» »

Kako dostopat do modema preko routerja

Kako dostopat do modema preko routerja

nitro66 ::

Kot že v naslovu..... kako dostopat do modema (192.168.2.1) preko routerja (192.168.1.1)

če povežem modem z PCjem direktno gre brez problema, z routerjem vmes pa nič.

Verjetno je treba kaj na routerju nastavit??

kihc ::

Ruterju daj IP 192.168.2.101, pa bo.
x

Yacksy ::

Ne moreš se povezovat preko ruterja na modem.
Oh in sploh, zakaj bi hotel dostopati do modema? Bolj kot ga na miru pustiš, boljše je.
Shit happens

Jinto ::

Sem imel tudi sam probleme s tem, preko routerja ni bilo možno dostopati do modema, čeprav je bil v istem subnetu. Prvo je bilo treba modemu nastavit IP v istem rangu, kot ga ima router(v tvojem primeru je to 192.168.1.x), nato pa zadevo še malce čudno povezati.

Nekako takole:



:D

Yacksy ::

Daj no daj, da se ti ne bo kdo smejal ko bo tole vidu. Da ne bi slučajno zadeve tako vezal !
Shit happens

amigo_no1 ::

Router deloval kot switch če bo zvezano tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Spc ::

nato pa zadevo še malce čudno povezati

lol kake hude povezave.
8-O
 

Jinto ::

Hehe, sem se tudi jaz čudil, da zadeva deluje. Problem je bil v tem, da imam jaz router na podstrešju, zaradi wi-fi signala, na podstrešje gre pa le en UTP kabel. Pred tem sem iz vseh štirih pcjev na internet dostopal preko PPPoE povezave, imel pa sem željo, da bi se malce poigral z Tomato firmwareom (Linksys WRT54G), če sem modem vezal na WAN port ni bil dosegljiv saj je bil za NAT. Rešil pa sem tako, kot sem narisal. Zadeva deluje, ja, v router načinu. Router se na interent poveže z PPPoE in naprej deli internet. Izgleda, da so na routerju WAN port in LAN porti povsem ločeni napravi.






Zadeva je povazana tako, prvi kabel iz desne povezuje routerjev LAN port z WAN, drugi kabel pride iz drugega nadstropja na podstrešje, tretji kabel(zeleni) pa povezuje računalnik, ki se nahaja blizu routerja.

Jinto ::

Vezava ni popolnoma nič drugačna, kot če bi imel router z enim portom, katerega bi vezal na switch, iz katerega bi vezal še en switch.

jan01 ::

Jinto je čisto prav pokazal kako povezati.Najprej si poglejte kako sploh dela pppoe, pa vam bo jasno zakaj to dela čisto normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do ruterja in modema kako nastavit

Oddelek: Pomoč in nasveti
113371 (3119) StajercSSS
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235913 (4419) nx6325
»

sinope568+in linksys WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
175677 (5367) dreamtheater
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169442 (9111) Hanzek
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384753 (4272) SasoS

Več podobnih tem