalec procesorja k obstoječemu (npr. 256 Kb) doda še nekaj predpomnilnika, pri tem pa ne naredi nobenih spremenb v jedru, ki bi izboljšale uporabo predpomnilnika. To se lepo vidi pri Prescottu-Northwood :\:( :\ , Barton - Thoroughbred.

>>LOL, poznam folk, ki na default napetosti dobi 200FB z BOX hladilnikom -> čisti 3200+ torej

Ja eni imajo srečo ;(. Samo toliko da ne bo kdo razočaran ko bo kupil 2500+ in se ne bo navil za en mm.

Glede primerljivosti Celeron D - Athlon XP pa:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2093&p=1
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/celeron-d.html

Prav dovolj dobro če vprašaš mene.

rkb2 ::

Jaz imam A7N8X, prijatelji (oba) pa NF7-S. Če mene vprašaš je tistih 180 FSB prav žalostno. Še nabolj sem pa bil razočaran nad Mobilcem - na H20 se je navil še kar dobro, na zrak (SLK800) pa za en jajc.

Glede cene P4 pa se popolnoma strinjam, cena je 2x, samo performanse pa bi moral primerjat z Amd 64, čeprav P4 v nekaterih primerih že AMD XP prehiti. V glavnem odločitev med AMD in P4 je bol odločitev tipa kaj ti je bolj všeč - blondinka ali črnolaska, vsak ima svoj okus - samo da si na koncu zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rkb2 ()

SodVina ::

rkb2: navajam iz drugega linka

...Celeron is considerably slower than the youngest Pentium 4 processors, as well as the competing Athlon XP CPUs selling in the same price group...

navijanje pa sreca nimata ravno veliko skupnega (razen mogoce ekstremno navijanje). Torej ce das 2500+ procesor na spodobno plato, bo sel dovolj visoko, tista, da pa mobilnega bartona niso mogli spraviti cez fsb 185, je pa zelo kosmata. Meni na default voltazi dela na 200, zracno hlajenje, napajalnik pa levi 300w. Torej za pentium mora bit ena plata za 40 jurjev, pri athlonu pa pricakujes, da se bo navil ze na matsonicovi za 8 jurjev? ne posplosujmo zadev...

aja, tukaj ne izbiramo med p4 in xp ampak celeron in xp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Tomson ::

CYRIX procesorji so tudi poceni ... >:D
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

xenon74 ::







X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

CCfly ::

Athlon.

ferdo ::

AMD izberi in eno Nforce2 mamo plato, o bonbončkih pa razmisli, sATA in RAID, če rabiš, ostalo je večinoma že integrirano, LAN zvočna itd...USB2.0,... skratka, AMD + nForce2;)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Loki ::

Anandtech:
Not only do the new Celeron 3xx line of processors perform better than the previous Northwood based Celerons, but even when hampered by a 400MHz FSB, the Prescott Celerons consistently showed improved performance over their predecessors. Even more impressive is the fact that the Celeron 3xx line is able to keep pace with AMD's 2600+ and under Athlon XP line.

CCfly ::

"able to keep pace" je pogosta fraza za "still loses".

ronaldo ::

lol tolko postov za nekaj ur ze :D
kot so rekli ze drugi pred mano, ti priporocam amd athlon xp 2500 m.

ronaldo ::

na xbitlabs to tole napisali na conclusion:

However, I would like to point out that the performance gain obtained by the new Celeron D processors is unfortunately too low for them to compete with the corresponding AMD Athlon XP solutions on equal terms. AMD processors selling at the same price are still faster, although not all the time and not that much faster now.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923450 (15230) 54j0
»

Celeron D procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
635221 (3528) radiator
»

Celeron M 350J

Oddelek: Navijanje
412335 (1200) sirotka
»

Barton vs. Sempron

Oddelek: Kaj kupiti
201491 (1113) SavoS
»

Slabosti in prednosti AMD 64 in Pentium-a 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
804799 (3726) tiborrr

Več podobnih tem