» »

Celeron D procesor

Celeron D procesor

«
1
2

Geo ::

LP!

Intel je pred kretkim izdala novo serijo procesorjev imenovanih Celeron D. Jaz si ga tudi mislim nabavit kajti s tem kar mam zdaj nemorem nic! Zanima me ce je kdo ze navijal tak proceosr in kaksni s bli rezultati? Aja kaj mi bol priporocate tega al pa kakega rabljenga Pentium 4 2,4 Ghz, ker cena je priblizno enkaka.:D

Sami ::

Priporočam AMD Athlon XP (barton) 2500+, ki ga lahko kar lepo naviješ.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

gujs ::

Sami, kot prvo vprašal je za Intel procesorje. Celo na izbiro ti je dal dva8-O .

Geo, če imaš možnost dobit Pentium 4, pol ga vzem, ker je zih hitrejši od celerona. Sam je pa res da se bo tale celeron zih bolj naviju, ker je baziran na prescot jedru in ima samo četertino njegovega L2 predpomnilnika. Pomoje lohka tam ene 3.5GHz stisneš iz njega.

Sami ::

gujs: Vem, sem mu pač svetoval najbolje, če že kupuje nov proc. naj bo price/perfermance.8-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

icek ::

Geo: preveri si ta test pa nebos vec rabil nic razmislat.
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...
Rider of Theli
www.air-tv.net

radiator ::

Imam Celeron D 330 navit na 3.4GHz v MSI 865PE-Neo2 in zraven 2x 256 Twisterja CL2. Imel sem kar nekaj težev z plato. Zdaj mi je MSI poslal drugi bios 2.4B1 in zadeva dela. HotCPU tester laufa brez težav, CMR4, DOOM3, UT2003 tudi. Mislim da bo šel tja do ~3.6GHz tako kažejo rezultati, ki jih dosegajo drugi....

Kakšno imaš plato?

Rabiš pa kar vredu hlajenje. Jaz imam TT Spark7.

Kaj lahko kdo predlaga kakšen verdu stability tester ker ta ne zna delat z Prescott-ovimi cache-i...

radiator ::

In še številke:

PC Mark04 CPU Score: 3288
3DMark04 CPU Score:668 in 5652 točk

system:

MSI 865PE Neo2-LS
Celeron D330 20x170MHz (Vcore= std)
FSB:DRAM 1:1
2X 256MB 2-3-3-7 8 (170MHz :( ) (MAT(PAT)@Ultra-Turbo)
PC Radeon9800SE (256bit) @ Pro (SoftMod Cat 4.9B)

WinXP SP2, DX9c
Zadaj laufa virus scan, fire wall, MSSQL server, active sync

Mislim da za cpu, ki stane 25ksit ni slabo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: radiator ()

bond007 ::

kak duron za 10 jurjev in pa kakšna nf2 plata za 15 (navito recimo na 2200 mhz) bi dalo vsaj podobne performance IMHO. Ni slaba stvar za 25 jurjev :P

Spajky ::

radiator, ali lahko začasno inštaliraš PCMark2002 in pa CPUMark99 (ZDnet) in postaš score za oba? /meni noče delat PCMark04/; me firbec matra za rezultati ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

radiator ::

Ja bom to naredil. Mogoče bo trpelo 2 al tri dni....

radiator ::

CPUMark99 v1.0 da 168
PCMark score pa bom postal zvecer....

jest10 ::

Meni na duronu 1600@1980MHz pokaže 152pik. Glede na to koliko MHz več ima celeron....

radiator ::

ja v CPUMark-u dajop Inteli slab rezultat....

PCMark 2002: CPU Score = 6949 in MEM Score = 8839

zile ::

AMD sempron +ena plata zanj = best buy

Caligula ::

Vzami rabljenega pentiuma 2.4, ce ga dobis za enak denar. Ko se tisti navije pa odpihne tega Celerona.
Ta celeron je nekako v klasi AMD 2200 ali nizje. Skratka Pentiuma pa gas....

Spajky ::

Beh ni nujno; moj Tulc @160fsb/1,6G je dal nekoč 140 točk tam in clock2clock je (vsaj na BX plati!!!) za dlako boljši tudi od Applebread Durona zgleda in se lahko kosa clock2clock z AMD-XP-ji po real clock2clock performansah!

Tenks; niti ni tako slab rezultat; moj Tulc 1.0A@1,35G da cca. 3.400 točk /res pa na 2,5x manjši frekvenci!/; clock2clock so TulciCeleron boljši, da o P-M in segrevanju niti ne govorimo-starejša CPU core arhitektura proti novi razen frekvence still rocks (AMD podobno)!. CPUMark99 pa da mi ven 118. Aha, zdej tako vem za faktor primerjave med obema PCMark-oma za primerjave: /faktor 2,11/; torej bi moj Tulc dal preračunano v najnovejšem PCMarku (ki mi neče delat) cca. dobrih 1600 točk ... Hvala še enkrat ...

Ja Intel baje zdej opušča NetBurst arhitekturo in vsi so spet začeli razmišljat o nižjih clockih zaradi gretja in pa raje o dvojedrnih procih ... Jest če bi zdej na novo kupoval mašino in hotel met solidno hitro in tiho za male pare relativno, bi verjetno šel na AMD mobile XP ... ma ker mi je ta moja več kot zadost in neslišna zdej, prov nič ne bom metal dnarja več proč ... Če bi ga mel odveč, bi si pa probal nabavit desktop plato+DDR+ P-M (dothan)... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

zile ::

Ko se Sempron navije pade skoraj v rang Athlon64 in odpihe P4 in Celeron D skupaj...:D
Moraš pa paziti ker obstajata 2 verziji. Ena, ki bo nadomestila Athlone XP in ena, ki je oklestena verzija Athlona 64

radiator ::

Sorry.
Sem postal napačen PCMark04 rezultat.

Pravi je :4277

in pri ramih na 212,5 je 4339.

Gledal sem test v PlanetPC: Athlon64 3200+ (Hammer) na KV8-Max je dal 3851 in P4E 2.8 na AI7 4366. oba staneta 2x več samo ko P4E naviješ.....

In v tem CPU-ju je še nekaj potenciala. Žal mi moja plata ne omogoča dviga Vcore na Prescott-u in ne še ne vem kako daleč se bom lahko približal 3.8GHz.

Kaj pa da sempron?

Kaj te vem če je P2.4A vreden nakupa. Če pa imaš možnost dobi P4C pa ga vzami. In vredu rame...

Geo ::

Jaz imam neko qdi plato zgleda kar dobra navijalka...Sem pa malo gledal pa verjetno bom sov rajs na petiuma northwood!

zile ::

radiator: a ti se pol sam na pcmark 2004 zanašaš. :\
Na tukaj si preber
Lahko si odgledaš samo conclusion, pa ti bo jasno.
No anyway, Geo se bo pa itaq sam odloču, je tako...8-)

Tomay ::

A je boljše kupit bartona ali semprona?
Voodoo 4Ever

Sami ::

Še zmeraj mislim, da je barton 2500+ best buy, če imaš srečo ti deluje tudi na 2500Mhz (kot je meni že uspelo), potem se pa vsak Pentium 4 skrije>:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

DjTonic ::

potem se pa vsak Pentium 4 skrije

Ali sem videl vsak? >:D

radiator ::

Ne jaz se na te benchmarke niti malo ne zanašam. Ker vsi vemo kaj se je dogajalo in kako je eden izmed proizvajalcev procesorjev manipuliral določene dll-ke da je dosegal višje rezultate. In tudi večina teh benchmarkov je zelo slabih in sučejo zgolj nekaj registrov v procesorju in iz tega dajo jeko številko..... In potem pač nekateri te števeilke prodajajo......

No PCMark deluje malo drugače in je zaradi tega malo bolj zaneslijiv ampak ponavadi to z nekim real performace nima kaj dosti veze.

Je pa tak kaj pač delaš to rabiš...


In seveda da naj vsak kupi kaj hoče. Jaz lahko samo pokažem kako dela to kaj imam jaz... Nebi pa mi prišlo na pamet, da bi kdaj koli trdil, da z tem CPU-jem pohodim vse drugo kot to delajo nekateri drugi....

Caligula ::

lejte fantje-v testu se primerja navit Celeron z nenavitim Pentiumom. Se pa Pentium se precej navije in izbruha potem takega Celerona. In, ce res az enak denar dobi rabljenega Pentiuma naj ga vzame, ker je pac precej zmogljivejsi. To je cisto enostavno.

Spajky ::

radiator, se pravi, da moram za razmerje med obema PCMark-oma vzet 1,61, torej bi moj Tulc mel v najnovejšem cca.dobrih 2100 pik ... Ok ...pol manj od tvojga pri 2,5x nizji frekvenci po 2,5 letih od kar smo jih spravli na BX-ice brez PL adapterja ... :-) ... not so bad!

DjTonic, ti si na vodi a ne? :-)

zile, Sempron je že v obtoku /v bistvu Thornton atlonXP se mi zdi/ in je že na visokem FSB in zaklenjen in "tapoceni" pričnejo na realnih 1,5G ali še celo nižje in čeprav imajo potencial za navit, ne gre preveč daleč, treba hudo plato in ram, ki je tu ovira! Men se zdi tle najboljša izbira ultra low power serija mobile AthlonXP (odklenjeni množilnik!); pri AMD-jih L2 itak ne igra toliko velike vloge (exclusive type L2 cache!)... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

radiator ::

To pa ni čisto res. Ker Nortwood žal nima takšnega OC potenciala in če nimaš sreče si zmrznil pri neki nizki frekvenci in tudi za SSE3 še ne vemo kaj bo prinesel... Če pa imaš srečo in dobiš vredu P4C za 20ksit pa si zmagal....


Sempron zgleda dobro...

Spajky ::

Evo tle je na usenetu en daljši thread od enga hrvata z Athlon64 superDuper mašino in Raid0 ter moji in njegovi rezultati:

> IMHO !
> Za vidit kako u real life stoje performanse medju kompovima (a ne
> theoretical bandwith!) bolje uzet koje druge benchove, da se moze
> medjusobno direktno sto je i koliko % brze za usporedjivat:
>
> CPU : npr. CPUMark99 (daje score) moj 118
> Mem: npr. WinRar3.3 (daje index) moj 315
> HD : npr. PCMark2002 (daje score) moj 626


CPU : npr. CPUMark99 (daje score) moj 266
Mem: npr. WinRar3.3 (daje index) moj 553
HD : npr. PCMark2002 (daje score) moj 1274

... pa se slinite nad njegovimi rezultati :D :D :D 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

zile ::

Povej kaj hočeš povedat ?

Spajky ::

zile, mislim rečt, da je Sempron odlična izbira (bolje od Celly D) za very low budget sistem /+tudi poceni plata in ram/ za nezahtevnega koristnika, ki ne bo kaj dosti OC-al! za ostale bolj "napredne" pa kaj druzga ...

DjTonic, tvojih navitih P4 4GHz s katerim osnovnim modelom/fsb je to? Daj instaliraj one 3 malo bolj zgoraj navedene programčiče in zbenčaj, da vidimo razlike proti tistemu Hrvatu za info ...

Uf, meni se že fuzla od vseh teh oznak procov, čipsetov, GPU-jev in čeprav prompno sledim info o novotarijah, se že ne znajdem več najbolje v ponudbi zadnje čase, kaj šele povprečen kupec hardwera ... Mislim, da to kar odgovarja proizvajalcem da zbegajo kupce, da jih lahko bombardirajo z marketinškimi fintami, da jim zvlečejo šolde iz žepa (čim več in čimbolj pogosto), s software IMHO ni nič drugače ... boli glava ... ma saj nekaj strašno revolucionarnega v zadnjih 2 - 3-eh letih glih ni blo za razliko do leta 2000 vključno ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DjTonic ::

DjTonic, tvojih navitih P4 4GHz s katerim osnovnim modelom/fsb je to? Daj instaliraj one 3 malo bolj zgoraj navedene programčiče in zbenčaj, da vidimo razlike proti tistemu Hrvatu za info ...

Gre za 3 GHz P4 še na jedru Northwood >:D Gre pa za kar dober primerek, če gledamo overclock. Brušen je še Heatspreader, čisto ga nisem hotel sleči, saj obstaja nevarnost, da je HS gor naliman z epoxi prevodno pasto namesto z pasto. Glede 4GHZ to je max frekvenca, stable pa ni za poganjat, saj bi rabil pri roki še kakšen Dry Ice ali pa Phase Change sistem >:D. No benchmarke pa potem nalimam, morem prej še malo navit sistem :D

SuperPI 1M



Naj se še kdo za Athlonom 64 oglasi ima me poskusi premagat :)

DjTonic ::

Do zdaj mi je v CPUMarku99 uspelo priti do max 264 točk. Še dve >:D

SavoKovac ::

Zame je navijanje celerona D zelo aktualna tema (sem pač mahnjen na navite celerone...), zato si ne morem pomagati, da ne bi pokomentiral.
Malo sumljivo se mi zdi, da se v tej odprti temi skoraj več piše o AMD-jevih procesorjih kot o celeronih D.
[ ala situacija: se dobi na kupu par revežev, ki si pečejo pišeka, pa uleti trop ljudi, ki so svojega pečenega pujsa že pohrustali in še tukaj fehtajo za kak kos :D ].
Dejte o celeronih D pisat!

Boki_ ::

DjTonic, js rabim sam še ram drugi, potem bo super pi ko za šalo. 216*11 2-3-2-5-1T ...37s. Ko daš pa ram na 2T takoj zgubiš na vsem.
I'm back

Spajky ::

Hja sej ta Celly bi bil Ok, če se ne bi tko grel (PrescHOT jedro) in ne mel tako dolg pipeline; IMHO če bi dodali Northwood Celly-u raje še dodatnih 128kB L2, bi blo bolje po performansah, tako pa se strinjam, da je bolje vzet polnokrvni malo nižji P4 northW in še malo navit in pri istem gretju in ne bistveno večjem vložku poseka Celly-D ... treba mal gledat na fin. vložek za dobljene performance tudi! Sam Intel tega ni napravu, ker bi se preveč približal neokrnjenemu P4 NorthW ... pa še vse plate ne podpirajo energetsko potratnega Prescott jedra in treba nabavit mogoče novo s P4 podnožjem, ki to zmore ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Tomay ::

Odkrito mislim, da so intel/intel variante najboljše. Intelov chipset intelov procesor deluje BP v večini primerov tudi navito. Medtem ko pri amd-ju ne vem katero plato bi kupil. Via še do sedaj ni naredila v redu chipseta (po mojem mnenju), z nforce2 sem tudi slišal, da ima folk težave, pri sis pa še sam ne vem. Sam imam 2 celerona 2,4 en je navit na 3,0 (z boljšim hlajenjem bi šel sigurno 3,2). Skrata ko bom lahko si bom najverjetneje nabavil celerona D, če ne bom prej kake P4C dobil. Edino kar bi lahko imel celeron D je HyperThreading.

Vem, da zapriseženih amd-jevcev s tem ne bom spreobrnil in niti ni moj namen. Edini problem ki ga imajo p4 je cena.

Sem celo razmišljal, da bi si za igre kakega bartona nabavil samo za resno delo pa zaupam samo intelu, ki ga tudi plačam :(.
Voodoo 4Ever

radiator ::

E vidiš to je to. In pri resnem delu so Inteli tudi hirejši in zaneslivejši. Zdaj pa če v igrici rabiš 250FPS in ne 230FPS kupiš AMD-a

Glede dolžine Pipelina je za Celerona čisto OK, da ima daljšega ker ima visok multipler. Res bi bilo super če bi imel hitrejši cache (manjši latency) in HT.

No glede gretja pa je res hudo. Kaj pa Athloni?!?

Glede podpore Prescotta (napajanja): Intel je zahteval od vseh proizvajalcev plat, ki so "prescott ready" (865,875), da zmorejo tok do 70A in to je dovolj. Problem se pojavi pri spreminjanju in fiksiranju Vcore za Prescotta ker kot pravi MSI ta zadeva uporablaj neki Dynamic Voltage Controll in da ima Multi Stage Voltage kaj to pomeni žal niso hoteli povedat. Zato tudi njihove S478 plate ne podpirajo spreminjana Vcore pri Prescottih. Pravijo da je zelo škodljivo za procesor če se mu fiksira napetost. ASUS pa to naredi....

To so napisali meni ko sem jim težil nej mi to v BIOS-u vklopijo: "At last, the vcore for the Prescott series CPU can not been adjusted due to hardware spec limitation."

kuglvinkl ::

In pri resnem delu so Inteli tudi hirejši in zaneslivejši.

Čisto zavajanje. Zanelsjiva sta oba enako, A64 je pa hitrejši. Simple.
Your focus determines your reallity

Tomay ::

@kuglvinkl
Saj ni problem v zanesljivosti procesorja, pač pa chipseta oz osnovnih plošč. Če bi intel naredil chipset za amd procesorje bi se lažje odločil za amd-ja. Imam samo enega amd-ja pa še ta deluje na intelovem čipovju (amd K5) in res nimam nobenih težav z njim ker mirno ždi v kotu in čaka ... >:D
Voodoo 4Ever

kuglvinkl ::

OK, dej mi povej kje so šibke točke nForce3 250 Gb v primerjavi z 925? Ne bi ingnorant...
Your focus determines your reallity

Tomay ::

Ok mogoče je nforce3 v redu ampak nforce2 pa ni ravno rocksolid, vsaj ne pri vseh proizvajalcih osnovnih plošč.
Voodoo 4Ever

kuglvinkl ::

Ok mogoče je nforce3 v redu ampak nforce2 pa ni ravno rocksolid, vsaj ne pri vseh proizvajalcih osnovnih plošč.


Pojma nimaš. Še posebej, če praviš, da nForce2 ni rock solid pri vseh proizvajalcih MB. Kaj hudiča ma to veze s samimi naborom čipovja? + katera plata ni rock solid?
Your focus determines your reallity

Tomay ::

Ene par qdi-jevih pa kaka asrock-ova, msi pa še kaj bi se našlo.

BTW koliko intelovih sistemov ima težave z sponatnimi rebooti? Semo pobrskal v temah zadnjih 24 ur pa ni med njimi nobenega intela? Kako to?8-O
Voodoo 4Ever

jest10 ::

Asrockova?
Človek ti nimaš pojma kaj govoriš.
Poleg tega asrock ne dela plat na nf2 čipovju

kajzer ::

Tomay ti si veliko, zeeelo veliko za časom. Mogoče ampak res mogoče se včasih AMD ni mogel kosati z Intelom, ampak sedaj je pa čisto drugače.

Zakaj pa zbiraš takšne poceni plate (asrock,...)? Primerjat moreš prate ki pridejo isto $$$!!! Torej dobiš za AMD-jevo platformo dosti "boljšo" plato kot za Intela, saj so plate za AMDja občutno cenejše. Za stabilnost in sesuvanje compa pa 100% ni kriv chipset ampak kvečjemu kvaliteta plate (beri napajalnega dela) ali pa napajalnika (zaradi nihanja nap.), vsekakor pa ne chipseta ali procesorja!! ;((

Js mam gigabytko pa se mi še niti enkrat ni resetirala, tudi navita, zato ne bluzi takšnih bedarij.

SavoKovac ::

Menim, da bo procesor Celeron-D našel svoj krog ljubiteljev, če ne drugje, pa pri ljudeh, ki radi kodirajo video datoteke. Po moje tudi s kakšno igrico ne bo imel težav.

Tomay ::

Zakaj pa velika večina postov o problemih s sesuvanjem amd sistemov?
Voodoo 4Ever

kajzer ::

Prvič zato, ker ima več tukajšnih uporabnikov AMDjeve proce,
drugič zato, ker hoče kr vsak bebec naviti svoj komp, ki nima blage veze kako se navija in zato se jim kompi sesuvajo.

Prav nemogoče je da se ti nenaviti komp resetira, če imaš napajalnik dovolj močan in da je plata OK. Večina kupi že kar sestavljene kompe in navadna ohišja z 300W (ali 350W) no-name napajalnikom, in dokler se ne spravijo navijat še vse dela OK, ko pa malo navijejo se jim pa ta bogi 300W no-name napajalnik sesede in posledice so tu.

Me res zanima komu se z kakšnim Antecu, Taganu,... in z solidno plato (asus, abit, gigabyte,...) komp sesuva - tudi navit?!?!:\

jest10 ::

Tomay:
Ti tvoji problemi s sesuvanjem so po večini zaradi slabih ramou, navitega sistema ali švoh napajalca.

Geo ::

Jah, nc jutr grem po nov procesor Intel Pentium 2,53 ghz, ce mi bo ostalo zadost gnarja bom se kupu enga celerona D iste histrosti (2,53 GHz) pa naredu showdown :D :D :D :D :D!

LP!Peter
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Celeron M 350J

Oddelek: Navijanje
412316 (1181) sirotka
»

Katerega Pentiuma in katero plato? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
543646 (2901) igor0203
»

AMD želi 50-odstotni tržni delež (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
577909 (6539) Alexius Heristalski
»

AMD Sempron 3100+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
946554 (3883) Dr_M
»

Procesor AMD ali Celeron ?

Oddelek: Kaj kupiti
211416 (1232) ronaldo

Več podobnih tem