» »

staticni ip

staticni ip

sh4rk ::

Mene pa zanima ce mas staticni ip lahko potem samo 1 uporabnik dostopa do interneta?

l-note ::

Ja, če se računalnika/-ki povezujejo preko HUB-a ali switcha.
Če se bodo povezovali preko routerja ali 1 računalnika, ki bo služil kot gateway, potem pa omejitev ni.

jype ::

Naceloma lahko potem do interneta dostopa samo priblizno 64000 uporabnikov, v praksi verjetno malce manj, recimo 35000.

Seveda potrebujes napravo, ki dela preslikavo internetnih naslovov (NAT), to je lahko racunalnik (vsi moderni operacijski sistemi omogocajo NAT) ali pa napravica, ki ji obicajno recejo usmerjevalnik ali router (in je bistveno tisja in pozre manj elektrike).

Prednost tega da imas racunalnik je ta, da lahko gor postavis kaksne streznike in omogocis marsikaj, prednost routerja pa je v tem da je pri njem manj dela s posodabljanjem (vendar je posodabljanje t.i. firmware-a vseeno zelo pomembno).

sh4rk ::

aha am potem mores met 1 rac przgan potem pa se ostali prklopjo nanga da imajo internet al to ni nc od unga odvisno ... al se sam na router prklopjo pa majo internet potem ...

TyKee ::

Priklopis
Modem v Router.
Nato pa v router nastekas PCje.

Torej:
Modem -> Router -> PCji

sh4rk ::

aha ok :) ce se se kj spomnem prasam :D cya

sh4rk ::

Am no sm se neki spomnu :F ker router se pa splaca kupt zj?

HellRaiseR ::

Jst sem mel en čip level one model pa sem znoru skorej, z routerji so načeloma sami problemi ob uporabi raznih p2p programov itd... če imaš kako staro kišto bi ti priporočal da nanjo naložiš clarkconnect linux ki je res zelo preprost za uporabo... če pa že vztrajaš pri škatlci potem se dobro pozanimej s katerimi routerji ni problemov....

sh4rk ::

aha aha se bom pozanimov :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548533 (724) Lonsarg
»

Nastavitve gateway-ev, mreže

Oddelek: Pomoč in nasveti
151591 (952) bobby
»

Kako dostopat do modema preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
93084 (2915) jan01
»

Router ali Switch

Oddelek: Omrežja in internet
103353 (3247) AndrejS
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254458 (4008) BBB

Več podobnih tem